Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - DnD > Archiwum sesji z działu DnD
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu DnD Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemie DnD (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-07-2021, 16:23   #1
 
Quantum's Avatar
 
[Komentarze] Kosa Przemytnika

Witajcie, Rozbitkowie!

Rekrutację mamy za sobą, więc miło mi powitać tych nieszczęśników, którzy będą próbować poradzić sobie i przeżyć na Kosie Przemytnika Na początek kilka zasad, żeby wszystko było jasne.

Bezpieczeństwo i Higiena Sesji:
1. Piszecie w trzeciej osobie czasu przeszłego. Dialogi najlepiej zaczynać od myślnika. Tylko jeśli naprawdę wam zależy, to używajcie na nich kursywy, mi obojętne. Myśli postaci zapisujcie w cudzysłowie i kursywą.
2. Tempo sesji to 4 dni dla graczy i 2 dla MG. Jeśli ktoś będzie wiedział, że nie wyrobi się z postem, proszę, żeby dał znać tutaj lub na PW. Trzy nieusprawiedliwione nieobecności i postać żegna się z przygodą.
3. Gramy tylko na forum, ewentualne dialogi między sobą załatwiacie we własnym zakresie, gdzie tam sobie chcecie.
4. W odpisach wypadałoby pogrubić imię postaci, do której się zwracacie, ale nie jest to absolutnie konieczne. Sam jednak zamierzam to robić, by wszystko było klarowne i każdy wiedział, co robi jego bohater.
5. Posty koniecznie justowane i wcinane (Indent). Można wrzucać obrazki do posta, ale maksymalna szerokość to 520pix żeby forum się nie rozjeżdżało. Inne można linkować.
6. Nie obowiązuje zasada jednego posta na turę, ale też bez lania wody proszę. Czasami po prostu nie da się napisać ściany tekstu i tyle.
7. Co do długości postów, to bez jednolinijkowych, żeby wątek przygody wyglądał jakoś miło dla oka. Średnio na awatara styknie, górnej granicy nie wyznaczam.
8. Jeśli chodzi o światotworzenie, to można to robić w granicach rozsądku, czyli bez akcji a’la: postać poszła do lasu i upolowała niedźwiedzia.
9. Wszelkie problemy (jeśli jakieś wynikną), rozwiązujemy jak cywilizowani ludzie. Jeśli ktoś będzie psuł atmosferę, pożegna się z grą.
10. Awatary do panelu wstawię Wam sam. Ramki zrobiła Wam Alex Tyler, dzięki za pomoc!
11. Gramy z mechaniką. Ja rzucam za swoje miniony (czasami też za Was przy testach), Wy rzucacie za siebie. Muszę znaleźć jakiś online’owy kościorzucacz, bo Kostnica padła i nie wiadomo, kiedy zmartwychwstanie.
12. Tak jak pisałem w rekrucie, rzeczą potrzebną mi, abym mógł zacząć sesję jest wskazanie jednego przedmiotu, które postać ma przy sobie, budząc się na plaży. Ich na pewno na starcie nie stracicie. Pomijam tu pancerz, który mają na sobie Ci, którzy mają go wpisanego w ekwipunku. Proszę o tę informację na PW albo w komentarzach.
13. Co do błędów MG. Przy tylu różnych modyfikatorach i specjalnych zasadach klas, ras, archetypów, traitów, featów i przedmiotów nie ma szans, by się nie pomylić. Ogólnie obowiązywać będzie zasada, że to, co już wydarzyło się w sesji zostaje, najwyżej gracze później dostaną w ramach odszkodowania pozytywny modyfikator do analogicznego testu. Wyjątek stanowić będą wydarzenia decydujące dla przygody oraz przeżycia graczy i ważnych NPC.
14. Kwestia współpracy drużyny: można rozgrywać jakieś konflikty, różnice zdań itd. ale macie ze sobą współpracować. To nie jest pięć solówek na bezludnej wyspie tylko przygoda dla grypy postaci. Jeśli ktoś będzie na siłę dążył do rozpadu drużyny, pożegna się z sesją.
15. Awanse w grze będą odbywać się na zasadzie Kamieni Milowych.

I to chyba wszystko, co najważniejsze. Mój post pojawi się maksymalnie do soboty. Wy jednak możecie się już dogadywać i wymyślić jaki jest charakter relacji między waszymi BG. W każdym razie możecie tutaj przynajmniej napisać co mogą o waszych BG wiedzieć inni BG, i jak z grubsza wyglądają (można wrzucić pełny awatar), żeby pozostali przynajmniej mogli sobie wyrobić o nich zdanie. Płynęliście na Jenivere przez siedemdziesiąt dni i raczej nie było możliwości, byście nie zamienili między sobą zdania. W poście poniżej macie wypisanych najważniejszych NPC-ów, którzy rzucili się w oczy Waszym postaciom - część z nich obudzi się z Wami na wyspie, część będzie zaginiona. Ale o tym już przy głównym poście.

Tymczasem można się witać i pytać
 
Quantum jest offline  
Stary 15-07-2021, 16:25   #2
 
Quantum's Avatar
 
Załoga i pasażerowie Jenivere:
Ramka by Alex Tyler

Kapitan Alizandru Kovack: Pochodzący z Cheliax mężczyzna w sile wieku, który od dwudziestu lat kursuje na Jenivere między Magnimarem a Eleder. Bardzo uprzejmy dla pasażerów, ale surowo przestrzega dyscypliny jeśli chodzi o załogę. Nie pozwalał zbliżać się do zamkniętego w kubryku Jaska Derindi, twierdząc, że to niebezpieczny przestępca, który wykorzysta każdą szansę, by się uwolnić.


Alton Devers: Dobrze zbudowany, choć niezbyt bystry meżczyzna; perwszy mat na pokładzie Jenivere. Był przyjazny zarówno dla pasażerów, jak i załogi, ale czasami wydawało się, że irytowała go silna dyscyplina kapitana Kovacka. Nie byliście pewni, ale wydawało wam się, że w czasie chaosu, który wybuchł na pokładzie, rzucił się na kapitana.


Gelik Aberwinghe: Elegancko ubrany gnom pochodzący z Varisii, gdzie ponoć jest zamożnym potentatem ziemskim. Większość czasu spędzał w pomieszczeniach wspólnych, wykorzystując każdą okazję do opowiadania starych historii i kąśliwego komentowania rzeczywistości. Jako jeden z niewielu na pokładzie szukał kontaktu z innymi, choć bardzo często ich do siebie zrażał już po pierwszej rozmowie. Załoga go nie cierpiała, tak samo jak większość pasażerów. Nie bez powodu do Gelika przylgnęła "łatka" megalomana i nadętego bufona.


Ieana: ładna, skromna i wstydliwa uczona z Varisii. Na tyle, na ile można się było od niej dowiedzieć, podróżuje do Sargavy, by zbadać tamtejsze starożytne ruiny. Plotki krążące po pokładzie mówiły, że jest sekretną kochanką kapitana Kovacka lub prawdziwą właścicielką szkunera Jenivere. Albo jedno i drugie. Większość czasu spędzała nad książkami, a im bliżej Eleder, tym bardziej podekscytowana się zdawała.


Ishirou: siwowłosy, dobrze zbudowany mężczyzna o wschodnich rysach, świadczących o pochodzeniu z cesarstwa Tian. Wygląda na takiego, co wiele w życiu przeszedł i z niejednego pieca jadł chleb. Mówi bez akcentu, zwykle zdystansowany, ale nie niegrzeczny wobec rozmówców. Posiada piękną katanę, z którą nie rozstawał się przez cały rejs nawet na sekundę, choć jego proste odzienie sugeruje, że nie jest zbyt majętnym człowiekiem. Generalnie niezbyt gadatliwy, raczej typ słuchacza.


Jask Derindi: Żylasty, śniadoskóry Garundi o przeszywającym spojrzeniu, trzymany w kubryku Jenivere jako więzień mający być dostarczony do Sargavy. Miał dziwne oczy, wyglądające na chore. Przez kapitana traktowany dobrze, ale Kovack zakazał zbliżać się do niego komukolwiek z załogi i pasażerów, twierdząc, że to niebezpieczny przestępca.


Aerys Mavato: atletycznie zbudowana półelfka, która wsiadła na statek w Port Peril. Niemal od razu wdała się w bójkę z jednym z marynarzy, który nierozważnie zasugerował, że mogliby dzielić jedną koję. Mavato upokorzyła go, pozbawiając jednym ciosem przytomności. W czasie rejsu praktycznie nie opuszczała swojej kajuty, jakby nie miała ochoty na zaprzyjaźnienie się z kimkolwiek na pokładzie. Z obserwacji dało się zauważyć, że jest to kobieta wyniosła i znająca swoją wartość.


Sasha Nevah: Młoda, zgrabna dziewczyna o drwiącym spojrzeniu. Wydaje się wiecznie niespokojna, nie może usiedzieć w miejscu. Wiecznie wesoła, optymistyczna, choć zauważyliście, że źle znosi przyjmowanie poleceń czy rozkazów. W czasie podróży wydawało się, że jej nastrój poprawiał się z każdym dniem, gdy zbliżaliście się do celu. Baczny obserwator zauważył też, że brakuje jej jednego małego palca u lewej dłoni.
 

Ostatnio edytowane przez Quantum : 15-07-2021 o 16:27.
Quantum jest offline  
Stary 15-07-2021, 16:26   #3
 
Quantum's Avatar
 
placeholder
 
Quantum jest offline  
Stary 15-07-2021, 16:34   #4
 
shewa92's Avatar
 
Cześć wszytskim

Widzę Nicki dla mnie obce. Miło zagrać z kimś nowym. - Lomir

Gratulacje i miłej zabawy.
 

Ostatnio edytowane przez shewa92 : 15-07-2021 o 17:16.
shewa92 jest offline  
Stary 15-07-2021, 18:00   #5
 
Lomir's Avatar
 
Hej, miłej gry i powodzenia

Cytat:
Widzę Nicki dla mnie obce. Miło zagrać z kimś nowym. - Lomir
Zabawne jest słyszeć, że z kimś nowym, będąc na forum od 10 lat
Ale rozumiem, nowy - w sensie, że nie mieliśmy przyjemności wcześniej, jasne. Mnie również miło

Dobra, uprzejmości na bok :P

MG - rozumiem, że do gry wchodzi Ratfolk, co?
 
__________________
Może jeszcze kiedyś tu wrócę :)

Ostatnio edytowane przez Lomir : 15-07-2021 o 18:03.
Lomir jest offline  
Stary 15-07-2021, 18:15   #6
 
shewa92's Avatar
 
Dokładnie to miałem na myśli.
 
shewa92 jest offline  
Stary 15-07-2021, 19:30   #7
 
Ayoze's Avatar
 
Cześć wszystkim, dobrej gry nam życzę! Z wybranego składu nie grałem tylko z Lomirem, więc tym bardziej cieszę się, że będzie dane pograć z kimś "nowym"

Co do przedmiotu posiadanego na początku: rapier.

Jeśli chodzi o postać to ma na imię Verne i tak się przedstawiał na Jenivere.
Profesja: Bard (Archaeologist)
Wzrost/waga: 180 cm/78 kg

Co inne postaci wiedzą o BG: mogli się z nim przecinać właściwie każdego dnia i o każdej porze, bo wszędzie go było pełno. Na pokładzie pojawił się w Corentyn (Cheliax), opłacił całą podróż do Eleder z góry. Spędzał dużo czasu na pokładzie, rozmawiając z załogą, innymi BG (jeśli dopuszczacie taką opcję) i BN-ami. Pewnego dnia pokłócił się z Gelikiem, gdy ten próbował sprzedać mu jedną ze swoich bajeczek na temat Sargavy i tego, że tak naprawdę rządzą nią jacyś reptilianie. Od tamtego czasu nie rozmawia z gnomem i traktuje go jak powietrze. Pies na baby, choć jego próby nawiązania kontaktów z Aerys, Ieaną i Sashą nie posunęły się ponad nic więcej, niż koleżeńskie. Z kapitanem, pierwszym matem i Ishirou utrzymywał dobre stosunki, choć nie rozmawiał z nimi za wiele.
Charakter: Otwarty, wesoły człowiek o optymistycznym usposobieniu. Jest głodny życia, nowych przygód i odkryć; uważa, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście - lepsze, czy gorsze. Wie, w czym jest dobry i nie da sobie wmówić, że jest inaczej. Cechuje go pogoda ducha, którą można by obdzielić ze trzy osoby oraz (w jego mniemaniu) świetne poczucie humoru, chociaż jeśli ktoś mu nadepnie na odcisk, jest mściwy i zrobi wszystko, żeby dostał za swoje. Jeżeli już się do czegoś zobowiązuje, stara się dotrzymać słowa, choćby ostatecznie miał na tym stracić: czas, pieniądze, czy zdrowie. Odpowiedzialność i lojalność są dla niego bardzo ważne. Zwykle nie posuwa się do manipulacji i kłamstw, chyba, że sytuacja tego wymaga. Gdy się zdenerwuje, wyrzuca z siebie to, co mu leży na serduchu a potem często ma problem z tym, żeby przeprosić. Chociaż dorastał w dostatku, uwielbia pracę fizyczną, nowe wyzwania i nowe rzeczy do odkrycia. Chłonie wiedzę na każdy temat, bo nigdy nie wiadomo, co może mu się w życiu przydać. Wbrew pozorom, umie usunąć się w cień i pozwolić działać fachowcom, bo doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich ułomności. Jak na barda, strasznie fałszuje ale nie przeszkadza mu to podśpiewywać sobie czasami. Ogólnie Verne to człowiek, z którym po kilku minutach rozmowy wiesz, że obalił(a)byś antałek wina
Wygląd: Wysoki, dobrze zbudowany, raczej żylasty niż typowy mięśniak. Przystojna twarz o kwadratowej szczęce, prostym nosie, wąskich ustach i niebieskich oczach. Gdzie może szczerzy pełne, białe uzębienie i wypowiada się przyjemnym dla ucha głosem. Ma brązowe włosy, zwykle zostawione w nieładzie, czasami zasłaniające jedno oko. Ubiera się jak typowy marynarz/szermierz na Archipelagu Kajdan, choć pod rzucającym się w oczy kubrakiem nosi koszulkę kolczą. Zwykle można go ujrzeć z rapierem przy pasie, kilkoma nożami zawieszonymi na bandolierze przecinającej klatkę piersiową i sztyletem za pasem a uzbrojenia dopełnia krótki łuk. Ogólnie ubiera się luźno, bez krępowania ruchów i nie rzuca się w oczy ubiorem. Zwykle pachnie przyjemnymi perfumami.
 

Ostatnio edytowane przez Ayoze : 15-07-2021 o 19:33.
Ayoze jest offline  
Stary 15-07-2021, 21:03   #8
 
psionik's Avatar
 
Cześć wszystkim! @MG: dziękuję za przyjęcie do sesji. Na pewno będziemy się dobrze bawić patrząc na skład osobowy i postaciowy

Jeśli chodzi o moją postać, to jeśli to możliwe to zabieram tubę ze zwojami, natomiast jeśli to naciągnięcie jednego przedmiotu, to poproszę różdżkę magicznego pancerza

A teraz do rzeczy, moja postać
Xyron
Profesja: zaklinacz.
Wzrost/waga: 176cm, 70kg.

Wygląd: Xyron jest średniej budowy mężczyzną o czarnej skórze niemal w kolorze rozpalonego węgla, z ogniście pomarańczowymi oczami i ciemnymi dredami. Często można go spotkać chodzącego z nagim torsem, czy boso po statku. Nie jest specjalnie umięśniony, ani nie jest obrośnięty tłuszczykiem. Szerokie barki i tors skrojony w literę V z lekko zarysowanymi mięśniami. Zdecydowanie nie wykorzystał genów.
Xyron nie kryje się z zamiłowaniem do ognia i powietrze wokół skóry czasem w dość niezwykły, ale jednak naturalny sposób faluje niczym powietrze nad rozżarzonymi węglami. Pod tym względem jest kompletnym przeciwieństwiem Dae.
Xyron ubiera się w luźne spodnie niczym z baśni tysiąca i jednej nocy, wygodnych butów i prostej, lnianej, przewiewnej koszuli. Widać, że jest to materiał pierwszej klasy, ale widać również, że nie jest pierwszej świeżości.
Charakter: Niczym ogień, Xyron jest szybki w słowie i działaniu, choć bardzo chaotyczny. Uwielbia dobre historie i żarty, może dlatego jako jeden z nielicznych lubi przebywać w towarzystwie Gelika. Ifrit przez całą podróż traktuje jego historie z dość dużym przymróżeniem oka często dopytując o szczegóły by później wytknąć niekonsekwencje i podroczyć się z gnomem, lub na poczekaniu wymyślić własną historię przeciągając strunę fantastyki do poziomu absurdu.
Jest szarmancki i uczynny wobec kobiet, choć jego figlarne poczucie humoru często powoduje rumieniec na co bardziej wstydliwych damach. Często inicjuje flirt i zabawia je drobnymi sztuczkami magicznymi, lub opowieściami i anegdotami.

Ponieważ sam rejs bywa nudny, toteż często, gdy nie znajdował nikogo do pogadania, pośmiania się, czy po prostu do spędzenia czasu pomagał marynarzom w pracach na statku. Był w tym dość sprawny bez problemu wykonując większość codziennych prac pokładowych. Wieczorem lubił zapalić, wypić i grać w karty. Upijał się na wesoło, opowiadając setny raz o swoim magicznym pochodzeniu, o dżinach i magicznych lampach. Poproszony, z radością spełniał "życzenia" wyczarowując kwiaty, drobne upominki, zamieniając na chwile kajuty w co tylko towarzysze sobie wymyślą, czy płatając figle. Zwykle kapitan musiał interweniować bojąc się o to, że podniecony Xyron nie zapanuje nad wyczarowanymi ogniami i spali łajbę.
Co pozostałe postacie mogą wiedzieć o Xyronie:
Z wielu opowieści trudno wyłapać, które są prawdą, a które nie, jednak na pewno widać po nim, że pochodzi z bogatej rodziny. Może to akcent, albo maniery? A może po prostu dorobił się majątku, przegrał wszystko w karty i ucieka przed wierzycielami? Zapytany obróci pytanie w żart, lub zbyje w inny sposób.

Ubiór i postura
Postać: 1, 2
 

Ostatnio edytowane przez psionik : 15-07-2021 o 21:08.
psionik jest offline  
Stary 15-07-2021, 21:35   #9
 
Quantum's Avatar
 
Lomir, tak, Vem, ratfolk magus

Alex, wisior zostaje, jako coś, co po prostu postać nosi. Oprócz niego Dea ma healer's kit.

psionik, różdżka magicznego pancerza będzie przy postaci.

Czekam na pozostałych, oprócz Ayoze, który chce tylko rapier No i opisy postaci wymagane. Do soboty posprawdzam też sobie Waszą mechanikę i jakby co, to się będę kontaktował na PW.

Wrzucajcie też awatary, żeby Alex miała z czego rzeźbić w ramkach do panelu
 
Quantum jest offline  
Stary 16-07-2021, 11:08   #10
Szefowa od PR i Promocji
 
Alex Tyler's Avatar
 
Psionik, o coś takiego Ci chodziło?
 
Alex Tyler jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:17.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168