Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror i Świat Mroku > Archiwum sesji RPG z działu Horror i Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2008, 23:49   #1
 
Yarot's Avatar
 
[Komentarze] A jego imię czterdzieści i cztery...

FREE

Już w tym tygodniu ruszy sesja do Zewu. Znów wracam do Polski i naszych czasów, co mam nadzieję, będzie dla Was atrakcyjną rzeczywistością do poznania knowań Wielkich Przedwiecznych. Zanim jednak to się stanie (jeszcze prowadzę ostatnie uzgodnienia oraz ustalenia) to chciałbym przedstawić wam pewną nowinkę, jeśli chodzi o posty. Już to sygnalizowałem w rozmowach na gg, ale teraz chciałbym pomysł rozwinąć i poddać ocenie. Sądzę, że warto go sprawdzić, bo powinen ułatwić życie wszystkim na sesji.

A co to jest? Nazwałem go na razie roboczo KISS (czyli Krótka Informacja Systemowo Sesyjna) Ten jakże słodki skrócik kryje w sobie niewielki systemik do przekazywania informacji w postach ode mnie dla Was. Czytając i przeglądając sesje na forum na pewno zetknęliście się tym, że wiele postów w komentarzach dotyczy niekoniecznie uszczegółowienia tego, co jest na sesji, a ustalenia kto, kiedy i za jaki czas ma coś napisać. Oczywiście od czasu do czasu pojawiają się informacje i tłumaczenia w stylu "myślałem, że czekamy na X". Dlatego wprowadzenie KISS ma to zdecydowanie zmniejszyć i usprawnić granie. Jednocześnie będzie na tyle dyskretny by nie burzyć struktury postów i nie wprowadzać technikalii do sesji. Nie oznacza, że komentarze są zbędne. To nie tak. KISS ma tylko zapewniać bieżącą informację dotyczącą danego postu, czasu i oczekiwań w stosunku do graczy - konieczne wyjaśnienia odnośnie sesji nadal będą pojawiać się w komentarzach.

Sam KISS nie jest specjalnie rozbudowany, bo i nie powinien. Obecnie to, co wam przedstawię to tylko początek i jeśli trzeba będzie to zostanie to odpowiednio zmodyfikowane. Informację, którą będę chciał umieścić do was zostanie pokazana na górze posta, w polu "tytuł". Nie będzie to za bardzo ingerować w treść posta, co sami możecie ocenić patrząc na to, co jest u górze tego, co właśnie czytacie. Informacja składać się będzie z trzech członów, choć nie wszystkie będą musiały się pojawić. Starałem się to tak umieścić, by było to intuicyjne i łatwe do zapamiętania. Zatem podstawowy zapis KISS, to X|Y|Z.

X - miejsce, gdzie będę informować was o odpowiedziach na tego posta. Możliwe kombinacje to:
FREE - swoboda wypowiedzi do czasu nadejścia odpowiedniego czasu w przygodzie;
ALL - czyli że czekam na posty od wszystkich graczy i dopiero potem odpowiadam;
FREE(INICJAŁ GRACZA) - czekam na posty od wszystkich, a w szczególności na post od gracza, który to spowoduje, że akcja zostanie pociągnięta dalej (do zastosowania w sytuacji - grupa czeka na skończenie akcji jednego z jej członków, przez ten czas swobodnie rozmawiają, zakończenie akcji w postaci posta osoby, na którą czekają, popycha akcję do przodu i wprowadzam wyniki tego działania w zależności od tego czy akcja się powiodła czy nie)
FREE(CYFRA) - czekam na tyle odpowiedzi pod postem by popchnąć akcję do przodu (do zastosowania w sytuacji - grupa stoi przed drzwiami, za którymi ktoś się czai; jest czas dlatego Badacze mogą coś zdziałać; po tym czasie akcja idzie do przodu)
INICJAŁ GRACZA - czekam na post od tego właśnie gracza; proszę o nie wpisywanie innych postów do tego czasu;
Y - timing; dość luźne określenie kolejności postów oraz czasu w grze; chodziło mi tutaj o to, by pokazać wam, że jakieś zdarzenie zabiera czas potrzebny na działanie inne. Najlepiej pokazać to na przykładzie. Rozmawiacie z NPC-em. Rozmowa trwa. Jednak wiecie, że za jakiś czas coś ma się wydarzyć. Trzeba to odpowiednio wyczuć. Nie zawsze uda mi się to zawszeć w postach - szczególnie, gdy NPC będzie chciał celowo opóźnić działania; dlatego będzie odpowiednie oznaczenie posta, które pomoże wam zdecydować kiedy działać. Możliwe kombinacje to:
(T) to oznacza, że dana akcja w poście zabiera czas, który jest istotny z uwagi na przygodę (do zastosowania w sytuacji - chociażby podczas rozmowy z NPC-em, przez kilka postów na początku może się nie pojawiać, ale potem już tak, co oznacza, że długość tej rozmowy MOŻE wpłynąć na jakieś zdarzenie, które dopiero ma zajść)
(A - INICJAŁ GRACZA A, INICJAŁ GRACZA B...) - kolejność deklarowania akcji czyli umieszczania postów z reakcją Badacza. Ważne przy akcjach w których trzeba działać szybko i gdzie zdarza się, że kolejność ma wpływ na przebieg całego zdarzenia.
Z - dodatkowe informacje, które chciałbym przekazać - chociażby powodzenie akcji dla Badacza lub Badaczy, istotny element wpływający na akcję w danej sytuacji;to dość luźna kategoria i pewnie opisy w niej będą więcej tłumaczące niż cokolwiek innego
(POGODA) znaczy, że trzeba podczas danej akcji uwzględnić warunki pogodowe;
(INICJAŁ GRACZA - "+++" lub "---") oznacza, że dana akcja będąca odpowiedzią na to, co zaszło będzie albo prawie pewna lub też niemal niemożliwa. Dotyczyć to będzie jedynie pierwszego przeczucia i działania bezpośredniego - wszelkie akcje pomocnicze będą oczywiście zmniejszać to ryzyko)
I tyle. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Obiecuję, że nie będę korzystać z tego nagminnie, a jeśli już to z jasnych kodów. Jak widać z opisu do tego posta, zapis FREE oznacza, że po tym poście liczę na swobodne wypowiedzi Inne przykłady opisu postów.
FREE(R)(T) - znaczy, że to, co jest w poście może mieć znaczenie jeśli chodzi o czas na przyszłe zdarzenia i czekam na odpowiedzi do wszystkich choć od Redzi w szczególności, bo jej post popchnie akcję do przodu. Dodatkowo już wie z tego opisu że powinna działać szybko bo zaczyna robić się nerwowo.
ALL (A - R, RA, L, M, X, N) - to chyba w miarę jasne, oczekuję odpowiedzi od wszystkich w kolejności przedstawionej w zapisie
FREE (L"+", N "++")(SZUM) - znów swobodne posty, choć jest tu zainicjowana akcja, której udanie wydaje się dla L całkiem realne, zaś dla N nawet bardzo proste. Utrudnieniem może tu być szum - wynika to z posta. Czego to może dotyczyć? Chociażby słyszalnej rozmowy za drzwiami w języku francuskim, który zna L i N choć w różnym stopniu.

Jak widać, wiele z tych rzeczy i zdarzeń da się zawrzeć w postach lub komentarzach. Pewnie tak, ale taka krótka synteza przy poście daje od razu podstawowe informacje i wskazuje na to, co może umknąć przy czytaniu posta. Nie jest to zatem coś specjalnie odkrywczego, a jedynie pokazanie innego sposobu na to, co już jest. Jak wy to widzicie? Czy wprowadzić, czy od razu dać sobie z tym spokój?

I jeszcze co do samej sesji. Już za niedługo się rozpocznie. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie właśnie tej sesji, systemu lub czegokolwiek - to właśnie komentarze są po to,by z tego skorzystać Dodatkowo PW i gg - którego numer macie i znacie. Sam cieszę się, że mam taką drużynę i będzie można fajną sesję razem rozegrać.
Niech gwiazdy będą w porządku!
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline  
Stary 07-05-2008, 08:30   #2
 
Xawante's Avatar
 
Witam Szanownego Głowno Knującego oraz Szanownych graczy
To mój debiut w tym systemie więc pewnie będzie wesoło . Czekam z niecierpliwością na start. Mam nadzieję, że stworzymy razem niezłą sesję w końcu kto jak nie my ??
 
Xawante jest offline  
Stary 07-05-2008, 09:56   #3
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Witam również. KISS wygląda ciekawie, zobaczymy jak się sprawdzi. Yari, kochamy cię
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline  
Stary 07-05-2008, 09:58   #4
 
nonickname's Avatar
 
Również pragnę powitać współgraczy znaczy współ szalejacych na sesji.
Yarot lepiej Eryka by nawet jego rodzice nie zrobili... chodzi o cyferki...
No i KISS jest świetny! to powinien byc standard na LI! Zwłaszcza w skomplikowanych sesjach.
To wydaje się byc narzędzie proste i dobrze spełniające swoja funkcję.
Dzięki za to
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline  
Stary 07-05-2008, 12:14   #5
 
MigdaelETher's Avatar
 
Witam Wszystkich, cóż w takim doborowym towarzystwie to sesja na pewno będzie wyjątkowa KISS wygląda naprawdę ciekawie, jestem pełna podziwu Yarocie, że wymyśliłeś takie rozwiązanie techniczne... mam nadzieję, że się w tym wszystkim połapie

Ps. Marysia uzupełniona posłana na PW, czekam na opinię, czy coś jeszcze Ci będzie potrzebne.
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(
MigdaelETher jest offline  
Stary 07-05-2008, 18:00   #6
 
liliel's Avatar
 
Witam szanowne grono graczy i oczywiście GM-a. Bardzo się cieszę, że będę miała okazję zagrać w tak doborowym towarzystwie. Co do KISS to myślę, że to kwestia wprawy. Oswoimy się z tematem i pójdzie z górki.
 
liliel jest offline  
Stary 11-05-2008, 01:03   #7
 
Yarot's Avatar
 
Sesja rozpoczęta. Zapraszam do napisania pierwszego posta, gdzie można opisać siebie, swoje nastawienie w tym dniu i cokolwiek innego, co uważacie, że powinno się w nim znaleźć. Co jak co, ale akurat Wam nie trzeba tłumaczyć, co tam ma być. Założenie jest takie, że jeśli w rozmowach ze mną na gg nie mówiłem, że zna się kogoś pośród grupy, to znaczy, że nie znacie się. KISS został również uruchomiony z opcją "ALL" zatem oczekuję od każdego z Was wpisu odnośnie tego dnia i znalezieniu się w banku
Od razu napiszę, jakie literki będą Was określały, jeśli chodzi o informację w KISS:
Redone - RE
liliel - LI
MigdaelEther - MI
Nonickname- NO
Xawante - XA
Ratkin - RA
W chwili obecnej Ratkinie nie musisz jeszcze odpowiadać na posta. Pojawisz się później, zatem w chwili obecnej czekam na pozostałą piątkę z odpowiedziami.
I niech gwiazdy będą w porządku.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline  
Stary 19-05-2008, 23:25   #8
 
Yarot's Avatar
 
Eryku (znaczy Nonickname) czy ten post, który napisała Róża to również będzie za Ciebie czy coś umieścisz? Czekam na wszystkie wpisy, ale jeśli tak jest, to bym już Ciebie nie liczył
Aha. Gdyby tak się zdarzyło później, to faktycznie można to wpisać w górę postu jak przy KISS by było to od razu wiadomo (np. "razem z NO" czy coś takiego). Czasami lepiej uzgodnić coś poza sesją i umieścić post wspólny, tylko trzeba dać o tym info
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline  
Stary 20-05-2008, 08:53   #9
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Nie nie, nonick zbiera się do napisania postu, mój nie zastąpi jego wypowiedzi Sama chętnie przeczytam co on tam nabazgrze
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline  
Stary 20-05-2008, 09:52   #10
 
Xawante's Avatar
 
Tak z innej beczki Yarot i liliel - serdeczne dzięki, wy już wiecie za co . Fajnie że wam się podoba . Z niecierpliwością czekam na rozwój wypadków
 
Xawante jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:13.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168