Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - DnD > Archiwum sesji z działu DnD
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu DnD Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemie DnD (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-11-2020, 17:22   #1
 
Umbree's Avatar
 
[Komentarze] Maska Mumii

Cześć!

Z ogromną przyjemnością witam moich graczy i ewentualnych czytelników. Tutaj będziemy sobie dyskutować na temat sesji, mam też nadzieję, że będziemy się super bawić w swoim gronie

Lista uczestników i ich postaci:
 1. Lavena Da'naei, half elf, rogue (Alex Tyler)
 2. Liniffy Mavyve, undine, bard (Rahaela)
 3. Jasar Mukhtar, human, sorcerer (Kerm)
 4. Grimm Al-Jabbar, dwarf, cleric (Stalowy)
 5. Tabat, tiefling, alchemist (Sindarin)
 6. Bahadur, ifrit, ranger (Ayoze)

Zasady sesji:
 • piszemy w trzeciej osobie czasu przeszłego, dialogi nie muszą być kursywą, ale myśli już owszem. Jeśli zwracacie się do innej postaci, wyboldujcie jej imię.
 • częstotliwość odpisów: 3 dni dla graczy, 2 dla MG.
 • długość postów: zależna od sytuacji, ale bez jednolinijkowych proszę. Na “avatara” myślę będą w porządku, ale jak ktoś chce się rozpisać, nie ma problemu.
 • formatowanie tekstu: używamy indent i justuj - zawsze.
 • brak odpisu: nieusprawiedliwione absencje będą karane ostrzeżeniami. Po zebraniu trzech gracz zostanie usunięty z sesji.
 • mechanika: jawna. Rzucacie za swoje postaci używając Kostnicy - jeśli ktoś nie ma tam konta, proszę założyć. Proszę też oznaczać grę jako “MM”, żebym miała dostęp do wszystkich rzutów przypisanych do sesji. Dodawajcie też komentarze, żebym wiedziała, do czego odnosi się konkretny rzut. Wyniki rzutów zamieszczacie w spoilerach pod postami.
 • walki: albo na docu, albo w komentarzach, zastanowię się jeszcze. W przypadku potyczek proszę o szybszą aktywność - 24h na danie deklaracji, inaczej przejmę postać i sama zdecyduję, co zrobi.
 • wzajemny szacunek: konflikty na linii gracz-gracz będą karane ostrzeżeniem (nie dotyczy postaci graczy). Za drugim razem gracz, który wszczął konflikt zostanie wydalony z sesji. Najważniejsza jest dobra atmosfera podczas gry.
 • o ekwipunek dbacie sami, jeśli coś nie jest tam wpisane, nie istnieje.
 • awanse na kolejne poziomy będą odbywać się na zasadzie kamieni milowych kampanii.
 • gramy tylko na forum, ew. dialogi załatwiacie sobie na własną rękę i wklejacie na forum.
Poproszę też o odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Otoczka - powiedz coś, co widać na pierwszy rzut oka o Twojej postaci. W końcu jako jedna drużyna zgłosiliście się do loterii, więc spędziliście ze sobą ciutek czasu. W skrócie, jakieś rzucające się w oczy cechy wyglądu i charakteru. Reszta wyjdzie nam na sesji.

2. Jak się poznaliście? Część z Was podróżowała do Wati na wieść o otwarciu nekropolii, Tabat i Liniffy są z Wati. Najbliżej nekropolii znajduje się gospoda “Ząb i Szisza”, w której przesiadują podróżnicy i poszukiwacze przygód. Jest to najbardziej znana karczma w mieście, więc przyjezdni na pewno zostali tam od razu skierowani.

3. Zaproponuj nazwę waszej drużyny, która będzie zgłoszona do loterii. Jeśli nie masz pomysłu, możesz spasować. Gdy będzie komplet głosów, zrobimy głosowanie na podane propozycje. Chyba, że jakaś opcja zdobędzie taką przewagę, że nie będzie miała konkurencji

Jak już sobie ustalimy powyższe, zabiorę się za pisanie pierwszego posta.

Mam nadzieję, że fajnie i bez zgrzytów będzie nam się grało

Przydatne linki:

Krótki opis i mapa Wati
kalendarz Golarionu
mapa Osirionu
 
__________________
She herself is a haunted house.
Umbree jest offline  
Stary 23-11-2020, 18:29   #2
Czepialska Moderatorka
 
Alex Tyler's Avatar
 
Kolorowa gromadka :v Akceptuję zasady, witam wszystkich graczy , a co do punktów, to:

1.
Cytat:
Jej głos był niezwykle melodyjny i nad wyraz przyjemny dla ucha. Wybrzmiewała w nim jednak perfidna słodycz i przesadna wyniosłość, wręcz zwykła zarozumiałość. Jego posiadaczką była smukła kobieta w kunsztownej, wpadającej w malachitowy odcień zieleni pelerynie z karmazynowym wnętrzem i kapturem, spiętej nonszalancko powyżej linii piersi turkusową broszą w kształcie rozłożystego kwiatu o wielu płatkach. Pod nią miała biało-czarną koszulę o szlacheckim kroju ze skromnym dekoltem, odsłoniętymi ramionami i pionowymi wycięciami po obu stronach bioder. W zasadzie czarna była tylko jej górna część, licząca okrągły kołnierzyk i kilka cali materiału poniżej. Szerokie mankiety i dwa wąskie pasy biegnące pionowo od wycięć na biodrach do pach miała koloru brązowego. Reszta koszuli, wliczając w to rękawy, była biała. Wszystkie detale tej zacnej części garderoby wyhaftowane miała złotymi nićmi, zaś niektóre elementy wysokiej klasy krawiec z wyczuciem ozdobił drobnymi klejnotami. Do koszuli dziewczyna przywdziała szykowne ciasne spodnie w odcieniu głębokiej czerni, również wykańczane złotem. Na stopy wzute miała wykonane z przedniej jakości skóry wysokie sznurowane buty z wywiniętą cholewą. Nad biodrami oplatał ją karmazynowy, cienki skórzany pas z doczepioną do niego krótką pochwą i wetkniętym tam drogocennym sztyletem.
Cytat:
Co do samej aparycji, to twarz młódki była dość charakterystyczna i bardzo ładna. Posiadała parę bystrych oczu o szmaragdowych tęczówkach i długich rzęsach, lekko wystające, połyskliwe i pełne, acz małe usta, podkreślające skromnie zadarty nosek. Te cechy i nieznacznie ostre rysy o wyczuwalnie infantylnym charakterze powodowały, że pozornie sprawiała wrażenie rozpuszczonego dziecka. Przekonanie to daleko nie odbiegało od maniery młódki i zdecydowanie kontrastowało z jej kobiecą budową oraz wysokim wzrostem. W jej wyglądzie uwagę zwracały także długie pasma wiśniowych włosów, razem z równo przyciętą grzywką wypływające niedbale spod narzuconego na głowę kaptura, obrazowo kontrastując z jego kolorem. Uważny obserwator mógłby pośród nich dostrzec zarys małych, spiczasto zakończonych uszu. Zdradzały one mieszany rodowód białogłowy.
A tak w skrócie to jest bardzo ładna, nader słodka i kurtuazyjnie uprzejma. Mimo to czuć od niej odrobinę protekcjonalność i zarozumiałość, nieważne jak bardzo starałaby się to ukryć. Poza tym uwielbia zbytki i nosi się na bogato (szlachecki strój za 75 sztuk złota i złoty sztylet).

2. Postać przybyła do Wati wiedziona plotkami o leżących w grobowcach przepastnych bogactwach. Zakręciła się na miejscu i dzięki wrodzonemu sprytowi szybko nabyła nieco znajomości (co zapewni drużynie lepsze ceny za artefakty). Ogółem jest cudzoziemką, która przyszła plądrować i się dorobić. Nie omieszkała więc dołączyć do pierwszej, w miarę obiecującej grupy ("Tak, ci się nadadzą."), potrzebującej usług "najwybitniejszej iluzjonistki, eksploratorki podziemi i specjalistki od zabezpieczeń", jak się przedstawiła.

3. Lavena pomyślała, że najbardziej pasowałoby "Absalomski Cyrk", ale ostatecznie zaproponowała "Piękni i Zuchwali" lub "Osiriańskie Lisy".
 

Ostatnio edytowane przez Alex Tyler : 23-11-2020 o 21:09.
Alex Tyler jest offline  
Stary 23-11-2020, 19:12   #3
 
Rahaela's Avatar
 
Cześć wszystkim.

1.Linnify Mavyve jest młodą 60 letnią dziewczyną, w ludzkich wygląda na 18 lat. Jest wysoka, mierzy 180 cm. Jakby to ją czyniło mało charakterystyczną to jest do tego niebiesko skóra o niebieskich oczach i białych włosach za szyję. Linn jest tancerką i śpiewaczką, do tego operową. Gdy występuje na scenie nosi stroje odkrywające sporą część ciała, ma lekko umięśnione długie nogi, szczupłą sylwetkę i pełny, soczysty biust. Gdy śpiewa i tańczy jest zjawiskowa, jej ruchy są wręcz nienaturalnie płynne i dopracowane do perfekcji. Gdy porusza się wśród ludzi zna każdego z imienia, z każdym potrafi zamienić słowo na inny temat, każdy otwiera przed nią serce, sekrety i sakiewkę.


2. Linn i Tabat niegdyś zakradali się do nekropoli wraz grupą przyjaciół szukając skarbów, przygód i nękając patrolujących strażników podejrzanymi nawiedzonymi odgłosami. Ich ponowne spotkanie po latach zaowocowało chęcią wrócenia do nekropoli w bardziej poważnych celach. Zaczęli się rozglądać za osobami z przydatnymi talentami...

3. Linnify zaproponowała nazwę "Złociste Szakale".
 

Ostatnio edytowane przez Rahaela : 23-11-2020 o 19:45.
Rahaela jest offline  
Stary 23-11-2020, 19:20   #4
 
Ayoze's Avatar
 
Czołem, cieszę się na wspólną grę z Wami

Odnośnie pytań:
1. Bahadura nie da się nie zauważyć i z wyglądu i z zachowania - brązowy kolor skóry, długie do ramion włosy, które wyglądają, jakby płonęły, przenikliwe spojrzenie ognistych oczu. Całkiem przystojna twarz poprzecinana ognistymi bruzdami. Z zachowania, pomimo że zajmuje się dość ponurą profesją jaką jest polowanie na nieumarłych, jest wesoły i otwarty na ludzi, nie lubi siedzieć długo w jednym miejscu. Szybko skraca dystans i można go polubić, chociaż zdaje sobie sprawę, że większość ludzi woli trzymać się od niego z daleka ze względu na rasę. U innych szuka cech, które znajduje u siebie. Szanuje ambicję, pracowitość, kreatywność i przede wszystkim – odwagę. Uwielbia dreszczyk emocji płynący z nowych zadań i jest zawsze otwarty na kolejną przygodę.

2. Przybył do Wati tak jak i większość awanturników, czyli gdy tylko usłyszał, że nekropolie zostają otwarte do eksploracji. Liczy, że nie dość, że zarobi trochę grosza, to jeszcze będzie mógł wyczyścić święte miejsce z błąkających się tam nieumarłych, o których przeróżne plotki już dawno dotarły do jego uszu. Podróżował z karawaną kupiecką, więc mógł wtedy poznać Grimma, Lavenę czy Jasara. Zatrzymał się w chwalonej przez tubylców karczmie "Ząb i Szisza", przy kieliszku rozgłaszał, że szuka ludzi na wyprawę do nekropolii. Tak mógł spotkać Tabata i Liniffy.

3. Bahadur zaproponował "Pustynne Skorpiony"
 
Ayoze jest offline  
Stary 23-11-2020, 21:52   #5
 
Stalowy's Avatar
 
https://www.youtube.com/watch?v=uxZgXx0Jbsc
1. Piaski Osirionu skrywają wiele tajemnic i sekretów. Jednym z nich jest niewidoczna dla mieszczuchów trwająca bezustannie bitwa o przetrwanie nomadzkich społeczności. Stamtąd pochodzi Grimm al-Jabbar z klanu Słonecznych Toporów.
To krasnolud o wzroście niskiego człowieka (jakieś pięć i jedną drugą stopy), śniadej i twardej niczym rzemień skórze oraz ciemnobrązowych grubych włosach i krótkiej brodzie. Ubiór skrywa dość wyżyłowaną sylwetkę charakterystyczną dla istot żyjących na pustyni. Jak większość przedstawicieli koczowniczych ludów nosi długie zwiewne szaty w kolorze piasku, zasłaniając twarz i głowę kolorowym zawojem, w jego wypadku o wyrazistej karminowej barwie.
Idąc wspiera się na toporze o długim drzewcu i półkolistym ostrzu misternie wygrawerowanym w motywy słońca oraz płomieni rozchodzące się od hutniczego pieca - symbolu Angradda, krasnoludzkiego boga wojny i ognia. Można dostrzec że pod pustynną szatą ubranie jest szare, a jego pierś chroni solidny napierśnik. Za materiałowy pas ma wetknięty solidny zakrzywiony sztylet.
Ciężko zgadnąć jego wiek, lecz po sposobie mówienia można określić że jest dość młodym krasnoludem. Wobec innych odnosi się z grzecznością, acz zachowuje wobec nich dystans, jakby nie był przywykły do świata w którym się znalazł. Stara się godnie reprezentować swój klan-karawanę dzieląc się z innymi mądrością ludu pustyni. Docenia piękno rzemiosła, lecz ocenia przede wszystkim wartość praktyczną - wodę, żywność i dobrą broń przedkłada nad złoto i klejnoty.

2. Do Wati przybył w nadziei odnalezienia w nekropolii informacji o początkach swego klanu. Wiedząc że samemu nie zdoła podołać eksploracji nawiedzonej dzielnicy ruszył do "Zęba i Szishy" w poszukiwaniu innych awanturników chcących się tam zapuścić. By przybyć do Wati dołączył do karawany handlowej w której poznał Bahadura. Widząc go w Zębie i Szishy dołączył do jego stolika woląc przebywać w towarzystwie znajomej twarzy.

3. Propozycje rzucone przez al-Jabbara

Bi-la Kaifa - Amen, wyrażenie ostateczności czegoś, "niczego więcej nie trzeba wyjaśniać".

Imazeghen - "Wolni ludzie"

Al-rraiyd - pathfinders

Kiith-san
- klan/drużyna poszukiwaczy

Kuun-Lan - oczyszczający płomień
 

Ostatnio edytowane przez Stalowy : 23-11-2020 o 22:40.
Stalowy jest teraz online  
Stary 24-11-2020, 10:06   #6
DeDeczki i PFy
 
Sindarin's Avatar
 
Cześć wszystkim, oby nam się dobrze grało

1. Pochodzenie Tabata jest widoczne na pierwszy rzut oka. Ma typowe dla mieszkańców Osirionu (i pozostałych nacji Garundu) ostre rysy twarzy, dość szerokie ramiona, smukłą sylwetkę, wysoki wzrost (prawie 190cm) i ciemne włosy oraz skórę. Parę rzeczy sprawia jednak, że wyróżnia się spośród tłumów Wati – przede wszystkim świadczące o demonicznym dziedzictwie rogi oraz oczy, gorejące wewnętrznym płomieniem. Odcień jego skóry przechodzi też z brązu w stronę ciemnego szkarłatu, co jest tym bardziej widoczne w ostrym pustynnym słońcu. Poza tym ma też ogon, jak większość diabelstw, jednak ten jego nie jest jedynie wątpliwą „ozdobą” – wydaje się żyć własnym życiem i badacz używa go praktycznie jak trzeciej ręki. Jeśli ktoś przymknie oko na te cechy, Tabat okazuje się być mężczyzną raczej przeciętnej urody.
Styl ubierania się Tabata nie zwraca już tak dużej uwagi jak jego demoniczna aparycja – przeciętny strój podróżny, zadbany, ale wyraźnie znoszony. Większą ciekawostką jest jego wyposażenie – wypchany plecak, który tiefling nosi z wyraźnym trudem, bandolier pełen fiolek z jakimiś cieczami, oraz noszona przy pasie, tuż obok tradycyjnego osiriańskiego noża, księga, wyglądająca na iście prastary wolumin.
Jeśli zaś chodzi o charakter, to on także zadaje kłam jego pochodzeniu. Jest osobą otwartą i chętną do poznawania innych, chociaż niezbyt wygadaną. Bardzo ceni sobie solidność i kompetencje – irytują go ci, którzy więcej gadają niż robią. Tabata wyróżnia jednak przede wszystkim ciekawość – ma tendencję do zadawania wielu pytań i drążenia interesujących go tematów. Jednocześnie ma tendencję do zachowywania się, jakby pozjadał wszystkie rozumy. Jego najważniejszym celem jest dokonanie wielkich odkryć i zapisanie się w historii Osirionu.

2. Tabat jest starym znajomym Linn – lata temu temu razem wkradali się do nekropolii Wati. Spotkali się niedawno, gdy ten pierwszy kompletował wyposażenie na swoją pierwszą samodzielną wyprawę i szybko uznali, że warto połączyć siły.

3. Tabat rzucił pomysł „Cienie Anubisa”
 
Sindarin jest offline  
Stary 24-11-2020, 15:40   #7
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Witam wszystkich i życzę długiej i udanej zabawy

1.
Jasar jest rodowitym mieszkańcem Osirionu. Korzennie rodu sięgają początków państwa, a sam Jasar jest skoligacony z najlepszymi rodami kraju. Nie przechwala się jednak swym pochodzeniem, a czasami wykpiwa tych, co się swym szlechectwem obnoszą, lub - co gorsza - pod takie pochodzenie się podszywają.
Ogólnie biorąc nie lubi zarozumialców, głupców i tych, co śpiewają chociaż zdecydowanie nie powinni.
Uprzejmy i przyjaźnie nastawiony do świata często pomaga bezinteresownie tym, którzy pomocy potrzebują.
Nie szuka zaczepek i nie rzuca się na ślepo w jakieś przedsięwzięcia, ale przed przygodami nie ucieka.

Młody, wysoki, dość szczupły. Bardziej zwinny niż silny.
Wygląd - jak na awatarze - opalona twarz, brązowe oczy, lekki, starannie utrzymany zarost.
Ubranie ma porządne, zadbane, ale bardziej nadające się na wyprawę w dzicz czy do penetracji jaskiń, niż na salony.
Jego towarzyszem jest mały zielony skorpion (o imieniu Zilu), zwykle siedzący na ramieniu Jasara, ale potrafiący też nagle znikać bez śladu.

2.
W Wati nie szuka skarbów, ale dawnej, zapomnianej wiedzy. Przybył do miasta w tej samej karawanie, co Bahadur i Grimm, zatrzymali się w tej samej karczmie. A potem zajęli miejsca przy jednym stole.

3.
Z oczywistych powodów spodobała mu się propozycja Bahadura - Pustynne Skorpiony.
 
Kerm jest offline  
Stary 24-11-2020, 15:46   #8
Czepialska Moderatorka
 
Alex Tyler's Avatar
 
Może dałoby radę przypiąć do wątku ankietę wielokrotnego wyboru z propozycjami? Ew. można machnąć na jakiejś stronce do tego celu przeznaczonej.

Edit. Dobra, zrobiłam ankietę i wyślę na priv, by jakieś trolle nam nie popsuły wyników :v
 

Ostatnio edytowane przez Alex Tyler : 24-11-2020 o 16:23.
Alex Tyler jest offline  
Stary 24-11-2020, 17:49   #9
 
Ayoze's Avatar
 
Oddałem swoje głosy, mi z tych nazw, które prowadzą wszystkie się podobają
 
Ayoze jest offline  
Stary 24-11-2020, 17:58   #10
Czepialska Moderatorka
 
Alex Tyler's Avatar
 
Chyba już wszyscy zagłosowali (bo mam 7 głosów), ale niestety mamy remisZrobię drugą rundę z tymi najpopularniejszymi opcjami.

Edit. Link ten sam do ankiety. Proszę drugi raz głosować.
 

Ostatnio edytowane przez Alex Tyler : 24-11-2020 o 18:01.
Alex Tyler jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:51.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168