Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-10-2010, 13:46   #1
 
zgrzyt's Avatar
 
[Warhammer 2.0] - Zwątpienie

Informacje Ogólne


Ilość graczy: 4 (Nie mniej, nie więcej)
System: Warhammer (Z uproszczoną mechaniką)
Scenariusz: "Zwątpienie" (Mojego autorstwa)

Wstęp

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=hBNkQSRMb_8[/MEDIA]

Miłość. Czyż to nie piękne uczucie? Chyba każdy z nas był kiedyś zakochany. Pomyślcie chwile. Czy nie spotkaliście w swoim życiu osoby, przy której serce zabiło mocniejszym rytmem? Osoby przy której odbierało wam mowę a pewność siebie znikała jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Osoby, która zostawiła w was tak głęboki ślad...że mimo upływu lat...wciąż podążacie jego tropem

Miłość potrafi dać sens życia. Potrafi odmienić los smutnego, zagubionego człowieka. Potrafi dać wszystko....ale równocześnie wszystko odebrać, gdyż zatracając się w uczuciu...nierzadko zatracamy samego siebie.

Historia, którą wam dzisiaj opowiem będzie historią nieszczęśliwej miłości. Zapewne uznacie, że opowieści takich jest wiele i nie mają one z wami nic wspólnego. Nic bardziej mylnego. Miłość bowiem to nie tylko ciepło, rozkosz i porządnie. To także tęsknota, smutek i co najważniejsze...samotność. A któż wie o niej więcej niż wy? Wieczni wędrowcy, którym przewrotny los odebrał szansę na stabilne życie z ukochaną osobą. A może sami wybraliście tą drogę?

Wasz zawód kojarzy się z przygodą, emocjami i co za tym idzie dobrą zabawą. Ciągłe niebezpieczeństwo i strach o własne życie to dla was chleb powszedni. Wiele osób to kręci. Są nawet tacy, którzy wam zazdroszczą. Ma to jednak swoją drugą stronę medalu. Często ukrytą, głęboko pod płaszczem pozorów. Stronę pełną zwątpienia, bezsilności i potrzeby bycia kochanym.

Przecież tam, w "realnym" świecie nikt na was nie czeka. Nikt nie wita od progu ze słowami "Witaj w domu kochanie". Pomyślcie przez moment. Czy po chwilowym przypływie adrenaliny spowodowanym ubiciem kolejnego potwora lub wykonaniem następnego zadania nie czujecie się zwyczajnie...niepotrzebni?

Zakładacie na twarz maskę herosa. Świat widzi was jako silnych, odważnych i niezłomnych. Zapomina jednak, że w głębi duszy jesteście tacy sami jak wszyscy. Pełni obaw...czy po śmierci ktoś zapłacze na waszym grobie.


Od Autora

Witam na mojej kolejnej sesji. Tak jak widać po wstępie będzie ona opowiadała o niespełnionej miłości. Mam nadzieję, że scenariusz się wam spodoba bo włożyłem w niego bardzo dużo serca. Moim celem było, żeby z jednej strony był przystępny, nie za długi i ciekawy a z drugiej intrygował do pewnej refleksji i pozostawiał wam graczom możliwość zadecydowania o jego ostatecznym kształcie.

Wymagania

Oczekuję średnio posta raz na 2-3 dni. Do tego wszyscy musicie wziąć pod uwagę, że scenariusz może zająć trochę czasu (Przewiduję jakieś 2 miesiące). Najważniejsze byście byli zaangażowani. Same posty nie muszą (chociaż oczywiście mogą) być długie. Bardziej liczy się to by były po prostu ciekawe i ciągnęły fabułę do przodu. Bardzo bym prosił, żeby każdy wziął to pod uwagę bo nie ma nic gorszego niż gracze rezygnujący w połowie.

Mechanika

Sesje prowadzę na zasadzie "Storytellingu". Oznacza to, że skupiam się na klimacie, fabule i opowieści a nie na rzutach kośćmi. Z tego powodu stosuję bardzo uproszczoną mechanikę, którą wykorzystuje tylko w sytuacjach mocno dyskusyjnych i na wyraźną prośbę gracza. Ogólnie wpływ na sukces danej akcji mają: cechy, umiejętności, stopień trudności tej czynności oraz co ważne klimatyczny opis jej wykonania.

Karta Postaci

Kartę po wypełnieniu wklejacie do tego tematu lub wysyłacie mi na GG: 3907788 albo na e-maila: najmarniejszy@gmail.com

Imię:
Rasa:
Profesja:
Poprzednia Profesja:


Cechy podstawowe:

(Cechy w mojej uproszczonej mechanice mają tylko 3 poziomy: Słabo/Średnio/Wysoko. Działa to tak, że słaby poziom obniża szansę powodzenia o około 20%, średni nic nie zmienia, a wysoki o te 20% podwyższa. Standardowo wszystkie cechy są na poziomie średnim. Jak chcecie coś dać na wysoki to musicie coś innego obniżyć na słaby)

WW (Walka Wręcz):
US (Umiejętności Strzeleckie):
K (Krzepa):
Odp (Odporność):
Zr (Zręczność):
Int (Intelekt):
Sw (Siła woli):
Ogd (Ogłada):


Umiejętności:

(Umiejętności będą po prostu zwiększały szansę sukcesu o jakieś 20%. Wybierzcie 3 dowolne z listy)

(Charakteryzacja, Dowodzenie, Hazard, Jeździectwo, Mocna Głowa, Opieka nad zwierzętami, Plotkowanie, Pływanie, Pływanie, Powożenie, Przekonywanie, Przeszukiwanie, Skradanie się, Spostrzegawczość, Sztuka Przetrwania, Targowanie, Ukrywanie się, Wioślarstwo, Wspinaczka, Wycena, Zastraszanie)

Ekwipunek: (Dowolny ale bez przesady)

Zdjęcie:
(Link do jakiejś fotki)

Kwestionariusz

(Na koniec chciałbym, żeby każdy wypełnił ten kwestionariusz zawierający 15 pytań. Wiem, że to dosyć sporo ale dzięki temu wasze postacie będą lepiej dopracowane. Jeżeli bardzo nie chcecie się rozpisywać to możecie odpowiadać 1-2 zdaniami. Bardzo się jednak ucieszę jeżeli każdy dłużej się nad nimi zastanowi)

1 Dlaczego Twoja postać wybrała tą profesję?

2 Co lubi a czego nie lubi w swoim zawodzie?

3 Rodzina, bliskie osoby w jej życiu. Wymień i krótko je opisz.

4 Jaką religię wyznaje?

5 Jaki ma temperament?

6 Czy ma silny charakter? Jakie ma słabości?

7 Jaki ma system wartości? Co jest dla niej w życiu najważniejsze?

8 Co ją motywuje do działania? Co zniechęca? Czego się boi?

9 Jakie warunki trzeba spełnić by być sprzymierzeńcem Twojej postaci.

10 Czy Twoja postać czegoś w życiu żałuje? Jeżeli tak to czego.

11 Jak Twoja postać zachowuje się gdy jest pijana?

12 Czy jest osobą szczęśliwą? Dlaczego?

13 Parę najlepszych i najgorszych wspomnień.

14 Jak postrzega śmierć? Czy jest zdolna zabić? W jakich sytuacjach?

15 Czy Twoja postać jest/była zakochana?
 

Ostatnio edytowane przez zgrzyt : 31-10-2010 o 12:11.
zgrzyt jest offline  
Stary 30-10-2010, 14:34   #2
 
Aramin's Avatar
 
Jestem zainteresowany udziałem w sesji, gdyż do tej pory niedane mi było zagrać w Warhammer, do tego Twój nacisk na rozegranie sesji do końca również jest zachęcający. Dwa pytania: masz jakiś problem z graczami nieobytymi w uniwersum Warhamca? I jeszcze co do KP - co z klasyczną historią postaci? Nie jest wymagana, czy może po prostu uznałeś jej obecność za coś, o czym nie warto wspominać?
 
Aramin jest offline  
Stary 30-10-2010, 23:00   #3
 
Nahgraz's Avatar
 
Również jestem zainteresowany. Na dniach przygotuję KP. Najpewniej krasnolud wojownik, bądź jakiś leśny dziad (człowiek łowca). Jeszcze nad tym pomyślę jutro w pracy, a w poniedziałek pewnie skrobne KP.

I kiedy planujecie startować?

EDIT:

Ok KP wysłane, liczę, że się spodoba i już niebawem wyruszymy w nasza epicką podróż.

Na pochybel chaosowi!

EDIT 2:

ok update wysłany
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 02-11-2010 o 10:53. Powód: Regulamin LI
Nahgraz jest offline  
Stary 31-10-2010, 08:34   #4
 
Bielon's Avatar
 
Postać posłana. Zobaczymy czy się wzajemnie sobie nadamy...

P
B
.
 
Bielon jest offline  
Stary 31-10-2010, 11:37   #5
 
Cold's Avatar
 
A takie pytanie, bo chyba się tego nigdzie nie doczytałam - rekrutacja trwa do...?
 
__________________
Jaka, sądzisz, jest biblia cygańska?
Niepisana, wędrowna, wróżebna.
Naszeptała ją babom noc srebrna,
Naświetliła luna świętojańska.
Cold jest offline  
Stary 31-10-2010, 11:49   #6
 
zgrzyt's Avatar
 
Rekrutacja trwa do momentu aż 4 graczy wyśle mi kartę postaci i oznajmi gotowość do gry Jak na razie mam 1 kartę. Jak chcesz dołączyć to jeszcze masz okazję
 
zgrzyt jest offline  
Stary 31-10-2010, 13:07   #7
 
Jagla's Avatar
 
Ja mam pytanie, nigdy nie grałem w system Warhammera, i żeby zagrać w sesji, wymagana jest jakaś znajomość tego systemu, książki na ten temat itd ?
 
Jagla jest offline  
Stary 31-10-2010, 16:28   #8
 
zgrzyt's Avatar
 
Warhammer to bardzo prosty i standardowy system. Opiera się na mrocznym średniowieczu wzbogaconym o aspekty typowo fantastyczne (Smoki, elfy, czarodzieje itp). To bardzo ponury, przepełniony chaosem świat którym rządzą potwory, bieda, choroby i wszech obecna walka o przetrwanie.

Zasadniczo na moich sesjach nie trzeba znać realiów. Bardziej liczy się jakieś ogólne pojęcie o fantastyce. Tak jak mówię sam system jakoś bardzo nie zaskakuje. Mapa świata przypomina do złudzenia średniowieczną Europę w której najważniejszym państwem jest Imperium (Do złudzenia wzorowane na średniowiecznych Niemczech). Oficjalnie rządzone jest ono przez Imperatora ale w praktyce podzielone jest na prowincje w których "różnie się dzieje". Takie rasy jak: Ludzie, krasnoludy, elfy czy niziołki są bardzo stereotypowe i należą do tych można powiedzieć "dobrych" istot. Natomiast orki, gobliny, wampiry, wilkołaki, demony, mutanci i inne kreatury stoją po tej drugiej stronie barykady nazywanej ogólnie chaosem. Warto jeszcze wiedzieć, że stolicą Imperium jest Aldorf i, że istnieje ktoś taki jak Sigmar (Taki łysy pan z młotem), który był pierwszym Imperatorem i który w samym Imperium jest czczony jak bóg. Jak zechcesz grać to wyślę Ci jeszcze na priv jakieś info na temat religii i państw sąsiadujących. No i to w połączeniu z ogólną wiedzą na temat fantastyki czyni Cię pełnoprawnym graczem w Warhammera (Mam nadzieję, że nikt nie zarzuci mi tutaj herezji)
 
zgrzyt jest offline  
Stary 31-10-2010, 18:12   #9
 
Bielon's Avatar
 
Tu proszę również temat, który z pewnością znacznie ułatwić może próby samodzielne przy jednoczesnym braku systemu:

http://lastinn.info/warhammer-fantas...ga-edycja.html (Jak zrobić postać do Warhammera (Druga edycja))

Pozdrawiam
Bulion
.
 
Bielon jest offline  
Stary 01-11-2010, 11:22   #10
 
Jagla's Avatar
 
No to ja chętnie się zgłoszę, tylko tak jak mówię, jestem nowy w tym systemie, i za wszystkie utrudnienia z góry przepraszam. Jeżeli możesz to podeślij mi te materiały na priv, to przeczytam to i napiszę KP


Bielon, dzięki za link.


MG, Wh bez dodatków ??
 

Ostatnio edytowane przez Jagla : 01-11-2010 o 11:26.
Jagla jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:23.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168