Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - DnD > Archiwum sesji z działu DnD
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu DnD Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemie DnD (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-10-2008, 17:07   #1
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 38960 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Viva Allracja! [komentarze]

Kilka informacji i zasad na początek.
1) Myśli są pisane czcionką pogrubioną, tekst mówiony kursywą
2) Odpisywać będę raz w tygodniu (choć przy większej aktywności, częściej), na posty które zostaną. Nie mam zamiaru nikogo poganiać, jeśli będę zmuszony do zNPCuję.
Dłuższa nieusprawiedliwiona nieaktywność w sesji (2-3 tyg.), oznacza szybki zgon postaci.
3) W tej sesji jest rytm dobowy, to znaczy że będę odznaczał upływ czasu, sprawy takie jak sen, jedzenie i inne czynności fizjologiczne, nie będę przeze mnie poruszane (zakładam, że postać znajduje czas by je zaspokoić). Jednak jeśli z postów będzie wynikało, że zaspokojenie potrzeb nie jest możliwe (dłuższa działalność zarówno w dzień i w nocy, ergo brak snu np.) to wprowadzę odpowiednie modyfikatory.
4) Będę potrącał z waszych zasobów koszty utrzymania (zależne od tego gdzie się zatrzymacie i jaką cenę wynegocjujecie), zakwaterowanie opłaca się na tydzień z góry, wyżywienie codziennie.
5) Kolejną kwestią jest specyfika samej sesji. Jak już wspomniałem to nie jest zwykła sesja, jak inne. Nie będę was prowadził za rączkę, wysyłał kolejnych tajemniczych NPCów wskazujących wam co macie robić. Wszystko zależy od aktywności waszych postaci. Dlatego minimum inicjatywy jest wymagane. Znaleźć robotę w mieście jest łatwo.
6) Sesja nie będzie się kręcić wokół waszych postaci. Wiele wydarzeń będzie się dziać bez waszej ingerencji. Jednak jeśli wykażecie się pomysłowością i wystarczająco dużą dawką inicjatywy. Kto wie, może wasze postacie staną się wpływowymi osobami w mieście?
7) Walka toczyć się będzie tak jak na wszystkich moich sesjach, wy deklarujecie taktykę działania, ja robię wszystkie rzuty i opisuję wynik. Przeciętnie walka trwa dwa , góra trzy posty. Jak to wygląda w praktyce? Na moim profilu wypisane są sesje które prowadzę/prowadziłem.. Co prawda zakładam, że sprawdziliście u jakiego MG chcecie grać. Gdyby jednak było inaczej, to radzę sprawdzić...żeby potem nie było rozczarowań.
8 ) PDki dostajecie w tej sesji za:
a) posty...każdy post jest wart tyle PDków ile włożono w niego pracy (min 1 PD)
b) pokonanych przeciwników/ przeszkody. PDki dostaje się nie tylko za zabicie goblina, ale nawet za przekonanie kupca do obniżenia ceny towaru. Nie są to jednak PDki za rzuty kostką MG. Tekst w stylu „próbuję przekonać kupca”, nie daje PDków, w dodatku nawet z wysoką charyzmą może zakończyć się porażką. Bowiem żaden kupiec nie daje kredytu za piękną buźkę. Trzeba do tego jeszcze argumentów.
c) pomysłowość...W przypadku walki z przeciwnikiem, najwięcej PDków dostaje ten, którego taktyka przyczyniła sie w znaczącym stopniu do pokonania wroga / przeszkody. A nie ten kto zadał zabójczy cios...Jak już wspomniałem, nie daję PDków za szczęśliwe rzuty kostką.
e)cel...Każda postać ma cel, prawda? Osiągniecie celu jest nagradzane w sposób specjalny. Gracz dostaje od 5% do 50% ilości PD potrzebnych do awansu na następny poziom. Po osiągnięciu celu, gracz musi wyznaczyć swej postaci następny cel do osiągnięcia (Nowy cel musi uzyskać, aprobatę MG).
Łatwo z tego podliczyć, że najwięcej PDków dostaje się za posty, więc lepiej się do nich przyłożyć.

No i trochę o samym mieście.

Allracja dzieli sie na kilka dzielnic które jednak nie są wyraźnie oddzielone.
Port. Dzielnica leżący od strony bagien. Nie cumują tu bynajmniej statki, a jedynie płaskodenne łodzie i barki jaszczuroludzi. Port jest dzielnicą tej rasy...Tu właśnie zamieszkują i żyją Cztery Pazury, to magazynują zbierane przez siebie substancje, futra i inne towary pozyskiwane z bagien (Na których pozyskiwanie mają monopol i pragną zachować ów status quo). W Porcie można kupić dowolne towary z bagien, w ilościach detalicznych i hurtowych. Tu też można wynająć tragarzy, przewodników i tłumaczy by przeprawić się przez Wielki Bagienny Las, bądź złupić ukryte w nim ruiny...Pozostałości po Yuan-ti nie interesują członków Czterech Pazurów.
W tej części miasta rządzą tylko i wyłącznie Cztery Pazury, siły prawa z innych dzielnic nie mają tu nic do powiedzenia.

Świetlista Dzielnica- Najpiękniejsza, najgwarniejsza, najbogatsza z dzielnic. To tu skupia się nocne życie Allracji i większość dziennego. W tym Świetlistej dzielnicy pełno jest kasyn i domów uciech oraz ekskluzywnych barów. Tajemnicą poliszynela jest fakt iż kontrolę nad kasynami Irthalosa, a nad domami rozpusty mają kapłani Rosalithe. Tutaj skupia się hazard, tu jest jedyna stała brama planarna w mieście (przynajmniej oficjalnie). Tutaj też znajdują się najważniejsze, bądź/i najbardziej wypływowe świątynie –Dom Kości (świątynia Irthalosa), Dom Róży (świątynia Rosalithe), Dom Udanego Rzutu (świątynia Aes’Quatis) i Krokodylisko (świątynia i opactwo Ormesa).

Dzielnica Alchemików. Miejsce w którym przerabia się substancje zdobywane przez jaszczuroludzi w leki, pachnidła, oraz użyteczne substancje chemiczne i alchemiczne. ma stosunkowo dużą autonomię w porównaniu z pozostałymi (z wyjątkiem Portu). Oprócz alchemii dzielnica ta jest domem dla większości rzemieślników, kupców, robotników w mieście. Tu są znajdują się siedziby wszystkich gildii i karczmy cechowe, a także część świątyń mniej poważanych w Allracji bóstw.

Dzielnica Reprezentacyjna.- Tu mieszka i żyje arystokracja Allracji, tutaj też wzniesiony jest zamek samego Histamiusa, oraz sztuczne groty dla czterech podlegających mu drakoliczy, oraz trzech smoków. Tutaj znajdują się wszystkie ambasady w Allracji (ambasada szmaragdowych mistyków, ambasada Valseranu, ambasada Sol’orazanu, oraz ambasada Czarnej Loży –obecnie i opuszczona). Tu też znajdują się ekskluzywne karczmy, których wygody przewyższają znacznie oczekiwania przeciętnego podróżnika, a ceny przewyższają równie znacznie zawartość jego sakiewki. Tu też znajdują się świątynie które chciałyby uchodzić za wpływowe, taki jak np. Dom Smoczych Lordów (świątynia Diamorga).
Tu takze znajdują się budynki uczelni magicznej dostarczającej czarodziei ( i nie tylko ) do armii Histamiusa. (3 -letnie obowiązkowe kontrakty).

Targowisko- Dzielnica rojna od rana do wieczora. Tu sprzedają i kupują kupcy
przyjeżdżający do Allracji z różnych stron. Tu pobierane są cła, tutaj też wymierzane są kary za poważniejsze przestępstwa. Wreszcie tu znajduje się siedziba główna straży miejskiej i garnizony. Straż miejska z Targowiska obsługuje Targowisko i Świetlista Dzielnicę. Port , Dzielnica Reprezentacyjna, oraz Dzielnica Alchemików mają odrębne siły porządkowe. Targowisko obszarowo jest największą z dzielnic, gdyż oprócz sklepów, znajdują się tu karczmy dla przybyszy, mniejszej rangi burdele i mieszkania mniej zamożnej grupy społeczeństwa...Jest to o tyle ważna dzielnica, że robi za punkt startowy dla nowo przybyłych, takich jak wy.

W pierwszym poście, powinniście się opisać...Jak się opiszecie, tak was inni gracze widzieć będą.

Ps.Zapomniałem o najważniejszym...słupie ogłoszeniowym. Nie wszystkie ogłoszenia są dla początkujacych postaci. Niemniej, jak z czasem awansujecie, to kto wie?
Ogłoszenia na słupie będą aktualizowane "codziennie".
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 23-12-2008 o 12:22. Powód: mała poprawka i uzupełnienie
abishai jest offline  
Stary 18-10-2008, 22:20   #2
 
Makuleke's Avatar
 
Reputacja: 88 Makuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znany
Witam wszystkich uczestników sesji!
Mam nadzieję, że będzie się nam dobrze grało - oczywiści jeżeli uda nam się odnaleźć w tym strasznym tłoku, który nas przywitał w Allracji
Posta wrzucę jutro - wolę dać sobie trochę czasu na dopracowanie niż żeby mi coś nie wyszło.
A tak swoją drogą... Świetny awatar, abishai. Ja też rozejrzę się za jakimś, chociaż dla mojej postaci ciężko będzie znaleźć coś w miarę wiernego wyglądowi Ale o tym sza do mojego pierwszego posta...
 
Makuleke jest offline  
Stary 20-10-2008, 11:14   #3
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 2495 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
Hej!
Też się przywitam, co se będę żałował...
Czujcie się przywitani.
Swoją drogą, to jakoś tak każdy się po karczmach rozlazł, tylko ja taka czarna owca pod słupem sterczę... Piwa, przynieście mi piwaaa...
 
Someirhle jest offline  
Stary 20-10-2008, 17:19   #4
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 38960 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
No cóż...post powstał, jak widać.
Pamiętajcie, wasza aktywność, wasza inicjatywa ...tylko to moze was wpechnąć w przygody. Jeśli skupicie, się na obijaniu się...cóż...obijanie będę opisywał.
W każdym pierwsze wasze posty są ...obiecujące. Allracja to miast pełne sekretów i tajemnic. Od was zależy, ile z nich odkryjecie.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 24-11-2008 o 15:31.
abishai jest offline  
Stary 24-10-2008, 19:11   #5
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 38960 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Na razie dołączyłem dwóch graczy Odyseję i Orionna...mogą już odpisywać. Jutro zapewne ja umieszcze krótkiego posta.
Z tego co widzę odpisał dotąd tylko jeden gracz...Nie zamierzam wnikać czemu inni nie odpisali. Niemniej nalezy się liczyć z tym, że nie piszący postów zostaną za jakiś czas...
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 26-10-2008, 01:20   #6
 
TwoHandedSword's Avatar
 
Reputacja: 31 TwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodzeTwoHandedSword jest na bardzo dobrej drodze
Na wstępie wypada przywitać się ze wszystkimi... Witam się więc.

Chciałbym przeprosić za kilkudniowy brak aktywności... I zapytać jak często powinniśmy odpisywać. Dwa razy w tygodniu to nie będzie za mało?

No i mała sprawa do MG...
Moja postać wynegocjowała niższą cenę za wynajem pokoju: sztuka srebra za Krisa i sztuka za goblina dziennie. Tydzień w świecie gry ma dziewięć dni, więc tygodniowo wyniesie to osiemnaście, a nie tak jak napisałeś szesnaście sztuk srebra. Wiem, że to naprawdę niewielka różnica, ale moja postać ma naprawdę mało pieniędzy. Musi walczyć o każdy grosz.
 
__________________
"Podróż się przeciąga, lecz ty panuj nad sobą
Sprawdź, czy działa miecz, wracamy inną drogą"
TwoHandedSword jest offline  
Stary 26-10-2008, 12:09   #7
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 38960 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Gospodarz nie policzył wam za (obecny) pierwszy dzień, jako że wynajmujecie od następnego. Czyli pierwszy tydzień ma osiem dni, kolejne już dziewięć.

Co do aktywności...zawsze zakładam minimum jeden post na tydzień, niemniej jeśli wszyscy gracze odpiszą wcześniej, nie widzę powodu do zwłoki w odpisywaniu i nie odpisywania częściej niż raz na tydzień.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 26-10-2008 o 12:23.
abishai jest offline  
Stary 28-10-2008, 18:53   #8
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 38960 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Dwaj nowi gracze i dwie nowe postacie dodane...Jako takie wprowadzenie nie jest przewidziane. Więc od razu można pisać, podobnie jak poprzednia dwójka graczy, która jak dotąd nic nie napisała.
Jeśli jednak któreś z graczy jest zainteresowane skorzystaniem z propozycji postaci Someirhle, to niech da znać w komentarzach ( a potem jak najszybciej w poście)...Czas trwania jego oferty, powoli się kończy.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 28-10-2008, 18:55   #9
 
Odyseja's Avatar
 
Reputacja: 1118 Odyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumnyOdyseja ma z czego być dumny
Ja jeszcze nie odpisałam, ponieważ nie bardzo miałam czas. Mój post stanie w ciągu najbliższych dni.
 
__________________
A ja niestety nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Co spróbuję coś napisać, nic mi nie wychodzi. Nie mogę się za nic zabrać, chociaż bardzo bym chciała. Nie wiem, co się ze mną dzieje. W najbliższym czasie raczej nic nie napiszę. Przepraszam.
Odyseja jest offline  
Stary 28-10-2008, 19:56   #10
 
Orionn's Avatar
 
Reputacja: 12 Orionn nie jest za bardzo znany
Przepraszam abishai, ale ostatnio nie miałem czasu na pisanie, ale juz wstawiam posta
Tak w ogóle to witajcie (jak wszyscy to wszyscy)
Tak wiec pędzę Somku do ciebie.
 
Orionn jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169