Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror i Świat Mroku > Archiwum sesji RPG z działu Horror i Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-03-2021, 22:46   #1
 
Ribaldo's Avatar
 
Sakramenckie marginalia

Czołem czcigodnie gracze
Czereda zebrana, a zatem rapt infernalny czas zacząć.

W tym wątku, niczym na marginesie wielkiej księgi naszej sesji będziemy zapisywać uwagi wszelakie i omawiać kwestie techniczne, a takoż sprawy bieżące, odczucia własne oraz uwagi i pretensje do starosty.

Dzisiaj, z mojej strony, tylko takie uwagi ogólne i słowa powitania. Noc ciemna już za oknem i sił brak, coby cały techniczny wątek opisać.
W dniu jutrzejszym, to nastąpi, a ty, czasem witam wszystkich i pragnę wyrazić radość wielką, że udało się zebrać grupę osób do rozegrania tej sesji.

Życzę weny iście piekielnej i werwy i chęci do gry. Liczę, że będziemy się dobrze wspólnie bawić. Niech fantazja sarmacka was nie opuszcza, a okraszona iście diabelskim imaginacją i poczuciem humoru sprawi, aby wasze posty barwne były i szlachecko infernalny charakter budujące.

Tymczasem.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline  
Stary 24-03-2021, 00:00   #2
 
Arthur Fleck's Avatar
 
Czołem przebiegłe charakternice, czołem nieprawi charakternicy, czołem czcigodnemu Mistrzowi.

Wielcem rad was powitać i dobrej zabawy wszystkim życzyć. Oby nam się!
 
Arthur Fleck jest offline  
Stary 24-03-2021, 00:32   #3
 
Deszatie's Avatar
 
Uszanowanie składam wszelkiej nieprawości i oddanym Orędownikiom czarcich i piekielnych mocy oraz Staroście Piekielnikowi, który nad sakramencką czeredą swą kuratelę roztoczył!

Dufam, że wszyscy wyśmienicie będą czuli się w tej opowieści, czerpiąc radość z biesiadowania. Sam będę starał się również dodać klimatu sesji i wykrzesać pokłady fantazji, pomysłowości i wszelkiej pisarskiej biegłosci, by raczyć kompanię tylko barwnymi opisami.

Salutem diabolus!
 
Deszatie jest offline  
Stary 24-03-2021, 09:00   #4
 
Lynx Lynx's Avatar
 
Czołem wszystkim. Ma ktoś jakiś fajny avek dla grubego szlacheckiego diabełka? Tak szukam sobie to zastanawiałem się nad tym grubym diabłem z wiedźmina 3, albo Zagłobą z kuflem, ale jakby miał ktoś ciekawego XD
 
Lynx Lynx jest offline  
Stary 24-03-2021, 18:30   #5
Rot
 
Rot's Avatar
 
@Lynx Lynx

Weź z Wiedźmina będą dwa awki w klimacie!

I cześć wszystkim, fajnie się nam ta opowieść zaczyna.
 
Rot jest teraz online  
Stary 24-03-2021, 19:35   #6
 
Ribaldo's Avatar
 
Opis techniczny za chwil kilka się ukaże, a tymczasem polecę waćpanu Lynx'owi zapoznać się z ukraińskimi i rosyjskimi rysownikami:
- Miroslaw Trochanowski
- Sergei Yakutovich
- Roman Sveredyuk
- Eugene Adolfovich Kibrik
- Oleksiy Bondarenko
Szlacheckich diabłów, to oni może nie rysują, ale ilustracje jak najbardziej w klimacie. Po prawdzie, to głównie kozackie facjaty, ale z racji, że Kozacy na polską modlę się ubierali, to jakąś mordę pasującą do swoich wyobrażeń można znaleźć.

Polskich autorów, to raczej nie znam. Jedynie Zbigniew Kasprzak przychodzi mi na myśl, bo miał kilka tematycznych ilustracji i obrazów.
Na siłę można podciągnąć pod temat jeszcze Stanisława Szukalskiego, choć to styl bardzo monumentalny i głównie w klimatach słowiańskich pogan, a nie sarmacji.

Oczywiście nie może zapomnieć o mistrzu Szymonie Kobylińskim. A także o ekipie, która podręcznik do Dzikich Pól ilustrowała, czyli Hubercie Czajkowskim, Dariuszu T. Wielecu i Michale Bernadzie.

Na portalach z grafikami, takimi jak Pinterest, czy DeviantArt, jak się dobrze poszuka to także znajdzie się coś interesującego.

A w ostateczności pozostaje szukać facjat w filmach w sarmackich klimatach. Wiadomo Trylogia Jerzego Hoffmana, polski serial Czarne Chmury, czy mniej znany Crimen, a tzakże żałośnie słabe rosyjskie Taras Bulba i Rok 1612.

I choć o portrety diabłów sarmackich trudno, to zawsze można coś dopasować i jest w sumie z czego wybierać, panie bracie.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline  
Stary 24-03-2021, 19:50   #7
 
Lynx Lynx's Avatar
 
Oki coś poszukam. Tylko ciężko znaleźć sarmatę o słusznej wadze. Coś lubiono dodać sobie filtry odchudzające u mistrza malarskiego, bo same dumne postawne chłopy bez krągłości XD

Przy okazji jak poszło nasze obstawianie stat?
 
Lynx Lynx jest offline  
Stary 24-03-2021, 21:33   #8
 
Ribaldo's Avatar
 

Oto i obiecane uprzednio słów kilka o technikaliach sesji.

Zacznijmy od ogłoszenia wyników tajnej licytacji, która w pewien sposób zdecydowała o waszej pozycji, kondycji i mocach. I tak:

Arthur Fleck ma następujące rangi w swoich cechach:
Psyche - Ranga arcydiabelska
Corporis - Ranga nadludzka
Ars Bellum - Ranga ludzka
Magicae Artis - Ranga piekielna
DignitatisRanga piekielna


Deszatie ma następujące rangi w swoich cechach:
Psyche - Ranga nadludzka
Corporis - Ranga piekielna
Ars Bellum - Ranga arcydiabelska
Magicae Artis - Ranga nadludzka
Dignitatis -Ranga nadludzka

Lynx Lynx ma następujące rangi w swoich cechach:
Psyche - Ranga piekielna
Corporis - Ranga ludzka
Ars Bellum - Ranga ludzka
Magicae Artis - Ranga arcydiabelska
Dignitatis - Ranga arcydiabelska

Rot ma następujące rangi w swoich cechach:
Psyche - Ranga nadludzka
Corporis - Ranga arcydiabelska
Ars Bellum - Ranga nadludzka
Magicae Artis - Ranga nadludzka
Dignitatis - Ranga nadludzka

Status poszczególnych rang wyznacza wasze możliwości i talenty w danej cesze oraz określa iloma punktami dysponujecie w każdej z poszczególnych dziedzin przypisanych do pojedynczych cech.
I tak:
- Ranga arcydiabelska - oznacza, że macie do wydania 200pkt plus tyle punktów ile wydaliście w czasie licytacji;
- Ranga piekielna - oznacza, że macie do wydania 150pkt plus tyle punktów ile wydaliście w czasie licytacji;
- Ranga nadludzka - oznacza, że macie do wydania 100pkt plus tyle punktów ile wydaliście w czasie licytacji;
- Ranga ludzka - oznacza, że macie do wydania 60pkt.

Poszczególne cechy dzielą się na dziedziny. I wygląda to następująco:
Psyche
Inteligencja - obejmuje ona zarówno inteligencję wrodzoną, jak i zdobytą w czasie całego żywota wiedzę.Wiadomo im wyższy poziom, tym bystrzejsza i mądrzejsza jest postać.
Spryt - czyli inaczej przebiegłość. Zdolność do wymyślania kłamstw i przekazywania ich jako prawdę objawioną, a także umiejętność wyczuwania kłamstwa i obmyślania forteli.
Charyzma - czyli urok osobisty, wdzięk i umiejętność przyciągania ludzi
niczym magnes i łatwego ich kuszenia, a także umiejętność wywierania wpływu na innych, w tym także inne sługi piekielne..

Corporis tutaj, to chyba nie ma co tłumaczyć. Koń, jaki jest każdy widzi.
Siła
Zręczność
Wytrzymałość

Ars Bellum
Szabla - biegłość w sztuce szeroko pojętej szermierki i robieniu szablą. Znajomość sztychów, forteli i cieć.
Bandolety - biegłość w precyzyjnym strzelaniu, a także znajomości wszelakiej broni prochowej
Taktyka - umiejętność dowodzenia, prowadzenie potyczek i obmyślania strategicznych planów.

Magicae Artis
Czary i uroki - jednym słowem magia zaklęć i sztuki tajemne. Znajomość zaklęć, formuł magicznych i inwokacji, magia żywiołów, nekromancja i inne tego typu dziwadła.
Czarcie biegłości - proste magiczne sztuki i umiejętności, które są we władaniu każdego sługi Złego. Zaliczamy do nich przemianę w zwierzę, diabelskie oblicze (czyli mówić brzydko i nupolish upgrade diabelskich atrybutów takich jak rogi, szpony, ogon itp). diabelska groza, czyli budzenie strachu i przerażenia, zianie ogniem oraz posłuch u wszelkich złych sił.
Alchemia - myślę, że wiadomo o co chodzi
Zielarstwo i trucizn ważenie - i tutaj chyba też nie ma co tłumaczyć;

Dignitatis
Ziemski status - określa pozycję na ziemskim padole, czy dana postać należy do zwykłej szlachty zaściankowej, szaraków, czy może jednak jest magnatem, prawdziwym karmazynem do którego w ten czy inny sposób należą liczne wsie i dwory;
Piekielny status - określa pozycję postaci w piekielnej hierarchii.
Tytuły i godności - określa ile i jakie tytuły posiada dana postać. Nie ma ich listy, ale chyba wiadomo o co chodzi. Jak nie, to będę wyjaśniał konkretnie na przykładach.

Zatem kolejnym krokiem doprecyzowujący waszą postać jest przypisanie punktów do poszczególnych dyscyplin zgodnie z tym, jaką rangą dysponujecie w przypisanej im cesze.
Mam nadzieję, że to zrozumiałe. Jeśli nie, to pytajcie.
Przydzielone punkty wpiszcie w kartę postaci w panelu sesji.

Na koniec pozostaje określić, jak mocny jest łeb szlachecki waszej postaci, czyli jak długo i ile może ona wypić, zanim alkohol poważnie zmąci jej zmysły i zaburzy postrzeganie rzeczywistości.
Aby to zrobić rzućcie 1k100 i dodajcie 20. Wartość wpiszcie na waszej karcie w rubryce Łeb szlachecki.


Ułomności diabelskie
Istnieje możliwość, aby zyskać dodatkowe punkty, aby zwiększyć swoją mocy i zakres wiedzy w poszczególnych dyscyplinach.
Można to zrobić na dwa sposoby:
- albo obniżyć rangę cechy. Ilość punktów zależy od tego jaką rangę i o ile obniżycie. Szczegóły obgadamy, gdy ktoś będzie zainteresowany. Obniżenie rangi gracza “A”, nie powoduje, że ranga gracza “B” zwiększa się, gdy ten dla przykładu zajął drugie miejsce w licytacji.
- lub wybranie jakieś dotkliwej przywary. Nie mam gotowej listy tychże, ale mogę rzucić kilka przykładów.Taką ułomnością może być jakiś potężnych wróg, jakaś ułomność fizyczna na przykład słaby wzrok lub wydzielanie obfitego odoru siarki, niczym jakiś chłopski diabeł itd i itp.


O właściwościach diabelskich kilka słów.

Z racji, że jesteście istotami piekielnymi, to tym samym magicznymi. Wasze postacie potrafią wyczuwać pewne rzeczy, są wrażliwe na pozamaterialny świat i potrafią te znaki odczytywać.
Z racji, że jesteście sługami Złego, to waszą domeną jest mrok i noc. Gdy słońce zajdzie za horyzont wasze moce i oddziaływanie jest o wiele silniejsze niż za dnia. Dotyczy to zarówno waszych wrodzonych mocy, jak i umiejętności udawania śmiertelników jeśli zajdzie taka potrzeba.
I odwrotnie za dnia wasze moce nie są tak silne, a i śmiertelnym łatwiej jest wyczuć i dostrzec waszą prawdziwą naturę.

Dotyczy to także Twojego wąpierza, imić Arthurze Fleck. Aby Gabriel mógł przemieszczać się za dnia musi on zarzucić na głowę gruby kaptur i chodzić z pochyloną głową.

Oczywistą rzeczą jest też to, że z racji natury wasze postacie wrażliwe są na wszelkie religijne symbole, które odnoszą się do sił dobra i to niezależnie od religii. Jedne będą na was mocniej oddziaływać, a inne mniej. Jednak zarówno katolicki krucyfiks, jak i mezuza będą osłabiały waszą siłę.

Zwierzęta w większości instynktownie boją się waszych postaci. Wyjątkiem są wszelkie zwierzęta nocne i te, które archetypicznie opisywane są jako sługi Złego, czyli koty, kruki, czy inne ropuchy.
Podobnie na wasz widok reagują dzieci i osoby prawdziwie święte.

Relacje w czeredzie
Nie będę tutaj nic wyznaczał. To wy musicie określić ile o sobie wiecie, jakie są wasze relacje itp.
Obowiązuje jedynie dwie zasady:
- wartość cechy Dignitatis wyznacza hierarchię w waszej grupie. Nie jest to oczywiście żelazna reguła, ale wskazówka kto jest pod kim, a kto nad kim. Oczywiście z racji, że gracie w jednej ekipie i macie wspólny cel, to możecie nie przestrzegać między sobą tych zależności. Chciałbym jednak zaznaczyć, że w sytuacjach konfliktowych pomiędzy postaciami, to będzie jednym z elementów rozstrzygających.
- wszystko, co napiszecie w postach o swojej postaci, z automatu wiedzą pozostali członkowie czeredy. To będzie taki niewidzialny łącznik budujący relację między wami. Unikniemy też w ten sposób oskarżeń o metagrę.

O samej grze słów kilka
Jak wspomniałem w rekrutacji nie mam rozpisanych precyzyjnych i żelaznych reguł gry. Wiele rzeczy zatem będzie tworzonych i określonych na bieżąco w trakcie gry i poszczególnych sytuacji.
W sprawach spornych jestem sędziom ostatecznym, choć zawsze istnieje możliwość przekonania mnie do swoich racji.

Liczę w tej kwestii na rozwagę i mam nadzieję, że nie będzie między nami na tym polu żadnych konfliktów.

Miałem tutaj wyjaśniać o tym, jak pisać posty, ale widzę, że towarzystwo doskonale wie, co się z czym je, więc nie będę strzępił ryja.

Wspomnę jedynie, że gramy tylko i wyłącznie na forum z takim luźnym limitem dwóch postów w tygodniu. To oczywiście zależeć będzie od różnych okoliczności przyrody, ale takie wstępne ustalenie chciałbym, abyśmy sobie wyznaczyli.

To chyba tyle jeżeli chodzi o moje wymądrzanie się i technikalia gry. Jak o czymś zapomniałem, to dopiszę później.

Gdybyście mieli jakieś pytania, to oczywiście walcie śmiało.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline  
Stary 25-03-2021, 16:09   #9
Rot
 
Rot's Avatar
 
Statystyka wrzucona. Jak coś trzeba poprawić zmienić pisać.
 
Rot jest teraz online  
Stary 25-03-2021, 20:16   #10
 
Ribaldo's Avatar
 
Primo, po pierwsze - Rot nie wiem, czy mnie wzrok zawodzi, czy jakoweś problemy techniczne się objawiły, ale ja w karcie Kociebora żadnych statystyk nie widzę.

Secundo, po drugie - kwestia tytułów i stanowisk. Nie samymi cyferkami człowiek żyje, więc gdy już takowe w odpowiednią rubrykę wpiszecie, to dajcie znać jakież to godności was interesują. Powiem wam wtedy, czy przy takim poziomie rzeczona godność jest dla was dostępna i jakie korzyści z niej płynąć dla waszej postaci mogą.
Jeżeli żadnego konceptu mieć nie będziecie, to jako starości piekielny, coś wam zaproponuję.

Tertium, po trzecie - jak już zapewne zauważyliście kolejną notkę sesyjną żem poczynił.
Wasza sakramencka czereda nadal w ezechielowej karczmie bawi. Od waszmościów fantazji jeno zależy, co dalej dziać się będzie.
Wolność nieograniczoną niczem macie, więc z niej korzystajcie.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168