Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Fantasy > Archiwum sesji z działu Fantasy
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-02-2014, 22:17   #1
 
Fielus's Avatar
 
Reputacja: 55 Fielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodze
[WS] Władcy Stworzenia (kolejne podejście)

W ciemności niebytu pojawiło się nagle źródło światła i wtedy z nicości wykwitł Fatum.
Wraz z nim, a raczej wokół niego pojawili się inni bogowie tego młodego, świeżo powstałego świata, w którym wciąż jeszcze nie było niczego...

=Let's the party begin!=
 
__________________
" - Elfy! Do mnie elfy! Do mnie bracia! Genasi mają kłopoty! Do mnie, wy psy bez krzty osobowości! Na wroga!"
~Sulfelg, elfi czarodziej. "Powołanie Strażnika".
Fielus jest offline  
Stary 24-02-2014, 09:38   #2
Samozwańczy Suweren
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 13706 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Pojawienie się Fatum wymogło na naturze czasu przybranie nowej formy. W tym krótkim momencie który był zarówno wiecznością czas zyskał świadomość. Zrodzony z eonów które trwały w nicości i tych które dopiero mają nadejść, świadomy każdej możliwej przyszłości. Wybrał sobie imię które dopiero mu nadadzą. W ciemności rozległo się pojedyncze słowo, wibrujące zdawało by się przez wieczność. Od rej chwili zawsze już miało nadawać rytm wszechświatowi.


Widział przyszłość, wszystkie przyszłości. Wybrał jedną z dróg, tą która szczególnie mu się spodobała. Zaprzągł boska wolę i nadał kształt pustce tworząc świat w jednej chwili, która była też wiecznością.
Stworzenie Planu (⚫⚫⚫⚫⚫) - Nowa planeta.

Najniższa warstwa w tej chwili jest najgorętsza i najmniejsza. Idąc w górę kolejne warstwy staja się chłodniejsze i wirują nieco szybciej. Najwyższa siódma warstwa ma jeszcze dość atmosfery aby podtrzymać życie. Cyrkulacja wody jest dość prosta. Deszcze najczęściej padają w warstwie 7(najwyższej) 5 i 4. Przez co warstwa 4 przypomina klimatem lasy równikowe. Do warstwy 1 woda prawie w ogóle nie dociera z powodu silnego promieniowania Źródła które ją odparowuje.Niczym skomplikowany mechanizm zegarowy, świat składał się z wielu części. Podstawę dla wszystkiego stanowiło Źródło -będące też jądrem całego świata - przez które przechodziła wielka iglica spajająca siedem warstw świata. Warstwy te krążyły wokół Źródła a ruch ten powodował powstanie ogromnych ilości energii którą iglica przekazywała Źródłu. Z mocy tej jak wiedział kiedyś korzystać będą mieszkańcy świata.
Aby nikt nie przywłaszczył sobie jego dzieła stworzył dwa klucze, jedynie one użyte razem mogły dać władzę nad Źródłem.
Stworzenie Monumentu (⚫⚫⚫⚫) - Źródło
Obniża koszty Łaski Pańskiej, Napełnienia Boskością, Stworzenia Planu i Zrodzenia Półboga o 1 PMLecz świat ten był pusty, warstwy nie uformowane do końca. Pół materialne, niczym duch, wizja przyszłości która dopiero nastąpi. Chronosowi zaś brakło już sił by dokończyć kreację. Opadł w stronę centrum swego tworu i połączył się ze Źródłem regulując je i czerpiąc z jego odżywczej mocy.
 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 24-02-2014 o 17:32.
Googolplex jest offline  
Stary 24-02-2014, 16:09   #3
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 2417 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Ekste ocknął się. Nagle znajdował się w zupełnie innym miejscu. Jakie czarnoksięstwo sprawiło, że świat, który współtworzył przestał istnieć? Znów był w grupie bóstw, ale żadnego nie rozpoznawał. Czy to działalność figur geometrycznych? No, ale tej figury tu też nie ma. Wszystko zniknęło. Nie ma Zbyszka Nekromanty, nieumarłych i Nidzicy. Wszystko trzeba tworzyć od nowa. Wzruszył ramionami i zaczął działać. Wcześniej przed jego pierwszym ruchem było sporo chaosu, teraz tego brakowało, ale cóż. Działać jakoś trzeba. Nie ma rady. Zapragnął stworzyć klub jak poprzednim razem, ale rozejrzał się po towarzystwie. Wyglądało na to, że nie było chętnych na Stwórców. Może jakby ich nazwał Destruktorami to lepiej by poszła rekrutacja. Zagadał Fatuma, czy nie chce Stwórców, ale wyglądało na to, że nie. Nikt nie chciał. Smuteczek. Dalej postanowił sprawdzić jakie to inteligentne postacie powstały. Jakieś czarnuchy... gadziny... jacyś ludzie... wcale mu się to nie podobało, więc jednak postanowił stworzyć swoją własną rasę. Ale najpierw... spostrzegł, że tak było poprzednim razem. Tym razem nie ma czarnuchów, gadzin i ludzi. Pusto jak okiem zasiać. Poprzednim razem z resztą stworzyło się to inteligentne tałatajstwo, a nie mieli co żreć.

Cytat:
Na świecie stworzonym przez Kronosa nic się nie działo. Nie było roślin, nie było żywych istot. W takich warunkach ciężko, żeby cokolwiek przeżyło. No, ale przecież od czego są nieumarli? Oni już nie żyją, więc nie muszą żreć. Oh, uh, żywe trupy muszą jeść? No, ale to te zwyczajne, a Ekste postanowił zrobić coś bardziej błyszczącego. I tak na świecie pojawili się
Władcy Żywych Trupów

istoty przepełnione śmiercią, a mimo to myślące i odczuwające. Ich nieumarłe istnienie można było opisać czterema sformułowaniami: Wojna, Głód, Zaraza i Śmierć. Wyczekiwali, aby zaatakować istoty, które pojawią się po nich i przemieniać ich w nieumarłych.
Legendarne Życie (⚫⚫⚫⚫⚫) - Smoki, Demony, Anioły, Tytani i inne potężne istoty. Legendarne Życie otrzymuje bonus +3 do walki i może korzystać z zaawansowanych, magicznych i legendarnych konceptów..

Cytat:
Następnie Ekste zobaczył, że Władcy Żywych Trupów snują jedynie się po pustym konstrukcie planetarnym. Rozleźli się na wszystkie warstwy, a nawet znaleźli sposoby, żeby podróżować pomiędzy Źródłem, a Zewnętrznością wtem i spowrotem. Byli nieśmiertelni, ale brakowało im mocy. Mocy, którą otrzymają, gdy tylko którekolwiek bóstwo stworzy Magię. Mocy stanowiącej część ich nazwy: Władztwa nad nieumarłymi. I tak powstała

Nekromancja
Magiczny Koncept (⚫⚫⚫) - magiczne koncepty są praktykami polegającymi na ściśle określonym kształtowaniu sił mistycznych. Pyromancja, Nekromancja, czary ochronne i leczące - to wszystko koncepty magiczne. Legendarne koncepty są poszczególnymi “gatunkami” magii, a koncepty magiczne to “szkoły” magii. Specjalne materiały to także koncepty magiczne, wliczając Adamantium, Octiron lub Orichalcum. Koncepty magiczne dodają +2 w walce.

Cytat:
No i skoro już tyle stworzył rzeczy związanych ze śmiercią to postanowił sobie przybrać kolejną domenę: Śmierć. Nie zmieniał jednak wyglądu. Śmierć od tego momentu miała w sobie więcej chaosu niż dotychczas. Planowany czas śmierci nieistniał. Ciężko ranny mógł żyć całe miesiące, a ktoś w sile wieku nagle umrzeć. Nie to jednak było najistotniejsze. Ważne było to, że Władcy Żywych Trupów i wszyscy nieumarli od tego momentu mieli Eksta jako swojego przewodnika.

Domena: Śmierć (Nieumarli)
Pozyskanie Domeny (⚫⚫⚫) - nadaje bogu nową Domenę razem z pasującym do niej Portfolio. Aby pozyskać Domenę, należy najpierw wydać 7 PM na cuda i akcje związane z daną domeną. Moc pozyskania Domeny nie wicza się do tych 7 PM.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 24-02-2014 o 19:16.
Anonim jest offline  
Stary 24-02-2014, 17:43   #4
Samozwańczy Suweren
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 13706 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Przebywając w Źródle zrozumiał jak bardzo ta nowa forma go ogranicza. Opuścił swe dzieło zabierając klucze i na moment krótszy niż najkrótsza chwila powrócił do swego stanu pierwotnego.
Mistrzostwo Żywiołu (Czas)
Pozyskanie Daru (⚫⚫⚫⚫) - cud nadający bogu jeden z rozlicznych darów.
Mistrzostwo Żywiołu - bóstwo staje się jednością z danym elementem. “Żywioł” może być tradycyjny (jak woda i ogień) lub abstrakcyjny (Śmierć, Magma, Pustka). Kiedy bóg staje się jednym z żywiołem, można powiedzieć, iż efektywnie JEST nim i może go kontrolować z taką samą łatwością jak inne części swojego ciała. Bóg płaci od teraz o 1 PM mniej, gdy używa Zmiany Krainy, Błogosławieństwa/Klątwy lub Pochwały/Nagany związanych z danym żywiołem. Ten Dar można nabyć wielokrotnie, ale za każdym razem dla innego żywiołu.


Puls wszechświata, znów był do niego dostrojony. Znów stanowili jedność. Wiedział już, że nie może przebywać w świecie, oddzielając się od swej natury. Musiał wyregulować Źródło na odległość. Sięgnął pamięcią w przyszłość szukając najlepszego sposobu jak to osiągnąć.
Przypomniał sobie. Tak to było najlepsze rozwiązanie. Samotnie nie mógłby dokonać wszystkiego. Tylko czy to ta wersja historii kiedy bogowie stają za nim by wprawić świat w ruch? Okaże się.

Potęgi tego świata przybądźcie. Stańmy się niczym jedna wola kształtująca wieczność. Stańmy się Władcami tego świata.

Władcy
Stworzenie Panteonu (⚫⚫) - panteony to luźne organizacje bóstw o podobnej filozofii, celach lub które po prostu lubią się wzajemnie. Jeden bóg musi stworzyć panteon korzystając z tej mocy, a inne powinny dołączyć, korzystając z Dołączenia do Panteonu.
 
__________________
A HERO CANNOT BE DEFEATED
SIMPLY BY MAKING HIM DIE...

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 24-02-2014 o 18:10.
Googolplex jest offline  
Stary 24-02-2014, 18:14   #5
 
Gruandotrop's Avatar
 
Reputacja: 38 Gruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodzeGruandotrop jest na bardzo dobrej drodze
W okolicy rozdarł się porządek i z dziury przepełnionej chaosem nieładem i szaleństwem wyciekło coś na kształt kropli. Ów kropla, przeistoczyła się w szaloną i niewymierną ulewę, bezkształtnej masy. Po chwili ów dziura znikneła, jakby nigdy się nie pojawiła, a potok masy przybrał coś na kształt kuli, z małym ważnym punktem, kula ów kręciła się można by rzecz w każdą stronę wypuszczając powoli setki oczu z swej bezkształtnej masy. Oczy przyglądały się łakomie, na każdą rzecz istniejącą pomiędzy tymi terenami, po czym ujrzała dziwny świat który składał się z 7 warstwa, jakby kontynentów, idealne miejsce dla nowego bóstwa i jego plugawego pomiotu.

Fraghernat, przyjrzał się temu co żyje, a raczej temu co nie istniało. Nieumarły pomot, trafił to miejsce. Roześmiał się, a niegdyś jego setka oczu, stała się tysiącami ust wyśmiewających komizm sytuacji. Po czym przemówił, tak, że brzmiało to jak setka niepasujących się do siebie głosów. Głosy jednak, dawały w sobie usłyszeć pewne słowa:
- Ktoś stworzył władców, trupów w świecie, gdzie nie ma kto umierać.- Znowu z jego ust rozbrzmiał się śmiech. Po czym, to co niegdyś było ustami stało się wielkim okiem, z cielska wyparło się coś, jakby na kształt macki i przetarło coś co było prawdopodobnie łzą, chociaż przy przyjrzeniu można by ujrzeć najbardziej chore obrazy, jakie kiedykolwiek mogły powstać.
W stronę nowej planet, wypuścił coś na kształt obrzydliwej macki, zakończonej rybią paszczą, z rybiej paszczy jakby żołnierze wyszły istoty, które nie przypominały żadnej żywej i NATURALNEJ formy życia. Stwory, stwory posiadały dosyć mocny intelekt i ponad przeciętną siłę.
Stworzenie Legendarnego Życia- 5 pm


Jednak to nie wystarczyło, panu aberacji obdarzył ich mocą, która była podobna magii, jednak opierał się na potędze umysłu.
Stworzenie Legendarnego Konceptu- 5 pm(psionika)


Istoty posiadały moc, jednak nie miały jak jej wykorzystać stworzył im istoty, które były niskie inteligencją, jednak łatwe przemianie.
Stworzenie Potwornego Życia(Robactwo)- 1 pm


Jednak wiedział, że lud swego pana, w szałasach mieszkać nie będzie, więc ukazał im w jaki sposób żyć, za pomocą ŻYCIA i jak naprawiać życie.
Stworzenie Zaawansowanego Konceptu(Biopunk)- 2 pm
Stworzenie Zaawansowanego Konceptu(Medycyna)- 2 pm

 

Ostatnio edytowane przez Gruandotrop : 24-02-2014 o 18:16.
Gruandotrop jest offline  
Stary 24-02-2014, 18:19   #6
 
Icarius's Avatar
 
Reputacja: 21683 Icarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputację
Gdy Solarus zobaczył, że pierwszym tworem byli zabójcy życia pokręcił tylko głową. Wiedział, że nie jednemu szalonemu bogowi przyjdzie mu się w przyszłości przeciwstawić. Powołał zatem panteon który miał sprzyjać życiu.

Tak powstali Pradawni

Stworzenie Panteonu (⚫⚫) - panteony to luźne organizacje bóstw o podobnej filozofii, celach lub które po prostu lubią się wzajemnie. Jeden bóg musi stworzyć panteon korzystając z tej mocy, a inne powinny dołączyć, korzystając z Dołączenia do Panteonu.

Potem w postaci gigantycznej chmury, unosił się nad nowo powstałą krainą. Był obrońcą życia nie jego twórcą. Czekał...
 
Icarius jest offline  
Stary 24-02-2014, 18:21   #7
 
t0m3ek's Avatar
 
Reputacja: 63 t0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znanyt0m3ek wkrótce będzie znany
Cytat:
Przybył/a i Nah, piękny/a dla każdego, kto na niego/ą spojrzał. Brakowało tu czegoś, dla Nah najważniejszej rzeczy. Brakowało życia. Najbardziej zewnętrzny układ lądów był dla Nah oczywistym wyborem. Zmienił/a go wedle swojego widzimisię, tworząc jeden wielki ocean na którym występowały liczne wyspy luźno połączone w archipelagi.
Większe Stworzenie Krainy (⚫⚫⚫) - tworzy wielki obszar lądu, na którym mogą egzystować wyznawcy boga. Ląd stworzony przy pomocy tej mocy jest rozmiarów Ameryki Północnej lub księżyca. W tym wypadku masa lądowa została zamieniona na liczne wysepki.

Cytat:
Jednak sama woda i ląd to nie życie, a jedynie kanwa. I tak więc Nah napełnił/a wodę licznymi żyjątkami. Tworząc w ten sposób zarówno florę jak i faunę.
Mniejsze Życie (⚫) - tworzy istoty pozbawione większej inteligencji i świadomości. Przykładami mogą być to robaki lub myszy. Mocy tej można użyć za darmo przy okazji Kreacji Krainy lub Zmiany Krainy. x2

Cytat:
Tak oto za sprawą Nah powstały bakterie i pierwotniaki, podstawowe cegiełki jednokomórkowych stworzeń, które lgnęły do siebie bez większego powodu. Jednak to był dopiero początek, gdyby wszystko pozostało w taki sposób, życie nie rozwinęło by się. Tak więc Nah storzył/a dekret.
Boski Dekret (⚫⚫⚫⚫⚫) - pozwala zmienić rzeczywistość w sposób fundamentalny.
Cytat:
Wszystko co żyje i powiela się celem rozmnożenia, nie jest ważne w jaki sposób to czyni, przekazywać będzie cechy swe potomstwu, czasami robiąc to w sposób niekompletny bądź wadliwy. Zmiany owych cech będą miały trzy natury. Neutralną, śmiertelną dla potomka, a także pozytywną, która to pozytywna będzie wpływać na zmianę wyglądu, zachowania i sposobu życia danego potomstwa. Nazwane to zostanie przez Nah Ewolucją i postępować będzie tak szybko, jak szybko będzie trwała generacja danego organizmu.
Cytat:
Teraz Nah tylko czekał/a aż jego pierwotne życie zmieni się w coś ciekawszego.
Cytat:
Nah jednak wyczuwał/a, że w świecie tym jest dużo śmierci. Był też jednak błysk nadziei, tak wiec Nah przytąpił/a do Panteonu boga Słońce.
Dołączenie do Panteonu (⚫)
 

Ostatnio edytowane przez t0m3ek : 24-02-2014 o 18:36. Powód: Dołączenie do panteonu.
t0m3ek jest offline  
Stary 24-02-2014, 19:52   #8
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 2417 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Gdy Ekste zobaczył, że pierwszym tworem byli zabójcy życia pokręcił tylko głową. Wiedział, że nie jednemu szalonemu bogowi przyjdzie mu się w przyszłości przeciwstawić. Dołączył zatem do panteonu powołanego do obrony życia. Oczywiście zdawał sobie sprawę, że tych zabójców życia to sam powołał. Postanowił się jednak zmienić. Teraz, gdy był już bóstwem śmierci mógł więcej. Znacznie więcej.

Podszedł do Solarusa i Naha. Wyglądali dziwnie, ale nie byli figurami geometrycznymi.
- Siema. Dołączam do was, dzięki temu jak coś nie będzie podobało się z nieumarłymi to zgłosicie się do mnie i ugodowo załatwimy sprawę. Bez spiny. Uznałem po prostu, że nieumarli najlepiej zniosą ciężkie warunki panujące na początku i nie zemrą razem z prostymi konceptami.

Ekste dołącza do Pradawnych!


Dołączenie do Panteonu (⚫) - pozwala na dołączenie do już istniejącego panteonu. Panteon daje swoim członkom tygodniowy bonus w wysokości 1 PM na 3 bóstwa w panteonie. Co więcej, jeśli bóstwo walczy ramię w ramię z innym członkiem swego panteonu, może ono dodać 1 kość do dowolnej statystyki (atak, obrona, życie). Z oczywistych względów owa premia nie działa, gdy walczą ze sobą bóstwa z tego samego panteonu.

Potem postanowił trochę ucywilizować Władców Żywych Trupów, żeby bardziej pasowali do rozwijającego się życia. Sprawić, żeby ich budowle straszyły kiedyś młodsze rasy. Te, które jeszcze nie powstały. I tak Ekste stworzył Architekturę, Botanikę i Górnictwo mające wspomóc rozwój świata.

Cytat:
Wpierw Ekste dał Władcom Żywych Trupów wiedzę na temat Architektury (Monumentalizm). Odtąd budowali monumentalne konstrukcje z kamienia, usypywali kurhany, budowali piramidy i kolumny, okręgi z olbrzymich kamieni. Nie potrzebowali jeść ani pić. Niestrudzenie łączyli kamienie tworząc co raz to nowe budowle. Nic finezyjnego - wszystko proste i monumentalne. Z uwagi na swoją naturę wznieśli też warownie, zamki i podziemne lochy pozwalające dojść do dna warstwy i spojrzeć w dół. Próbowali też tworzyć mosty między krainami, ale z uwagi na ruchy latających wysp na razie nie potrafili tego robić.
Cytat:
Widząc jak Władcy Żywych Trupów budują swe lochy zwrócił uwagę, że przy okazji wykopywali swoimi Pazurami drogocenne kruszce, o których nie mieli jednak pojęcia. Dał im więc wiedze o Górnictwie. Wytworzyli sobie szpadle i kilofy, a potem pobudowali sztolnie. Wszystko to wynosili w rękach od czasu do czasu nie wytrzymując i atakując siebie nawzajem. Mimo to, nawet zasypani, zawsze odkopywali się. Dzięki wiedzy o Górnictwie zaczęli łączyć swoje budynki z co raz to nowymi odkryciami geologicznymi.
Cytat:
Ekste słysząc o Boskim Dekrecie Naha postanowił pomóc na swój sposób. Dał Władcą Żywych Trupów wiedzę na temat roślin (i grzybów i pleśni i szlamów). Wiedzę tę nazwał Botaniką. Tych przyszłych, które wykiełkują z... no tego co stworzył Nah. Władcy od tej pory kultywowali każde życie roślinne, a zwłaszcza grzyby, pleśnie i szlamy, które hodowali w swych lochach. Zapylali rośliny, które wciąż pojawiały się na świecie przenosząc próbki z jednego na drugi. Starali się również łączyć swoje konstrukcje naziemne z życiem roślinnym nawet kosztem rozpadu konstrukcji.
. Zwykły Koncept (⚫) - niebojowe koncepty, które można by było spotkać w starożytnej Grecji i Rzymie. Kowalstwo, Literatura, Rzeźba i Architektura to przykłady zwykłych konceptów. Świadome Życie może samo wykonać dla siebie proste schronienia, takie jak szałasy, lecz zwykły koncept mógłby znacznie polepszyć jakość ich życia, pozwalając im na stworzenie drewnianych domów, a nawet kamiennych twierdz. Architektura jako koncept mogłaby pozwolić na bardziej egzotyczne budowle, np. Piramidy. Pomyśl o Architekturze jak o koncepcie reprezentującym wyjątkowy styl, np. aztecki, brytyjski lub gotycki.
 
Anonim jest offline  
Stary 24-02-2014, 20:31   #9
 
Fielus's Avatar
 
Reputacja: 55 Fielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodze
Fatum kwitł na niebiosach, ogarniając myślą to, co czynili ze światem jego pobratymcy - bogowie. Odkąd pojawili się na planie materialnym, zajmowali się tworzeniem. Wspaniała, obrotowa konstrukcja, będąca pomysłem Chronosa i bazą dla nowych istnień zadziwiła Fatum. Bóg-Strażnik obdarzył jednak mieszanymi uczuciami fantastycznie powykręcanych psioników Fraghernatha i kroczących powoli w śmierci władców Ekstego.
Płonący ogniem kwiat wykwitł na jednej z płaszczyzn, niedaleko mulistego, płytkiego bajorka. Z miejsca otoczyły go drobiny życia powołane do istnienia przez Nah. Miliardy komórek organicznych, tłoczących się i zbijających w roje lgnęły do Fatum jak pszczoły do miodu. Było to na swój sposób urocze.
Drobiny ciągnęło do ciepła i energii, jaką wydzielał Fatum. Zrozumiał, że w myśl Dekretu Naha z tych drobin powstać miało w przyszłości wspaniałe bogactwo życia, pod które podwaliny kładły teraz inne, potężniejsze byty. Jednak młode, słabe życie zbyt kruche było, by samemu ustać i by samemu się podźwignąć z mułu w którym obecnie pełzało.
Fatum dotknął więc umysłową wicią osnowy rzeczywistości i w obrębie swojego posłannictwa - strzeżenia praw świata i bogów - wzmocnił swoją pozycję, składając we własne ręce moc kucie przeznaczenia śmiertelnych.

Pozyskanie dekretu - Namaściciel Królów - bóg jest znany z tego, że inspiruje śmiertelników do wielkich czynów. Wielu herosów zawdzięcza mu swe życie, a wielu królów korony. Stworzenie nowego bohatera nie jest dla boga żadnym wyzwaniem. Wyniesienie Bohatera kosztuje 1 PM, a Wyniesienie Legendy - 3 PM.

Przeznaczenie to kapryśna zabawka - może cię wznieść, lub pognębić. Fatum był jego manifestacją, dlatego właśnie uczuł potrzebę wysyłania na Wielką Szachownicę swoich pionków - herosów.
 
__________________
" - Elfy! Do mnie elfy! Do mnie bracia! Genasi mają kłopoty! Do mnie, wy psy bez krzty osobowości! Na wroga!"
~Sulfelg, elfi czarodziej. "Powołanie Strażnika".
Fielus jest offline  
Stary 24-02-2014, 22:19   #10
 
Quelnatham's Avatar
 
Reputacja: 160 Quelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie cośQuelnatham ma w sobie coś
Bóstwo, które nie przybrało imienia pozostało ukryte. Sięgnęło we wszystkie strony, by poznać wszechświat i jego granice. Obserwowało poczynania innych i zauważyło innych nieobjawionych. Rozważyło wszystko w sobie i określiło się i swą dziedzinę. Tajemnica pozostała nienazwana.

Magia zaś była tą mocą, która pozostała po pierwotnym stworzeniu i nie powstał z niej żaden bóg. Bez-Imienia otworzyło się na nią i poznało tę siłę jak żadne inne bóstwo.

Życie w tym niedookreślonym świecie było albo bardzo drobne, bez świadomości, albo nieproporcjonalnie potężne. Stwory Fraghernata nie pasowały jednak do tego co chciała im zaoferować Tajemnica. Pozostały więc stwory Ekste. Trudziły się kopiąc i budując, odkrywały pewne przyczyny i skutki, myślały, ale czy naprawdę? Bez-Imienia sprawiło, że jeden z władców zastanowił się: "Co to znaczy być nieumarłym?", drugi: "Co to znaczy żyć?", trzeci: "Co to znaczy umrzeć?".


Pozyskanie daru (⚫⚫⚫⚫) Mistrzostwo żywiołu magii
Zwykły Koncept (⚫) Filozofia dla Władców żywych trupów

 
Quelnatham jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:57.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166