Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-02-2010, 15:40   #1
Mal
 
Mal's Avatar
 
Zimne ciepło [Storytelling]

Koniec świata przepowiadany na rok 2012 nie nastąpił. Zaraz potem powstały setki nowych przepowiedni o końcu świata. Jedni wierzyli, że spadnie na ziemię meteoryt i wszystko zniszczy, inni wierzyli, że zabije nas wojna atomowa, a jeszcze inni byli święcie przekonani, że podniesie się temperatura planety i zaleje nas woda ze stopionych lodowców. Nikt nie przypuszczał, że wszystkie te przepowiednie w pewnym stopniu wkrótce się spełnią niemalże jednocześnie...

Po "wyzwoleniu" Iraku, Iranu, Egiptu, Cypru i Tybetu od rzekomych terrorystów, w roku 2015 Stany zjednoczone spróbowały swoich sił także w Chinach. W 2016 roku i tak już bardzo napięta sytuacja polityczna pomiędzy USA i Chinami przerodziła się wreszcie w wojnę nuklearną. Kraje europejskie i Rosja o dziwo nie wzięły w tej wojnie udziału, ale i tak poszkodowani byli wszyscy na całej planecie. Nie ważne, kto zaczął. W ciągu zaledwie tygodnia została zabita większość ludności Stanów Zjednoczonych obydwu Ameryk i większość ludności Chin. Do końca 2017 roku promieniowanie zabiło także większość Europejczyków, ludność Południowej Rosji, bliskiego wschodu i Afryki północnej. Jeszcze w tym samym roku tych, którzy masowo ewakuowali się do Australii niemal doszczętnie zabił deszcz meteorytów i kilka potężnych tsunami, a potem wiosną 2018 roku wszystko zalał wielki potop przy którym tsunami były dziecinną igraszką. Wyginęła większość zwierząt i roślin na całej planecie...

Pośród tych ludzi, którzy przetrwali, jedni stracili wiarę w Boga, drudzy dopiero teraz zaczęli wierzyć w jego potęgę. Z całej ludzkości do roku 2020 przetrwało zaledwie 10%. Rozproszyli się po północnej Rosji, także na północ od Morza Bałtyckiego w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Islandii i Grenlandii, zupełnie straciwszy kontakt z ludnością która przetrwała w południowej Afryce. W tym samym czasie Afrykańczyków niemalże co do jednego wybił jakiś nowy potężny wirus nieznanego pochodzenia. Gdy ci, którzy przetrwali na półkuli północnej zaczęli już powoli odzyskiwać nadzieję, że nic więcej złego nie może się już chyba przytrafić ludzkiej cywilizacji, jesienią 2020 roku temperatura na północy zaczęła się drastycznie i raptownie obniżać. W zaledwie dwie noce zamarzło kolejne pół miliarda ludzi...

Nie wiadomo ile osób przetrwało do dziś. Szacuje się, że obecnie latem 2021 roku jest nas około tysiąca, z czego większość nie miała innego wyboru, jak tylko zejść lodowcowi z drogi, przekroczyć linię Bałtyku i wycofać się na południe od 55 równoleżnika z powrotem na byłe tereny Polski, oraz tereny wschodniej Rosji. Pogodziliśmy się z faktem, że od czasu do czasu padają tutaj radioaktywne deszcze. Codziennie grzebiemy kolejne ofiary, najczęściej są to ofiary śmierci z głodu. Nie wiemy, czy jesteśmy w stanie uratować gatunek ludzki.

http://childminder.hopto.org/lato2021.gif

------------------------------------------------------------------------

Był piątek, koniec września 2020 roku. 50 letni Gean Ruffurt ze swoim najlepszym przyjacielem 54 letnim Thomasem Nieenem wybrali się na ryby w okolicach wyspy Bornholm. Nie była to wyprawa rekreacyjna, ani też kuter rybacki, którym płynęli nie należał do nich. Wybrali się na ryby z nastawieniem, że być może uda im się złowić kilkanaście sztuk i nakarmić w ten sposób sporą grupę ludzi koczujących w prowizorycznych szałasach na szwedzkim wybrzeżu na wschód od byłego Trelleborg. Popołudniowe słońce przeświecało delikatnie przez szare, pokryte ciemnymi chmurami niebo. Kuter kołysany falami Bałtyku niosło z prądem powoli na wschód. Lodowaty wiatr na zewnątrz kabiny sprawił, że Thomas schował się do środka i usiadł na drewnianej skrzyni przy kokpicie. Gean stał przy sterze i rozmyślał o swojej córce, którą zostawił na lądzie. Była pod dobrą opieką.

Ostatnie dwa dni były na prawdę trudne. W środę temperatura w Norwegii spadła poniżej 50 stopni poniżej zera i wyglądało na to, że to samo wydarzy się wkrótce w Szwecji. W czwartek wczesnym rankiem pięcioosobowa grupka uzbrojonych po zęby facetów ukradła zatankowany do pełna opancerzony autobus przygotowany do ewakuacji. Zamierzali uciec nim na południe do Danii i dalej do Niemiec. Pod silnym ostrzałem uciekli z norweskiego obozu w Oslo. Podobno znali drogę do Kopenhagi na pamięć (po prostu cały czas na południe), więc nie martwili się zbytnio brakiem mapy. Okazało się jednak, że przysypane pyłem i śniegiem autostrady wyglądają zupełnie inaczej. Zabłądzili i uzmysłowili to sobie dopiero w Trelleborg na południowym wybrzeżu Szwecji. Tam w czwartek wieczorem zabrakło im paliwa do dalszej podróży. Nie pozostało im nic innego, jak tylko przyłączyć się do niemalże 50 osobowej grupy koczującej na szwedzkiej plaży. Dla koczowników oznaczało to jeszcze więcej pysków do wykarmienia, ale przynajmniej byli teraz lepiej chronieni i Gean czuł się spokojniejszy o swoją córkę.

Połów ryb udał się, pomimo przeszywającego zimna i faktu, że Gean i Thomas nie byli doświadczonymi rybakami. Około godziny trzeciej włączyli radio. Nie było włączone przez cały czas. Akumulator był już częściowo rozładowany, a znaleźć drugi graniczyło z cudem. Natychmiast usłyszeli w radio szereg komunikatów po angielsku, szwedzku, duńsku, norwesku i rosyjsku w odstępach mniej więcej co 5 minut. Za każdym razem treść była niemalże identyczna: "Temperatura na północ od Bałtyku gwałtownie spadła do 50 stopni poniżej zera i nadal spada. Do wszystkich statków na Bałtyku. Jeśli pochodzicie z półwyspu, pod żadnym pozorem nie wracajcie na półwysep. Nie jesteście w stanie pomóc w ten sposób swoim bliskim. Trwa masowa ewakuacja ludności Szwecji, Norwegii i Danii na południe."

Zdenerwowani Gean i Thomas zaczęli się spierać, czy powinni mimo wszystko wrócić do Trelleborg, czy uciekać na południe. "Na pewno uda się Twojej córce ocaleć. To sprytna kobieta. Jakoś sobie poradzi. Zawsze sobie radziła." - uspokajał Thomas. Gean płakał i trzęsły mu się ręce... również z zimna. Dopiero po godzinie udało im się uruchomić silnik, który od samego początku sprawiał problemy. Przez ten czas Gean słuchał kolejnych komunikatów radiowych i coraz bardziej uświadamiał sobie, że rzeczywiście nie mają innego wyjścia, jak tylko płynąć na południe do Polski.

Ostatnie kilka kilometrów dzielące ich od Darłowa musieli wiosłować, ale udało się jakoś dopłynąć. Wdrapali się na molo i wyładowali z kutra jeden plecak pełen ryb i drugi z ekwipunkiem. Tak obładowani ruszyli w stronę centrum miasteczka. Nie było zupełnie nikogo. Panowała złowroga cisza. Nie było słychać nawet ptaków. Otaczały ich ruiny domów, pokryte pyłem spalone wraki samochodów. Szli środkiem ulicy raz po raz przeskakując nad jakąś dziurą, lub powaloną latarnią...

--------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich.

Po raz kolejny zapraszam do gry w realiach końca świata. Najchętniej poprowadziłbym sesję dla dużej ilości graczy - np. dla dziesięciu osób. Najchętniej widziałbym co najmniej jeden post tygodniowo od każdego gracza. Karty postaci powinny zawierać imię i nazwisko, płeć, wiek, wygląd postaci, opis jej charakteru, jej umiejętności, historię postaci.

Jak na razie
interesują mnie tylko wasze opinie odnośnie szczegółów takich jak np. ilość graczy, częstotliwość postów i kiedy moglibyśmy zacząć sesję. Po prostu nie jestem pewien, czy tego typu sesja ma szansę zaistnieć. Zdarzyło mi się kilka razy zebrać graczy i rozpocząć sesję, tylko po to, żeby ją wkrótce zamknąć, bo okazało się, że gracze nie mają czasu na pisanie postów. Niegdyś bardzo duża popularność tego forum teraz znacznie zmalała.

Wstępnie zainteresowanych proszę o komentarz.
 

Ostatnio edytowane przez Mal : 24-02-2010 o 19:37. Powód: pomyłka
Mal jest offline  
Stary 18-02-2010, 12:14   #2
Ryo
 
Ryo's Avatar
 
Ciekawy pomysł. Być może przyłączę się do sesji, o ile czas mi, rzecz jasna, na to pozwoli.
Z moją to tendencją do odpalania rakiety i latania z klawiaturą na słońce mam kilka pytań. Ile uczestników? Czego MG dokładniej wymaga odnośnie postaci (ogólnie)? Jak często? I... et cetera, to co zawsze w standardowym FAQ.
 
__________________
Every time you abuse Schroedinger cat thought's experiment, God kills a kitten. And doesn't.

Na emeryturze od grania.
Ryo jest offline  
Stary 18-02-2010, 12:38   #3
 
Morsfinek's Avatar
 
Jestem chętny. Świat wydaje się być ciekawy. Jest jedno pytanie na jakim etami rozwoju jesteśmy? Ludzkość cofnęła się do "ery kamienia" czy też nadal istnieją futurystyczne narzędzia. Jeden post na 7 dni w zupełności wystarczy z okazjonalnymi przyśpieszeniami o ile wszyscy się wypowiedzą. Ilość graczy ~8 jeśli chcesz znać moje zdanie.
Tak czy siak pisze się na to.

Uprzedzam jednak lojalnie, że od 5.03 +14dni jestem nieobecny wylegując sięw egipcie

PS. Mam nadzieje ze ta twoja zaraza nie wybuchnie kiedy ja tam będę :P

edit: I gdzie zaczynamy historię?
 

Ostatnio edytowane przez Morsfinek : 18-02-2010 o 12:48.
Morsfinek jest offline  
Stary 18-02-2010, 23:24   #4
Mal
 
Mal's Avatar
 
Cytat:
Napisał Morsfinek Zobacz post
Jest jedno pytanie, na jakim etapie rozwoju jesteśmy?
Znacznie cofnęliśmy się w rozwoju. Nie będzie już żadnych zaawansowanych technologii rozszczepiania protonów, nie będzie badań genetycznych nad klonowaniem, nie będzie rakiet zdolnych unieść nas w kosmos, nie będzie już internetu w postaci World Wide Web. Świat zmienił się drastycznie. Od czasu do czasu można pojeździć jakimś samochodem, co jest o tyle trudne, że większość stacji benzynowych dawno już została rozgrabiona. Od czasu do czasu można zobaczyć jakiegoś szczura, o wiele rzadziej psa, lub kota i należy doceniać ten widok. Tam gdzie niegdyś rosło zboże pośród lasów i pastwisk, teraz rośnie skąpa trawa pośród pyłu i kamieni. Ale w tym, co kiedyś nazywano miastami, wśród gruzów rozwalonych budynków, wraków samochodów, przewróconych latarni ulicznych, od czasu do czasu da się znaleźć coś przydatnego. Bardzo fortunnie dla graczy akcja gry toczyć się będzie w Polsce.

Cytat:
Napisał Ryo Zobacz post
Czego MG dokładniej wymaga odnośnie postaci?
Jako, że bardzo bym chciał, żeby postaci było sporo (około 10), wymagałbym, żeby znacznie się od siebie różniły, wiekiem, doświadczeniami, płcią i umiejętnościami i narodowością. Najlepiej byłoby, gdyby przykładowo niektóre z postaci posiadały sporą wiedzę w jakimś temacie kosztem zwinności fizycznej, a inne postacie niech będą silne i muskularne kosztem niskiej odporności na stres psychiczny. Można też wcielić się w jakieś dziecko, albo w inwalidę, którzy będą wymagali pomocy od pozostałych aby przetrwać, ale sami również będą użyteczni dla innych.

Od graczy będę wymagał dbałości o jakość postów, czyli używania przynajmniej interpunkcji. Jak na razie w dalszym ciągu czekam na większą frekwencję i na kolejne komentarze. Dwie osoby to stanowczo za mało.
 

Ostatnio edytowane przez Mal : 19-02-2010 o 16:10.
Mal jest offline  
Stary 19-02-2010, 16:25   #5
 
Jagla's Avatar
 
Też raczej wezmę w tym udział. Świat ciekawy itd.
 
Jagla jest offline  
Stary 21-02-2010, 14:28   #6
 
Bolokantak's Avatar
 
Chętnie wziąłbym udział. Posty mogę skrobać nawet po kilka dziennie, więc nie widzę problemu z dowolna cześtotliwością.
Jedna uwaga: jeśli będziemy różnić się narodowością nie będzie wspólnego języka do porozumiewania się, przez co gra stanie się naprawdę trudna (mam nadzieję, że wtedy MG będzie ładnie pilnowal graczy, co do trzymania się ojczystego języka... wszak kto w takiej Anglii, czy Hiszpanii umie po polsku rozmawiać? ).
 
__________________
I'm the Lizard King...
Wszyscy są inni, tylko ja jestem taki sam...
Bolokantak jest offline  
Stary 21-02-2010, 17:44   #7
Ryo
 
Ryo's Avatar
 
Wypowiedzi raczej takie na polski przetłumaczone, zakładając, że oryginał wywiedzie się z angielskiego (i że nie każdy będzie umiał wyśmienicie => może być to łamana angielszczyzna). [no, bynajmniej tak mi się zdaje]
Po drugie, jeżeli cywilizacje upadają, to może niektóre języki przy okazji zamierają?
Po trzecie: KP do kiedy ma zostać przesłana? Ze względu na różną ilość czasu u mnie zakładanie karty mogłoby trochę zająć.
 
__________________
Every time you abuse Schroedinger cat thought's experiment, God kills a kitten. And doesn't.

Na emeryturze od grania.
Ryo jest offline  
Stary 21-02-2010, 18:50   #8
 
SWAT's Avatar
 
Postapokalipsa.... To miód na moje uszy.
Zabieram się do pisania postaci. Podrzucę Ci ją na PW, może nawet jeszcze dzisiaj. Zależy jak tam z moją weną twórczą.
 
__________________
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
SWAT jest offline  
Stary 21-02-2010, 18:59   #9
Mal
 
Mal's Avatar
 
Widzę, że jest 6 osób zainteresowanych sesją. Oby ta liczba wzrosła jeszcze dwukrotnie. Proszę zainteresowanych o nadsyłanie do mnie kart postaci w prywatnej wiadomości. Przypominam, że karty postaci powinny zawierać imię i nazwisko, płeć, wiek, narodowość, wygląd postaci, opis jej charakteru, jej umiejętności i historię postaci. Proszę też o zdjęcie postaci. Na karty czekam do końca miesiąca. Termin nadsyłania kart postaci mogę przesunąć dalej, jeśli nie doczekam się co najmniej ośmiu dobrych kart (czego niestety się spodziewam i obyście wyprowadzili mnie z błędu).

Cytat:
Napisał Bolokantak Zobacz post
Jedna uwaga: jeśli będziemy różnić się narodowością nie będzie wspólnego języka do porozumiewania się, przez co gra stanie się naprawdę trudna (mam nadzieję, że wtedy MG będzie ładnie pilnował graczy, co do trzymania się ojczystego języka... wszak kto w takiej Anglii, czy Hiszpanii umie po polsku rozmawiać?).
Oczywiście, że będę pilnował graczy. Nie będziecie musieli rozmawiać w innych językach niż polski. Wystarczy napisać treść wypowiedzi po polsku i zaznaczyć, że wypowiedziano ją przykładowo po norwesku, jeśli wasza postać jest właśnie takiej narodowości, albo po angielsku. Niektóre nacje posługują się jednocześnie kilkoma językami (zwykle drugim językiem jest właśnie język angielski).

Edit:
Dopisałem trochę treści do pierwszego postu.
 

Ostatnio edytowane przez Mal : 25-02-2010 o 12:17.
Mal jest offline  
Stary 24-02-2010, 14:34   #10
 
Sextanas's Avatar
 
Ja z miłą chęcią się przyłączę. Świat ciekawy.
 
Sextanas jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168