Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror i Świat Mroku > Archiwum sesji RPG z działu Horror i Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-08-2011, 05:22   #1
 
Crys's Avatar
 
[Komentarze] Fala

Witam serdecznie wszystkich "moich" Graczy, a także wszystkich Wizytujących. Na wstępie chciałabym Wam podziękować za wszystkie karty postaci, wymienione pw i maile oraz chęć zagrania.

Teraz parę zasad, zagadnień organizacyjnych itp.
Po pierwsze. Nie toleruję grania PvP. Oczywistym jest, że Wasze postacie nie muszą się lubić, mogą sobie tę niechęć okazywać, ale BEZ PRZESADY. Nie będziecie na siebie również polować (raczej ;]). Puszczenie komuś hawiry z dymem, nawet jeśli właściciel jest poza schronieniem, również jest nieakceptowalne (podkreślam, bo mi się zdarzyło w sesji).
Po drugie. Pytać proszę. Mnie pytać, siebie nawzajem. Pytać. Ktoś czegoś nie wie, nie rozumie, nie chce, proszę spytać się mnie lub współgraczy. Nikt na Wampirze zębów nie zjadł. Na innych rzeczach raczej też nie.
Po trzecie. Niewiedza nie tłumaczy niczego. Stąd poprzedni punkt. "Bo ja nie wiedziałem, że jak podpalę hawirę, to moja postać wpadnie w Rotschrek i zginie". Peszek. Ale jeśli pojawia się coś co jest niejasne - patrz punkt drugi.
Po czwarte. NPCe. Te drobne (szofera, lokaja, kelnera, nic nieznaczącego wampira w tle, swoją kolację), proszę obsługiwać samodzielnie. Jeśli pojawia się jakiś bardziej konkretny dialog (chcecie poznać jakieś konkretne informacje etc.), proszę o zaczepienie mnie przez pw/gg nie gryzę.
Po piąte. Świat. Tworzymy go razem. Jeśli potrzebujecie jakiegoś miejsca, stwórzcie je. Nie tylko schronienie Waszej postaci, ale też bar, który jest za rogiem, salon spa, lampę na rogu i tak dalej. Jesteście rozsądni, wiem, że nie muszę prosić o nie wstawianie piramid, bądź Morza Śródziemnego
Po szóste. Posty. Proszę nie przesadzać z kolorami. Poza tym pogrubiać imiona, poza dialogami rzecz jasna. Kursywą proszę pisać dialogi, zaczynając od myślników (jak w książce). Myśli proszę w cudzysłów i również kursywą. Czytajcie, to co napisali poprzednicy (może da to dobry punkt zaczepienia, może ktoś wymaga reakcji, to nie jest jednoosobowa gra). Stawiam na jakość, nie ilość.
Po siódme. GoogleDoc. https://docs.google.com/document/d/1.../edit?hl=en_US proszę korzystać do woli. Obowiązku korzystania nie ma, ale zauważyłam, że to rzecz wygodna. Kolorki proszę sobie dobrać dowolnie, czarny należy do mnie
Po ósme. Proszę stosować się do zasad polskiej ortografii i interpunkcji. Nie będę zabijać za braki w przecinkach, ale ortografy działają na mnie alergicznie. Tekst wystarczy sprawdzać w Wordzie, nie wymagam ślęczenia nad monitorem ze słownikiem (o ile ktoś jeszcze korzysta z książkowych wydań).
Po dziewiąte, bo prawie zapomniałam. Częstotliwość. Tydzień. Ni mniej, ni więcej. Ja również daję sobie łaskawie tydzień, aczkolwiek będę się maksymalnie starać skrócić ze swojej strony pisanie. Od pojawienia się mojego posta, macie tydzień na odpisanie. W razie spóźnienia, proszę mnie poinformować jak najwcześniej się da. Po trzech dniach od upłynięcia terminu, kiedy nie będzie żadnego odzewu ze strony grającego, postać biorę sobie i robię ruch, jak najwygodniejszy dla mnie. Nie będe złośliwa, i nie będę nikogo na siłę wpakowywała w świństwa. Raczej...
Po dziesiąte, (i mam nadzieję ostatnie), proszę o uzupełnienie kart postaci w panelu, tyczy się to również ekwipunku (tu proszę mi opisać z grubsza rzeczy, które zawsze macie przy sobie, aczkolwiek jak nie napiszecie, że posiada Wasza postać pióro, a takowe wyciągnie z kieszeni, nie będę mordować). Wielkość obrazków dowolna, byleby nie przesunęła się kolumna gracza (wybaczcie kiepski opis, chyba wiecie o co mi chodzi, a ja nie mam zielonego pojęcia jak się nazywa to "coś).

Osobiste wyjazdy, bluzgi, złośliwości, jeśli takowe miałyby nastąpić, proszę sobie zostawić na pw/gg/telefon/gołębia pocztowego. I do mnie i do współgraczy, choć żywię nadzieję, że się nie pojawią.Ważne postacie, kilka szczegółów więcej, które możecie wiedzieć/zaobserowaliście (będzie uzupełniane w miarę postępowania sesji):
Książę: Richard James, klan Ventrue, wygląda na osobnika po trzydziestce, wiecie, że był krzyżowcem za swojego życia. Nie-życie jest owiane tajemnicą, niemalże do jego przybycia do miasta.

Primogen:
Ventrue - Michael St James, kolejny, niewątpliwie eksrycerz lub ekswładca CZEGOŚ. Czego, nie wie chyba nikt, bowiem mało komunikatywny, zadzierający swój wampirzy nos, traktowany przez resztę Primogenu dość protekcjonalnie, tajemnicą poliszynela jest jego stały konflikt z Księciem. O wszystko co się da. Postawny, uderzająco przystojny, wiekiem ludzkim zatrzymany przed pięćdziesiątką, wiecznie niezadowolony.
Malkavian - Anna de Valois - wyglądająca jak starsza pani, która mogłaby bawić swoje wnuki jedną ręką, robiąc różowe sweterki na drutach drugą. Wygląd bardzo zwodniczy.
Toreador - Christian d'Albret (Minty - występy gościnne :])
Nosferatu - Howlet - jak to Nosferatu, urodą nie grzeszy, jednak można by go nazwać przedstawicielem klanu z minimalną choć reprezentatywnością. Wyjątkowo skryty.
Gangrel - wiecznie nieobecny, Riss zwany "Porządkiem", nikt o nim nie wie za wiele.
Brujah - Angela Larkin, wyjątkowo nietypowa przedstawicielka klanu, zatrzymana Pocałunkiem w okolicach lat dwudziestu. Może i nosząca się w skórach (i lateksach), jednak elegancka, z krwistoczerwoną szminką na ustach i drapieżnym uśmiechem. Ot, klasyczne przedstwienie męskich fantazji (dodając pejcz), do których większość by się nie przyznała. Wieść niesie, że w nie-życiu już od bardzo długiego czasu.
Tremere - Lisza, mało urodziwa, jak na wampirzycę, mistrzyni Dominacji, nosząca się po męsku. Korzenie wschodnioeuropejskie.

Seneszal: Karl Haye, klanu Tremere, powołany na stanowisko przez SUGESTIĘ Księcia. Jego przyjaciel (jeśli można nazwać w tym świecie kogoś swoim przyjacielem), od ledwo trzech lat Seneszalem będąc, nie wykazuje się szczególnie żadnymi zdolnościami, wprawiając w zakłopotanie Primogen swoim szarogęsieniem się. Pierwszy raz za panowania Jamesa (Księcia) pozycja Seneszala została obsadzona.

Oprawca: David Hartnoll, klanu Brujah, ten to tymczasem typowy przedstawiciel klanu. Męski, masywny, o zdecydowanie za mocno zarysowanej linii szczęki, brutalny i gdy trzeba - zabójczy.
Szeryfowie: Josef (Ventrue), Mausini (Toreador), Camille (Nosferatu, wyjątkowo towarzyska).
Gospodarz Elizjum: Andreas Marrast, klanu Toreador.

Sytuacja wampirza w mieście: Odeszłam od standardowych zaleceń systemu w paru sytuacjach, w tym w liczebności wąpierzej w mieście. To zdecydowanie NIE JEST jeden wampir na 50000 mieszkańców. Dominują dwa klany w szczególności, Ventrue i Torreadorzy.
Nosferatu można szukać w pofabrycznych budynkach na skraju miasta, gdzie przeniosła się większość z klanu.

Zbieżność nazwisk Ventrów dwóch, nieprzypadkowa.

Jak widać, zaczynamy zabawę od klasyki, czyli Elizjum. Jak tam traficie, co będziecie robić przed dotarciem, czy pojawicie się trzy godziny przed umówioną porą, czy pięć minut, czy w ogóle się pojawicie - decyzję i zabawę z tym pozostawiam Wam, Drodzy Gracze.

Na koniec życzę Wam przyjemnej gry i pozostaje mi mieć nadzieję, że Was nie zawiodę.
 
__________________
Ich will - ich will eure Phantasie
Ich will - ich will eure Energie

Ostatnio edytowane przez Crys : 10-08-2011 o 05:46.
Crys jest offline  
Stary 10-08-2011, 05:48   #2
 
Crys's Avatar
 
Żeby bałaganu w ogólnościach nie robić, nowy post już.
Gothomog - tak na wszelki wypadek informuję, że toto coś czarne, to hidżab jest. I tak, mężczyźni też takie noszą.
Ratkin - to "wieczna róża".
Agape - tak, to JEST farba do włosów
Reszta - chyba wiecie? jak nie wiecie, to krzyczeć.
 
__________________
Ich will - ich will eure Phantasie
Ich will - ich will eure Energie
Crys jest offline  
Stary 10-08-2011, 09:10   #3
 
Felidae's Avatar
 
Mrrrau... nareszcie jakaś ciekawa intryga w Wampirze *zaciera rączki*

Witam serdecznie naszą Mistrzynię oraz oczywiście współgraczy. Życzę wszystkim weny i dobrej zabawy
 
__________________
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - poszukiwania trwają!
Felidae jest offline  
Stary 10-08-2011, 11:37   #4
 
Fiath's Avatar
 
O.O'
Czuję się jak na swojej pierwszej sesji.

Witam wszystkich i życzę przyjemnej gry~
 
Fiath jest offline  
Stary 10-08-2011, 11:39   #5
 
Highlander's Avatar
 
Witam Narratorkę i współgraczy!
Życzę wszystkim miłej zabawy .
 
__________________
People said that there was one law for the rich and one law for the poor, but it wasn’t true. There was no law for those who made the law, and no law for the incorrigibly lawless. All the laws and rules were for those people stupid enough to think like Cockbill Street people.
Highlander jest offline  
Stary 10-08-2011, 12:14   #6
 
Agape's Avatar
 
Witam MG i resztę mrocznej braci!
Mam nadzieję, że nasza gromadka spędzi ze sobą wiele ciekawych nocy.
 
Agape jest offline  
Stary 10-08-2011, 13:07   #7
 
Hawkeye's Avatar
 
Również witam wszystkich współgraczy i naszą prowadzącą, mam nadzieję, że gra długo będzie sprawiała nam przyjemność
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 10-08-2011, 13:44   #8
 
merill's Avatar
 
Dorzucam się do powitań i życzeń wszelakich. Mam pytanko do MG, czy posty mamy zakończyć przybyciem do Elizjum? I może jakiś krótki opis budynku wraz ze załączonym zdjęciem, co by wizje graczy się nie rozmywały w kilka dowolnych stron?
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 10-08-2011, 17:33   #9
 
Gothomog's Avatar
 
Witam
Zgłaszam się również do próśb. Mam nadzieję, że się będzie miło nam razem grało.

PS To moja pierwsza sesja Wąpierza, więc raczej będę zadawał dużo pytań
 
Gothomog jest offline  
Stary 10-08-2011, 18:19   #10
 
Minty's Avatar
 
Ahoj
 
Minty jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:59.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170