Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror i Świat Mroku > Archiwum sesji RPG z działu Horror i Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-11-2008, 20:09   #1
 
Irrlicht's Avatar
 
[Autorski] Triarii: Die Mauer - Materiały

Wreszcie zakładam odpowiedni temat z materiałami na sesję, jak wcześniej zapowiedziałem. Będzie to miało raczej formę jednego posta edytowanego ad infinitum. Proszę zatem o niepisanie niczego w tym temacie, do tego służą oficjalne komentarze Triarii.
Nota o spisie treści: Z czasem zapewne materiały rozrosną się tutaj niepomiernie. Dlatego chcę umożliwić graczowi jak najszybsze przeszukiwanie tych zasobów. W tym względzie wprowadziłem spis treści. Każdy temat jest opatrzony kodem składającym się z sześciu znaków poprzedzonych hashem. Ten kod znajduje się w dwóch miejscach w temacie: W spisie treści i nad tematem. Zatem aby prędko przejść do danego tematu, wystarczy wcisnąć CTRL+F i wklepać kod, a potem go znaleźć. Proste i szybkie. Niektórym takie rozwiązanie może się wydać dziwne, jednak z czasem okaże się przydatne.
Na komentarzach będę dodawał newsy, co doszło do materiałów.
Proszę zgłaszać w komentarzach zapotrzebowanie na jakiegokolwiek typu informacje.

15.02.09: Dodana mapa Sfer Zewnętrznych. Poza tym zmieniłem mapy na zwykłe linki do serwera, bo ładowało się cholernie długo. Niedługo może wpadnie jakiś wpis o settingu i NPC.


Kalendarium Triarii #ABBBBB
Lista BN #AABBBB
Loga Triarii #AAABBB
Mapy – AAAABB
Słownik Triarii - #AAAAAA
Zagadki w Triarii - #AAAAAB

MATERIAŁY

+Kalendarium Triarii+ #ABBBBB

30 marzec 2013 – wybucha trzyletnia wojna rosyjsko chińska. Chiny oskarżają Rosję o szmuglowanie broni nuklearnej w swoje granice. Z kolei Rosja oskarża Chiny o wybudowanie obozów koncentracyjnych na północy swojego kraju. Konflikt nie zostaje rozwiązany, a jedynie wyciszony. Pokój podpisano w sierpniu 2016.

Od końca 2016 roku do około 2023 trwa zimna wojna, w której bierze udział także Polska. Podobno już wtedy RFN zaczęło planować wybudowanie wielkiego kompleksu militarno-badawczego. W międzyczasie Niemcy budują pierwsze ze swoich bunkrów nuklearnych.

14 lipiec 2029 – powstaje pierwszy prototyp broni pulsowej. Opracowano go w militarnym kompleksie w Newadzie, USA. Broń pulsowa jest ceniona za względnie duży zasięg rażenia i małe koszta energetyczne. Rok później zostaje opatentowany pierwszy reaktor czarnej materii poprzez systematyczne eksperymenty największej maszyny na świecie – Large Hadron Collider w pobliżu Genewy. Reaktor jest testowany eskperymentalnie, jednak przez najblższe pięćdziesiąt lat nie zostanie użyty.

Rok 2033 – pierwsze użycie lekkiej broni pulsowej w okupowanym przez Amerykan Iraku. Opinia światowa jest oburzona "eksperymentem militarnym" Ameryki.

Rok 2041 – powstaje pierwsze działo pulsowe dalekiego zasięgu. Zostało one zaprojektowane i zbudowane przez niemiecki zespół badawczy pod kierunkiem Hansa Kniesseldorfa. Rok później działo zostało dane Ameryce jako "dar" – z powodu polityki Niemiec i Ameryki służącej "zacieśniania więzów".

Rok 2042 – na skutek polityki jednoczenia Ameryki, ta staje się jednym państwem. Wkrótce też zostaje wprowadzona stała waluta do wszystkich stanów: Amero.

Rok 2044 – Wilhelm Thamm podejmuje się badań dotyczących krwawych deszczy; na tamten czas jest po prostu kolejnym poszukiwaczem tajemnic, jakich jest wielu w Ameryce.

Rok 2048 – Wilhelm Thamm przedstawia swoją teorię różnym uniwersytetom w Ameryce. Zostaje przez wszystkie wyśmiany. Pod koniec tamtego roku przeżywa dwa zamachy na swoje życie.

Rok 2049 – Wilhelm Thamm zapowiada prognozę na krwawy deszcz. Zostaje ponownie wyśmiany przez opinię publiczną, głosy krytyki jednak milkną, gdy prognoza się sprawdza. Nowopowstała "Teoria Thamma" zyskuje nagle wielu zwolenników, tak samo jak Thamm zyskuje wiele w oczach publiki. Zostaje okrzykniętym przez brukowce "niedocenionym geniuszem".

Rok 2058 – "Teoria Thamma" zostaje zaadoptowana przez U.S. Army; mimo to, o samym policjancie ginie wszelki słuch.

12 - 29 styczeń 2066 roku – Newada. Metodami sztucznymi zaczyna się wywoływać fenomena podobne do tych, które nawiedziły Neoberlin w roku 2213. Obserwuje się pierwsze zakrzywienia rzeczywistości, tworzą się małe czarne dziury. Wskutek eksperymentów cały oddział badawczy trafia do szpitala psychiatrycznego. Na kolejne parę lat opuszcza się eksperymenty z tak zwanym "efektem Thamma", który został zakwalifikowany jako niebezpieczny i nierentowny ze względu na duże zesoby energii, jakie są wymagane, by emitować pole T.

2076 – w Berlinie zostaje wybudowany pierwszy reaktor czarnej materii. Mimo tego, że jest eksperymentalny, zasila ponad sto większych miast i niezliczone mniejsze miasteczka w olbrzymie zapasy energii.

2077-99 – w wielu krajach na całym globie buduje się reaktory czarnej materii.

2104 – w tym czasie zaczyna się już budować die Mauer, pomimo protestów opinii publicznej. Pod koniec tego samego roku polski inżynier, Aleksander Stukow, przedstawia światkowi naukowemu projekt bomby czarnej energii, za co dostaje nobla. Czarna energia jest efektem ubocznym czarnej materii – dotychczas była ona wykorzystywana jako źródło energii w reaktorach tego typu, jednak nie istniały precyzyjne metody jej wychwytywania.

2110 – powraca się do "teorii Thamma". Istnieje już dostatecznie mocne źródło energii, by zacząć robić większe badania. W przeciągu dziesięciu lat zostają przeprowadzone udane eksperymenty z teleportacją korpuskularną. W ten sposób powstaje nowa dziedzina fizyki.

2123 – Rosja przeciwstawia się integracyjnej polityce państw takich jak Ameryka czy Polska. Niemcy pozostają w sprawie neutralne. Polska zakłada związek zwany Benefactoris Nostrum. Jest to w istocie związek z Czechami, Słowacją, Litwą, Łotwą i Węgrami mający na celu wsparcie państw mniej zaawansowanych gospodarczo i technicznie.

2133 – fala strachu przetacza się przez Benefactoris Nostrum po ogłoszeniu odkrycia, jakie uczyniono w pewnej wsi Polski zachodniej – pewien oddział żołnierzy niemieckich natknął się na bazę polską, w której dokonywano genetycznych operacji na płodach "wolontariuszek". Do opinii publicznej przenikają plany Polski o żołnierzu doskonałym. Wiele krajów zaczyna stosować politykę izolacji wobec Benefactoris Nostrum. To jednak nie zostaje rozwiązane, sama zaś Polska przestaje istnieć i przekształca się w Wolny Kombinat Polski.

2134 – powstaje Unabhängige Allgemeine Korporation w miejsce dawnej RFN. Dwa lata później na ulicach Berlina pali się wielkie stosy, na których płoną symboliczne kukły delegatów uni Europejskiej. UAK przedstawia swoją pozycję w stosunku do Unii. Dziesięć lat później w Niemczech zostaje zatwierdzona "demokracja sterowana".

2145 – Ameryka wystosowuje potępiającą notę polityczną do Chin, które zbroją swoje głowice nuklearne. Na świecie ponownie wybucha zimna wojna, która trwa sześćdziesiąt lat.

2201 – zostaje oficjalnie zatwierdzony Neoberlin. Die Mauer jest ukończony w 80%. Zaczynają się pierwsze szeroko zakrojone badania nad teleportacją czasoprzestrzenną.

2202 styczeń, 13 – "Incydent Waszyngtoński" – miasto Taholah, stan Waszyngton, USA. Zostaje zamordowany domniemany agent rosyjski. Po badaniach okazuje się, że był to cywil. Rząd Rosji potępia stany zjednoczone, domagając się egzekucji na agencie wywiadu amerykańskiego, który popełnił pomyłkę. USA milczy. Miesiąc później do opinii publicznej wyciekają informacje o głowicach nuklearnych i czarnej materii składowane w ośrodkach badawczych na kamczatce. Rosja odpowiada tym samym: Ujawnione są ośrodki nuklearne USA rozlokowane na całym świecie, w tym i Polsce. Ówczesny prezydent wypowiada wojnę stanom zjednoczonym.

2202 – po roku bezczynności, w grudniu, 23 zostają wysłane w powietrze pierwsze głowice nuklearne na stany zjednoczone. Wymiana ognia(nuklearnego) trwa. Do Rosji przyłączają się Chiny i Japonia. Ameryka pozostaje sama. Pierwsze głowice czarnej materii eksplodują, kolejno: W Moskwie, Alasce, Waszyngtonie. Rozległy sabotaż czyni większość tarcz antyrakietowych bezużytecznymi. Ostatnie doniesienia mówią o zbombardowaniu stanu Oregon.

2203-2208 – cisza nuklearna. Poprzez natężenie promieniowania T ginie sieć Internet. Szum sprzecznych informacji uniemożliwia dokładne rozeznanie sytuacji globalnej. Zaczynają się regularne najazdy Korporacji na WKP. Zapaść gospodarcza powoduje powstanie zamieszek w wielu krajach, które ostatecznie przekształcają się w związki przemytnicze lub niezależne jednostki. Wybucha anarchia.

2205 – "Noc rządu" – rozwścieczony tłum w Warszawie morduje polski parlament. W Warszawie na rok wybucha wojna domowa, ostatecznie spacyfikowana przez jednostki Kombinatu. Gmach sejmu zostaje spalony, a wszyscy mający związek z demokracją – wygnani za granice miasta.

2209 – CERN, jedyna enklawa nauki posiadająca możliwości sprawdzenia tego, co stało się z resztą globu publikuje zdjęcia satelitarne. Okazuje się, że cały kontynent Amerykański przestał istnieć, zaś wschodnia część kontynentu została skuta nuklearną zimą.

Od 2209-2213 sytuacja zaczyna się rozjaśniać: Nie ma już więcej Rosji, a ziemia niczyja, na której szaleją sztormy śnieżne i aberracje rzeczywistości zostaje nazwana "Rusią" w żargonie. W Ameryce panuje po prostu pustynia i nie zostalo nic, jakkolwiek zdjęcia satelitarne mówią o sztormach i dziurach czasoprzestrzennych. Kraje skandynawskie zmagają się z trudną sytuacją gospodarczą po zapaści z 2202. Południe od Polski staje się niezliczonymi małymi państewkami, które walczą ze sobą, z wyjątkiem zamkniętej enklawy CERN-u, na przedmieściach Genewy.

26.08.2213 – Kombinat uderza w Korporację.


+Słownik Triarii #AAAAAA+

UAK
UAK, eksperymentuje na ludziach. Ci fanatyczni pół ludzie, pół cyborgi, którzy przewodniczą Korporationsleitung, są zafascynowani body enhancementem. Powszechnie podejrzewa się ich o rozpętanie Trzeciej Wojny, jako że wykryto koneksje Korporacji z Pentagonem. Zdarzały się także przypadki najeżdżania miast i zabierania ich mieszkańców do Neoberlina – takiemu losowi uległa spora część miast zachodniej Polski.
Kolejnym powodem, dlaczego Kombinat chce zniszczyć UAK, jest postępująca izolacja Polski od zachodu. Represje dla niemieckich kupców, handlujących z Polskimi głównie jedzeniem, zwiększają się. Nie wiadomo, dlaczego UAK nie zbombardowało także Polski, jako że potwierdzono, że mają oni aktywne głowice nuklearne. Pomimo tego, ciągłe działania zbrojne na zachodniej granicy Polski spotykały się z większymi lub mniejszymi sukcesami, jednak rejonu muru, notabene silnie chronionego, nie udało się nigdy sforsować. Ukończenia konstrukcji muru obawia się najbardziej Polskie dowództwo, gdyż będzie to niechybny znak do zakończenia izolowania się zachodu od Polski, co doprowadzi niechybnie do jej zniszczenia.

Inne kraje?
Ameryka, trawiona nieustającą wojną domową rozpadła się na wiele mniejszych państewek, które przestały się liczyć politycznie. Kraje na zachód od Niemiec mają podobną strukturę państwową co Polska, jednak tylko Francja jest w sojuszu z Korporacją. Reszta krajów ogłosiła neutralność w tym konflikcie, próbując znaleźć swoje miejsce w postnuklearnym świecie, czy to walcząc z rozszerzającą się zarazą ciągnącą od strony Rusi, czy to próbując ustabilizować sytuację gospodarczą w swoich państwach(wyłączenie z handlu Rosji, Czech i Słowacji, Ameryki spowodowało silną utratę balansu w stosunkach międzynarodowych).

Religia w Triarii
Zarówno Korporacja, jak i Kombinat pozwalają różnym religiom przechodzić przez swoje szeregi, dopóki nie stają im na drodze. Istnieją księża-kapelani, jednak są to nieoficjalne jednostki i nie mają z tego względu dużych przywilejów. Ogólnie rzecz biorąc, Niemcy i Polska jako kraje przestały przywiązywać dużą wagę do religii, jako że i w jednym i w drugim kraju nie sprawdziła się jako obrona przed apokalipsą. Wyznawcy są tolerowani, jednakże większość kościołów została zniszczona podczas Trzeciej Wojny, a sporo dóbr kościelnych zostało zarekwirowane. Gros społeczeństwa ma obojętny do niej stosunek.

Poziom technologiczny
Wbrew pozorom nie jest aż tak zaawansowany. Wielka część uzbrojenia funkcjonuje dalej w niewiele zmienionej formie. Trwają badania nad teleportacją, jednak pomimo tego, że są one zakrojone na wielką skalę(szczególnie w Korporacji), to nie jest ona zaawansowana i jej użycie wymaga ogromnych zasobów energii. Nowością w międzynarodowym uzbrojeniu jest pojawienie się broni pulsowej, która może strzelać na średnie i dalekie odległości wiązkami energii. W Korporacji powszechne są modyfikacje implantowe żołnierzy, szczególnie w zakresie mózgu, a mianowicie: Percepcji, znieczulania, leczenia(egzoszkielety Korporacji posiadają pewną dozę podstawowych antytoksyn a także maski przeciwgazowe), wspomagania(mechaniczne ramiona są rzadkie, jednak występują), etc. Jakkolwiek implanty także nie są obce Kombinatowi, to jednak społeczeństwo Niemiec posiada najwięcej wszczepów.
Poza tymi drobnymi różnicami można przyjąć, że poziom technologiczny jest podobny do naszego.

Neoberlin
Neoberlin jest zupełnie innym miastem, niż był 200 lat temu. Dawna stolica RFN, z powodu wojny domowej w latach 2100-2110 została poważnie zniszczona. Od tamtego czasu, Neoberlin przemienił się metropolię i moloch. Północno-zachodnią część zajmują laboratoria i fabryki; północny wschód i południowy zachód wypełniają bloki i budynki mieszkalne. Największe zagęszczenie budowli militarnych znajduje się wokół muru, choć pewne strażnice w regularnych odstępach są rozmieszczone po całym mieście. Neoberlin to Firnamentum, jak zwykło się mawiać na wielkie miasta od czasu Trzeciej Wojny – istnieje parę Firnamenti w świecie Triarii, jednak Neoberlin jest bezapelacyjnie jednym z największych. Obskurne budowle i fabryki kontrastują z wielkimi wieżowcami, zaś nad wszystkim wznosi się Die Mauer. Neoberlin jest domem dla wielu ludzi; mętów, złodziei , żebraków, a także biurokratów, wojskowych czy rebeliantów, a hierarchia jest ściśle zarysowana.

Benefactoris Nostrum lub Wolny Kombinat Polski
Benefactoris Nostrum jest luźnym związkiem militarno-gospodarczym stacjonującym na terenach byłej Polski; tak więc, bazy rozmieszczone w różnych miejscach posiadają sporą autonomię. Głównie jednoczy je cel do walki z UAK. W zasadzie jest to sieć baz czy też ruchomych jednostek współpracujących ze sobą tylko z powodu chęci przeżycia. Zjednoczone, tworzą pokaźną siłę, której nie lekceważy nawet Korporacja.
Obecnie siły Kombinatu są skoncentrowane na froncie zachodnim Polski, a także w zrujnowanych Gliwicach, tak zwanej bazie Corregnatus.

+Lista BN #AABBBB+

***SPIS POSTACI NEUTRALNYCH***

John Saint
INFORMACJE GRACZA(wojto16)
Dane: Uzależniony od narkotyków, policjant, sąsiad, pomaga w śledztwach.
INFORMACJE MG
John Saint opuścił posterunek SD, czyli policji Neoberlina tylko po to, by znaleźć się w Hoffnunghaus na parę chwil. Później zaczął pracować dla Jeremiaha Barka. Wcześniej pomagał Malakowi w sprawie Sary Connor, głównie gromadził informacje. Teraz, nowomianowany dowódca brygady wysłanej do Świebodzina, robi co może, aby utrzymać się na swojej pozycji.

Hans Schlaufen
INFORMACJE GRACZA(wojto16)
Dane: Handlarz bronią, u którego zapatruje się Frank, posiada liczne kontakty w światku przestępczym.
INFORMACJE MG
Schlaufen pomagał Malakowi wyjść z Neoberlina i to z nim przedostał się do Muru, a później do bunkra. Pracuje dla Jeremiaha Barka z musu, chociaż nie wygląda na to, żeby był szczególnie zniechęcony służbą dla niego. Jego postępowanie przypomina: "Bark swoje, a ja swoje". Dlatego też mało go było widać zarówno w bunkrze, jak i mało go widać we Frankfurcie. Ten brzuchaty handlarz bronią mało mówi i raczej trzyma się Malaka; nie było widać, żeby szczególnie obchodził się innymi, zaś par excellence interesują go pieniądze. Skryty typ, sporo kombinuje.

Partyzanci wysłani razem z brygadą:
Oleg Hass
Alexander Habenburg
Arnold Meier
...ostatecznie partyzanci to bardzo młodzi BNi pod względem stażu w sesji. Siepacze. Żołdaki. Służą bardziej pieniądzom i temu, co może im zaofiarować Bark. Jak u wszystkich najemników, posiadają pewne zacięcie do swojej roboty, to znaczy, że lubią zabijać, chociaż nigdy by się do tego nie przyznali nawet przed nimi samymi. Nie za inteligentni, ale trzeba przyznać, że czasami są przydatni i się starają.

Helga Stieffenhauer i Selene Stieffenhauer
Helga to mechanik wysłany razem z brygadą. Nic dodać, nic ująć, chociaż zapewne jeśli drążyć jej charakter, to wydobędzie się sporo mroczniejszych momentów. Miała brata, ale zmarł, poparzony podczas wylewu odpadów reaktora. Nie wspomina nic o rodzicach. Wydaje się dbać najbardziej o Selene, jako o swoją siostrę. Gra dobrą dziewczynę, chociaż dała dowody temu, że to maska i skrywa o wiele ciekawszą osobowość.
Co do samej Selene, siostry Helgi, niewiele można powiedzieć, głównie z powodu wysłania ośmioletniego dziecka na zabójczą misję. Sama jej obecność wydaje się być żartem Jeremiaha Barka. Jakkolwiek jest podejrzana o posiadanie pewnych psychicznych umiejętności, które podążają za nią jak cień, jak wynika z opowieści jej siostry. Dziecinna, chociaż czasami wydaje się nadrozwinięta. Podejrzewa się ją o to, że Korporacja wykonywała na niej eksperymenty.

Maria Kleiner
INFORMACJE GRACZA(Sekal)
Dziewczyna, lub może lepiej - kochanka Axela. Lat 17, chociaż dobrze to ukrywa mówiąc, że ma 21. Hakera jednak oszukać się nie da. Jest z nią dla seksu, bo całkiem niezła laska, lecz nie tylko. A raczej seks to tylko prosta przykrywka. Tak na prawdę Joanna jest córunią wysoko postawionych ludzi, pracujących przy budowie muru. A to do nich Axel chce się dostać. Ich córka to dla niego dobry start.
INFORMACJE MG
Gdy Axel spotkał ją w die Mauer, objawiła swoją prawdziwą tożsamość i okazało się, że nie nazywa się wcale Joanna Humbl, tylko Maria Kleiner i pracuje z polecenia Jeremiaha Barka. Przekazawszy Axelowi rozkazy z jego ramienia, zaproponowała współpracę Axelowi. Później spotykamy ją niezdecydowaną, w bunkrze Rebelii Nowej Polski i podczas podróży do Frankfurta, dokonującą aktu przemocy na Tanji. We Frankfurcie jest po to, by przekazać Kombinatowi nowy prototyp broni plazmowej - po tym zamierza odjechać w stronę Neoberlina, w taki lub inny sposób. Zazdrosna o Axela, czasami zimna i opanowana, jednak coraz częściej rozklejona. Szpieg.

Zagadki w Triarii - #AAAAAB
Zagadki graficzne:

[MEDIA]http://lmetacube.googlepages.com/CHAMBER.JPG[/MEDIA]
[MEDIA]http://lmetacube.googlepages.com/gabberlock.JPG[/MEDIA]
[MEDIA]http://lmetacube.googlepages.com/riddlah.jpg[/MEDIA]

+Mapy – AAAABB+

Mapa Frankfurta i legenda do niej
[CENTERhttp://lmetacube.googlepages.com/Mapsave.JPG
http://lmetacube.googlepages.com/thelegendofawesome.JPG[/center]

Mapa szpitala

Mapa magazynu Leidengeist

Sfery Zewnętrzne, Externus

Loga Triarii #AAABBB

[MEDIA]http://lmetacube.googlepages.com/triariidiemauerlogo1.gif[/MEDIA]
[MEDIA]http://lmetacube.googlepages.com/triariilogo3.png[/MEDIA]
 

Ostatnio edytowane przez Irrlicht : 15-02-2009 o 11:20.
Irrlicht jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171