Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror i Świat Mroku > Archiwum sesji RPG z działu Horror i Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-10-2018, 22:58   #1
 
Amon's Avatar
 
[VtM5] Warsztaty - tworzenie koterii

Witajcie ciekawscy wielbiciele krwi.

W tych warsztatach będziemy śledzić perypetie trzech trupów:
Kontrkulturowego Leksa, Kudłatego Lwa i Przystojnego Adama. Sami najlepiej pokażecie sobie nawzajem swoje martwe oblicza, drżyj internecie przed tymi słit fociami

Tak jak obiecałem, wasza trójca zamieszkuje europejskie miasto, choć nie jest to Bruksela. Nie jest to centralny Berlin. Nie jest to północne Birmingham. Wasze pijawki nie zamieszkują też Budapesztu czy Bratysławy, ani Bukaresztu. Akcja nie będzie się też dziać w zachodniej Barcelonie, lecz na południu, choć nie w Boloni.

Jesień zastała was w Belgradzie.


Tres faciunt collegium i z wami nie jest inaczej, w tym temacie zajmiemy się tworzeniem waszej koterii.

Ten temat będzie burzą mózgów, w której poruszymy po kolei kwestie waszych wzajemnych relacji, waszej domeny lub jej braku oraz waszych “zasad” - tak, podobnie jak osobiste convictions, będziecie musieli stworzyć “zasady klubu”

Ale najpierw proszę aktorów o przedstawienie swoich postaci: Leonceur, Mi Raaz, Zaalaos, opiszcie współgraczom swoje postacie, np czym się zajmują, co można o nich wiedzieć, jak wyglądają.
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline  
Stary 01-10-2018, 23:34   #2
 
Zaalaos's Avatar
 
Cóż, jako że mam zapewne najmniejszy staż w Świecie Mroku wypada abym zaczął.

[media]https://i.imgur.com/vJULUUJ.jpg[/media]

Przedstawiam wam Leva Piotrowicza Egorowicza, słowianina pełną gębą, któremu los wiele nie dał. Młode lata pracy na roli, brak wyższej edukacji (czy nawet solidnej średniej), rendezvous z rosyjską mafią i w końcu nieżycie.

Jest to truposz wyjątkowo związany z światem naturalnym, wiecznie ciekaw jakie jeszcze sekrety kryje w sobie Krew. Większość czasu spędza w nocy pilnując podupadłego schroniska dla zwierząt, a jeśli wyrusza by zapolować na nieco krwi zabiera zazwyczaj ze sobą jednego ze swoich psich podopiecznych. Unika przy tym osób które uważa za niewinne, starając się by jego nieżycie było choć trochę lepsze dla świata niż życie.

Na ulicach Belgradu nie wyróżnia się nadmiernie, nosi proste, zadbane ubrania, czy to z wyprzedaży, czy wręcz z wojskowego demobilu. Jedyna rzecz która go odcina od tłumu to sposób w jaki się porusza. Jego krok jest sprężysty i zdecydowany, jakby zawsze powstrzymywał się przed pokazaniem wszystkiego na co go stać.

Mówi prosto, nie owijając przy tym w bawełnę, bywa że umykają mu bardziej wyrafinowane podteksty rozmów w których bierze udział. Od czasu do czasu do jego mowy wkrada się rosyjski, w szczególności gdy jest zły, bądź zdenerwowany.

Zna się po trochu na wszystkim czym powinien zajmować się były prosty kryminalista. Włamania, czarowanie wytrychem, walka bronią białą, wręcz, czy też bronią palną. Młode lata życia na wsi obdarzyły go za to umiejętnościami survivalu godnymi jednostek specjalnych. W razie potrzeby stworzy schronienie w lesie, złapie coś co ma w sobie krew, czy wytropi cel.

Ma w tutejszym podziemnym światku kilka kontaktów, aczkolwiek większość swoich znajomości zostawił po drugiej stronie grobu, oraz w swoim kraju narodzin. Pytany o to ucina temat. Wyraźnie jest to dla niego drażliwy punkt przeszłości.

A na koniec zarówno ja, jak i mój Lew życzmy wszystkim owocnej zabawy
 
Zaalaos jest teraz online  
Stary 02-10-2018, 07:57   #3
 
Leoncoeur's Avatar
 
Melduje się Lex in 't Veld, holenderski imigrant w Velike Srbije. W Niderlandach imał się różnych zajęć: public relations, personal coaching, psycholog w korporacji. Resztę czasu dzielił między rodzinę, mecze Feyenoordu i inne przyjemności. No aż się […]. To jeden z tych Kainitów, który uznał, że lepsze dla utrzymania maskarady jest odcięcie się od śmiertelnego życia i pryśnięcie do jakiejś dalekiej dziury.

Jako spokrewniony jest w pełni świadom swego nadczłowieczeństwa i jest na etapie smakowania bycia wampirem. Nie gardzi jednak ludźmi. Przeciwnie - ludzie go fascynują jak rybki w akwarium. Jest fanem ludzkich problemów i historii choćby przez to, że są tak uroczo banalne i nieistotne od kiedy Lexie odkrył świat skryty w mroku. Social Netflix na żywo.
Pracuje jako barman na nocną zmianę w pubo-klubie Sin(d)Bad, umiejscowionym na obrzeżach Belgradu w niewielkim, bardzo starym kościele (klimat podobny do Confession z Vampire Bloodlines).

Na ulicach Belgradu pokazuje się rzadko, bo motyw drugiej inkwizycji spędza mu sen z powiek, a w społeczeństwie spokrewnionych nie jest specjalnie celebrytą... jest wszak bezklanowcem. Gdy rusza w miasto, przyjmuje pozę zblazowanego turysty. Jest raczej średniej postury i nie ma starannie wypracowanego image, jeżeli chodzi o ubiór, choć często widuje się go w spranych jeansach i ramonesce. Cechuje go raczej staranna niedbałość.

Jest opanowany i skupiony, sprawia wrażenie przykładającego mocną uwagę do wszystkiego co dzieje się wkoło. Woli raczej słuchać, niż mówić, ale nie unika pogawędek. Po serbsku mówi z jedynie ledwo-ledwo wyczuwalnym akcentem.

Przypieprzyć może i potrafi (obok kija bejsbolowego trzymanego pod ladą nie ma rękawicy ani piłek), ale targetuje raczej w psychologiczne kontakty ze śmiertelnikami i kierowanie nimi po cichu. Robi też niezłe drinki.

Kontaktów nie ma za dużo, przynajmniej takich, na których można jakoś polegać i które mają coś do zaoferowania. Może poza Belgradzkim oddziałem Night Wolves, klubem bikerów mających interesy w Sin(d)Bad. Może dać wpisowe w postaci stałego zaklepania loży w pubo-klubie na użytek koterii.
Hej wam i miłej gry życzę

P.S
@Zaalaos, managerka klubu dla zwiększenia ochrony sprawiła Sin(d)Badowi agresywnego psa. Mógł być wzięty ze schroniska. Robim coś w tym kierunku w kwestii skąd nasze postaci się znają?

Mi Raaz: Usunąłem wulgaryzm z tekstu.
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 03-10-2018 o 12:43.
Leoncoeur jest offline  
Stary 02-10-2018, 09:03   #4
 
Mi Raaz's Avatar
 


Adam Petrović jest Serbem z dziada pradziada. Urodził się i wychował w Belgradzie. Tam podejmował pierwszą pracę. Tam przeżywał pierwsze miłości. W końcu to tam podjął studia… zanim doszedł do wniosku, że to nie dla niego.

Krótko po tym został pośrednią ofiarą Drugiej Inkwizycji. Gdy została sformowana w 2002 roku BIA (Bezbednosno-informativna agencija, czy też Agencja Bezpieczeństwa Informacji) mało kto się spodziewał, że będą stopniowo monitorować i eliminować aktywność Nosferatu w internecie. Klan mocno ucierpiał na skutek fali niespodziewanych prawdziwych śmierci. Trzeba było znaleźć nowych rekrutów, żeby zapełnić zwolnioną niszę. Dlatego też pewnej ciepłej sierpniowej nocy Adam całkowicie zmienił swój image i z przystojnego zawadiaki został kryjącą się w cieniu maszkarą.

Wysoki. Dobrze zbudowany facet. Niezależnie od temperatury chodzi w długim, brązowym płaszczu naciągniętym na bluzę z kapturem. Do tego jeansy i trampki. Często twarz owija czarnym szalem, żeby dodatkowo ukryć usta. Bardzo nieprzyjemny w obyciu. Flaw: obvious predator.

Obraca się w kręgach mafii. Czasami można go spotkać w okolicy warsztatu samochodowego, o którym mówi się, że jest mafijną dziuplą.

Reasumując też ma jakieś kontakty w mafii. A nada się do komputerowych szmergli, łamania zabezpieczeń, wyłączania monitoringu. Jak będzie trzeba, to umie przywalić. Strzelać już nie koniecznie.

Z pewnością poznając wasze postaci poczuł się dotknięty głęboką niesprawiedliwością dziejową. W końcu myślał, że wszystkie wampiry dorównują mu aparycją.

Rzeczy, które koteria powinna o nim wiedzieć:
1) Poluje na ulicy. Łapie ofiary w ciemnym zaułku i spuszcza im manto.
2) Ma internetowe powiązania z jakąś globalną szyszką, która „sponsoruje” jego utrzymanie.
3) Gdy gdzieś nie może podłączyć się zdalnie, to nie jest dla niego problemem zakraść się, czy włamać.
4) Jego Sire jest znany jako „Król Szczurów” i podobno trzęsie podmiejskimi kanałami.

Co do koterii, to mogliśmy się poznać przez Leva. On też kręci się w mafijnych klimatach. A dobry informatyk zawsze w cenie. Myśleliście o charakterze Koterii?
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 02-10-2018 o 09:09.
Mi Raaz jest offline  
Stary 02-10-2018, 12:29   #5
 
Leoncoeur's Avatar
 
W czasie tworzenia postaci niet.
Teraz tak patrzę, to myślę, że oparcie o półświatek tej koterii aż się prosi
Podobnie jak w realiach V5 wzajemna pomoc wobec zagrożenia drugiej inkwikwikwi...

Może coś w stylu wspólnoty działającej w tej części Belgradu 'na dole' i stawiającej opór Kainickim tuzom/koterii typu ventrowego opierających się na policji, biznesie, lokalnej władzy? (jak mamy swoją domenę, to obrona, a jak nie to oficjalne wyrwanie jej sobie).
Wspieranie się nawzajem, aby wspólnie jako koteria wypracowac sobie szacunek/pozycję/spokój wśród belgradzkich Kainitów?

Z mojej strony pytanko: wy orientacja raczej na Camarillę, czy w stronę anarchistyczną?
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 02-10-2018 o 13:51.
Leoncoeur jest offline  
Stary 02-10-2018, 12:56   #6
 
Mi Raaz's Avatar
 
Stwórca Adama należy do Camarilli. W Camie też mam jakieś powiązania przez moją internetową Mawlę. Co nie znaczy, że nie chciałbym podejść do sprawy Anarchistycznie. Opcja wydarcia dla siebie domeny brzmi ciekawie jak dla mnie!
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline  
Stary 02-10-2018, 14:26   #7
 
Zaalaos's Avatar
 
Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
@Zaalaos, managerka klubu dla zwiększenia ochrony sprawiła Sin(d)Badowi agresywnego psa. Mógł być wzięty ze schroniska. Robimy coś w tym kierunku w kwestii skąd nasze postaci się znają?
Jasne, brzmi całkiem nieźle, ale taki piesek raczej do pilnowania tylnych drzwi/podwórka. Lev może też przychodzić do tego baru, by kontynuować tresurę.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Co do koterii, to mogliśmy się poznać przez Leva. On też kręci się w mafijnych klimatach. A dobry informatyk zawsze w cenie.
Lev z rosyjską mafią kręcił za życia, dodatkowo obwinia ich za swój obecny stan, jeśli się poznali w ten sposób to raczej przez jakiegoś niezależnego, pomniejszego gracza, albo przez inną kryminalną organizację. Może jakiś paser/mały złodziej. Mogli też wpaść na siebie rabując/pożywiając się w tym samym przybytku

Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Z mojej strony pytanko: wy orientacja raczej na Camarillę, czy w stronę anarchistyczną?
Zarówno ja, jak i Lev nie mamy w tej dziedzinie absolutnie żadnego doświadczenia, z tego co podręczniki podpowiedziały to większość mojego klanu zostawia podopiecznych samych sobie więc nie mam odgórnych preferencji.

Co do charakteru koterii - organizacja przestępcza brzmi świetnie, tym bardziej że moja postać chce się odegrać za krzywdy prawdziwe i wyobrażone na ruskich, więc równocześnie pracowałby na swoje cele
 
Zaalaos jest teraz online  
Stary 02-10-2018, 19:25   #8
 
Leoncoeur's Avatar
 
@Zaalaos
W założeniu to miał byc wielki agresywny rotweiler, jak takie trafiają do schrniska to raczej bez szans na 'adopcję' A tu akurat taki był managerce potrzebny. W kwestii tresur to jasne

@Mi Raaz
To jak Adaś ma tatka w Camci, to możem zrobić, że jesteśmy w Camarilli z ewentualnymi ciągotami na anarch? Mi tu podobnie jak Zaalaosowi powiewa, to może Ty zdecyduj. Choć w sumie tu nie wiem czy Amon tu nie ma sprecyzowanej wizji
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"
Leoncoeur jest offline  
Stary 02-10-2018, 19:26   #9
 
Lord Melkor's Avatar
 
Ciekawą koterię tworzycie, będę wam kibicował.
 
Lord Melkor jest offline  
Stary 03-10-2018, 10:22   #10
 
Amon's Avatar
 
Drodzy moi martwi

Pięknie sobie tu knujecie.

Jak zapewne pamiętacie, zaznaczyłem, że koncepcja waszego wampirycznego pokolenia może ulec zmianie w czasie tworzenia koterii.
Wszystko ma bowiem pewne plusy i minusy.
Niższe pokolenie, czy starsze wampiry, dają wam pedki na starcie, ale też jesteście "bardziej" potworami, toteż są pewne minusy np, wasze wady klanowe doskwierają bardziej itp.

Centralną sprawą niemal każdej koterii jest jej domena.
Kilka słów o domenie:
- Chasse
Jest cechą określającą obszar domeny
* Jeden blok
** dwa do czterech bloków albo park, konkretne miejsce jak atrakcja turystyczna, szpital itp, centrum handlowe
*** Osiem bloków po obu stronach głównej ulicy, albo np lotnisko, kompleks uniwersytecki z akademikami, konkretne osiedla.
**** trzy osiedla lub np, wszystkie szpitale w konkretnej dzielnicy, wszystkie autostrady po prawym brzegu, wszystkie parki po lewym brzegu itp.

- Lien
Każda kropka dodaje do pokojowych interakcji z lokalsami w domenie.

- Plubtillon
Krótko mówiąc bezpieczeństwo domeny


***

A teraz wreszcie, rodzaje koterii. Z tego co piszecie, jesteście Fang Gangiem, ale może po lekturze zmienicie zdanie.

Blood cult
Co tu dużo mówić, jesteście bogami i śmiertelnicy w waszej sekcie was wyznają
- Domain: Lien (•) i Plubtilon (••)
- Herd: (•••)
- Status Flaw: (•) Suspect
Sensowne dodatki: Enemies (••),
Haven (cult church lub compound),
Mask Flaw (••) (on the Second
Inquisition radar), Retainers

Cerberus
Taka “drużyna Szerfów”
- Domain: Chasse (•) i Plubtillon (•••)
- Haven: (••)
Sensowne dodatki: Adversary,
Haunted flaw in Haven, Status (flub
legacies)

Champions
- Domain: Chasse (•) i Lien(•••)
- Allies: (•)
- Enemies: (••)
Sensowne dodatki: Adversary, Contacts

Commando
Jak sama nazwa wskazuje, wampirzy SWAT
- Domain: Chasse (•) i Plubtillon (••)
- Mawla: (•••) (ten kto wysyła was na misje)
- Status: (•)
- Enemies: (••)
Sensowne dodatki: Adversary, Haven
(base of operations), Mask

Day Watch
Pilnujecie wampirów za dnia, musicie być thin-blood z Day Drinker Merit
- Domain: Chasse (•) i Plubtillon (••)
- Influence: (••)
- Enemies: (•••)
Sensowne dodatki: Allies, Contacts,
Haven, Mawla, a shared relic lub
ritual allowing activity by day

Fang Gang
Macie powiązania z zlubganizowaną przestępczością, albo po prostu sami macie własny gang.
- Domain: Chasse (•), Lien (•) i Plubtillon (•)
- Contacts: (•) (jakis bandziorek)
- Enemies: (••)
Sensowne dodatki: Haven (clubhouse),
Herd (human members/victims of your gang), Influence (organized crime), Retainers, Status (prawdopodobnie z Anarchs)

Hunting Party
Łapiecie ludzi z pożądanym rodzajem krwi (na hiel itp)
- Domain: Chasse (•••)
- Ally: (•)lub Mawla: (•) (blood
broker)
Sensowne dodatki: Herd, Influence (organized crime)

Maréchal
Przyboczna straż/ pieski Księcia. Baardzo ekskluzywne
- Domain: Chasse (••) i Plubtillon (••)
- Status: (•••)
Sensowne dodatki: Adversaries, Influence, Mawla (Prince/Baron), Retainers

Nomads
Co by to ni miało być, od cyganów po rockersów.
- Domain: None
- Contacts: (•••) (audience, pro-
moters, travel brokers, etc.)
- Retainers: (••) (przynajmniej jeden dorosły który odpowiada za problemy związane z podróżą w czasie dnia)
- Status Flaw: (•) Suspect
Sensowne dodatki: Herd (fellow travelers)

Plumaire
Po prostu social group. Słuchacie tej samej muzy, gracie w rpg
- Domain: Chasse (••) i Lien
(••)
- Contacts: (•••) (fellow members of your subculture)
Sensowne dodatki: Adversary lub En-
emy (rival fashionista), Status (flub high society Plumaires)

Questari
Macie jakiś wspólny cel, poszukiwania czegoś itp
- Domain: Chasse (•) i Lien (•••)
- Contacts: (••)
Sensowne dodatki: Haven with Li-
brary, Mawla, Resources (research budget)

Regency
Książe pojechał na bliski wschód i zostawił was do kolektywnego rządzenia w jego miejsce. Powodzenia...
- Domain: Chasse (••) i Plub-
tillon (•••)
- Mawla: (••) (majlub-domo lub
zampolit)
- Status: (••••) (lub ••• dla Anarch Regencies)
- Advantages: 10 do rozdania na Haven, Herd, Influence, Resources, i/lub Retainers
- Flaws: wybierz tyle samo flawsów

Sbirri
Udajecie inną koterię… Jesteście agentami konkurencji.
- Mawla: (••) (hiler lub messenger)
- Mask: (•)
Sensowne dodatki: Tak zebyscie wygladali na ta inna koterie

Vehme
Tajna policja Camarilli do pilnowania Maskarady za wszelką cenę
- Domain: Chasse (•)
- Influence: (•••) (especially in
police i media)
- Status: (•••)
Sensowne dodatki: Adversaries,
Mawla (w Primogen lub Anarch Councils)

Watchmen
Pilnujecie pogranicza przed inną sektą, inkwizycją, wilkołakami
- Domain: Chasse (•), Lien (••) i Plubtillon (•)
- Status: (••) (Camarilla)
Sensowne dodatki: Contacts, Retainers
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:36.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168