Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror > Archiwum sesji RPG z działu Horror
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-01-2017, 23:27   #1
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4744 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Komentarze - Orient Express

Witam wszystkich
Z wielką przyjemnością rozpoczynam tą cthulhową sesję. Mam nadzieję, że będziemy razem bawić i straszyć przez długi czas.
Kampania “Horror w Orient Ekspresie” to monumentalne dzieło i szczerze mówiąc wątpię, aby udało się nam ją rozegrać całą.
Jednak, czy to ważne?
Liczy się przyjemność jaką będziemy, mam nadzieję, czerpać z rozgrywki.
Oczywiście im dalej zabrniemy, tym lepiej. Przygoda jest jednak trudna i wymagająca. Jak piszą autorzy w czasie testów ponad 70% kończyło przygodę przedwcześnie, czy to z powodu śmierci, czy szaleństwa. Przygotujcie się zatem na moc wrażeń i długie godziny spędzone w podróży w najbardziej luksusowym pociągu w historii.

Aby nasza rozgrywka była płynna, przyjemna i możliwie, jak najdłuższa, potrzebnych będzie kilka zasad:
- terminowość i informowanie o niemożności zapostowania w danej kolejce;
- planuje dwa typy kolejek w tej sesji. Krótki, gdy sytuacja będzie czy to dynamiczna, czy też na tyle prosta, że nie będzie wymagała z waszej strony jakiś wielkich elaboratów, czy przemyśleń. Taką kolejką teoretycznie mogła by być pierwsza kolejka, bo sytuacja jest w tym momencie banalnie prosta. Wasi Badacze przyjmują zaproszenie profesora na wykład i jedziemy dalej. Jednak pierwsze kolejki rządzą się swoimi prawami. Trzeba przedstawić postać, wczuć się w klimat i jakoś pokazać się innym. Zatem ta kolejka nie będzie z kategorii krótkich, które w moim zamyśle mają trwać do 3 dni max.
Kolejki długi, czy też po prostu normalne to 5-6 dni.
Ja będę się starał odpisywać na drugi dzień po waszych odpisać, najpóźniej do dwóch dni. O wszelkich opóźnieniach będę informował na bieżąco.
Zatem podsumowując w sesji będziemy mieli dwa typy kolejek.
krótki - maks 3 dni na odpis lub deklarację działań;
długie, czy też normalne 5-6 dni na odpis;
- google doc w sesji będzie obecny. Jednak jego funkcjonowanie będzie też inne niż zwykle to bywa na LI. Nie chcę rozgrywać całej sesji na docu i ograniczać waszą aktywność w postach do prostego “kopiuj - wklej” Doc będzie tylko do ważnych dialogów z NPC-ami, czy też pomiędzy wami. Priorytet będą miały jednak zawsze posty, bo nawet ważną rozmowę można rozegrać w inny sposób. Wymiana informacji na PW, nakreślenie charakteru rozmowy i opis reakcji danego NPC-a. Tak się kiedyś grało i sesję się toczyły.
Takie podejście wynika z mojego doświadczenia. Doc w większości przypadków opóźnia sesję. Oczywiście pozwala budować większe więzi pomiędzy postaciami i dawać poczucie interakcji, ale w tej sesji ważne będzie tempo i to ono będzie moim priorytetem.
- mechanika będzie obecna w sesji i dlatego konieczne będzie stworzenie mechanicznej części postaci. Część z was uporała się z tym samodzielnie, ale są gracze którzy nawet tematu nie ugryźli. Przez czas trwania tej kolejki postaram się wam wszystkim pomóc w tej materii.
Konieczne będą zatem konsultacje i zapewne najwygodniej, o ironio, będzie właśnie na docu. Stworzę takiego i podeślę wam linki do niego.
Całą resztą mechaniki w czasie sesji zajmę się. Was będę tylko prosił czasami o wykonanie rzutu na koniec postu. Ja zajmę się resztą.

To trzy najważniejsze kwestie, jakie chciałem ustalić. Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.

Wspomnę jeszcze o tle historycznym. Gramy w konkretnym czasie i ze swojej strony będę się starał trzymać realiów i faktów. Może się jednak zdarzyć, że pewne fakty zostaną zmienione lub nagięte. Tak, jak na przykład w pierwszym poście troszkę nagiąłem fakty z tzw. “testamentem Lenina” Raczej tak szybko jego treść nie przedostała się na Zachód. Szeroko znany i komentowany był dopiero w 1956 r.. Pasowało mi to jednak do radiowych informacji i troszkę zostały zmienione fakty.

W tej kolejce, jak już wspomniałem wprowadzacie wasze postacie na scenę. Jak to zrobicie, zależy tylko od was. Możecie stworzyć opis przybycia do Londynu, reakcję waszej postaci na wystawę itd. Jednak równie dobrze możecie się ograniczyć do krótkiego opisu postaci i aprobaty zaproszenia na wykład.
Aprobata zaproszenia jest automatyczna i może to wyglądać na ograniczanie waszej wolności, ale bez tego nie będzie przygody. Mam nadzieję, że wszyscy to rozumieją.
Rzeczą która także wymaga automatycznej aprobaty i krótkich ustaleń, jest fakt znajomości waszych postaci.
Takie założenie ułatwi rozgrywkę i pozwoli płynnie przejść do dalszej części fabuły.
Stopień zażyłości waszych postaci nie musi być wyjątkowo duży. Ważne tylko, żeby się znały, coś o sobie wiedziały i darzyły się zaufaniem. Tylko tyle i aż tyle.
To musimy ustalić w trakcie trwania tej kolejki.

A teraz kilka słów o sytuacji waszych postaci.
Jak wspomniałem w rekrutacji przybywacie do Londynu na uroczyste otwarcie wystawy. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, ale budzi też swego rodzaju poruszenie, czy nawet grozę. Sir Alfred nie kryje przed publicznością brutalnych faktów z życia Majów. Wyjaśnia i nader dokładnie opisuje makabryczne praktyki i wierzenia.
Profesor Smith podziwia pracę Maudslay’a i wydaje się zafascynowany cywilizacją Majów.
Na wernisaż przybyło wiele znamienitości. Kilkoro z nich pojawiło się w moim poście. Możecie wykorzystywać ich jak chcecie w waszych postach do interakcji z waszymi postaciami. Prosiłbym tylko aby w miarę możliwości trzymać się znanych faktów historycznych dotyczących tej postaci. Drobne zmiany są oczywiście dopuszczalne, ale nie chciałbym jednak aby nagle Shaw stał się bogobojnym luteraninem, czy też lady Astor zaczęła namawiać ludzi do codziennego spożywania wina.
Po kolacji wasi Badacze udają się do hotelu, gdyż profesor ku swojej rozpaczy nie może ich ugościć u siebie. W jego mieszkaniu trwa właśnie duży remont.
Hotel może być jeden wspólny lub każdy z was może zatrzymać się w innym. To na tym etapie bez znaczenia.
Następną kolejkę rozpoczniemy od wykładu profesora Smith, który będzie miał miejsce 3 stycznia w środę


Po tym przydługim wstępie życzę miłej zabawy, weny i wielu godziny przyjemnego pisania do tej sesji.

P.S. Zapewne o czymś zapomniałem, ale jeszcze nie wiem o czym.

EDIT:
Zapomniałem o terminie kolejki.
Na posty macie czas do niedzieli 22 stycznia.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.

Ostatnio edytowane przez brody : 17-01-2017 o 01:47.
brody jest offline  
Stary 16-01-2017, 23:33   #2
 
Lunatyczka's Avatar
 
Reputacja: 8667 Lunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputację
Ja się chciałam nieśmiało przywitać ze wszystkimi
 
Lunatyczka jest offline  
Stary 16-01-2017, 23:56   #3
 
Pan Elf's Avatar
 
Reputacja: 29522 Pan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputację
Nareszcie!

Cześć wszystkim . Mam nadzieję, że długo uda nam się razem pobawić i nie oszalejemy zbyt prędko.

Co do relacji, zażyłości, stopnia znajomości naszych postaci, to proponuję to zrobić w komentarzach.
Ja ze swojej strony wrzucę jakiś ogólny opis swojej postaci (rzeczy, które raczej wszyscy z BG wiedzą) i potem możemy ustalać szczegóły znajomości. Ale to jutro, bo dzisiaj operuję tylko na telefonie.
 
Pan Elf jest teraz online  
Stary 17-01-2017, 00:17   #4
 
czajos's Avatar
 
Reputacja: 601 czajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemu
Cytat:
Napisał Pan Elf Zobacz post
Co do relacji, zażyłości, stopnia znajomości naszych postaci, to proponuję to zrobić w komentarzach.
Jestem jak najbardziej za, sam też postaram się jutro coś zamieścić
A jak uda mi się sklecić post jako pierwszy to i za pewne dołożę opcje noclegu dla waszych postaci, bo Carter ma tu w Londynie swą posiadłość.

PS: Pan Elf , grasz swoją płcią czy nie ? Bo nie jestem pewien jak się do ciebie zwracać :P
 
__________________
Nowa sesja dark sci-fi w planach zapraszam do sondy
czajos jest offline  
Stary 17-01-2017, 00:22   #5
 
Pan Elf's Avatar
 
Reputacja: 29522 Pan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputację
Pan Elf. Nie Pani Elfica.

Prościej: nie, nie gram swoją płcią.
 
Pan Elf jest teraz online  
Stary 17-01-2017, 00:23   #6
 
Lunatyczka's Avatar
 
Reputacja: 8667 Lunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputację
Ok, mi pasuje. Ja mogę od razu wrzucić fakty jakie mogą być znane na temat mojej postaci.

1. Wciąż młoda wdowa po dużo starszym od niej sir Henrym Milesie Fitzalan-Howardzie, Księciu Norfolk oraz kierowcy wyścigowym. Zmarłym przed dwoma laty po tragicznym w skutkach wypadku podczas wyścigu.
2. Córka Samuela Liddla MacGregor Mathers'a - znanego okultysty i podróżnika. Założyciela Hermetycznego Zakonu Białego Blasku i współpracownika Alistera Crowleya. Członka Oriental Clubu, zmarłego przed czterema laty w niewyjaśnionych okolicznościach w Paryżu.
3. Znana, szczególnie w stanach spirytystka.
4. Ostatnie półtorej roku migrowała pomiędzy Ameryką Północną, a Południową gdzie badała kulturę Inków i Majów. Zapalona podróżniczka po ojcu, który zabierał córkę na każdą swoją wyprawę.
 
Lunatyczka jest offline  
Stary 17-01-2017, 01:47   #7
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4744 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Oczywiście, że o czymś zapomniałem.
Na posty macie czas do niedzieli 22 stycznia.
Jak się wyrobicie wcześniej, to będzie możliwość szybszego rozegrania tej kolejki.

Podesłałem wam na PW linki do sesyjnego doca. Jest już do waszej dyspozycji, czy to do ustaleń mechaniki, czy też nawiązywania relacji pomiędzy waszymi Badaczami.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline  
Stary 17-01-2017, 07:44   #8
 
czajos's Avatar
 
Reputacja: 601 czajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemuczajos to imię znane każdemu
Baroneta Zjednoczonego Królestwa Sir George Carter.
  • Młody bo zaledwie 27 letni, atrakcyjny inżynier i właściciel większości udziałów w Gloster Aircraft Company.
  • Wieloletni przyjaciel Profesora Smitcha którego traktuje jak swojego dziadka.
  • Jeden z najbogatszych ludzi imperium [Credit rating 100]
  • Wedłóg magazynu Times z wydania września 1921 roku najgorętsza partia Londynu [kawaler]
  • Znany pasjonat lotnictwa, sam lata, projektuje i posiada kilka samolotów.
  • Filantrop, mecenas sztuki i przyjaciel Imperial College of London
 
__________________
Nowa sesja dark sci-fi w planach zapraszam do sondy

Ostatnio edytowane przez czajos : 17-01-2017 o 08:01.
czajos jest offline  
Stary 17-01-2017, 10:52   #9
 
Tom Atos's Avatar
 
Reputacja: 4582 Tom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputację
Witam wszystkich:

Franz Peter von Meran - arystokrata o mieszanym austryjacko - angielskim pochodzeniu.
Mama to Lady Sarah Isabella Augusta Spencer-Churchill (siostra ojca Winstona Churchilla), tatuś Johann Stephan, Count von Meran.
Pasjonat fotografii i Bałkanów. 33 lata. Kawaler.
Pracuje jako zagraniczny korespondent Timesa. Członek Oriental Clubu.
Kończył Eton, stąd może znać Cartera, choć nie wiem czy 6 lat to nie za duża różnica wieku.
 
Tom Atos jest offline  
Stary 17-01-2017, 10:57   #10
 
Lunatyczka's Avatar
 
Reputacja: 8667 Lunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputacjęLunatyczka ma wspaniałą reputację
Ah zapomniałam dodać Lady Eleonor jest od jakiegoś pół roku członkinią Oriental Clubu, więc strzelam, że ze wszystkimi, a przynajmniej z większością członków się zna.

Eleonor ma 24 lata.
 
Lunatyczka jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:52.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169