Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror > Archiwum sesji RPG z działu Horror
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-11-2013, 11:34   #1
 
Szamexus's Avatar
 
Reputacja: 96 Szamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znany
Komentarze- [Byle do świtu/ survival horror] Zaraz północ

Witajcie. Uprzejmie proszę dajcie mi trochę czasu abym "ogarnął" obsługę wątków jak o MG . Potem wieczorem mam nadzieję I post. A Was proszę o podczepienie Avatarów.

Włączyłem też w sesji kostkę, pomyślałem, że skoro Wy jako gracze możecie chcieć rzucić 3k6 aby testować swoje cechy (patrz niżej, pkt 3.), że to może być fana opcja. Tylko zobaczymy jak to działa ...

Zasady pisania postów:
1. piszemy w 3. osobie
2. dialogi piszemy kursywą
3. gdy dochodzicie do wniosku, że sami chcecie testować daną cechę (patrz testy ptk. 2.), proszę o deklarację działania (opartą o ROZ, SPR, ODW) która kończy post oraz wykonanie rzutu 3k6 i podanie wyniku na końcu (np. Alojzy staje przed oknem, otwiera je, wychyla się i widzi poniżej stojący TIR. Chwila namysłu, serce wali jak oszalałe, nerwowo ogląda się za siebie. Na korytarzu słyszy co raz głośniej kroki zbliżającego się pościgu. Podjął decyzję, skacze próbując wylądować na naczepie.
SPR 3,4,1 lub ODW: 2,4,6)
4. w przypadku gdy nie wyrobicie się z napisaniem posta, proszę o powiadomienie w komentarzach, w ten sposób będziemy "oszczędzać" sobie czekania i niepewności co się dzieje
5. będę po odpisce pisał w komentarzach termin do napisania postu, dla jasności terminów
6. i to chyba tyle

Bardzo Was proszę o wstawienie Avatarów o wymiarach max 300x200.

I ewentualne pytania ...


*** TUTAJ WYCIĄG Z ZASAD ***
Każda postać opisana jest trzema statystykami. Każda pokazuje, w czym dany osobnik jest dobry... i co go zgubi w Halloween. Aby stworzyć postać do gry, rozdziel 7 punktów między te cechy (minimum 1 i maksimum 4 w każdej). Tylko pamiętaj: nie zawsze najwyższa statystyka to ta najistotniejsza:
Rozsądek - odpowiada za wszelkie rozsądne decyzje, wiedzę ogólną i bycie przemądrzałym dupkiem. Zazwyczaj zbytnio wierzą w to, co mówią. Słynny cytat: "Ten potwór nie biega tak szybko jak my, bo ma zbyt krótkie nogi".
Sprawność - domena wszelkich osiłków i parkourowców. Niemal każdy z wysoką Sprawnością zginie w bezpośredniej walce z Tym Złym. Wszystkim ich szkoda, do czasu aż zaczną ginąć ładne samice. Słynny cytat: "Ja go odciągnę, a wy uciekajcie!".
Odwaga - Odpowiada za odporność na Panikę i Strach. Zazwyczaj główny bohater jest odważny, ratuje wszystkich, ale oni i tak giną mu na rękach. Słynny cytat: "To nie może się tak skończyć!".

Testy:
1./ Jak się testuje? O tym kiedy decyduje oczywiście MG w zależności od sytuacji. Rzucamy 3k6 na atrybut (Rozsądek lub Sprawność) w odpowiadającej mu sytuacji. Jeżeli na jednej lub żadnej kości wypadnie wartość niższa lub równa wartości atrybutu, rzucamy 3k6 na Odwagę. Jeżeli co najmniej dwie kości będą niższe lub równe wartości Odwagi - test się udaje. W przeciwnym wypadku postać otrzymuje 1 punkt Paniki
Punkty Paniki można stracić. Aby to zrobić, w rzucie na atrybut wszystkie trzy kości muszą być poniżej wartości atrybutu - tracimy wtedy 1 punkt Paniki.

Kroki przed śmiercią: Domyślnie wartość wynosi 10. Określa, ile czasu pozostało postaci do śmierci. Każda nieudana akcja (test) w świecie gry, obniża cechę o 1 (jeśli gracz podejmuje ciekawe decyzje w czasie gry, to MG może nagradzać bohatera dodatkowymi punktami). Odwzorowuje to ucieczkę lub wpadanie w łapy kostuchy. Jeśli odległość wyniesie 0... nie ma odwrotu.

Panika: Złe decyzje i kiepskie testy wzmagają panikę, domyślnie ta cecha wynosi zero i wzrasta z każdą porażką i przerażającą sceną. Maksymalny poziom Paniki wynosi 6+Odwaga.

Jeśli Panika wynosi:
0-1: bohater jest lekko przestraszony, nerwowo się rozgląda. Bez kar.
2-3: bohater jest bardzo zdenerwowany, trzęsą mu się ręce i nie może racjonalnie myśleć. Używa tylko dwóch kostek w testach.

4-5: bohater przez swój strach nie może testować swojej słabszej cechy (Rozsądek lub Sprawność), bez pomocy innych nie jest w stanie ich wykonać, np. przez nieostrożność bohater łamie sobie rękę lub panika nie pozwala mu analizować sytuacji.
6+: Bohater czuje oddech kostuchy na karku. Kiedykolwiek spanikowanej postaci nie wyjdzie test, wykorzystuje ona najbliższą osobę do obrony/pomocy (chowa się za nią, popycha na ziemię by ułatwić sobie ucieczkę, etc.) czy tego chce, czy nie. Test nadal się nie udaje, lecz wykorzystana osoba zbliża się o 1 do Kostuchy.

2./ Cechy można (a nawet trzeba) wykorzystać również na inne sposoby (decyzja graczy), oto przykłady:
- Rozsądek: rzut 3k6 na Rozsądek pozwala na zauważenie znaków wskazujących na rodzaj zagrożenia.
- Sprawność: rzut 3k6 pozwala na wykonanie testu siłowego, jak np. zablokowanie drzwi regałem.
- Odwaga: testowana samodzielnie za pomocą 3k6 przed wejściem do nowego pomieszczenia lub lokacji.

Testy te zdaje się niemal zawsze (należy uzyskać tylko jedną kość o wyniku poniżej wartości atrybutu), a uzyskanie dodatkowych sukcesów skutkuje przyspieszeniem pracy, dokładniejszymi infromacjami lub polepszeniem efektu.
Ale jest jeszcze jedna rzecz: zawracaj uwagę na to kiedy wypadają Ci na kostkach szóstki lub jedynki !
"Pechowa szóstka" - jeżeli na którejkolwiek kości wypadnie 6, testowany współczynnik spada na stałe o 1.
"Szczęśliwa jedynka" - jeżeli na którejkolwiek kości wypadnie 1, postać traci 1 punkt Paniki
 
__________________
Pro 3:3 bt "(3) Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz"

Ostatnio edytowane przez Szamexus : 18-11-2013 o 12:15.
Szamexus jest offline  
Stary 18-11-2013, 23:49   #2
 
Szamexus's Avatar
 
Reputacja: 96 Szamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znany
Niestety nie zdołałem dziś ogarnąć wszystkiego. Zatem jutro wrzucę STARTa przepraszam.

Z pomocą jakoś, uruchomiłem sesję, jak widzicie wszystko jest. Jeszcze tylko te kostki muszę zaczepić ... może się przydadzą.

EDIT: Nie wiem jak to jest, ale po południu nic nie działało jak trzeba, próbowałem i g.. a tu teraz proszę klik i jest.

Zatem ustalamy, że WY jak rzucacie na swoje cechy to robicie to z zastosowaniem kości z sesji. Wybieracie w momencie który uznajecie za stosowny 3 kości 6 ścienne i bach . Kończycie w tym kluczowym momencie swój post a ja ogarniam co wynikło z tego działania. Mam nadzieję, że będzie OK.

EDIT

OK, to post jest.
Na początek aby "rozkręcić" akcję i zawiązać jednocześnie proszę Was abyście znaleźli się obaj w szpitalu, to będzie Uniwersytecki Szpital w Krakowie (skoro Adrian pracjuje na U Jagiellońskim). Niech się okaże, że Marek ma nawrót choroby i musi zostać na kilka dni, a Adrian niestety do 31 włacznie nie jest w stanie usunąc awarii systemu ... Ot po kilka zdań, w następnym poście ja was zapoznam .. i zobaczymy co się zdarzy

Termin postów do 22.11 - piątek do 20 tej.
 
__________________
Pro 3:3 bt "(3) Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz"

Ostatnio edytowane przez Szamexus : 19-11-2013 o 17:59.
Szamexus jest offline  
Stary 20-11-2013, 08:21   #3
 
Draugdin's Avatar
 
Reputacja: 15828 Draugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputację
Świetny post początkowy. Już zaczynam obmyślać mojego i jak będę miał zarys gotowy zaraz go rozwinę i wstawiam.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 22-11-2013, 16:00   #4
 
Szamexus's Avatar
 
Reputacja: 96 Szamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znany
No to fajosko, dzięki za posty Jeszcze raz witam Was obu.

Z technicznych spraw, czy w waszym widoku widać kostkę tą z LI? Bo Sulti rzucił na kostnicy i to też OK, ale poprostu nigdy do tej pory nie używałem tej z LI, w panelu sesji uruchomiłem kość, mam ją pod swoim postem do wykorzystania, ale ciekawiło mnie czy Wy też taką macie?

Sulti rzut bardzo szczęśliwy ... pewnie Adrian ogarnie problem wirusa i awarii systemu .. . ale wiesz, jak to bywa z komputerami .. w szpitalu mają Windowsa na PC-ie, się wiesza, ciężka sprawa , problem może nawrócić ... to nie prywatny Macintosh Adriana.

I zobacz PW, tam CI napisałem apropos Avatara.

Post do niedzieli do 20 tej mam nadzieję wrzucić.


EDIT

Dobra post jest. Pewnie jak już Kosiarz zaatakuje będą krótsze posty tymi próbuję zbudować nastrój i trochę opisać świat.

Rola dla Was na razie oby się poznać, zorientować, że widzieliście postać którą nikt inny nie wiedział a co ważne że ta postać ma wpływ na świat rzeczywisty ... Proponuję jeśli chcecie nawet dialog po prostu tutaj w postach. Gdy się poznacie zacznie się trochę już więcej dziać ...

Czas dla was do środa 27 listopada do 20 tej.

Aha, jeszcze jedno. podłączyłem mapę, jesteście w budynku Izby przyjęć - pole E7 (13tka na mapie) potem wrzucę ewentualnie mapę/plan pomieszczenia
 
__________________
Pro 3:3 bt "(3) Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz"

Ostatnio edytowane przez Szamexus : 23-11-2013 o 21:45.
Szamexus jest offline  
Stary 29-11-2013, 14:24   #5
 
Szamexus's Avatar
 
Reputacja: 96 Szamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znany
Panowie, dzieki za posty. Teraz moja kolej. Cóż tak się złożyło, że mam dziś drobną uroczystość której świętowanie rozpocząłem już wczoraj a skończę prawdopodobnie w niedzielę, dlatego proszę o zrozumienie w kwestii nieco spóźnionej odpiski. Planuję w poniedziałek.
 
__________________
Pro 3:3 bt "(3) Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz"
Szamexus jest offline  
Stary 29-11-2013, 16:16   #6
 
Draugdin's Avatar
 
Reputacja: 15828 Draugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputację
To może chociaż wrzuć jakiś mniejszy lub nawet malutki post może w temacie nawiązania rozmowy przez nasze postacie, bo do poniedziałku bardzo daleko, a może w tak zwanym międzyczasie my sobie zrobimy rozmowę w docs i potem będzie z tego ładny post do wstawienia.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 29-11-2013, 21:41   #7
 
Sulti's Avatar
 
Reputacja: 9 Sulti nie jest za bardzo znanySulti nie jest za bardzo znanySulti nie jest za bardzo znany
Dla mnie może być, tylko czy jest doc? Jeśli tak, to podeślijcie linka :P
 
__________________
Bierz co Ci dane i bądź losu panem
Sulti jest offline  
Stary 29-11-2013, 22:13   #8
 
Szamexus's Avatar
 
Reputacja: 96 Szamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znany
No doca nie zakładałem do tej sesji, zakładając, że damy radę bez niego. Nie mam nic przeciwko abyście jeśli trzeba prowadzili dialogi w panelu sesji, do terminu końcowego waszej odpiski, ja i tak to śledzę więc jeśli trzeba ze swojej strony się włączę ... to jest do ogarnięcia moim zdaniem. Proponuję jeszcze zaczekać aż się rozkręcimy na dobre

Spróbuję coś jeszcze puścić was do przodu .. Ja pisząc w komentach po moim ostatnim poście miałem właśnie na myśli to abyście "sobie pogadali" w panelu sesji
Cytat:
Rola dla Was na razie oby się poznać, zorientować, że widzieliście postać którą nikt inny nie wiedział a co ważne że ta postać ma wpływ na świat rzeczywisty ... Proponuję jeśli chcecie nawet dialog po prostu tutaj w postach. Gdy się poznacie zacznie się trochę już więcej dziać ...
 
__________________
Pro 3:3 bt "(3) Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz"
Szamexus jest offline  
Stary 30-11-2013, 00:13   #9
 
Szamexus's Avatar
 
Reputacja: 96 Szamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znanySzamexus wkrótce będzie znany
Post jest. Teraz Wasza decyzja co robicie, czy Marek wchodzi do środka, co robi Adrian ... możecie "zagadać" między sobą, tak czy inaczej proszę zakończyć posty propozycją działania, możecie sami przetestować cechy (zgodnie z pkt.2) - wtedy proszę o rzut 3k6 w panelu (kostką z sesji) po poście z deklaracją "na co rzucacie" tzn (ROZ,SPR, ODW - to wpiszcie w nawiasie po deklaracji - tak jak to zrobiłem w moim poście dla przykładu) aby dostać (lub nie) dodatkowe bonusy do działania ...

Czas dla Was do poniedziałek 20.oo.

Aha, dla jasności kostkami z panelu można rzucić tylko raz, po zapisaniu posta. Potem poprostu naciskacie na kostkę i po wpisaniu liczby kości, ilości ścian przyciskacie dodaj i zapisz. Przy próbie edycji posta wynik rzutu zginie i nie pojawi się kolejny raz kostka do rzutu
EDIT: jednak wynik nie ginie, ale zmienić rzutu nie można. zatem raz rzucone i już. W związku z tym ważne żeby nie pomylić się i wpisać odpowiednie liczbę i rodzaj kości (3k 6)
 
__________________
Pro 3:3 bt "(3) Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz"

Ostatnio edytowane przez Szamexus : 30-11-2013 o 00:25.
Szamexus jest offline  
Stary 01-12-2013, 08:24   #10
 
Draugdin's Avatar
 
Reputacja: 15828 Draugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputację
Przepraszam dawno nie używałem kostnicy mam nadzieję że jest to widoczne.
Poza tym następnym razem spróbuję kostnicą z Lastinn bo widzę że chyba u mnie się wyświetla też.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169