Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Fantasy > Archiwum sesji z działu Fantasy
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-03-2012, 07:39   #1
 
Ebon Hawk's Avatar
 
Reputacja: 10 Ebon Hawk nie jest za bardzo znanyEbon Hawk nie jest za bardzo znanyEbon Hawk nie jest za bardzo znany
[Komentarze] Królobójca

Dobra. Myślę że post będzie najpóźniej w niedziele. Jeśli chcecie możecie przedstawić ogólnie swoje postaci, tak napisać o tym o czym każdy powinien wiedzieć. Niektórzy z was już od jakiegoś czasu pewnie byli w tej kompanii, zanim wziął ją na swój żołd jaśnie pan książę Magnus VIII ,,Ognisty'' von Flammend i wysłał w prezencie cesarzowi wraz ze swoim bratem. Niektórzy z was, dokładnie to dwóch zacznie w innych miejscach, będą to Szrama i Thornsen Grimm. Dlaczego? Dowiecie się już z pierwszego postu. Jeśli chodzi o kompanie, to składa się ona z 60 najmitów (w tym niektórzy z was), nie licząc kapitana Magnusa ,,Rudego'' von Flammenda i kilkunastu markietanek, tudzież markietanów, sługów i cyrulika.Myślicie że to dużo? Zobaczymy ilu zostanie was po szturmie na miasto, a wszystko będzie zależało między innymi od rozkazów kapitana i dyscypliny, jaką zdoła mu się utrzymać. Sam kapitan jest nowy w odziale i nie sprawdzony jeszcze w bitwie, więc żołnierze nie wiedzą czy można mu zaufać i jak będzie prowadził ich w boju. W drugim poście przedstawie najważniejsze dla fabuły postaci, mejsca itd.
Powodzenia!

Dzięki Kermowi mamy też dokument na google dock. Poniżej link żeby nie trzeba było szukać wśród komentarzy:
https://docs.google.com/document/d/1...plCWHw_Sw/edit
 

Ostatnio edytowane przez Ebon Hawk : 17-03-2012 o 18:15.
Ebon Hawk jest offline  
Stary 16-03-2012, 07:40   #2
 
Ebon Hawk's Avatar
 
Reputacja: 10 Ebon Hawk nie jest za bardzo znanyEbon Hawk nie jest za bardzo znanyEbon Hawk nie jest za bardzo znany
Postaci
Cesarz Karol I Z MevenImperrator Cesarstwa, król Meven, Zachodniego Burren, książę Helgesladu, Girlanu, Altermarku, protektor Wschodniej Marhii i Związku Kantońskiego etc.
Ten ostatni tytuł może być niesmaczny dla mieszkańców kantonów, zwłasza że ów ,,protektor'' wysłał armie aby paliły i plądrowały ich ziemie. Syn Gravona Ambitny i inteligentny młodzieniec, który uważa że tylko odzyskuje swoje ziemie poprzez ich podbój. Gdyby nie ten pretekst znalazłby pewnie sobie inny. Wielu ludzi uważa go za krwawego tyrana ale to przecież syn swojego ojca.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~

Edmund HeighMarszałek, główny dowódca wojsk cesarza Karola Meveńskiego. Człowiek pochodzący z ludu, spodobał się jeszcze ojcu swojego teraźniejszego pana, Gravona, gdy jako zwykły dziesiętnik poprowadził mały oddział piechoty i zdobył wrogą chorągiew podczas jednej z bitew. Po tym wydarzeniu został setnikiem i coraz szybciej piął się w górę mimo braku dobrego pochodzenia, aż do zostania najlepszym dowódcą w armii. Zawsze opowiadał się po stronie Gravona, a potem jego syna. Rycerstwo ledwo znosi go na stanowisku marszałka, jednak nie może nie doceniać jego osiągnięć. Ludzie powszechnie znają jego uwielbienie dla swojego poprzedniego pana, oddaje mu niemal boską cześć.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~

Armand JunkInżynier wojskowy, specjalista od budowy fortyfikacji, dowódca Ochotniczego Hufcu Ulm. Czterdziestokilkuletni mężczyzna, były burmistrz miasta Ulm. Kiedy rada miejska dowiedziała się że chce oddać miasto dla Karola Meveńskiego ledwo uszedł z życiem, zaś miasto jak i cały kanton przyłączyło się do Konfederatów. Po dostaniu się na dwór samozwańczego cesarza, zaczął formować ochotniczą armię, złożoną z żołnierzy pochodzących z kantonu Ulm. Obecnie stan Ochotniczego Hufca Ulm wynosi około 500 ludzi, nie licząc wozów i cywili. Ze względu na znajomość fortyfikacji miasta jest jednym z głównych autorów planu ataku, zaś po zwycięstwie mają obsadzić garnizon. Sam hufiec walczy w barwach miasta Ulm.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~

Herman GrussZ zawodu kwatermistrz armii marszałka Heigha, z zamiłowania zboczeniec, dewiant i pedofil. Uwielbia młode dziewczynki i wraz z wojną zebrał sobie taki mały haremik składający się z kilkunastu bidulek, które odkupił od żołnierzy w zamian za zniżki na jego towary i specjalne rzeczy. Przy sobie zostawia tylko najładniejsze, inne zaś po wykorzystaniu, te którymi się znudził albo które mu podpadną oddaje dla żołnierzy. Ma wielkie wpływy w armii, więc większość boi mu się narażać.

Miejsca
Wkrótce
 

Ostatnio edytowane przez Ebon Hawk : 18-03-2012 o 00:27.
Ebon Hawk jest offline  
Stary 16-03-2012, 08:12   #3
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 54989 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Witam zatem wszystkich i życzę przeżycia najbliższego boju, jak i długiej i przyjemnej zabawy podczas sesji.
 
Kerm jest teraz online  
Stary 16-03-2012, 11:14   #4
 
kortill's Avatar
 
Reputacja: 0 kortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znany
Witam
Mam nadzieję, że podołam !
 
kortill jest offline  
Stary 16-03-2012, 16:37   #5
 
Darnock's Avatar
 
Reputacja: 40 Darnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodzeDarnock jest na bardzo dobrej drodze
Witam wszystkich, mam nadzieję że sesja ta przyniesie nam możliwie dużą ilość satysfakcji. I wszyscy dożyjemy końca przygody. Wstępną charakterystykę postaci planuję umieścić w pierwszym wpisie.

Pozdrawiam
 
__________________
"Co zbawienie nam, czy piekło!
Byle życie nie uciekło!"
Darnock jest offline  
Stary 16-03-2012, 19:39   #6
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 20110 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
Dziękuję za przyjęcie. Do zobaczenia na placu boju...

Mały wstępniak do mojej postaci. Pierwsze koty za płoty...

Kilka lat wcześniej...
Na Nimivaldeńskim rynku zebrana tłuszcza brzęczała niczym rój much nad wzdętym trupem krowy. Smrodu niedomytych, spoconych ciał nie chciał rozwiać nawet najlżejszy podmuch wiatru. Było jasno. Było upalnie. Było duszno.
Na środku, na drewnianym podeście postawiono szubienicę. Przez surową belkę przewieszono dwie pętle.

Ich nadejście poprzedziło buczenie tłumu dochodzące od strony ratusza, w którego podziemiach znajdowały się lochy. Motłoch niczym jedna, żywa masa poruszył się, zafalował, zaśmierdział intensywniej. Szpaler halabardzistów torował drogę. Pilnował, żeby nie doszło do samosądu. Na nadjeżdżający wóz posypał się grad zgnitych owoców.

Przed wozem szedł kat. Zwalisty mężczyzna z nagim, owłosionym torsem i czerwonym kapturem przysłaniającym głowę. Utykał na jedną nogę. Orszak posuwał się powoli, dając czas na podniesienie i tak już gorącej atmosfery, urągiwania i gwizdy. Na wozie siedziały plecami do siebie dwie osoby. Dwudziestokilkuletnia dziewczyna patrzyła na rozwrzeszczanych ludzi z pogardą. Przelatujące wokół niej owoce nie robiły na niej wrażenia. Siedzący za nią, kilkunastoletni co najwyżej chłopak zanosił się od płaczu.

W końcu szpaler doszedł do podestu, w końcu kat wszedł na scenę, sprawdził czy konopne sznury są dobrze zamocowane, w końcu wóz dojechał a skazańców zwleczono na ziemię. Dziewczyna szarpnęła się, nie chciała być ciągnięta na szafot. Sama ruszyła w jego kierunku. Chłopak natomiast wyrywał się i kopał. Odwróciła się do niego i szczeknęła coś krótko. Przestał się rzucać. Opuścił ramiona zrezygnowany. Powlókł się przytrzymywany przez strażników.

Oczy wszystkich zwrócone były dzisiaj na tą małą scenę, na której miał się rozegrać mały spektakl. Było jasno. Było upalnie. Było duszno. Nikt nie zauważył młodego mężczyzny na dachu jednego z budynków otaczających rynek. Prawa strona jego twarzy była jedną, krwawą, nabrzmiałą raną, która piekła i pulsowała. Nagrzane dachówki parzyły go w dłonie. Nie zwracał jednak uwagi ani na opuchniętą twarz ani na poparzoną skórę. Jak inni dzisiejszego dnia oglądał zafundowane przez miasto widowisko.

Tłum zawył w zachwycie gdy nogi dziewczyny zadyndały w powietrzu. Ciało zadrgało konwulsyjnie. Po chwili to samo spotkało chłopca. Spektakl dobiegł końca. Mężczyzna na budynku wspiął się na szczyt dachu i przeszedł na drugą stronę kalenicy. Jeszcze dziś opuści miasto. Jeszcze dziś rozpocznie nowe życie. To jemu miano zaciągnąć pętlę na szyi. To on wykpił się śmierci raną na twarzy, po której zostanie mu na zawsze blizna. Nie czuł żalu po towarzyszach, którzy dzisiaj odeszli. Był wdzięczny losowi za to, że dał mu nauczkę, za to, że dał mu drugą szansę.
 
__________________
Aktualnie gram w:
Sicarios. Horror. Storytelling. Meksykańskie kartele narkotykowe
Oblężenie. Z przymrużeniem oka. Pod miasto nadciąga armia nieumarłych.

Ostatnio edytowane przez Kerm : 16-03-2012 o 23:19.
GreK jest teraz online  
Stary 17-03-2012, 08:31   #7
 
kortill's Avatar
 
Reputacja: 0 kortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znanykortill nie jest za bardzo znany
Szary liść, góra i dół; taniec i śpiew; najpiękniejsze chwile, które spędzał na obserwacji przyrody- dzisiejszy ranek nie różnił się od wszystkich, które przeżył w tym mieście człowiek –egzotyczny; kupiec z wyboru, nie zamiłowania.

Dziś wstał wyjątkowo wcześnie. Kiedy podnosił się z podłogi, na której zwykle zasypiał, na dworze było mroczno i ponuro, było ciemno i cicho. On był zmęczony.
Zaropiałe oczy przeszkadzały tylko chwilę, bo obok posłania leżała miednica z lodowatą wodą, przyniesioną poprzedniego wieczora z oddalonego o kilkaset metrów jeziora.

Choć wiele osób dopiero zasypiało, jeszcze więcej kosztowało radości spędzania upojnych wieczorów razem; choć tysiące całe śniły właśnie najpiękniejsze marzenia on i jemu podobni rozpoczynali kolejny dzień ciężkiej pracy.

Na placu nie było jeszcze nikogo, dziś to On wyprzedził wszystkich i pierwszy zaczął wykładać swoje towary. Ostatnio zrobił dosyć dobry zakup, który w niedługim czasie miał dać mu majątek.
Już niedługo na pustym placu, gdzie teraz pięknego walca tańczą pojedyncze listki hulające w rytmie dyktowanym przez podmuchy porannego wiatru, tak zwykłego w tym obszarze miał rozpocząć się wielki jarmark. Ów listki, ów pusty plac , przypominały mu o jego mieście, przypominały mu o jego dzieciństwie. Zamyślił się.

-Słońce na pewno wyszło już zza pojedynczych wzniesień otaczających miasto.- Kupczyk musiał się pospieszyć…
Choć w mieście wciąż królował mrok zarzucony niczym sieć przez potężny cień zabudowań miejskich. On musiał się śpieszyć. Wahał się, że nie zdąży przed wyjściem na ulice dzikiego tłumu, który miał go wzbogacić.
Od dawna chciał zatrudnić pomocnika, ale, kto by chciał pracować za kilka miedziaków dziennie. Przeto dziś znów cały trud spadł na jego ręce.

Kilka godzin później wyszli na plac pierwsi klienci. Oczywiście cisi nie byli zainteresowani artykułami, które prezentował. Byli to: karczmarz pędzący do straganu za kapustą, jakby ta miała uratować jego skórę; ochlej, który szukał okazji, kilka dzieciaków pędzących do pracy i piękna kobieta. Ów kobieta odziana skąpo wychodziła przez okno z wysokiego domu zadaszonego dziwnym materiałem. Ten dom należał do znajomego mu kupczyka…

Choć wszystko zaczęło się zwyczajnie(…), niekoniecznie miało się tak zakończyć.


 

Ostatnio edytowane przez kortill : 17-03-2012 o 08:41.
kortill jest offline  
Stary 17-03-2012, 10:22   #8
 
Grave Witch's Avatar
 
Reputacja: 23089 Grave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputację
Również witam wszystkich i liczę na to, że nie pozabijamy się zaraz na początku (lub nas nie zabiją, różne plotki chodzą...). Oczywiście na dobrą zabawę także liczę... I na krew... I na trupy... I na... No dobra, resztę zachowam dla siebie .

Co do postaci:

Kalayna to szesnastoletnia służka kondotiera Carla Orsiniego. Tyle o niej wiadomo tym, którzy nie interesują się tą warstwą społeczną. Pozostali przeważnie widzą w niej cichą, posłuszną dziewczynę, oddaną swemu panu. Może nawet ciut za bardzo, wedle niektórych. Szczególnie biorąc pod uwagę opinię i plotki jakie krążą na temat Orsiniego, który wśród ludzi uważany jest za osobę okrutną i mściwą aczkolwiek dobrze się z tym kryjącą. Co takie słodkie dziewczę robi u jego boku, nikt nie wie, ale i tu nie brak złośliwych plotek. W tych akurat nie tkwi nawet ziarno prawdy...

Zawsze ma przy sobie dwa zdobne sztylety i nigdy nie widziano jej bez opaski (zwanej przez złośliwców obrożą) na szyi. Ubiór ma prosty, jak przystoi służce, niekiedy tylko nieco zbyt swobodny (rozcięcia spódnicy do wysokości mniej więcej połowy ud, po bokach). Króluje w nim czerń i czerwień.
 
__________________
“Listen to the mustn'ts, child. Listen to the don'ts. Listen to the shouldn'ts, the impossibles, the won'ts. Listen to the never haves, then listen close to me... Anything can happen, child. Anything can be.”
Grave Witch jest teraz online  
Stary 17-03-2012, 10:36   #9
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 54989 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Grave Witch Zobacz post
Szczególnie biorąc pod uwagę opinię i plotki jakie krążą na temat Orsiniego, który wśród ludzi uważany jest za osobę okrutną i mściwą aczkolwiek dobrze się z tym kryjącą.
Niecne to plotki i pomówienia, przez wrogów rozsiewane. Że tak nie jest, sami się przekonacie.
A w ogóle Carlo to kondotier, dosyć już doświadczony w bojach, co z Księstw Południowych przybył, lecz dla jakich powodów do cesarza Karola przystał, tego nikt nie wie.
 
Kerm jest teraz online  
Stary 17-03-2012, 15:48   #10
 
Ebon Hawk's Avatar
 
Reputacja: 10 Ebon Hawk nie jest za bardzo znanyEbon Hawk nie jest za bardzo znanyEbon Hawk nie jest za bardzo znany
Dobra, większość posta już mam, a jak się postaram to może nawet przed północą będzie
Google dock mi się spodobał, tam chyba każdy może robić wpisy, jeśli ma dostęp. Ja od tego specjalistą nie jestem, więc jeśli ktośby takiego założył to mógłby wkleić link tutaj.
 
Ebon Hawk jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:34.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167