Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-04-2011, 00:29   #1
 
stibium's Avatar
 
[DnD, storytelling] W Cień

- Rainer, wybacz, że musiałeś na mnie czekać. Usiądź proszę.


Dobiegające zza jego pleców słowa jakby wyrwały z letargu stojącego przy oknie Rainera Bene. Od kilku minut chłonął panoramę Athkatli roztaczającą się z ogromnych okien gabinetu szefa miejskiej giełdy. Z jednej strony widok rozpościerał się na Panoramę Waukeen, majestatyczny plac otoczony arkadami wypełnionymi tysiącem różnokolorowych straganów, między którymi przeciskał się rozemocjonowany codziennym handlem tłum. Ogromne targowisko przypominające o tym, jak bardzo zmalał Faerun od czasu powstania przyzwoitych szlaków handlowych, zdecydowanie zasłużyło na miano symbolu potęgi Miasta Pieniądza i Rady Sześciu. Gdyby jednak przenieść wzrok nieco na wschód, gmach giełdy okazywał się równie dobrym punktem obserwacyjnym dla athkatlańskiej dzielnicy portowej, Maevrath. Maszty statków i drewniane żurawie górowały nad stłoczonymi, jakby pozlepianymi kamienicami doków; to gdzieś w tej plątaninie urzęduje zapewne nadawca notki, którą otrzymał dziś rano. Rainer odwrócił się energicznie od szyby, jakby chciał wyrwać się myślom. Naprzeciwko stał Gorthar Meire, szef giełdy i właściciel gabinetu, w którym obaj przebywali.


- Moje gratulacje Rainer. W tym roku, chłopie, trochę się chyba obłowisz na prowizji? Muszę powiedzieć że dawno nie mieliśmy tu maklerów którzy przy słabym roku mieli obroty jak w hossie.


Meire był nieco pucołowatym starszym panem z grzywką przerzuconą przez całe czoło; lubił wygłaszać przemówienia, odbierać nagrody, otwierać sesje giełdowe głośnym uderzeniem w gong Waukeen zamontowany na głównym parkiecie, ale nikt nie pamiętał, kiedy Meire ostatni raz wszedł w naprawdę dobry interes. Tym razem zamierzał uhonorować Rainera tytułem najlepszego maklera roku i wrobić go w cykl wykładów dla słuchaczy Akademii.


- Gorthar, naprawdę, to zaszczyt, ale nie mogę pozwolić sobie na…


Meire nie pozwolił mu nawet dokończyć zdania, ale ujął pod ramię i poprowadził do okien, ruchem ręki jakby przedstawiając nieograniczone możliwości jedynego miasta w Faerunie, które nigdy nie śpi. Rainer kolejny raz rzucił okiem na doki i mógłby przysiąc, że żurawie uśmiechały się do niego szyderczo. Zanim Meire dokończył zachwalać wyniki ostatniego roku, Rainer obrócił się tak, by móc patrzyć szefowi giełdy prosto w oczy i jednym tchem powiedział:


- Wypaliłem się. Dziękuję za propozycję, ale odchodzę.


**


Gdyby tylko Meire wiedział. Gdyby wiedziała reszta rynku. Pod kilkoma warstwami jedwabnych szat z Cormyru zamiast Rainera kryło się Przerażenie. Cały interes przybrał nieoczekiwaną skalę. Dalej nie da się tego ciągnąć w dotychczasowy sposób: wszystko wypłynie, albo gorzej: zanim dorwie go Rada Sześciu, zrobią to Złodzieje Cienia. Czas uciekać. Albo wstrzymać wszystko: nie, tego nie da się odwołać. Czas się zorganizować.


**


Ale od początku:


Kariera Rainera Bene, jak zdążyliście wywnioskować, ruszyła w tym roku pełną parą: w kiepskim roku sztormów na Morzu Mieczy i susz na Wybrzeżu, Rainer wypracował dla swoich klientów zyski, o jakich inni mogli pomarzyć, a jego prowizja przekroczyła kilkukrotnie roczną pensję.


Oczywiście, nie ma przypadków i strzałów w dziesiątkę dziesięć razy pod rząd. Pieniądze, które Bene starał się upchnąć na giełdzie, pochodziły z innego przedsięwzięcia, które akurat także miał okazję nadzorować: jakiś rok temu, podczas rutynowego przeglądania przedsiębiorstw i patentów w Amn w poszukiwaniu interesujących inwestycji Rainer natknął się na niewielkie laboratorium w zachodniej Athkatli: półelf i gnom, na pierwszy rzut oka szaleńcy, twierdzili, że są na prostej drodze do wynalezienia materiału, który będzie eksplodował niczym zaklęcia czarodziejów bez użycia magii. Rainera nie zaciekawiło zbytnio to, co nazywali prochem, za to przy bliższym przyjrzeniu się całemu procesowi, uzyskał o wiele więcej wartą informację: efektem ubocznym badań okazała się nowa metoda pozyskiwania głównego składnika navratoiny, silnego narkotyku zakazanego nie tylko w Amn, ale chyba na całym Wybrzeżu Mieczy. Metoda, która pozwalała obniżyć kilkakrotnie koszty produkcji. Bene, jako człowiek interesu, nie mógł postąpić inaczej, niż znaleźć dużego inwestora, dobrego znajomego, któremu obiecał 40% w trzy miesiące za niezadawanie pytań, a następnie wprowadzić spółkę na giełdę pod pozorem produkcji tego śmiesznego prochu. Wynalazki cieszyły się jednak zawsze przychylnością graczy z parkietu w Athkatli, więc pomysł wypalił: naprędce zorganizowano przyspieszoną produkcję i kilku dystrybutorów taniej navrotainy, a pieniądze prano pasąc kupców na giełdzie opowieściami o zawrotnej karierze wybuchowego wynalazku w Calimshanie.


W ostatnim miesiącu, gdy skala przedsięwzięcia urosła do nieoczekiwanych rozmiarów, zaczęły się jednak również kłopoty: parkiet zaczął pytać o tajemnicze kontrakty w Calimshanie, straż miejska zorientowała się, że na czarnym rynku zaczął się ruch, jakiego dawno nie widziano, zaś sam Bene otrzymał od życzliwych donosicieli notatkę, której treść wskazywała na znaczne rozdrażnienie Gildii Cienia, której obroty uszczuplił… Notatkę znalezioną przy trupie jednego z cwaniaczków, których zatrudniał do rozprowadzania pożądanego proszku.


Teraz przyszedł czas, by zniknąć na dobre: zniknąć ze świateł, by pojawić się w cieniu. Już nie wystarczy obstawa dwóch tanich osiłków, kontakty z ulicznymi handlarzami towarem, nie wystarczą nawet dotychczasowi alchemicy. To gra o wszystko: albo uda mu się rozepchnąć łokciami i stać się kimś, z kim Gildia zechciałaby rozmawiać – albo w najbliższym czasie może spodziewać się nieszczęśliwego zdarzenia, jak upadku w fale zatoki z kotwicą przewieszoną przez szyję.


**


Teraz wszystko powinno być już jasne. Tak więc – mam przyjemność powitać was w mojej pierwszej rekrutacji. Jak sami rozumiecie, Rainer Bene potrzebuje na gwałt ludzi (lub elfów, półelfów, gnomów i już wy sami dobrze wiecie, kogo jeszcze), którzy pomogliby mu stworzyć własną gildię i nie daliby zabić się w trakcie. Nie wiem, czy motyw Człowieka z blizną jest dobrze rozwinięty w tradycji DnD, jednak myślę, że nawet jeśli nie, to warto go opracować


Gramy w Athkatli i zakładamy formułę storytellingu mającego oparcie w podstawowych statystykach. To znaczy, że rzucać nie będę, ale filigranowe elfki i tak nie mają szans w przesuwaniu wozu z węglem w pojedynkę – ale to jasne.


Kogo możecie stworzyć? Kogokolwiek. Im mniej konwencjonalne postaci, tym lepiej. Jak dla mnie możecie zostać nawet wampirycznym właścicielem nocnego przybytku, który dość ma zależności od Złodziei Cienia i wykorzystując swoje kontakty i wpływy chce stanąć na własne nogi z nową organizacją. Przyda się każdy: łotrzykowie, osiłki, miejscowi politycy i kupcy, iluzjoniści, przekupni członkowie straży miejskiej, celebryci czy zdrajcy Organizacji Cienia, którzy wspomogą wiedzą nowe atrakcyjne przedsięwzięcie w zamian za udziały. Pamiętajcie tylko: tu liczyć się będą intrygi i knowanie, chociaż na jatki także możecie liczyć! W każdym razie, dobrego ubicia potwora nie mogę zagwarantować ;(


Co ma zawierać karta?


Oczywiście opis postaci klasyczny dla DnD: rasę, klasę, profesję (jeśli wasza postać ma specjalny zawód); poza tym charakter, umiejętności, wygląd, historię (tak! historię) i punkty atrybutów – zakładam, że wasze postaci są na jakimś poziomie, załóżmy, na 4 (ale nie będę sprawdzać czy wam się wszystko tam zgadza w statsach z dokładnością księgowej). I avatar.
Proszę puśćcie wodze fantazji! Rozegramy małą wojnę gangów, będziemy mieć do czynienia z aniołem naszej gildii który oczekuje swoich 40%, postaramy się zalać rynek naszym tanim towarem oraz dotrzeć do władz i zapewnić sobie ich protekcję...


Na karty czekam do środy 27. kwietnia!
 
stibium jest offline  
Stary 17-04-2011, 10:36   #2
 
Tohma's Avatar
 
Brzmi satysfakcjonująco. Posty co ile dni?

EDIT:

Karta stworzona, będzie kontrowersyjnie.
 
__________________
There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

Ostatnio edytowane przez Kerm : 18-04-2011 o 23:46. Powód: Regulamin LI
Tohma jest offline  
Stary 17-04-2011, 12:36   #3
 
Garfield's Avatar
 
Fajne lecz ja także chciałbym się dowiedzieć co ile czasu posty i ile osób przewidujesz?

PS: Jaka wersja DnD? 3,5?
 
Garfield jest offline  
Stary 17-04-2011, 12:40   #4
 
Draugdin's Avatar
 
Chętnie dołączę do rekrutacji. Podpisuję się pod pytaniami poprzedników.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 17-04-2011, 12:47   #5
 
stibium's Avatar
 
aa, standardowo, co tydzień

jestem bardzo podekscytowana słowem "satysfakcjonująco" !!!

co do wersji DnD, umówmy się tak: ponieważ i tak mechaniki w sesji nie przewiduję, to może po prostu potraktujcie podręczniki jako źródło ogólnej inspiracji?

i przewiduję.. no nie wiem, 6 osób?
 

Ostatnio edytowane przez stibium : 17-04-2011 o 13:12.
stibium jest offline  
Stary 18-04-2011, 09:13   #6
 
daamian87's Avatar
 
Zapowiada się ciekawie. Kilka pytań jeśli można.
Czy są ograniczenia co do ras, czy mamy pełną swobodę przy wyborze?
Co z psioniką, będzie dostępna?
Jak wygląda sprawa ekwipunku? Można przyjąć, iż nasze postacie posiadają jakieś ciekawe przedmioty?
Jak rozgrywana będzie ewentualna walka?
 
__________________
"Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku". - Janusz Leon Wiśniewski
daamian87 jest offline  
Stary 18-04-2011, 19:58   #7
 
stibium's Avatar
 
odpowiedzi!

ograniczeń co do ras nie ma, jednak należy pamiętać, że gramy w mieście Athkatla, stolicy poważanego, bogatego Amn, tak więc - na ulicy JAKOŚ TRZEBA SIĘ ZAPREZENTOWAĆ. ghule czy gigantyczne wicionogi są niestety odrobinę zbyt kontrowersyjne :P

psionika... hmm, zastanawiam się, czy Illithidowie i Abolethy nie podpadają przypadkiem pod kategorię omówioną w poprzednim rozdziale - po zjedzeniu obiadu uznałam, że podpadają, ale niech będzie, że samej psioniki nie wykluczam (tylko umiejętnie trzeba to wplatać! ujdą ewentualnie samorodne talenty, bo wasze karty mają być na maks 4 poziomie - tzn. orientacyjnie, albowiem jak wspomniałam, mechaniki nie przewiduję)

postaci mogą posiadać ciekawe przedmioty, proszę umotywować to historią. w ogóle postaci mogą być ciekawe.

walki będą rozgrywane zgodnie z zasadą zdrowego rozsądku i umiejętności przekonania MG, a tam, gdzie ich zabraknie zdacie się na moje widzimisię.
 
stibium jest offline  
Stary 18-04-2011, 21:19   #8
 
Szarlej's Avatar
 
To i ja się zgłoszę. Standardowo będzie niestandardowo jako, że i pomysł na sesje jest ciekawy i inny a coś czuje, że Stibium sobie z tym poradzi.
Tak, żeby gracze wiedzieli z czym wystartowałem w pierwotnym koncepcje wrzucę fragment KP MG jeszcze nie zaakceptowała tego.

- Chcesz wypowiedzieć więc wojnę Złodziejom Cienia Rainer? Ciebie chyba pokręciło. Nie pójdę na to. Ze względu na stare czasy udam, że tego nie słyszałem. Ej no! Siadaj Rainer. Nie pomogę ale wiem kto może pomóc. Słyszałeś o Doplerze? Nie? Rawat zwany Doplerem. Jedyna osoba, która wypowiedział posłuszeństwo dla Złodziei. No może nie jedyna. Jedyna żyjąca. Podszedł do samego Mistrza i splunął mu w twarz. Ledwo wywalili go z miasta. Znakomity szermierz stąpający niby kot. Ponoć zna arkana magii. To jego potrzebujesz a tak się składa, że jest w mieście.

***

- Rawat wcale nie jest czarodziejem renegatem. Nie! On naprawdę jest dobler… Doplerging… Mimikiem! Miał wizje jak powinien działać półświatek w Amn. I to inną niż starszyzna Złodziei Cienia. Przegrał bitwę ale nie przegrał wojny. Wbrew plotkom nie zginął. Czai się gdzieś w mieście, podszywa się pod najbardziej wpływowe osoby. I kiedyś uderzy. Tylko raz. A wtedy przejmie władze.

***
- Dopler? Pewnie, że go znam. Wywalili go z terminu u czarodziei, ponoć był tam szychą. No i musiał się ukryć. Więc przystał do nas. Ach… Żebyś go słyszał. Jak mówił. Z sensem! Wiedział czego my ludzie ulicy chcemy. Wiedział co powinno się zmienić abyśmy to my się bogacili a nie takie pawiany jak Foede. Stroi się w piórka i pozuje na szlachcica. Psia go mać!

***

- Chcesz więc usłyszeć pieśń o rebelii Cienia? Rozłamie wśród samych Złodziei Cienia? Chcesz się dowiedzieć o jej przywódcy? O Rawacie Szlachetnym zwanym Doplerem? Jest to ponura historia o łotrze w piersi którego biło szlachetne serce. O człowieku, który chciał zmienić złodziejskie zwyczaje, łupić tylko tyranów i bogaczy, pomagać biednym. Jest to również pieśń o miłości i poświęceniu. Ma swój krwawy finał na ulicach Amn gdzie doszło do pojedynku między Rawatem a samym Harthne Foede w którym to Dopler stracił życie ratując swoją ukochaną? Że niby przeżył? Słuchaj no półelfie to ja jestem bardem nie ty! To ja tam byłem! Co ty gadasz? Jaki miód? Nic nie piłem!
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]

Ostatnio edytowane przez Szarlej : 18-04-2011 o 22:27.
Szarlej jest offline  
Stary 19-04-2011, 17:58   #9
 
stibium's Avatar
 
Chciałam poinformować wszystkich zainteresowanych, że SPŁYNĘŁY (tak! tak oficjalnie) już dwie karty, co napawa mnie wielką radością i dumą

uwaga: postaci z obu kart są półelfami łotrzykami. w zasadzie Rainer Bene też miał być półfelfem. sprawdzę na wiki czy w Athkatli dominują metysi
 
stibium jest offline  
Stary 20-04-2011, 12:50   #10
 
daamian87's Avatar
 
Hmm, to źle, bowiem sam przygotowywałem postać łotrzyka

EDIT:

Zawsze chciałem zagrać bardem, a i koncept mi się właśnie pojawił Karta na dniach.
 
__________________
"Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku". - Janusz Leon Wiśniewski

Ostatnio edytowane przez daamian87 : 20-04-2011 o 12:53.
daamian87 jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:32.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168