Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Fantasy > Archiwum sesji z działu Fantasy
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-04-2017, 21:50   #1
 
Luwinn's Avatar
 
Reputacja: 1960 Luwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Oczyszczenie

Witam wszystkich graczy jako że niebawem wstawię swój post i zaczniemy grę należy przed tym zastanowić się, skąd znają się wasze postaci. Pozostawiam wam w tej kwestii wolną rękę. Możecie składać swoje propozycje poniżej i będziemy sobie póki co dyskutować
 
Luwinn jest offline  
Stary 03-04-2017, 23:06   #2
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 59943 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Hej!

Na początek dość istotna kwestia. Na jaką szerokość ustawiamy sobie szerokość awatara? Ważne żeby była jedna dla zachowania jakiejkolwiek estetyki. Ja proponuję dwieście pikseli.

Odnośnie naszej znajomości, to moja postać nazywa się Felix Nicalus. Poniżej przeklejam moją propozycję z rekrutacji.

Cytat:
(...)kto chce zostać przyjacielem Felixa Nicalusa?
W historii mam taką postać i może uda się od początku połączyć naszych bohaterów? Jeśli się spiskuje przeciw komuś potężnemu to najlepiej spiskować z kimś komu się jakoś tam już ufa, czyż nie?

Felix to człek trudniący się alchemią, medycyną, trochę handlem. Skąd moglibyśmy się znać? Nie żebym od razu stawiał elfa na przegranej pozycji, ale jeśli mieliby się znać to trzeba wziąć pod uwagę że Felix nie łamał wcześniej prawa (oczywiście do czasu naszego małego spisku). Jakieś pomysły?
Mamy kowala, Berriego. Felix z pewnoscią kiedyś potrzebował jakiś metalowych naczyń do badań. Felix ma też jakieś kontakty handlowe, więc mógł mu coś sprowadzać i tak też się poznali. Od interesu do butelki i jakoś się ta nasza znajomość rozwinęła.

O tyle ten przyjaciel jest istotną postacią bo uratowała Felixowi życie. W opisanym we wstępie incydencie ze spaleniem zielarki, okazała się być ona przyjaciółką Felixa. Głupek umyślił sobie że weźmie jakiś miecz i polezie tam w dniu egzekucji ściągnąć ją ze stosu, albo zginąć próbując. Kto ma miecze? Kowal! Więc udał się do Berriego pożyczyć żelazo. Jak krasnolud zrozumiał co niemądry ludź chce zrobić to odwinał mu ze dwa razy z liścia, posadził na dupie i siłą zatrzymał przed popełnieniem samobójstwa. Od tego Czasu Felix żywo zaangażował się w spiskowanie przeciw Inkwizycji.
Przynajmniej ma dobrą motywację.

Taki plan wydaje mi się w miarę racjonalny. Może być?


Natomiast elf jest dla mnie nieco problematyczny. Bo skąd możemy się znać? Nie wiem czym się "zajmuje", przynajmniej oficjalnie. Mordowanie i kradzieże to nie są zajęcia którymi ktokolwiek chwaliłby się przed obcymi, szczególnie jeśli niezbyt ciągnie ich do łamania prawa. Jakieś propozycje?


I jeszcze jeden szczegół. MGu powiedz mi jak na imie damy spalonej panience? Anna? Jakie imie pasuje ci do settingu? Bo w komentarzu w moim KP nie dałeś mi odpowiedzi.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline  
Stary 04-04-2017, 11:26   #3
 
Snigonas's Avatar
 
Reputacja: 11239 Snigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputację
Co do avatarów - gdzie swojego znaleźć?
Co do postaci. Berrim to prosty kowal, broń jaka widział to tępy miecz strażnika który miał do naostrzenia, sam raczej nie wykonuje broni. Felixa raczej znałby z naprawiania mu niektórych przyrządów do alchemii które on zniszczył. c:
Do elfów nic nie ma, często jego wuj gościł elfich znajomych, często w czymś pomagał elfom i Berrim nie zauważył żeby elfy były "gorsze", aczkolwiek te których traktuje je z dystansem. A dla złodziei, włamywaczy oficjalnie nic nie wykonywał. W sensie, że jeśli robił to nie wiedział o jego zdjęciu i celu używania. Dopisze coś więcej jak wrócę z szkoły bo na telefonie nie lubię pisać i polskie znaki ucina.
 
Snigonas jest offline  
Stary 04-04-2017, 11:48   #4
 
Gienkoslav's Avatar
 
Reputacja: 5821 Gienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputację
Witam. Mój elfor zowie się Morhali.

Pamiętacie gościa który zawsze siedział w cieniu pod najgłębszym narożem karczmy? Mieliście przeczucie, że ktoś was obserwuje wychodząc wieczorem ze spotkania handlowego? Przypomnieliście sobie ten zapach z ciemnej alejki i niejasne echo szeptu? Wreszcie, zastanawialiście się dlaczego jeden z gwardzistów trzyma rękę pod peleryną, a nie jak reszta, na głowicy miecza?

Tam działali ludzie pokroju Morhalego. Bezpiecznie mówiąc, najemnik. Konkretniej, najemnik wyspecjalizowany do określonych "prac".
Człowiek dla którego liczy się pieniądz, podpisany kontrakt i wykonanie zadania. Osobnik, którego lepiej nie oszukiwać. Posiadający jakiś wewnętrzny kodeks lecz w większości przypadków, nikt tych zasad nie potrafi pojąć.

Jak już wspomniałem jest to gość od brudnej roboty. Odzyskanie skradzionego przedmiotu, przywłaszczenie dla kogoś jakiejś własności, podtrucie niechcianego adoratora, szmuglowanie nielegalnych substancji itp itd.
Jeśli schodzicie do półświatka, a ten jakby nie patrzeć stał się domem spiskowców, lepiej mieć kogoś kto potrafi wyprowadzić was bez noża w plecach.

Znać się możemy z różnych powodów. A raczej, to Morhali może was znać. Szmuglowanie niebezpiecznych składników dla Felixa... Dostał je przecież od znajomego i nie wnikał gdzie jego "przyjaciel" to zebrał.

Niezwykle wysokiej jakości ruda na zamówiony przez starostę sztylet dla syna. Lepszej okazji na zabłyśnięcie i zwrócenie uwagi "władz" na ten konkretny warsztat kowalski, prowadzony przez Berriego być nie mogło. Jakie szczęście, że karawana jego konkurenta padła ofiarą dzikich zwierząt, a towar "przypadkiem" trafił do licytatora... Kuzyna samego Berriego...

Powyższe to tylko przykłady. Każda z waszych postaci mogła mieć kryzys w pewnym momencie i potrzebować pomocy. Jeden, drugi, trzeci pośrednik... nikt was nie znajdzie, poza osobą, której zapłacono ekstra za milczenie po wykonaniu roboty. A może łut szczęścia? Taki rzadki okaz, niemal bezcenna odmiana "motylego pnącza"... sprzedana wam za grosze. Uważaliście żę handlarz się nie znał i nie wnikaliście skąd wytrzasnął taką perełkę.

Ale to tylko moje pomysły, jak macie jakiś koncept to walcie śmiało.
 
Gienkoslav jest offline  
Stary 04-04-2017, 15:16   #5
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 59943 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Skąd brać avki? Z szeroko pojętego internetu? O! Przykładowo tu. Można obczaić devianta? Googla? Samemu narysować? Ja nie umiem, wiec szukam po necie.

O tyle uważam avek za istotną rzecz, bo po paru stronach postów i rozmów chyba tylko osoba odgrywająca BG będzie pamiętała jej dokładniejszy wygląd, a tak od razu można połączyć jakąś gebę i tekst który się do niej odnosi.

Ja sobie znalazłem taki. Kadruje w paincie, a rozmiar zmieniam w Irfanie bo mi tak najłatwiej.


Dobra, skoro technikalia mamy z głowy to przejdźmy do konkretów.

Może Berrim jest prostym kowalem i sam nie kuje broni, ale nie ma to wiekszego znaczenia. Felix widział u niego przeróżne żelastwo, a jak chciał z niego skorzystać to raczej nie był w stanie logicznego myślenia. Ot połączył znajomego kowala z bronią i faktem że tam może będzie mógł ja dostać bez większych problemów i tyle.
A czy łączy nas naprawianie czegoś, czy klepanie blaszanych garnków i innych utensyliów to już szczegóły.


Teraz kolej na Morhali(a)? Ehh te elfie imiona. Będę go nazywał Morhaiem bo tak mi sie łatwiej deklinuje. (Ehh ci ignoranccy ludzie ).

Podoba mi się pomysł "tropiciela". Od czasu do czasu Felix koordynował jakieś wieksze, lub mniejsze karawany więc czemu jakaś nie mogła się gdzieś "zagubić"? Albo przynajmniej część towaru, którą Morhali musiał później znaleźć. Felix nie zadawał zbyt wielu pytań o ile się rejestry zgadzały. No i czasem to nawet nie jest kwestia wartości towaru, a pokazania komuś że tykanie akurat tego towaru źle się kończy.
No i jak przyszło co do czego to kontakt z takim znajomym umiejącym się obracać w podejrzanym towarzystwie jak najbardziej okazał się być przydatny, a nawet wskazany


Wszystko jasne.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline  
Stary 04-04-2017, 15:57   #6
 
Luwinn's Avatar
 
Reputacja: 1960 Luwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputacjęLuwinn ma wspaniałą reputację
Tak, imię Anna może być jest tak neutralne że raczej pasuje do każdego settingu. Nie zastanawiałem się jakoś bardziej nad tą postacią gdyż jest epizodyczna.

Przechodząc do rzeczy to post pojawi się do piątku w tym czasie możecie jeszcze sobie pogadać jeśli chcecie lub pytać jeśli macie jakieś wątpliwości co do jakiegoś aspektu.
 
Luwinn jest offline  
Stary 04-04-2017, 16:05   #7
 
Gienkoslav's Avatar
 
Reputacja: 5821 Gienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputację
Może jakiś mały FAQ odnośnie "podziemi"? Wszakże nasz 'spisek' już jakiś czas trwa więc i lokacja/lokacje mogą nam być znane. Więc fajnie by było wiedzieć troszkę, tak by potem pierwsze posty były bardziej rzetelne.
Hm?
 
Gienkoslav jest offline  
Stary 04-04-2017, 16:07   #8
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 59943 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
A może właśnie jesteśmy zalążkiem spisku i nawet nasza tajną norę będzie trzeba na szybko zorganizować żeby mieć gdzie w spokoju knuć?
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline  
Stary 04-04-2017, 16:38   #9
 
Snigonas's Avatar
 
Reputacja: 11239 Snigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputacjęSnigonas ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Gienkoslav Zobacz post
Jakie szczęście, że karawana jego konkurenta padła ofiarą dzikich zwierząt, a towar "przypadkiem" trafił do licytatora... Kuzyna samego Berriego...
[...]
Ale to tylko moje pomysły, jak macie jakiś koncept to walcie śmiało.
Berrim wychowywał się u bezdzietnego wuja, w samym Stapletown nie miał rodziny, oprócz żony i teściów. W tym, że żona nie żyje, a teściowe obwiniają go o jej śmierć. Lepiej tam pasowałby "przyjaciel", jako, że Berrim łatwo zawiera znajomości i zna go wielu ludzi w mieście. c;
 
Snigonas jest offline  
Stary 05-04-2017, 11:46   #10
 
Gienkoslav's Avatar
 
Reputacja: 5821 Gienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputacjęGienkoslav ma wspaniałą reputację
@Snigonas Jak wolisz Tu bardziej chodziło o zwrócenie uwagi, że nie zawsze towary czy usługi są dostarczane w "czysty" sposób.

A w ramach dodatku powiem, że nie zawsze Morhali musi pracować "na brudno".
Zwłaszcza ostatnimi czasy gdy wszystko z półświatka przycichło. Do 'wczoraj' miał pracę w dokach ale okazało się, że pracodawca szmuglował zakazane substancje odurzające i go po cichu usunęła inkwizycja. Więc jak na razie jest bezrobotny (tylko zaległą wypłatę sobie przywłaszczył bo główny Doker, nie raczył tego zrobić przed wpadką).
 
Gienkoslav jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:00.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169