Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-08-2010, 20:06   #1
 
Ajas's Avatar
 
[D&d 3.5 Autorski] Karawana

Karawana


Wozy stały pod bogato wyglądającym domem, rośli robotnicy krzątali się we wszystkich kierunkach, pakując na nie beczki i skrzynie różnorakich rozmiarów. Rozmawiali przy tym ze sobą, czasem nawet przerywając na chwilę prace by wymienić coraz to nowe plotki. Nikt ich nie pilnował dla tego mogli pozwolić sobie na taką swobodę. Ich szef bowiem załatwiał w środku domostwa najważniejsze sprawy z szlachcicem, którego towar mieli przewieść przez te góry. Trasa przebiegała przez trzy miasta, cała droga zaplanowana była na półtora miesiąca w jedną stronę. Nie jest to ich najdłuższy kurs ale do najkrótszych tez nie należał. Jednak zapłata była godna, tak więc coraz to nowe skrzynie lądowały co chwila na wozach.

W czasie gdy robotnicy leniwie pracowali przy wozach ich szef, krasnolud Brottor dogadywał ostatnie szczegóły z Panem Luisem, szlachcicem, którego towar miała przewieść karawana. Brodacz siedział naprzeciw Luisa w wygodnym fotelu, popijając dość whisky którą uraczył go mężczyzna. Dogadali już wszystko, kwestie zapłaty, warunki jej wypłacenia, co komu ma być dostarczone, pozostał jeszcze tylko jeden drobny, acz ważny szczegół. Krasnolud upił solidny łyk trunku, i pocierając swój duży nos przemówił do pracodawcy.

- Dobra, wszystko już chyba ugadane, po za jednym. Ochrona ma pan własnych ludzi czy mamy sami ich dobrać? Rozumie pan, że druga opcja łączy się z większymi kosztami. Wie Pan jak to jest, trza opłacić skurczybyków, zagwarantować im jedzenie no i znosić ich przez całą podróż. – brodacz zarechotał i znowu pociągnął zdrowo.
Luis patrzył na niego swym przenikliwym spojrzeniem niebieskich oczu, miał bardzo mądre i świdrujące spojrzenie. Jednak Brottor nie w takie oczy już patrzył przez wiele lat swej kariery, więc znosił je bez problemu. Szlachcic uśmiechnął się i miękkim głosem przemówił do brodacza.
- Sam zagwarantuj ochronę, o pieniądze się nie martw, ufam ze umiesz wycenić czyjeś umiejętności. A teraz, zostało nam coś jeszcze do uzgodnienia?
Krasnal podrapał się po ukrytej pod bujnym zaroście brodzie zastanawiając się. Po chwili postanowił zadać dręczące go pytanie.
- W sprawach formalnych to już wszystko, ale mam jedno pytanie, Co to za szk...- nie dokończył Luis przerwał mu gestem dłoni.
- Drogi Brottorze, ty po prostu dostarcz to co musisz, wszak za to Ci płacę i to nie mało.
Krasnolud przytaknął i dopił whisky. Nie był głupi, nie będzie się dopytywał jeżeli klient nie chce czegoś mówić to nie mówi. Luis natomiast zapłacił im tyle, że opłaciło by to każdą możliwą tajemnice.

Następnego dnia o świcie stała przed nim grupa wynajętych do obrony karawany osób. Każdy z nich zgodził się na ponad miesięczną podróż, zapłata była godziwa, pięćset złotników na głowę to sporo pieniędzy, no i do tego wyżywienie! Brottor spojrzał na niech i krzyknął głośno.

- Co tak stoicie jako słupy jakieś? Ładować się na wozy i ruszamy!

Słońce świeciło jasno, zapowiadał się piękny dzień...

~*~

Witam z kolejną rekrutacją . Po tym krótki wstępie czas na konkrety Jak zapewne się domyślacie pragnę was zaprosić do przygody, w której waszym celem będzie ochrona karawany. Tak ta grupka osób które Brottor wynajął to właśnie wy No ale po kolei!

1. Ilość oraz tempo.

Szukam od 4 do nieskończoności graczy Tak nie lubię dawać górnego limitu taki już jestem, jeżeli ktoś chce grać, a napisał Kp które mi się podoba to czemu do gry mam go nie dopuścić?
Tempo postowania będzie podzielone w zależności od sytuacji.
Normalnie będziemy pisać 1 post na tydzień ale jest pewien wyjątek od reguły. Ponieważ w sesji będzie sporo walki ( o tym dokładniej dalej) to w takim tempie jedna walka trwała by miesiącami, tak więc gdy nadejdzie czas potyczki czas postowania zmienia się w jeden post na 48h. Dzięki temu walka będzie dynamiczna i nie będzie zajmowała miesięcy gry, w czasie walki posty mogą być dosłownie kilku zdaniowe. Przecież nie wymaga się kontemplacji na życiem i wszechświatem gdy w około latają strzały a miecze uderzają o siebie.
Pytacie czemu nie gogle doc do walki? Cóż ostatnio zraziłem się do niego gdyż widzę, że potrafi zatrzymać po pewnym czasie sesję, tak więc postanowiłem zastosować tą alternatywę.
Co jeżeli jestem graczem i nie wyrobię się z odpisem? Wystarczy mnie o tym poinformować i podać krótki powód np. "Wyjeżdżam", "Byłem w pracy 20 h padam z nóg", " Wczoraj była impreza nie jestem w stanie nic stworzyć" Ja to rozumiem jesteśmy ludźmi W takich wypadkach albo poproszę was o krótką deklarację na pw albo w wypadku "Zmęczenia, imprezy" dam wam dodatkowy dzień na odpis. Wszystko zależy od długości nieobecności.
Nie zamieszczenie posta w terminie i nie powiadomienie mnie o tym = żółta kartka, drugie z rzędu, kolejna trzecie= żegnaj sesjo. Kartki nie kumulują się więc wypad nastąpi po trzech nieodpisaniach z rzędu, ale nie chce też by ktoś pisał co drugą kolejkę. Więc jeżeli ktoś nagromadzi sporo pojedyńczych kartek to czego go rozmowa ze mną.
Co jeżeli Mg nie może odpisać? Wtedy Mg stara się poinformować was w komentarzach o nowej dacie posta, o ile ma taką możliwość (jeżeli sprzęt np odmówi posłuszeństwa to informacja może pojawić się dopiero po kilku dniach, czemu posta nie ma) Będę się jednak starał odpisywać w terminie

2.KP

Poziom 2 bez wyjątków od tej reguły.

Klasy: wszystko z podręczników które wyszły po polsku, bez psionów. Nie lubię ich, nie prowadzę, nie znam się, więc dla nich duże NIE.
Atrybuty: Powtarzam to każdej w rekrutacji, ufam swoim graczom, więc pozwalam wam turlać 4k6, odrzucić jedną i tak 6 razy, a potem sobie dopasować do statystyk. Nie radze oszukiwać bo jak zobaczę karty z samymi 18 to przeciwnicy nagle dostaną same 20

Pieniądze na ekwipunek: 900 sztuk złota. Na tych poziomach chyba własnych przedmiotów robić nie będziecie, ale jak tak to obgadać to zemną proszę.

Charaktery: Dowolne

Rasy: Najchętniej widziane podstawowe

Historia: Wymagana, ale nie ma określonej długości, postać musi mi się po prostu spodobać i tyle. Może być pół strony historii może 10 a może być kilka zdań które mnie zainteresują

Uwagi ogólne co do Kp: Całość w języku Polskim, mechanika nie musi być w Pcp jeżeli będzie czytelnie to może być nawet w paincie :P Awatary można dosyłać teraz, można po przyjęciu. W Kp mogą być grafiki muzyka i co tylko wam się wymarzy ale pamiętajcie by forma nie przerosłą treści


3 Mechanika


W sesji będzie stosowana pełna mechanika, postaram się nawet wstawiać przy każdej walce siatkę bitewną. Wszystkie rzuty ( po za jednym o nim dalej) będziecie wykonywać sami, czy to na kostnicy czy przed monitorem. Jak mówiłem ufam graczom więc nie widzę powodów byście sami sobie nie turlali.
Co to za jeden jedyny rzut? Jest to inicjatywa długo myślałem jak poradzić sobie z tym problemem. I oto jakie rozwiązanie przyjąłem. Ja inicjatywę sobie porzucam przed monitorem wy nie będziecie o niej wiedzieć. Więc jeżeli chodzi o kolejność działania waszych postaci miedzy sobą, to kolejność postów zadecyduje. Według mnie głupota by było byście czekali na siebie na wzajem według inicjatywy bo sprawiało by to tylko trudności. Pytacie więc po co w ogóle rzucam? Po to by wiedzieć jak się macie do potworów Dzięki temu bez problemu ustali się przebieg bitwy i co się w niej dzieje. Myślę, że to najlepszy ze sposobów na ustalenie kolejności w bitwie.
Oczywiście nie będę pisał mini posta dla każdego kobolda czy goblina który z wami walczy. Po prostu w moim poście opisującym efekty waszych działań będą opisane tez ruchy wrogów. Chyba tak będzie najlepiej i najlogiczniej?


4. Podsumowanie

Rekrutacja trwa tydzień, lub do momentu aż otrzymam Kp wszystkich osób które zgłoszą się w tym temacie. Tak zgłosić się należy bo che wiedzieć na ile potencjalnych kp czekam.
Wysyłać proszę na : ajas1234@o2.pl lub pw
Świat gry jak w nazwie autorski

Jeżeli o czymś zapomniałem lub coś jest nie jasne, to się nie krępujcie pytać


Pozdrawiam Ajas

Ps. W tytuł wkradła się mała literka "d" zamiast dużej mógłby ktoś mnie oświecić czy da się tytuł zedytować ^^?
 

Ostatnio edytowane przez Ajas : 28-08-2010 o 20:08.
Ajas jest offline  
Stary 28-08-2010, 20:19   #2
 
Lechun's Avatar
 
Niezniszczalny Draholt Lodil się zgłasza.
 
__________________
Maturzysto! Podczas gdy Ty czytasz podpis jakiegoś grafomana, matura zbliża się wielkimi krokami. Gratuluję priorytetów. :D
Lechun jest offline  
Stary 02-09-2010, 14:50   #3
 
Vangard's Avatar
 
zgłaszam tropiciela, karta niedługo
 
__________________
moja pierwsza sesja na forum (z przed czterech lat): http://lastinn.info/archiwum-sesji-i...pod-rynne.html
sesja obecna: http://lastinn.info/sesje-rpg-dnd/92...linga-snu.html
Vangard jest offline  
Stary 02-09-2010, 16:48   #4
 
Hawaii's Avatar
 
jestem chętny ale muszę pomyśleć nad postacią ;p
 
Hawaii jest offline  
Stary 02-09-2010, 18:23   #5
 
Slywalk's Avatar
 
Zgłaszam się , człowiek wojownik.Karta wysłana.
 
Slywalk jest offline  
Stary 02-09-2010, 23:29   #6
 
kenji_'s Avatar
 
wchodzę, proszę tylko na czas do soboty z kartą, nie wiem czy dam radę wcześniej
 
__________________
"Samo życie. Trzeba przyjmować ciosy spadających drzew." Johnny Bravo

Ostatnio edytowane przez kenji_ : 02-09-2010 o 23:41.
kenji_ jest offline  
Stary 03-09-2010, 15:30   #7
 
Ajas's Avatar
 
Bardzo mi przykro ale muszę zamknąć rekrutację.

Okazało się jednak, że nie będę miał aż tyle czasu by prowadzić tą sesję.
Przepraszam wszystkich chętnych, ale tak niestety się złożyło.

Moderatorów proszę o zamknięcie.

Pozdrawiam Ajas
 
Ajas jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:56.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168