Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror i Świat Mroku > Archiwum sesji RPG z działu Horror i Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-12-2010, 13:36   #1
 
Armiel's Avatar
 
[Materiały dodatkowe] Misterium

Jako, ze w sesji pojawia się sporo osób i ważnych miejsc postanowiłem założyć ten wątek, byście mieli wszytsko co trzeba, drodzy Gracze, w jednym miejscu.


KATEGORIA:

BOHATEROWIE NIEZALEŻNI

Przyjaciele i sojusznicy (kluczowi dla fabuły)

Victor Prood – wasz wspólny znajomy, były wykładowca, przyjaciel, obecnie siedzi zamknięty w wiezieniu, w celi szpitalnej dla wyjątkowo niebezpiecznych więźniów, na dniach rozpocznie się jego proces

Teodor Stypper – przyjaciel Victora i części z was, były żołnierz, obecnie pośrednik w handlu nieruchomościami. Zna dobrze miasto i jego okolice. Pomocny od początku sprawy. Obecnie przebywa w Bostonie.

Hieronim Wegner – przyjaciel Victora z Niemiec. Starszy już mężczyzna, bez jednej nogi. Profesor antropologii. Znawca ghouli i Mitów. Dość tajemnicza postać i na swój sposób nieco przerażająca. Obecnie gości u Amandy.

Jason Brand – tajemniczy (do czasu) zleceniodawca Garreta i wpływowy właściciel fundacji zajmującej się zwalczaniem skutków przestępczości na dzieciach. Doskonały szachista i strateg. Były policjant. Posiada dość spore wpływy na terenie Nowego Yorku. Obecnie przebywa w Nowym Yorku.


Potencjalni wmieszani w sprawę ludzie:


Dominik Ernesto Duvarro – współwłaściciel firmy Duvarro Sprocket o dość niejasnej roli w sprawie. Facet miękki i bez ikry. Okazał się być homoseksualistą, co jest powodem do poważnych reperkusji gdyby sprawa wypłynęła. Przebywa w Bostonie.

Harold Figgings – drugi współwłaściciel Duvarro Sprocekt. Wykształcony i znający się na mechanice inżynier. Jego rola również nie została do końca wyjaśniona. Wiadomo tylko tyle, ze w sprawach związanych z produkcją on jest „głową” fabryki. Przebywa w Bostonie.


„Brodacz” – pop z Cichej Cerkwi w Nowym Yorku wmieszany w struktury „KUTURBA”. Najwidoczniej pełni ważną rolę w strukturze. Jego cele i motywacje są niejasne. Przebywa w Nowym Yorku.


Otyllia Callahan – urodziwa sybarytka, jedna z dwóch sióstr w jakiś nieznany sposób powiązanych ze sprawą. Obie siostry urządzają w swojej posiadłości dziwne przyjęcia – prawdopodobnie orgie. Wegner podejrzewa ją o bycie „wiedźmą” i bynajmniej nie chodzi mu o charakter.

Modesta Callahan – siostra Otylii, która wydaje się być nieco spokojniejsza niż jej młodsza siostra. Zajmuje się muzyką – komponuje i gra na pianinie. Jej rola w sprawie jest niejasna. Przebywa w Bostonie, w posiadłości Callahanów.

dr Morgan Vivarro – kolejna osoba, której rola jest niejasna. Znany i szanowany kulturoznawca i antropolog z Nowego Yorku. Obecnie – prawdopodobnie przebywa w Indiach, w prowincji Orisa.

Ignacy Tołoczko – facet o dwóch różnych oczach, psychol z nożem, który groził Choppowi w lesie. Najprawdopodobniej – zważywszy na bogatą kartotekę – pełni rolę „cyngla” tajemniczej organizacji. Miejsce pobytu: nieznane.

Igor Zaprzensky – właściciel świńskiej farmy w okolicach Bostonu. Długowłosy i szczwany typek. Na jego farmie zlokalizowana jest prawdopodobnie dobrze prosperująca i działająca szajka bimbrowników, lecz czy jest tam coś więcej? Przebywa: okolice Bostonu

Fiodor Wagonow – bogaty właściciel kontrowersyjnego lokalu na barce pod nazwą „Dance Macabre”. W jakiś sposób powiązany ze sprawą i prawdopodobnie tuz tutejszego półświatka i rosyjskich gangów. Pod gładkimi słówkami kryje się najwyraźniej bezwzględny bandzior.

MIEJSCA:

[b]Duvarro Sprocket[/B] – fabryka części mechanicznych w Bostonie, w której zginęli ludzie i w której firma KUTURB realizuje swoje tajemnicze zlecenie.

Cicha Cerkiew – prawosławna bożnica w Nowym Yorku chyba mająca mocne powiązania z tajemniczą firmą KUTURB

Fundacja Złote Indie – jeden ze sponsorów (drugim jest KUTURB) wyprawy do Indii dr Vivarro. Siedziba główna: Londyn. Przedstawicielstwa: Bombaj i Kalkuta.

Dance Macabre – statek – restauracja wypływający co weekend na otwarte wody by ludzie mogli upijać się, uprawiać hazard i nierząd. Obsługa to „nietypowi” ludzie – karły, osiłki i inna „ludzka menażeria”.

Świńska ferma – chlewnie pod Bostonem w jakiś sposób związane ze sprawąUwaga. Post będzie co jakiś czas edytowany i uzupełniany.

Sugeruję również, byście – moi Gracze – wrzucali tutaj własne notatki dotyczące miejsc, osób i sprawy. Ułatwi to nam wszystkim grę.
 

Ostatnio edytowane przez Armiel : 14-12-2010 o 14:19.
Armiel jest offline  
Stary 17-11-2011, 11:17   #2
 
Armiel's Avatar
 
Troszkę zapomniałem o tym wątku - czego wstydzę się niezmiernie.

Ale to dobry moment, by wrzucić tutaj materiały pomocne w śledztwie.

Na początek treści zdobytych przez Waszych badaczy listów.

Pomoc dla graczy numer 18 - list znaleziony w obozie M.Vivarro.

Cytat:
Kair, 2 sierpnia 1921r

Drogi Morganie,

Cieszę się, że udało ci się rozpocząć ekspedycję. Rash Lamar również jest zadowolony. Pamiętaj, że twoje zadanie jest równie ważne co moje. Jeśli nasz mistrz ma rację, a wiesz przecież, że On nigdy się nie myli, w świątyni przebywać może Haran Jakashka, towarzyszka naszego Pana. Zazdroszczę ci, że to ty otrzymałeś zadanie jej przebudzenia, a ja muszę poszukiwać śladów Studni Demona wśród tych piachów. Pamiętaj, by odnaleźć również Oko Dnia. Ten kryształ będzie nam potrzebny. Haran Jakashka na pewno wie gdzie on się znajduje. Rash Lamar mówi, że jak tylko skończysz swoją pracę, masz przybyć do Kairu. Pomogą ci nasi bracia z Kalkuty. Kiedy nadejdzie właściwa pora, nasz Mistrz przyśle ich do ciebie. Mają przybyć wraz z Tobą. W sklepiku Abdula przy ulicy Hien w Kairze dostaniesz informację gdzie nas szukać. Jeżeli nie dasz rady wykonać zadania przybywaj do Kairu najpóźniej w październiku, nie zwlekaj. W listopadzie musimy być gotowi na Jego powrót. Nasz Mistrz mówi, że taka szansa pojawi się znów najwcześniej za pięćdziesiąt lat. Pomyśl tylko o nagrodzie, jaka na nas czeka. Pomyśl o sekretach, jakie zostaną nam objawione, gdy Pan powróci. Pomyśl o tym!

Larkin Andarus

Pomoc dla graczy numer 24 - list znaleziony w sklepiku Abdula "Brudasa" w Kairze.

Cytat:
Drogi Abdulu.

Jeszcze raz dziękuję za twoją nieocenioną pomoc. Mistrz wyznaczył ci jeszcze jedno zadanie, zapewne nie ostatnie, ponieważ, jak już zapewne zauważyłeś, darzy cię wielkim zaufaniem. Skontaktują się z tobą dwie grupy naszych współbraci – cudzoziemców. W jednej z nich będzie przebywał starszy, dystyngowany mężczyzna – to Morgan Vivarro. Być może będzie mu towarzyszyła sama Haran Jakashka. Drugą osobą będzie piękna kobieta – Natalii Dupont z Lionu. Zapewnij im właściwą opiekę i skieruj do nas. Gdyby im czegoś brakowało, mieli jakieś specjalne żądania (szczególnie panna Natalii) masz zrobić wszystko, co w twojej mocy, by Mistrz nie usłyszał z ich ust ni słowa skargi. Nasz Mistrz wie już, gdzie uwięziono jego Ojca i jest coraz bliżej celu. Dzień Powrotu nadchodzi. Pamiętaj, byś najpóźniej w listopadzie zjawił się w umówionym miejscu.

Larkin Andarus
Informacja uzyskana od prowadzącego śledztwo oficera z Kairu

“Natalie nadawała kilka razy depeszę do Teheranu do kogoś o inicjałach L.A oraz R.L. Depeszę dostarczano do hotelu “Piaski Persji” w Teheranie.”Pomoc dla graczy numer 27
- lista kontaktów w Teheranie podarowana przez przywódczyn-ę kultu Bast z Kairu.

Cytat:
Hasib Yousef – handlarz końmi i wielbłądami,
Iman Osama – tłumacz, przewodnik po tutejszych plemionach,
Arkadi Kolyenko - handlarz bronią,
Deniz Alp zwany Turkiem - organizator wypraw na tereny dzikie,
Mirabella Giosetta - koordynatorka działań Czerwonego Krzyża na terenie Persji,
Amal Farooq - handlarz towarami wszelakimi,
Raphael Florentin - przemytnik i fałszerz, powiązany z lokalnym półświatkiem.
Zachęcam Was, moi drodzy, byście właśnie takie potrzebne Wam informacje wrzucali do tego wątku - po co się ma "kurzyć". Będzie Wam łatwiej łączyć fakty ze śledztwa. prościej przeszukać kilka stron Materiałów niż kilkadziesiąt Sesji.
 
Armiel jest offline  
Stary 20-11-2011, 22:58   #3
 
Armiel's Avatar
 
IRAN

Taki oto obraz wisi w każdym budynku urzędowym, w każdym hotelu w mieście Teheran i na placówkach wojskowych, komisariatach poza samą stolicą.To - rzecz jasna - Reza Khan.


Teraz co do samych warunków panujących w Iranie w "moim" uniwersum.

1. Zakaz picia alkoholu - o karach już wiecie.

2. Godzina policyjna od 22.00 do 5.00 - patrole wojska i milicji krążą po ulicach i można napytać sobie biedy.

3. Wyjazd poza miasto - trzeba mieć nie tylko dokumenty osobiste (paszport) ale także ważną przepustkę podbitą przez tutejsze Biuro Bezpieczeństwa.

Waluta - 1 rial. 1 rial to 100 dinarów. Jeden amerykański dolar to jakieś 23-27 rialów - w zależności od kursu.


C.D.N
 
Armiel jest offline  
Stary 21-11-2011, 12:49   #4
 
Armiel's Avatar
 
Osoby zamieszane w sprawę – wątek „teherański”

Rash Lamar
– kurtrub i to jakiś wyjątkowo potężny, jak twierdzi Hieronim Wegner. Najprawdopodobniej główny przeciwnik i inicjator Misterium, maczający paluchy w każdym momencie ich poszukiwań. Ponoć syn Baphometha. Zapewne będzie obecny podczas Misterium.

Haran Yakaskha – potworna bestia, którą drużyna spotkała na rozlewiskach w Indiach, blisko Studni Czaszek. Postrzelona przez nich zwiała i jej dalszy los jest nieznany. Istnieje spora szansa, że będzie brała udział w Misterium, co nieco komplikuje ich sytuację.

Larkin Andarus – tajemniczy człowiek korespondujący zarówno z Morganem Vivarro, jak i z Abdulem Brudasem. Wydaje się być kimś wyjątkowo ważnym w hierarchii czcicieli ghouli, ale jego prawdziwa role i możliwości są nieznane grupie. Nie znają jego twarzy, nie wiedzą o nim nic, poza samym imieniem.

Natalie Dupoint
– główna szefowa, osóbka niezwykle piękna i zapewne niebezpieczna, mistrzyni uwodzenia mężczyzn, zapewne również za pomocą „sztuk nieznanych”. Kultysta w jakiś nieznany grupie sposób powiązana z tajemniczym Rash Lamarem. Ostatni namiar na jej pobyt to depesze wysyłane z i do hotelu w Teheranie „Piaski Persji”. Posiadają zdjęcie Natalie.Maeva Emillien
– służąca Natalie, równie śliczna, ale nic więcej o niej nie wiedzą. Badacze posiadają jej fotografię.
Filip La Marchalen – najemnik francuskiego pochodzenia, który ponoć towarzyszy obu poszukiwanym kobietom. Posiadają zdjęcie z listu gończego (na kwotę 750 dolarów)Richard Corbin – angielski oficer uwiedziony przez Natalie, który pomógł jej w napadzie na kolekcjonera dział sztuki w Kairze i uciekł wraz z nią, jej służącą i Filipem do Persji (prawdopodobnie). Poszukiwany dyskretnie przez prefekturę angielską.

 

Ostatnio edytowane przez Armiel : 21-11-2011 o 15:14.
Armiel jest offline  
Stary 09-12-2011, 10:22   #5
 
Armiel's Avatar
 
Kolejne uzupełnienie dokumentacji w śledztwie.

Asmadabad - mała dziura na końcu świata, w okolicach miasta Kashan w Iranie. Informację o tym miejscu.

Wielka Pustynia Słona - Dasht-e Kavir - paskudne, jałowe miejsce. Prawdopodobny cel ściganych kultystów.Raczej sucha, piaszczysta, spękana ziemia, gdzieniegdzie rachityczne krzaczki, sporo soli, jest na niej nawet wielkie zasolone jezioro.Nie należy też zapominać o górskich kryjówkach i okalających pustynię skałach.Ani o rożnych ruinach i dawnych wykopaliskach na terenie pustyni.Wszak Persja była niegdyś kwitnącą kulturą, kolebką cywilizacji.

I na koniec widok wokół Kashan.I jeszcze ciekawostka architektoniczna z Kashan właśnie

 

Ostatnio edytowane przez Armiel : 09-12-2011 o 10:28.
Armiel jest offline  
Stary 14-02-2012, 19:01   #6
 
Armiel's Avatar
 
A oto Zagubione Miasto ruin okalające zapomnianą świątynie Baphometa miasto, byście poczuli klimat.

MIASTO


Jest może odrobinę mniejsze, ale właśnie w takim klimacie.


Cytat:

Roztaczała się przed nami panorama na miasto ruin. Na siedliszcze pradawnego zła. Kolebkę ghouli, która przed wieloma tysiącami lat rozlała się, niczym trupożerna szarańcza, po całym znanym świecie.

To tutaj spoczywał, pokonany przez Czarnego Faraona i Necrosis pierwszy król ghouli. Straszliwy, pradawny, upadły demon - Baphomet. Przez ludy pustyni zwany także Arhimanem.

To właśnie ten pałac - świątynia był kiedyś miejscem odrażających rytuałów, czarów tak plugawych, że żadne ludzkie słowa nie są w stanie wyrazić ich złej natury. To tutaj potężne kutruby kłaniały się niegdyś swemu ojcu. To tutaj w męczarniach i bólach Haran Jakashka i Necrosis rodziły swoje pierwsze młode. To tutaj, w tej kolebce zła, wykuto pierwsze ostrza przymierzy, stworzone pierwsze kła. To stąd, na podbój Persji wyruszył Dahak. Kolebka zła. Zapomniana. Zagrzebana pośród soli, pisaku i skał.

A teraz my staliśmy u jej wrót. Mieliśmy stąpać pomiędzy tymi pradawnymi kamieniami, zbudowanymi na krwi ludzkich niewolników przez straszliwe potwory - istoty, którymi matki straszyły dzieci.

To my. Nikt inny byliśmy cienką, czerwoną linią między szaleństwem przebudzonego króla demonów, a rozsądkiem znanego nam świata.

To my. Nikt inny. Tylko .... tylko czy podołamy.... czy wyjdziemy cało z tej próby? Czas pokaże.
 

Ostatnio edytowane przez Armiel : 14-02-2012 o 19:28.
Armiel jest offline  
Stary 15-03-2012, 21:09   #7
 
Armiel's Avatar
 
To najpewniej ostatni wpis - wiem, że późno, ale znalazłem ciekawy artykuł o czasach w którym żyli Wasi bohaterowie

Miłej lektury

To nas krcio w latach 20. - Galeria - Facet - WP.PL
 
Armiel jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171