Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - DnD > Archiwum sesji z działu DnD
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu DnD Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemie DnD (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-12-2015, 16:56   #1
Konto usunięte
 
Flamedancer's Avatar
 
[Materiały]PF - Reign of Winter


Jak większość chłopskich społeczności w południowym Taldorze, ludność Heldren głównie zajmuje się sobą, będąc z dala od polityki Oppary, lecz jednocześnie wiecznie czujnymi na ewentualną inwazję Qadiry. W relatywnie małej i nieważnej wiosce zamieszkanej przez pasterzy, drwali oraz rolników życie toczy się swoim torem.


Heldren w całej swej okazałości.

Większość budynków w wiosce zbudowanych jest z drewna ze względu na bliskość lasu granicznego. Duża ilość farm leży w bliskiej odległości od niej zapewniając żywność dla mieszkańców oraz towar handlowy dla leżących w sąsiedztwie osad.

1. Zbrojownia
Ziemna ścieżka omiata niewielkie wzgórze na wschodzie osady prowadząc do prostych drewnianych, lecz bardzo solidnych drzwi kwadratowej kamiennej wieży zwieńczonej płaskim dachem otoczonym blankami. Jest ona wysoka na niecałe dziesięć metrów wzwyż i szeroka na jakieś dwanaście. Wewnątrz jest całkowicie otwarta bez jakichkolwiek wewnętrznych pięter. Wzdłuż ścian prowadzą drewniane schody prowadzące na szczyt oraz umożliwiające ostrzał z otworów strzelniczych oraz samego dachu. W czasach pokoju jest ona zazwyczaj pusta i służy jedynie jako prosta zbrojownia tutejszej milicji - kusze, bełty, włócznie, oszczepy, drewniane tarcze oraz kilka zestawów skórzanych pancerzy i przeszywanic służą jej jako oręż do walki z ewentualnym najeźdźcą.

2. Kuźnia Iskera
Kowal Isker, choć spędza większość czasu na podkuwaniu koni i naprawie sprzętu rolniczego, jest całkiem uzdolniony w walce. Jako weteran Taldorskiej armii Isker służył w Zimarze i na Qadirskiej granicy przez długie lata, nim zdołał osiąść w Heldren. Jego koszulka kolcza, pika oraz krótki miecz wciąż są w bardzo dobrym stanie i wystawione w kuźni jako jego żołnierska duma. Wziął na siebie nadzorowanie Heldreńskiej milicji. Sam ma wciąż trochę broni i pancerzy na sprzedaż oraz może stworzyć nowe jeśli zajdzie taka potrzeba.
Jego córka Xanthippe pracuje jako jego uczennica. Ta, kiedy nie jest w kuźni, spędza swój czas w Srebrnym Gronostaju w otoczeniu swych licznych zalotników. Choć jest uważana za piękność w tej osadzie, to jest ona biegła w używaniu swych pięści niczym młota kowalskiego, co poczuła garstka zbyt natarczywych młodzieńców, którzy odchodzili z poczerniałymi od uderzeń oczami.

Specjalny ekwipunek na sprzedaż:
- 10x Pocisk do procy +1
- Mistrzowsko wykonana zbroja segmentowa

3. Sklep wielobranżowy
Tutejszy sklep wielobranżowy zawiera wszystko, czego tylko mieszkańcy mogą chcieć, jak i również sprzęt dla poszukiwaczy przygód. Heldren znajduje się na szlaku pomiędzy Opparą a Zimarem, co sprzyja interesom. Vivialla Steranus, właścicielka sklepu, zdecydowanie korzysta z okazji i napełnia swe kieszenie jak tylko może, lecz nie dba o to, by można było u niej kupić jakikolwiek sprzęt do wojaczki.

Specjalny ekwipunek na sprzedaż:
- magnes strzelczy
- pierścień tarczy mocy

4. Ratusz
Raczej zbyt duży na rozmiary Heldren ratusz dominuje nad okolicą nie tylko dzięki swemu rozmiarowi, ale również z powodu przewyższającej wszystkie budynki wieży zegarowej. Mechanizmy zostały sprowadzonej z Qadiry jakiś czas temu i są utrzymywane w bardzo dobrym stanie przez Orillusa Davigena, którego można zazwyczaj znaleźć majstrującego przy mechanizmach.
Dzwon bije co godzinę od szóstej do osiemnastej i może być użyty do podniesienia alarmu w przypadku pożaru lub zwołania milicji w razie ataku. Rada miejsca zbiera się każdego tygodnia w Gwiezdny Dzień, lecz zazwyczaj nie ma wiele do dyskusji poza drobnymi niesnaskami pomiędzy mieszkańcami. Główna sala jest na tyle duża, że może zmieścić całą populację osady na comiesięcznym zgromadzeniu oraz na takich wydarzeniach jak np. coroczny Taniec Długiej Nocy.
Przy wejściu na zewnątrz budynku na ścianie wisi tablica ogłoszeń, z której można wywiedzieć się o lokalnych nowinach, propozycjach pracy oraz przedmiotach na sprzedaż.

5. Apteka Willowbark
Przed tym schludnym budynkiem znajduje się bardzo dobrze utrzymany ogród należący do Terrarei Willowbark. Elfka ta przybyła do Heldren niecałe 25 lat temu z nieznanych nikomu przyczyn. Powiada się, że w trakcie swej kariery poszukiwacza przygód straciła swą jedyną miłość, lecz to tylko plotki mieszkańców.
Tessarea ma na sprzedaż bardzo rozległą gamę ziół oraz innych substancji. Ponadto w ciągu spędzonych w Heldren lat wyprodukowała pokaźną ilość ognia alchemicznego. Niektórzy zauważyli, że z jakiegoś powodu tworzy go obsesyjnie.

Specjalny ekwipunek na sprzedaż:
- Mikstura odporności na lód.

6. Fryzjer
Artysta z nożyczkami i brzytwami. Argus Goldtooth oferuje takie usługi jak golenie, strzyzenie oraz zabiegi dentystyczne, jak i również "leczenie pijawkami czy też inne dziwne zabiegi". Jest on uczciwym lekarzem, jednak ma zwyczaj przeceniać możliwości swych pijawek twierdząc, iż mogą nawet nastawiać kości. Oferuje złote zęby, gdyby komuś zabrakło własnych, zresztą sam jest ich bardzo zadowolonym użytkownikiem, ponieważ jego uśmiech odkrywa więcej złota niż bieli.
Zdarza się widywać go w Dni Słońca, gdy to pomaga Tessarei w ogródku czy też w Srebrnym Gronostaju, gdzie oboje raczą się napojami alkoholowymi, przez co zauważyć można, iż zawiązali między sobą dość specyficzną przyjaźń.

7. Srebrny Gronostaj
Jedyna tawerna w Heldren stoi dokładnie naprzeciwko ratusza, będąc jednocześnie niewielką odmianą od wiejskiego życia. Wieczorami wypełnia się gośćmi (często będącymi stałymi bywalcami), by wymienić się plotkami, zasłyszeć wieści oraz nagrodzić się za każdy kolejny dzień ciężkiej pracy. O wszystkim, co warto wiedzieć w Heldren, można właśnie dowiedzieć się w tym miejscu. Kiedy ktokolwiek zapyta jakiegokolwiek mieszkańca wioski, odpowie on lokalnymi plotkami, po czym najprawdopodobnie doda "usłyszałem o tym w Gronostaju".
Małżeństwo Menander oraz Kale Garimos opiekują się Srebrnym Gronostajem tak, jakby była to ich własna rodzinna kuchnia. Zawsze znajdzie się wolny stół czy krzesło (najcześciej jedno i drugie) oraz ciepłą strawę przygotowaną przez Menandera. To właśnie on siedzi w kuchni i gotuje swoje potrawy, kiedy to jego żona obsługuje gości za ladą i serwuje tutejszą specjalność - Ale Trzech Diabłów przygotowywane w domu ze składników importowanych z Cheliaxu.

8. Stajnie
Zaraz za karczmą znajduje się stajnia, której właścicielem jest Sophia Imirras. Oferuje ona konie do wynajęcia oraz do sprzedaży, jak i również prowadzi ich kupno i opiekuje się pozostawionymi przez podróżnych wierzchowcami - oczywiście za opłatą. Jest to miejsce, w którym często królewscy posłańcy wymieniają swój środek transportu na świeży i wypoczęty.
Sophia ma również dwa wózki, wóz oraz powóz na wynajem. Ten ostatni otrzymała jako prezent od pewnego szlachcica, którego ogier został uspokojony, nim ten zdołał go stratować. Ten wystawny i luksusowy powóz zazwyczaj widywany jest przy ślubach w Heldren.

9. Główny plac
Cechą najbardziej charakterystyczną tego miejsca, jak i całego Heldren samego w sobie, jest wielka statua pięknej kobiety zaraz na środku placu. Stoi w tym miejscu od kiedy każdy z mieszkańców osady pamięta i nazywana jest przez nich "Pani". Nikt nie wie kogo przedstawia. Niektórzy wierzą, że uwieczniona w postaci posągu kobieta była tą, która założyła Heldren. Inni wierzą, iż jest to szlachcianka z dawno zapomnianego rodu szlacheckiego. Niektórzy nawet twierdzą, jakoby było to wyobrażenie bogini pobliskiego lasu.
Nieliczni mają bardziej złowrogie teorie - pierwszą z nich jest zamienienie tej kobiety w kamień przez jakąś paskudną wiedźmę, zaś drugą teoria, jakoby Qadirańscy magowie mieli szpiegować ich poczynania przez ten posąg.
Na placu można znaleźć pewną ilość straganów oferujących swe dobra - przede wszystkim żywność. Handel jest wstrzymywany jedynie ostatniego Dnia Ognia każdego miesiąca. Natharen Safander organizuje również coroczne Święto Zbiorów, w czasie którego na placu pali się wielkie ognisko, a mieszkańcy mają okazję udekorować "Panią" różnego rodzaju kwiatami.

10. Dom Ionnii Teppen
Ten prosty dwupiętrowy dom należy do Ionnii Teppen i uważa się go za jeden z pierwszych, które zostały tutaj wzniesione. Od wielu pokoleń rodzina Ionnii siedzi w polityce Heldren, a obecność jej samej w radzie jest prawie oczywista. Jest najbardziej wpływową osobą w radzie i wielu mieszkańców uznaje ją jako burmistrza osady.

11. Świątynia Erastila
Starszy Natharen Safander, chociaż jest kapłanem Erastila, zajmuje się całą składającą się na Heldren trzódką - bez względu na wyznanie. Choć wielu mieszkańców podąża za naukami Wielkiego Łowcy, to świątynia posiada również kapliczki Abadara, Gozreha, Pharasmy, a nawet Sarenrae. Nietolerancja Taldańskiego społeczeństwa względem Wiecznego Światła jest powszechnie znana, jednak tym Natharen kompletnie się nie przejmuje. Wierzy on, iż opatrzność bogini słońca jest ważna dla rozwoju rolnictwa w obszarze Heldren. Prawdpodobnie to dlatego pola przynoszą obfite zbiory rok w rok.
Żona Nathanrena, Zaarida, pochodzi z Qadiry i jest wierną czcicielką Sarenrae. Pomaga w utrzymaniu świątyni swemu męzowi i zajmuje się drobnymi sprawami związanymi z wiarą w Kwiat Jutrzenki.

Specjalny ekwipunek na sprzedaż:
- zwój Pomocy
- różdżka Magicznej Broni

12. Cieśla
Tengezil Frimbocket. Ten gnom, którego włosy przypominają dziki niebieski magiczny wybuch elektryczności. Dekoruje swe dzieła w subtelne i skomplikowane wzory. Styl ten jest całkiem popularny w południowym Taldorze. Pochodzi z Wispil.

13. Tartak
Tartak Heldren pracuje dzień i noc tnąc zebrane przez drwali drewno, by móc je sprzedaż w Zimarze i innych miastach. Właściciele tartaku - Alexius Demetri i Lycio Vallant stali się dzięki niemu najbogatszymi osobami w osadzie. Największy dom na północy osady należy właśnie do nich.

14. Rzeźnik z Jalrune
Tak nazwał swoją rzeźnię Perkin Tarimm - były korsarz z Zimaru. Jego wyroby zawsze są świeże i bardzo dobrej jakości.

15. Stara Matka Theodora
W każdej osadzie mieszka doświadczona życiem kobieta i Heldren nie jest wyjątkiem. Nikt nie jest pewny jak stara jest Stara Matka Teodora, lecz każdy mieszkanieć osady pamięta ją, od kiedy tylko w osadzie zamieszkali lub się weń urodzili. Jest wieszczką oraz jasnowidzem (a przynajmniej wierzą w to mieszkańcy), przez co chodzą do niej na wróżby lub by kupić mikstury miłości, wywary z ziół czy inne cuda. Pomijając dziwne wysuszone zioła oraz jeszcze dziwniejsze składniki, można u niej kupić inne ciekawe przedmioty za odpowiednią cenę.

Specjalny ekwipunek na sprzedaż:
- różdżka Ognistego Płomienia
- zwój Snu
 

Ostatnio edytowane przez Flamedancer : 02-12-2015 o 18:45.
Flamedancer jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:56.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168