Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror i Świat Mroku > Archiwum sesji RPG z działu Horror i Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-01-2014, 16:56   #1
 
Wojan's Avatar
 
Materiały - Wąpierz

MODENA
To miasto ważne jako punkt strategiczny. Od wieków było wykorzystywane, czy to jako punkt wypadowy do walki z barbarzyńcami, czy to jako twierdza. Prawdopodbnie założone przez Etrusków i ślady ich obecności można znaleźć do dzisiaj.
Jest to także ważne miasto kupieckie, znajdujące się na szlaku handlowym.
Obecnie miasto posiada status wolnego miasta i rządzona jest przez książęcy ród d'Este. Z tego tego rodu podchodzi obecny wampirzy książę Roland.

Mapy

http://www.alte-landkarten.de/images/23813-01.jpg
Barry Lawrence Ruderman Antique Maps Inc.

Najważniejsze miejsca
Katedra poświęcona Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny oraz świętemu Geminianowi (patron miasta)
Ważne miejsce spotkań Kainitów. Traktowane prawie, że na zasadach Elizjum, choć nie ma oficjalnie tego statusu.
Proboszcz, choć człowiek religijny wydaje się znać prawdę o tym, co kryje się w mroku. Jego postępowanie świadczy o tym, że stara się pogodzić rolę sługi bożego oraz poddanego wampirzego księcia.

Dzwonnica Ghirlandina
Przyległa do katedry i będąca jej częścią. To tutaj znajduje się schronienie miejscowego Tremere. Zdaje się, że jest on chroniony zarówno przez wampirzego księcia, jak i proboszcza.
Miejsce pod stałą ochroną. Postronni nie mają do niej dostępu.

Ratusz
Siedziba władz miejski.

Zamek Estów
Znajdujący się na przeciwko ratusza na głównym placu. Siedziba rodu, zarówno tego śmiertelnego, jak i wampirzego.

Cytadela
Siedziba wojsk Modeny. Tutaj także ma schronienie kuzyn księcia, Micale d'Este, który pełni rolę oficjalnego dowódcy modeńskiej armii.

Pałac Lippich
Siedziba największego i najbogatszego kupieckiego rodu Modeny.

Elizjum
Niewielki pałac w ścisłym centrum, należący do rodu d'Este. To tutaj można się spokojnie spotkać, zatrzymać się w drodze, czy też porozmawiać bez skrępowania. Służba pałacu, to oczywiście ludzie księcia, co wielu traktuje jako poważny nietakt.
Miejsce jednak uważane za bezpieczne i pewne.


Samotnia
spalony dom w najbiedniejszej części miasta. Nazywany on jest “domem przeklętych dusz” i uważany jest za nawiedzony. Żaden ze śmiertelnych się do niego nie zbliża. Dom spłonął kilkadziesiąt lat temu i nadal stoi w stanie ruiny. Ponoć nawiedzają go duchy zamieszkujących go osób, jak i inne demony z zaświatów.

Rzymskie katakumby
Pozostałość po Rzymianach. Miejskie katakumby, gdzie chowano zmarłych. Obecnie zapomniane i jedynie wampiry o nich wiedzą i odwiedzają. Siedziba Serafiny.

Rzymskie podziemia
Sieć podziemnych korytarzy, ponoć oplatających całe miasta. Odkryte i kontrolowane przez Ciro, miejscowego Nosferatu. Ponoć bardzo niebezpieczne zarówno dla śmiertelnych, jak i wampirów. Ciro w pełni jej kontroluje. Powszechnie znane są dwa wejścia do nich.

Zamtuz “Fiore Delizioso”
Dom rozkoszy prowadzony przez Toreadorkę. Miejsce spotkań wampirów z Modeny, a także przejezdnych

KAINICI
Klan Brujah

Pascale Abbadelli
http://images.arcadja.com/moroni_gio...07_1090_28.jpg
Za życia był duchownym służył w miejscowej katedrze i przez krótki czas był nawet jej proboszczem. Jednak ze względu na swoje zainteresowanie magią i praktykami okultystycznymi został od tej funkcji odsunięty. Miał zostać przeniesiony do zakonu W Padwie, ale zniknął w tajemniczych okolicznościach. Mówiono o jego ucieczce lub nawet śmierci. Prawda była jednak inna. Został on przemieniony przez osobę, która go magią zainteresowała. Był nim przebywający właśnie w Modenie, wędrowny wróżbita.
Abbadelli przyjął przemianę, jako dar od Boga i wielce się z niej ucieszył. Założył nawet coś na kształt sekty. Należeli do niego zaufani parafianie i kilku przyjaciół. W szybkim czasie stali się oni ghoulami Abbadelliego.
Abbadelli jest raczej osobą skrytą i nie udziela się w życiu Kainitów i nie bierze udziału w lokalnych spiskach i grach. Skupiony jest na sobie i wypełnianiu roli, jaką powierzył mu Bóg.
Miejsca pobytu:
Rzadko widziany w Elizjum
Czasami bywa na wieczornym nabożeństwie w katedrze św. Geminiano
Ponoć ma schronienie w małym kościółku przy bramie wschodniej miasta.

Augusto De Vitis
http://www.thecultureconcept.com/cir...t-of-a-Man.jpg
Młody Wampir, który przybył do Modeny z Rzymu, gdzie za życia pełnił rolę nauczyciela i astrologa jednego z tamtejszych rodów szlacheckich. Po przemianie nadal przez krótki czas starał się utrzymywać z tego zajęcia, ale nocny tryb życia mocno mu to utrudniał. Zmieniło się to w momencie, kiedy poznał Rolanda d'Este. De Vitis nie zaznajomiony z klanowymi animozjami przyjął ofertę pełnienia roli nadwornego astrologa, jako dobrą monetę. Wśród miejscowych wampirów ich relacja była określana jasno i pogardliwie. De Vitis traktowany był jako sługus, czy wręcz niewolnik rodu d'Este.
Co niektórzy tylko szeptali, że młody wampir wcale nie jest taki głupi na jakiego pozuje.
Miejsce pobytu
Częsty gość Elizjum
Zazwyczaj przebywa jednak w zamku księcia miasta
Ma ponoć jednak kilka kryjówek na mieście. Mówi się, że czasami przychodzi na wieczorne nabożeństwa do katedry, choć nie można go uznać za osobę religijną.

Klan Kapodocjanie
Serafina Genovese
Ponoć za życia była żoną miejscowego kata. Ponoć pomagała mu w przesłuchaniach, a i zastępowała go w czasie egzekucji.
Nie wiadomo przez kogo dokładnie przemieniona, ale pewne jest że musiał to być dość potężny Starszy. Serafina żyje na uboczu w rozległych rzymskich katakumbach na obrzeżu miasta. Nie jest jednak tajemnicą, że jest szarą eminencją miasta. Ma rozległą sieć kontaktów i sieć szpiegów. Wielu Kainitów, także spoza Modeny korzysta z jej usług.
Miejsce przebywania
Rzymskie katakumby na obrzeżach miasta
Z rzadka Elizjum i zamek księcia

Klan Lasombra
Eliana i Maurizio Lippi
http://1.bp.blogspot.com/-NIc1oE3noj...n-NG674-fm.jpg
http://www.joslyn.org/post/sections/...eve%281%29.jpg
Rodzeństwo z kupieckiego rodu Lippi. Niemal od wieków ród Lippich rywalizuje z książęcym rodem d'Este. Władza polityczna należy, co prawda do książąt, ale to ród Lippich ma dominującą rolę jeżeli chodzi o kontrolowanie handlu.
Eliana i Maurizio zarządzają kupiecką gildią w Modenie i powoli krok po kroku starają się przejąć władzę w mieście. Nie kryją swej antypatii do księcia i jego rodu, zarówno tego śmiertelnego, jak i wampirzego. Posiadają doskonałą sieć kontaktów w mieście i okolicach.
Miejsce przebywania
Rodzima siedziba rodu, pałac Lippich w pobliżu głównego placu Modeny

Klan Malkiavianie
Umberto Rappalino
Były mnich, który ponoć zobaczył twarz Boga. Jego nawiedzenie nie zostało jednak uznane przez Kościół, a on sam wydalony z zakonu. Nie znane jest dokładnie moment jego przemienienia, ale mówi się, że jest najstarszym Kainitą w Modenie. Rzadko się go ostatnio widuje. Wcześniej, jakieś kilkanaście lat temu, próbował nawet nawracać miejscowych Kainitów.
Typowy Malkiavianin o zmiennej osobowości. Potrafi prowadzić poważną rozmowę, aby zaraz wszystko obrócić w żart, czy uciec bez słowa wyjaśnienia.
Jego rola w społeczeństwie Modeny nie jest do końca jasna. Z jednej strony nikt nie traktuje go poważnie, a z drugiej ponoć widziano, jak do jego samotni przychodzili i rodzeństwo Lippich i sam książę, jak i Serafina. Postać niejednoznaczna i tajemnicza.
Miejsce przebywania
Samotnia, spalony dom w biednej dzielnicy miasta.

Klan Nofseratu

Ciro
http://heroesclub.us/NosferatuBust.jpg
Ciro przybył do miasta zaledwie dwa lata temu. Osiadł w mieście i zamieszkał w miejscowych kanałach. To ponoć on odkrył podziemne korytarze, które wiją się pod miastem. Są one ponoć pozostałością, po czasach gdy miastem rządzili Rzymianie. Ciro całkowicie opanował te podziemia i rządzi nimi niepodzielnie. Mówi się, że już w chwili przybycia do miasta wiedział dokładnie czego i gdzie szukać. Poprosił księcia o możliwość osiedlenia się i w szybkim czasie stał się jedną z dominujących person w mieście. Znany jest z kontaktów ze półświatkiem Modeny i interesami, jakie z nimi prowadzi.
Miejsce przebywania
Rzymskie podziemia

Veronica Zangeri
http://tinyrevolution.com/mt/mt-stat.../grotesque.jpg
Sto pięćdziesiąt lat temu Veronica była najpiękniejszą kobietą w Modenie, a niektórzy mówili, że i w całej Italii. Plotka mówi, że to porzucony kochanek w akcie zemsty przemienił ją w potwora.
Veronica do dnia dzisiejszego pogrążona jest w totalnej depresji i nie pokazuje się światu. Nie spotyka się z nikim i cały czas przebywa w swojej kryjówce. Jedynie dwóch służących, ghouli (Petro i Antonio) ma do niej dostęp.

Petro i Antonio to znani miejscowi złodzieje, którzy zostali przygarnięci przez Veronicę i od tej pory jej towarzyszą i służą. Żyją w ukryciu podobnie, jak ich pani, gdyż krew którą piją deformuje ich ciała. Mieszkają w niewielkim domu w pobliżu cmentarza.
Miejsce przebywania
Nieznane


Klan Ravnos
Theo, Luciana, Frederico
http://2.bp.blogspot.com/-k2a--mZqCo...9dc2cfd361.jpg
http://images.luvimages.com/luvphoto...ypsies-285.jpg
Trójka Kainitów, która przybyła do miasta kilka lat temu. Podróżują po okolicy wraz z niewielkim cygańskim taborem. Nader często jednak obozują w pobliżu miasta. Ponoć w jakiś sposób powiązani są z rodem d'Este, ale na pewno prowadzą także swoje interesy w Modenie. Ich zainteresowanie miastem niepokoi wielu.
Niewiele o nich wiadomo, poza tym, że cała trójka jest z sobą bardzo zżyta. Chodzą nawet plotki, że są dziećmi jednego wampirzego ojca. A być może przebywa nawet on gdzieś w pobliżu, choć jak do tej pory się nie ujawnił.
Miejsce przebywania
Tu i ówdzie. Często w pobliżu murów miasta.

Klan Toreador
Claudio Fabretti
http://fineartamerica.com/images-med...c-dewinter.jpg
Młody wampir o niezwykle wrażliwej duszy. Znany poeta w Modenie. Jego utwory często śpiewają po karczmach i zajazdach. Caludio nadal mocno związny jest ze śmiertelnym światem i mało interesuje się życiem Kainitów. Skupiony jest na sobie i swoich przeżycia. Często jednak traktowany jest jako doskonałe źródło informacji, czy też pomoc w różnych sprawach. Nie odmawia nikomu przysług jeśli tylko jest to mu na rękę.
Miejsce przebywania
Wygląda na to, że nie ma on stałego schronienia. Często można go spotkać w karczmach i zajazdach, gdzie sam wykonuje swoje utwory przy akompaniamencie lutni.

Mariangela Mantovani
http://www.cyfraplus.pl/misc/base/ga...ulipan_001.jpg
Pochodzi z chłopskiej rodziny. Za życia była członkiem wędrownej trupy teatralnej. Po przemianie osiadła w Modenie. Skupiła wokół siebie grupę miejscowych lekkoduchów, artystów i marzycieli. Prowadzi zamtuz, który jest jej źródłem utrzymania i miejscem spotkań dla grupy. Nadal ma artystyczną duszę i mocno związana jest z śmiertelnikami. Jej zamtuz to ośrodek życia nocnego całej Modeny. Spotykać tutaj można nader często miejscowych, jak i przyjezdnych Kainitów. Mariangela ma doskonałą sieć kontaktów i choć nie wygląda na zainteresowaną miejscową polityką, to na pewno jest znaczącą osobowością. Ponoć jako jedyna ma kontakt z Ciro.
Miejsce przebywania
Zamtuz “Fiore Delizioso”

Klan Tremere
Tenacjusz
http://i169.photobucket.com/albums/u...ud-man-ray.jpg
Jeden z najstarszych wampirów w Modenie. Od zawsze w ukryciu i cieniu. O jego obecności w mieście świadczą jego czyny oraz osoby, jakie widuje się w Ghirlandinie, gdyż to właśnie tam ma swoją kryjówkę. Ma on jakiś układ z miejscowym duchowieństwem, gdyż nikt nie jest w stanie naruszyć spokoju jego siedziby.
Ród d'Este ma z nim jakieś wspólne interesy, gdyż nie tylko toleruje obecność Tremere na swoim terytorium, ale także zapewnia mu ochronę.
Tenacjusz bardziej niż na miejskiej polityce skupiony jest na swoich magicznych eksperymentach. Rzadko widuje się go na mieście. Wszystko załatwia za pośrednictwem swych ludzi i pomocników. Chodzą plotki, że wbrew zakazowi księcia stworzył kilku potomków. Nie ma na to jednak potwierdzenia.
Miejsce przebywania
Dzwonnica Ghirlandino

Klan Ventrue
Wszyscy członkowie klanu Ventrue, to przedstawiciele rodu d'Este. Jest to prawie, że wampirza familia, której kolejni członkowie przemieniani są przez członków swej rodziny.
Klan ma dominującą pozycję w mieście jeżeli chodzi o politykę. Musi jednak toczyć ciągłą walkę o kontrolę handlu, który jest głównym źródłem utrzymania miasta, jak i rodu.
Obecnie księciem miasta jest Roland, najstarszy członek wampirzej familii. Jego brat i dwaj kuzyni pełnią rolę pomocników oraz doradców. W rodzinie panuje o dziwo harmonia i ład. A przynajmniej tak to wygląda z zewnątrz.
Oczywiście na zewnątrz burmistrzem miasta jest śmiertelny d'Este. Obecnie jest nim Edmundo. Jest o jednak tylko marionetką w rękach wampirzego seniora.
Roland d'Este
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...I_d%27Este.jpg
głowa rodu i książę miasta. Jest łagodnym władcą i wielu widzi w tym jego słabość. Jest litościwy dla wrogów i przeciwników. Wierzy w dominującą rolę pertraktacji. Za wszelką cenę od zawsze unikał otwartych konfrontacji. Co nie znaczy oczywiście, że nie prowadzi sekretnych działań przeciw swoim przeciwnikom.
Theo d'Este
http://1.bp.blogspot.com/-gHAWYMM8mJ...00/alfonso.jpg
rodzony brat Rolanda, przemieniony przez niego. Jest zapatrzony w swego brata i ufa mu całkowicie. Pełni rolę jego prawej ręki, doradcy i pomocnika. Popiera politykę brata i robi wszystko, aby utrzymać pokój i harmonię w mieście.
Micale d'Este
http://images.arcadja.com/dell_abate...23_5601_36.jpg
kuzyn Rolanda, także przemieniony przez niego. Nie jest już jednak tak potulny, jak Roland, czy Theo. To on jest optuje za bardziej radykalnymi rozwiązaniami wobec przeciwników. Wierzy w siłę rodziny i chce potwierdzenia jej dominacji. Na razie w cieniu Rolanda, ale coraz głośniej domaga się swoich praw i głosu w decydujących sprawach.
Pełni on rolę dowódcy wojsk Modeny i rezyduje w cytadeli.
Nataniel d'Este
http://www.nationalgallery.org.uk/up...e-NG770-fm.jpg
najmłodszy z rodu, przemieniony za zgodą Rolanda przez Micalea. Nataniel dopiero poznaje wampirzy świat. Charakterem zupełnie nie przypomina pozostałych członków Kainickiego rodu. Jest spokojny, melancholijny i zachowawczy. Żyje w ukryciu. Micale o dziwo nie ma na niego żadnego wpływu. Roland uważa, że jego kuzyn źle wybrał, decydując się na przemianę Nataniela.
 

Ostatnio edytowane przez Wojan : 13-01-2014 o 07:39.
Wojan jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:03.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168