Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-09-2010, 11:31   #1
 
Bothari's Avatar
 
Reputacja: 306 Bothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skał
[Rekrutacja uzupełniająca, l5k, 18+] Wiśniowa świeca

Niestety jeden z graczy zniknął i nie daje znaku życia, a przygoda dla 2 postaci nie ma takiego smaku jak dla czworga. Stąd ten temacik.

Kilka prostych informacji:

1. Link do sesji: http://lastinn.info/sesje-rpg-fantas...wa-swieca.html

2. Sesja dopiero się rozkręca, więc nowe osoby nic nie stracą.

3. Przeczytanie wątku sesjowego jest raczej obowiązkowe, bo bez tego nie będziecie w stanie napisać dla mnie pościka rozpoczynającego.

4. Po informacje co, gdzie i jak uderzajcie do Marrt i Hellian, czyli aktualnych graczy, gdyż od 2 X do 9 X nie będę w necie. Oczywiście, gdy będę, to odpowiem na wszelkie pytanka.

5. Rekrutacja trwa do 12 X

6. Potrzebuję dwojga graczy. Panie mają pewne ułatwienie, gdyż łatwiej mi wpleść kobiecą postać w aktualną intrygę.

Dla ułatwienia poprzedni post rekrutacyjny, który zginął przy awarii forum, oczywiście lekko uaktualniony.

Gracze: potrzebuję 2-3 doświadczonych graczy (graczek jeszcze chętniej). Wymagana jest przynajmniej minimalna znajomość świata Rokuganu i liźnięcie kultury Japonii. Nie stawiam limitu wieku, ale marne szanse, że przy moich wymaganiach prześliźnie się ktoś poniżej 20.

System: Legenda Pięciu Kręgów, edycja 1, polska. Zasady oryginalne, dla potrzeb PBFa - maksymalnie uproszczone. Z mechaniki gry będę korzystał, ale sporadycznie. Stworzone w mechanice karty postaci są więc elementem przydatnym.

Postacie - formalności: Tworzone wedle standardowych zasad gry. Jeżeli ktoś nie potrafi takowej stworzyć, czy też nie ma teraz podręcznika - stworzymy ją wspólnie. Aby przygoda mogła się z powodzeniem toczyć potrzebny jest przynajmniej jeden Żuraw i Jednorożec. (już są) Mile widziane Smoki i Feniksy. Lwy, Kraby i Skorpiony są kłopotliwe, ale możliwe. Wymagać to będzie jednak dużego dogrywania szczegółów i przy dużej konkurencji zapewne te postacie odrzucę. Tworząc postać nie rzucajcie w tabelkach losu itp.

Historia i konstrukcja postaci: Jest sprawą kluczową dla mnie. To po jej przeczytaniu będę wybierał osoby do przygody. Jeżeli masz pomysł na bycie ninja, smokiem, zmiennokształtnym etc. - zapomnij o tym. Jesteście "zwykłymi" bushi, shugenja czy dyplomatami z Wielkich Klanów. Skupcie się nie na wymyślaniu zadziwiających rzeczy, a na pokazaniu, że i te proste zwykłe historie mogą mieć drugie i trzecie dno. Chętnie zobaczę lekkie łamanie stereotypów, najważniejsza jest jednak spójność postaci. Muszę ją zrozumieć i polubić, zanim przyjmę do sesji. Jeżeli gdzieś w historii jest możliwość, że Wasza postać czegoś nie wie, coś jest niejasne - bardzo dobrze. Zostawcie to mi. Jest prawie pewne, że takie rzeczy wykorzystam w przygodzie. Bardzo przyłóżcie się do pokazania swoich Wad i Zalet.

Częstotliwość gry: 5 dni dla graczy, 2 dni dla MG. Możliwe odchyłki w zależności od sytuacji.

O czym to będzie: Cała przygoda zacznie się podczas ogromnego turnieju, podobnego odrobinę do Topazowych Mistrzostw opisanych w podręczniku głównym. Te jednak będą dla dorosłych i na poważnie. Będziecie brać w nich udział. A potem wyruszycie tropem pewnej historii przez ziemię Żurawia, Smoka i Jednorożca. Po drodze napotkacie moralne i honorowe dylematy, intrygi i inne problemy. Wstęp ma powiązanie z fabułą.

Kontakt: PW, e-mail, chat gmaila. Nie używam GG i komunikatorów głosowych (mam poblokowane w pracy porty, w domu bywam mało). Postacie poproszę na PW i nie zdradzanie ich szczegółów innym graczom.

Terminy: Na głoszenia czekam do 12 października. Kolejność zgłoszeń jest nieważna. Decydująca jest konstrukcja postaci i jej ładne opisanie.

* * *

Dodatkowe informacje

Kluczowe dla postaci jest to, by miała powód zjawić się jako zawodnik na Turnieju "Błogosławieństwa Fortun". Możliwości ku temu jest kilka:
- delegowanie przez klan lub rodzinę (oficjalny reprezentant klanu bądź rodziny). To może być zarówno nagroda i szansa jak i kara ze strony klanu (Kraby, Lwy, Skorpiony oraz Smoki traktują turniej niechętnie). Swój obowiązek i prawo do wystawienia delegata mają wszystkie klany i rody. Kontrowersje powodowane są patronatem nie Cesarza a klanu Żurawia. Jednak Cesarz nakazał rodom i klanom przybywanie.
- zdobycie zaproszenia na dworze cesarskim lub rodu Doji z puli rezerwowych zaproszeń
- oficjalne zaproszenie przez ród Doji lub klan Żurawia, który nagradza w ten sposób osoby, które chce sobie zjednać

Uwzględnijcie więc to w swojej historii, motywacjach etc.

Kilka informacji dodatkowych o samym turnieju (który będzie pierwszym elementem sesji, ale daleko nie najważniejszym):

Patronem "Błogosławieństwa Fortun" jest sam Kakita Yoshi, daimyo rodu Kakita. Odbywają się one na Półwyspie Zmierzchu opodal stolicy, ale jeszcze na ziemiach Żurawia. Rokrocznie przybywa tam około 200 samurajów (bushi, shugenja, dworzan i innych) by walczyć o laur najbardziej błogosławionego przez Fortuny. Zasadą niepisaną, ale dość ostro przestrzeganą jest wiek poniżej ćwierćwiecza.

Konkurencji jest osiem i każda poświęcona jest jednej z Fortun (nie licząc Fu Lenga oczywiście). Nigdy nie wiadomo, jakie dokładnie będą konkurencje, ale odpowiadają one poszczególnym Fortunom. Kolejność też nie jest znana. Pierwsze trzy konkurencje są grupowe i mają po kolei odsiewać zawodników tak, by pozostało ich 32. Potem stają oni do współzawodnictwa parami, tak, aż zostanie tylko jeden. Od sześciu lat wygrywają zawsze Żurawie. Mówi się, że ponoć Cesarz uznał, że jeżeli w tym roku też będzie tak samo - nakaże organizowanie turnieju innemu klanowi. Tu wspomina się Smoki i Lwy. Z drugiej strony - zwyciężenie w turnieju na zasadach Żurawi będzie bardzo chwalebne.

W zeszłym roku rozkład turnieju był następujący.
Runda 1. Shinjo. Wielki wyścig konny. Pierwsza setka jeźdźców była przepuszczana dalej.
Runda 2. Bayushi. Test czujności. Niepoprawne wskazanie skradającego się zabójcy, lub nie wskazanie go - eliminowało. Testowano, aż pozostało 60 osób.
Runda 3. Akodo. Rozpoznawanie sztandarów i monów. Przechodziły 32 osoby.
Runda 4. Hida. Wyścigi parami z obciążeniem.
Runda 5. Doji. Układanie Origami
Runda 6. Togashi. Turniej zagadek.
Runda 7. Shiba. Shintao.
Runda 8. Hantei. Pojedynek Jaijutsu. Obył się pomiędzy Kaita Otoro oraz Matsu Karoko. Zwyciężył Żuraw. Matsu poprosiła o możliwość popełnienia seppuku, lecz nie otrzymała pozwolenia. W tym roku startuje ponownie.

Spokojnie możecie po gimnastykować się z postaciami tak, by miały choć cień szansy w turnieju. Zawodnicy mają niekiedy (ale sporadycznie) nawet i trzecia rangę. Druga jest czymś normalnym, ale niezbyt licznym. Pierwsza to norma. czasem przybywają osoby, które nie uczyły się w Akademiach Klanów.
 

Ostatnio edytowane przez Bothari : 29-09-2010 o 11:39.
Bothari jest offline  
Stary 02-10-2010, 23:08   #2
 
Hellian's Avatar
 
Reputacja: 136 Hellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znanyHellian wkrótce będzie znany
To znakomita sesja. Taka, która zaskakuje, która sprawia, że wierzysz w postać i masz okazję trochę pożyć jej życiem. Taka, których na forum jest bardzo mało. Korzystajcie.

Bothari jest na forum nowy, ja serdecznie polecam. Jest pełen wyobraźni, inteligencji i chęci. Podobnie jak mg, w razie problemów służę radą. I nie przejmujcie się, że nie znacie systemu. Google są bardzo pomocne, mg takoż. A do tego Mart i ja mamy ten sam problem. Pierwszy raz gramy w L5k.

Niemniej jak by ktoś wolał moją pomoc od pomocy mg – jeszcze raz polecam się
 
__________________
"Kobieta wierzy, że dwa i dwa zmieni się w pięć, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę." Dzienniki wiktoriańskie
Hellian jest offline  
Stary 03-10-2010, 13:14   #3
 
Uzuu's Avatar
 
Reputacja: 298 Uzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skał
Wstępnie bym się zgłosił, z przyjemnością znów zagłębie się w krainie Cesarza :P, ostrzegam że nie mam za bardzo doświadczenia w sesjach na forum. Nie posiadam podręcznika więc prosił bym o jakieś alternatywną pomoc w stworzeniu karty postaci.
 
__________________
He who runs away
lives to fight another day

Ostatnio edytowane przez Uzuu : 03-10-2010 o 16:44.
Uzuu jest offline  
Stary 10-10-2010, 10:44   #4
 
Aramin's Avatar
 
Reputacja: 171 Aramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie coś
Chętnie bym się zgłosił, po pierwsze dlatego, że chciałbym pograć w L5k, po drugie z powodu daru przekonywania Hellian
Jednakże nie znam systemu i na pewno nie będę w stanie napisać, ba nawet umieć zrobić Karty do 12. Jest możliwość przesunięcia terminu zakończenia rekrutki?
 
Aramin jest offline  
Stary 10-10-2010, 22:17   #5
 
Bothari's Avatar
 
Reputacja: 306 Bothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skałBothari jest jak klejnot wśród skał
Ani ze stworzeniem kart postaci, ani z przesunięciem terminu rekrutacji nie ma żadnych problemów. Jak macie pytania - czekam na PW.
 
Bothari jest offline  
Stary 11-10-2010, 19:23   #6
 
Aramin's Avatar
 
Reputacja: 171 Aramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie coś
Ja na razie pomęczę Hellian coby nie zniechęcać do siebie MG swoimi pytaniami
 
Aramin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169