Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-08-2010, 22:43   #1
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 6244 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
[Savage World][Historyczne - Zimna Wojna] Operacja Einherjar

16 Marzec 1947, Bizonia, Monachium, McGraw Kaserne, Budynek nr.5,

Wzmożony ruch w budynku trwał już 4 dzień. Nikt z młodszych oficerów, nie spodziewał się, że nowa doktryna ogłoszona 12 Marca przez prezydenta Trumana wywoła takie poruszanie, w wydawałoby się dość stałym i raczej skostniałym środowisku. Oczywiście wielu żołnierzy zdawało sobie sprawę, że wcześniej czy później dojdzie do restrukturyzacji i zmiany celów, po prostu nikt nie spodziewał się, że proces będzie taki burzliwy. Gdy w końcu nawet Biały Dom, zdał sobie sprawę, kto w obecnym czasie jest największym zagrożeniem dla USA i całego świata zachodniego, na podjęcie odpowiednich kroków, nie trzeba było długo czekać.

W tym całym ruchu najbardziej poszkodowani byli żołnierze III Wydziału Kwatery Głównej 15 Brygady Żandarmerii Wojskowej. Do tej pory odpowiedzialni byli za ściganie i doprowadzenie przed wymiar sprawiedliwości nazistowskich zbrodniarzy wojennych. I dopóki oficjalnie nikt nie uznawał zagrożenia ze strony ZSRR, to oni otrzymywali najnowszy sprzęt i to im dowództwo powierzało największą uwagę. Teraz miało się to całkowicie zmienić.

Zresztą już od jakiegoś czasu większość spraw przekazywana były tworzonym nowym władzą niemieckim. Chociaż słowo nowe przez wielu było uważane za raczej zabawne określenie. Wielu z nich zajmowało różne stanowiska w III Rzeszy. Czasy się zmieniały, a wczorajszy wróg okazywał się dzisiejszym przyjacielem.

Tymczasem kolejni żołnierze opróżniali swoje biurka i przygotowywali się do objęcia nowych obowiązków. Pozostała tylko mała grupka, która nadal miała pracować nad dotychczasowym zadaniem III Wydziału. Oczywiście nie mogło obyć się bez zmian, toteż gdy przed swoimi podwładnymi stanął starszy, siwy Pułkownik wszyscy zebrali się, aby móc lepiej słyszeć, co ten ma do powiedzenia.

-Po pierwsze chciałbym wszystkim podziękować. To był zaszczyt służyć z wami. Myślę, że te kilkanaście miesięcy możemy uznać za udane. Jestem pewien, że wielu z was zastanawia się jakie dalsze losy czekają nasz wydział. Mogę was uspokoić, wydaje się, że w związku z nowymi rozkazami, będziemy mogli dalej prowadzić naszą misję. Chociaż, nie przyniesie ona z pewnością takich zaszczytów jak do tej pory i trudniej będzie zwrócić uwagę dowództwa na swoje osiągnięcia, skupienie się na pracy nadal może przynieść efekty. - dowódca na chwilę przerwał swoją przemowę gdy młodziutki podporucznik dowodzący kancelarią wydziału podał mu jakąś kartkę.

-Zgodnie z rozkazem dowództwa sił okupacyjnych z dniem dzisiejszym Wydział III przestaje istnieć w strukturach dowódczych 15 Brygady Żandarmerii Wojskowej. Wszyscy pozostali oficerowie i żołnierze, a także wszelki sprzęt i instalacje znajdujące się w dyspozycji III Wydziału zostają przeniesione do Dowództwa Wojsk Amerykańskich w Niemczech. Z dniem 17 Marca 1947 roku następuje również połączenie III Wydziału z odpowiednimi jednostkami OSO w celu lepszej koordynacji wyznaczonych zadań. -
Pułkownik skończył czytać, zdjął swoje okulary i zaczął je powoli wycierać. Dzięki temu każdy z obecnych żołnierzy, mógł dojść do własnych wniosków, dotyczących nowych rozkazów. W końcu oficer nabożnym gestem nałożył je ponownie na nos.

- Od jutra wznawiamy naszą działalność. Będziemy współpracować z wywiadem, ale jestem przekonany, że wszystko odbędzie się w największym porządku ... - Pułkownik przerwał ponownie gdy podporucznik przekazał mu jeszcze jakąś informację -No tak zapomniałbym, od jutra zmieniamy nazwę na Specjalna Jednostka Żandarmerii Sztabu Głównego - przemówienie zakończyło się, a każdy z żołnierzy mógł powrócić do swoich zajęć.

17 Marzec 1947, Bizonia, Monachium, McGraw Kaserne, Budynek nr.5, HQ Specjalnej Jednostki Żandarmerii Sztabu Głównego,

Pułkownik przerzucał kolejne dokumenty składając na nich podpisy. Standardowe formularze, setki formularzy ... wydawało się, że armia musi posiadać specjalne magazyny, na te tony papieru tworzone przez te różne dowództwa. Po co to komu? Jego wzrok przyciągnęła jedna teczka. Już od jakiegoś czasu nie spodziewał się zobaczyć czegoś takiego. Z ciekawości podniósł ją i otworzył. Po chwili lektury spojrzał na swojego zastępce.

-Co to ma być?-

-Jak na moje oko, to sprawa do rozwiązania -

-Widzę, że tryskasz dzisiaj humorem. Wiem, co to jest. Po prostu zastanawiam się, co to robi tutaj, zamiast trafić do władz niemieckich? -

-Było u nich, ale zostało zwrócone do nas. Poprzez osobistą interwencję dowódcy OSO -

-Mieliśmy raczej przekazywać, wszystkie sprawy władzom niemieckim ... -


-To jest specjalny przypadek. Kilka godzin temu odnaleziono ciało Majora Hansa Zimmera dowódcy obozu jenieckiego nr.1157. Był jednym z poszukiwanych przez nas zbrodniarzy wojennych. Na jego rozkaz rozstrzelano praktycznie wszystkich jeńców z tego obozu. Tylko kilku ocalało. Poza tym Major Zimmer miał coś wspólnego z Operacją Einherjar -

-Operacja Einherjar? -

-Też mnie to zaciekawiło. Nie wiele o niej wiadomo. Wywiadowi nie wiele udało się ustalić. Nazwa operacji. Odnośniki w kilku dokumentach, plotki ... był to jeden z tych super tajnych dokumentów. Według analityków, to najprawdopodobniej próba stworzenia nowego rodzaju broni ... to oczywiście spekulacja ... lub jak kto woli, wyuczone zgadywanie. W każdym razie, wiele osób jest nią zainteresowanych. Doszli do wniosku, że może rozwiązanie sprawy morderstwa Majora, rzuci trochę światła na tą sprawę. Dlatego wyznaczyli to nam -

-Nie mogli wybrać gorszego czasu. Skoro to jednak takie ważne ... utworzymy specjalny zespół ... -

******************************

Po tym wstępie chciałbym przywitać wszystkich w swojej rekrutacji. Jak wynika ze wstępu wcielimy się w niej w żołnierzy Specjalnej Jednostki Żandarmerii Sztabu Głównego. A naszym głównym celem będzie rozwiązanie zagadki śmierci Majora Zimmera i "Operacji Einherjar".

O klimacie sesji

Przede wszystkim będzie tutaj zagadka kryminalna, którą będzie trzeba rozwiązać. Oprócz tego będzie akcja. Wydaje mi się, że inspiracją dla tej sesji w dużej mierze były seriale takie jak "Młody Indiana Jones" czy chociażby gry takie jak Wolfenstein. Zobaczymy też świat i kraj odbudowujący się z wojny i ludzi próbujących sobie z nimi poradzić. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy ciekawą sesję.

O Postaciach

Chcę żeby były żywe. Nie piszę tutaj jak ma wyglądać karta postaci. Zamieście w niej to co uważacie za słuszne. Każda musi mieć dwa punkty, które będą dla mnie najważniejsze w wyborze: historia postaci i charakter postaci. Niech będą ciekawe, wiarygodne i przede wszystkim możliwe do odegrania przez was.

Kto jest potrzebny? Możecie stworzyć praktycznie jaką postać chcecie. Musieliście albo pracować dla wydziału III albo właśnie zaczynać pracę dla SJŻ. Możecie być oficerami czy podoficerami zawodowymi czy z poboru. Mogliście brać udział w II WŚ, albo zacząć służbę po niej. Możecie być nawet cywilami zatrudnianymi przez wojsko albo OSO -> lingwiści czy inni specjaliści.

Tak dla wyjaśnienia OSO to jedna z poprzedniczek CIA .

Moim zdaniem dla dobra przygody, powinien znaleźć się w niej przynajmniej jeden szpieg (osoba, która łatwo nawiąże kontakt, może kłamać etc.), śledczy (z wiadomych powodów) i żołnierz (ktoś musi walczyć), ale nie będę ingerował za bardzo w skład drużyny jakoś sobie poradzimy.
Gracze

Przyjmę minimum 3 graczy. Maksimum nie określam. Zobaczymy ilu będzie chętnych. Najważniejszym kryterium przyjęcia będzie dobra historia postaci i dobrze opisany charakter. Nowi gracze będą musieli się w tej materii postarać bardziej.

Starzy gracze mają ten plus, że już ich znam czy łatwo mogę dojść do ich postów. Może to pomóc, jeżeli ktoś nie pisze najlepszych historii, ale pisze fajne posty, jest sumiennym graczem, ale mogą także "odjąć" parę punktów, jeżeli ktoś notorycznie olewa sobie sesję. Mam mocne postanowienie doprowadzenia tej sesji do końca.
Kilka słów o systemie

Jak łatwo można zauważyć, w tytule sesji istnieje słówko Savage Worlds. Moim zdaniem jest to naprawdę świetny system RPG, który można zastosować do gry, w wielu różnych światach. Postanowiłem go także wykorzystać do tej sesji. Jednak jego znajomość nie jest w ogóle wymagana. Co więcej, ponieważ to PBF system będzie musiał zostać dostosowany do wymogów tej formy gry w RPG. Ci, którzy znają SW mogą przekonać się, że niektóre rzeczy zostały przeze mnie zmienione ... prawo MG. Rzuty będę wykonywał sam. Rzuty oczywiście będą odbywały się przy ważnych konfrontacjach etc., a nie o jakieś mało ważne szczegóły.

Jak powstanie sesja, to w komentarzach będą tłumaczone potrzebne zasady/zmiany, także nie będzie tutaj żadnych problemów. Szczególnie, że gracze nie muszą znać systemu, to będzie moja działka

Co z techniczną stroną karty postaci?

Jeżeli ktoś zna system. Może stworzyć postać o poziomie Doświadczony.

Dla wszystkich innych, na razie możecie się tym nie przejmować. Z tymi, którzy się dostanę stworzę kartę postaci wspólnie. Opierając się na ich wskazówkach zamienię to na wszystkie potrzebne numerki etc.
Do kiedy trwa rekrutacja?

Wstępnie dwa tygodnie czyli do Piątku 13 Sierpnia ... ale są wakacje, nie wiem czy w tym czasie gdzieś nie wyjadę. Także nie wykluczam, że z tych czy innych powodów, rekrutacja się przedłuży.

Jeżeli w ciągu pierwszych dwóch tygodni nie uda się zebrać 3 osobowej drużyny. Zważywszy na wakacyjny okres przedłużę rekrutację do miesiąca.
Częstotliwość odpisywania:

Wstępnie zakładam ją na 1 post na 7 dni. Wydaje mi się, że to najbardziej optymalny czas.

Karty proszę wysyłać bądź przez PW, bądź na mail: hawk231@gmail.com

Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić was do zgłaszania się i pisania kart .

Edit po padzie:


Trochę to nam pokrzyżowało plany, ale mam nadzieję, że sesja jednak ruszy. Parę spraw, ponieważ kart praktycznie nie było, ale mam głosy, że niektóre osoby piszą, to rekrutację uruchamiam jakby od nowa. Teoretycznie mógłbym dać krótki czas na rekrutkę, ale może jeszcze się ktoś zdecyduje. W tym wypadku dałbym czas na napisanie kp dwa tygodnie (co by dawało ogłoszenie wyników dnia 10.09.2010). Ponieważ jednak 8.09 wyjeżdżam na dwa tygodnie i nie będę miał czasu (i w sumie też chęci i materiałów) w tym czasie zajmować się sesjami, to termin zakończenia rekrutacji wyznaczam na 25.09.2010. Do tego czasu proszę nadsyłać karty, a sesja ruszy pewnie na początku października.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nadeślecie fajne karty
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 27-08-2010, 23:29   #2
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 3595 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Ponownie się zgłaszam
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 27-08-2010, 23:53   #3
Banned
 
Reputacja: 0 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Dies möchte ich auch wieder einzureichen. Hoffen wir nun, dass nichts passieren wird ... Die Wahrheit zu sagen ich völlig vergaß es, zu beenden und senden Sie eine Karte - sagen, es gab noch andere Dinge zu tun ...

Do diabła, za szybko...

ale rzecz dzieje się w Niemczech, więc :P

Ja też ponownie się zgłaszam.
 

Ostatnio edytowane przez Aschaar : 27-08-2010 o 23:55. Powód: za szybko...
Aschaar jest offline  
Stary 28-08-2010, 00:57   #4
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 21098 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
A ja się zgłaszam po raz pierwszy. Skutkiem padu forum kilka sesji upadło, także będę miał czas na jedną dodatkową
 
Col Frost jest offline  
Stary 03-09-2010, 17:48   #5
 
Apkey's Avatar
 
Reputacja: 12 Apkey nie jest za bardzo znany
Ja również się zgłoszę mimo ze nie bardzo rozumiem grę od strony mechanicznej ale skoro mówiłeś że nie jest to wymagane... Cóż najwyżej nie zostanę przyjęty...
 
__________________
Chaos is the only true answer...
Apkey jest offline  
Stary 12-09-2010, 20:45   #6
 
Jacobi's Avatar
 
Reputacja: 0 Jacobi nie jest za bardzo znany
Zgłaszam się, choć ostrzegam że nie mam doświadczenia w PBF... i nie znam mechaniki

EDIT: Sorry, jednak odpadam
 

Ostatnio edytowane przez Jacobi : 25-09-2010 o 21:22.
Jacobi jest offline  
Stary 30-09-2010, 00:25   #7
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 21098 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Czy coś wiadomo w związku z sesją? Nie żebym ponaglał, ale 25-ty minął już jakiś czas temu, a tu wciąż cisza
 
Col Frost jest offline  
Stary 30-09-2010, 10:42   #8
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 6244 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Kilka osób obiecywało, że dośle karty ... no, ale nic chyba trzeba wreszcie spojrzeć prawdzie w oczy. Październik się zbliża, a ja nie mam wystarczającej liczby osób, z którymi mógłbym wystartować z tą sesją. Tym samym rekrutację zamykam.
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167