Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Inne > Archiwum sesji z działu Inne
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu Inne Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemach innych (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-02-2013, 13:45   #1
 
Karolczaneq's Avatar
 
[Autorski] Wielka Wojna

******

Państwa Centralne :

Cesarstwo Niemieckie

Wojsko czeka na rozkazy.

Cesarstwo Austro - Węgierskie

Wojsko czeka na rozkazy.

Imperium Osmańskie

Wojsko czeka na rozkazy.

Ententa :

Imperium Brytyjskie

Wojsko czeka na rozkazy.

Republika Francuska

Wojsko czeka na rozkazy.

Imperium Rosyjskie

Wojsko czeka na rozkazy.

Neutralne :

Królestwo Włoch

Wojsko czeka na rozkazy.

WOJNA SIĘ ROZPOCZĘŁA
 
Karolczaneq jest offline  
Stary 21-02-2013, 14:32   #2
 
Karolczaneq's Avatar
 
1914, 1 miesiąc wojny

Państwa Centralne

1. Cesarstwo Niemieckie :

Front Rosyjski

Wojska ustawiły się na wskazanych pozycjach. W obliczu zdecydowanego oporu Rosjan w okolicach Warszawy zatrzymano opór i obie strony zajęły pozycje defensywne wzdłuż całej granicy między Rosją, a Niemcami oprócz okolic Łodzi gdzie Niemcy dotarli ,aż 50 km wgłąb kraju bez większego oporu strony rosyjskiej. Doszło również do starć między siłami lotniczymi obu państw.
Jednak Niemcom udało się pokonać bez problemów Rosjan ,gdyż mieli zdecydowaną przewagę liczebną.

Straty : 210.000 ludzi na całym froncie rosyjskim ( głównie front "Królewiec" - 120.000, front "Wielkopolska" - 50.000 ludzi, zaś front "Śląsk" - 40.000 ludzi. ), 30 czołgów, 8 myśliwców.

Zyski : Opanowanie Łodzi i dotarcie do okolic Warszawy, 30.000 jeńców wojennych (Rosjanie).

Front Francuski

Zwiadowcy donoszą o dużej ilości wojsk francuskich, ale o dużej rozciągłości, więc możliwe jest przeprowadzenie szturmu na całej granicy, co jednak wiąże się z ryzykiem dużych strat, gdyż mają tam duże ilości broni maszynowej.
Żadna ze stron nie przeprowadziła ofensywy, więc wojska lądowa stacjonują na granicach i oczekują na dalsze rozkazy. Doszło do walk powietrznych w których przewagę zdobyli Niemcy zdobywając wolną drogę do ataków na pozycje francuskie. Doszło również do walk pozycyjnych które jednak nie przyniosły żadnych zysków.

Straty : 30.000 ludzi ( 20.000 front "Północ", 10.000 front "Południe" ), 60 myśliwców ( 40 front "Północ", 20 front "Południe" )

Zyski : Zwycięstwo w walkach powietrznych i tymczasowe wyeliminowanie Francuzów z powietrza.

Polityka i Gospodarka : Większość państw neutralnych nie ma zastrzeżeń do działań wojennych Niemców i uwierzyło ich zapewnieniom.

2. Cesarstwo Austro - Węgierskie :

Front Serbski

Serbowie stawiają zdecydowany opór natarciu austriacko - niemieckiemu.
Austriakom udało się odciąć Belgrad od posiłków jednak Serbowie wyprowadzili potężną kontrofensywę ze wschodu pokonując niewielkie siły tam będące i atakując Armię S1 zadając jej ciężkie straty. Serbowie również ucierpieli i musieli się wycofać.

Straty : Całkowite rozbicie I Dywizji Rezerwy (10.000 ludzi w niewoli lub martwych ), Armia S1 ( straty 40.000 ludzi, 1100 dział .90 mm, 600 dział .125 mm, 300 dział .180 mm, 5 dział .300 mm ).

Zyski : Odcięcie Belgradu od posiłków i tymczasowe odsłonięcie strony granicy zachodniej oraz osłabienie strony granicy wschodniej.

Front Rosyjski

Rosjanie zgromadzili na granicy z Austro - Węgrami ogromne ilości ludzi, jednak bez problemu Austriacy pokonali ich siły powietrzne, i mogą bombardować ich pozycję, jednak zwiad donosi o jakiejkolwiek aktywności dywizji pancernych ,lub artylerii na tych terenach. Rosjanie również nie przeprowadzili żadnych ataków i pozostają w defensywie co umożliwia fortyfikację tamtych terenów.

Straty : Na całym froncie rosyjskim tylko 10.000 ( z każdej armii po trochę - można wybrać ), 40 myśliwców

Zyski : Wyeliminowanie sił powietrznych Rosjan i możliwość bezpiecznego umacniania swoich linii.

Granica Włoch

Brak jakiejkolwiek aktywności oprócz patrolu który donosi o potężnym wzmacnianiu linii włoskich.

Polityka i Gospodarka : Rumunia nie godzi się na współpracę z Państwami Centralnymi i grozi wypowiedzeniem wojny w przypadku wkroczenia na jej granice. Wszystkie państwa oprócz Hiszpanii odmawiają podpisania paktu i pozostają neutralne. Hiszpania popiera działania Austriaków.
Szwecja niepewnie dołącza do wojny po stronie Państw Centralnych oferując pomoc swojego Korpusu Ekspedycyjnego na froncie rosyjskim.

3. Imperium Osmańskie :

Front Rosyjski

Turkom udało się dostać bezproblemowo do rzeki Aras, jednak już za nią zostali zatrzymani przez potężny opór rosyjski ,który nie pozwolił na dalszy atak. Zwiadowcy donieśli o ogromnym natężeniu obrony rosyjskiej w górach.
Udało się również dojść do miasta Batum i je zająć. Ważną rolę odegrali tam Bułgarzy.

Straty : 50.000 ludzi na całym froncie kaukaskim, brak strat oprócz ludzkich

Zyski : Drobne zyski terenowe, zajęcie Odessy, pomoc Bułgarów na Kaukazie.

Front Serbski

Atak na miasto Skopje zakończył się totalną porażką połączonych sił tureckich i bułgarskich. Nie doceniono potencjału wojskowego Serbii przez co nie dość ,że Serbowie odparli serię ataków na rzekę Nis i Skopje to niespodziewanie ruszyli w kierunek Sofii przez co Bułgarzy musieli wycofać część swoich wojsk, a Turcy zostali wyparci poza granice Serbii.

Straty : 30.000 ludzi, 4.000 dział .90 mm, 1.500 dział .125 mm, 600 dział .180 mm, 50 dział .300 mm, 800 moździerzy, 300 pojazdów opancerzonych.

Zyski : Niewielkie osłabienie Serbów na południu.

Polityka i gospodarka : Pełne wspacie Bułgarii w działaniach wojennych.

Ententa

1. Imperium Brytyjskie

Wojska są postawione w stan pełnej gotowości i czekają na dalsze rozkazy.

Straty : braki

Zyski : brak

Polityczne i gospodarcze : Zgoda na stacjonowanie wojsk brytyjskich na terenach Danii, Holandii i Belgii.

2.Republika Francuska :

Front Niemiecki

Niemcy nie przeprowadzają żadnych akcji, jednak zwiad donosi o umacnianiu linii na granicy z Francją. Doszło również do starć lotniczych w których Francuzi ponieśli druzgocącą klęskę i stracili potencjał lotniczy na froncie niemieckim przez co odsłonili swoje pozycje na bombardowania. Starcia na granicy były dość wyrównane i obie strony poniosły podobne straty.

Straty : 25.000 ludzi, 90 myśliwców, 50 bombowców

Zyski : Zajęcie Luksemburga bez strat.

Polityczne i gospodarcze : Zajęcie Luksemburga i poparcie Belgii w dalszych działaniach.

3. Imperium Rosyjskie :

Front Niemiecki

Rosjanie zdołali utrzymać Przyczółek Warszawski zatrzymując natarcie w tamtym rejonie. Stracili jednak Łódź i nie zatrzymali marszu wojsk na tamtych terenach. Ponieśli przy tym duże straty.

Straty : Utrata Łodzi i okolic, 400.000 ludzi na całym froncie niemieckim, 20 myśliwców, 20 czołgów, 40 pojazdów opancerzonych.

Zyski : Utrzymanie Warszawy

Front Austriacki

Zwiad donosi o budowie linii umocnień na granicy, jednak u Austriaków nie widać żadnej aktywności ofensywnej na tym terenie. Doszło jednak do drobnych starć które spowodowały straty po obu stronach.

Straty : 15.000 ludzi na całym froncie, 60 myśliwców.

Zyski : Utrzymanie Austriaków na granicy.

Front Turecki

Turkom udało dotrzeć się do rzeki Aras, jednak tam zostali zatrzymani. Dotarli również do miasta Batum , ale tam zaprzestali ofensywy. Wiadomo również o wsparciu Bułgarów podczas ataków dążących do wyparciu Rosjan z Kaukazu.

Straty : 40.000 ludzi na całym froncie ( Kaukaz ).

Zyski : Zatrzymanie Turków w Kaukazie.

Polityczne i gospodarcze : Dołączenie Szwecji do wojny przeciw Rosjanom

Ważne wydarzenia dla wszystkich:

Szwecja dołączyła do wojny po stronie Państw Centralnych.

P.S Przepraszam za opóźnienie.
 

Ostatnio edytowane przez Karolczaneq : 21-03-2013 o 18:10.
Karolczaneq jest offline  
Stary 05-03-2013, 20:24   #3
 
Karolczaneq's Avatar
 
1914, 2 miesiąc wojny

Państwa Centralne

1. Cesarstwo Niemieckie

Front Rosyjski

Niemcy wdzierają się coraz bardziej w głąb Rosji. Praktycznie bez oporu samych Rosjan. Wkrótce linia frontu w całej Polsce zrówna się z linią Warszawy która jako jedyna stawia aktywny opór wojskom niemieckim. Dochodzi do starć które przynoszą tylko lekkie straty. W powietrzu również nie widać Rosjan dzięki czemu ataki z powietrza przechodzą gładko.

Straty : 25.000 ludzi ( Front "Wielkopolska" ).
Zyski : Wyparcie Rosjan z prawie całej Polski, dotarcie do Wisły

Front Francuski

Obie strony prowadzą zawzięty obstrzał artyleryjski który przynosi ogromne straty obu stronom. Pomimo to obie strony nie podejmują żadnych większych akcji ofensywnych. Dodatkowo Francuzi używają pocisków z gazem bojowym siejąc spustoszenie w liniach niemieckich. Brak jakiejkolwiek aktywności Francuzów w powietrzu. Dodatkowo ich linie są bardzo rozciągnięte.

Straty : 60.000 ( 45.000 Front "Północ", 15.000 Front "Południe" )
Zyski : : Brak

Polityka i Gospodarka : Wszystkie z państw zapytanych państw odmawiają i informują, że grożenie wojną jest dla nich urazą i nie mają zamiaru takiemu komuś ulegać.
Szwedzi wnoszą również o pozwolenie na lądowanie swoich wojsk w okolicach Królewca.

Morze

Brak jakiejkolwiek aktywności wroga

2. Cesarstwo Austro - Węgierskie

Front Serbski

Belgrad powoli upada pod zmasowanymi i nieustępliwymi atakami Austriaków. Wojska Serbskie jednak zawzięcie się bronią. Zachodnia obrona miasta została wyeliminowana jednak wciąż miasto trzyma się dobrze ze wszystkich innych stron skutecznie odpierając wszystkie ataki. Dodatkowo zwiady donoszą o prawdopodobnym wsparciu wojskowym Rumunów dla Serbii. Belgrad wydaje się być jednak w cieniu zagłady. Morale wojsk podnosi również informacja o pomocy Bułgarów i Turków ze wschodu.

Straty : 80.000 ludzi ( 65.000 S1, 15.000 W1)
Zyski : Bliskie zdobycie Belgradu

Front Rosyjski

Absolutny brak aktywności Rosjan. Sporadyczne wymiany ognia między okopanymi żołnierzami. Naloty Austriaków sieją spustoszenie wśród szeregów rosyjskich

Straty : 2.000 żołnierzy na całym froncie.
Zyski : Pustoszenie rosyjskich linii

Front Włoski

Brak jakiejkolwiek aktywności oprócz patrolu który donosi o potężnym wzmacnianiu linii włoskich.

Morze

Brak jakiejkolwiek aktywności wroga

Polityka i Gospodarka :

Wszystkie państwa odmawiają i nie są już więcej przychylne polityce Austro - Węgier oczywiście oprócz Szwecji i Hiszpanii, które godzą się na podpisanie umowy.

3. Imperium Osmańskie

Front Rosyjski

Obie strony przyjmują postawę defensywną która nie prowadzi do żadnych walk. Drobne wymiany ognia nie przynoszą praktycznie żadnych strat

Straty : 250 ludzi na całym froncie
Zyski : Brak

Front Serbski

Serbowie nie bronią praktycznie swojej wschodniej granicy przez skupiając się na obronie Belgradu. Pierwszy zorganizowany opór stawiają w okolicy Nis, zatrzymując tam natarcie. Dodatkowo rzęsisty deszcze powoduje trudne warunki do ataku. Bułgarzy pomagają jak mogą, gdyż Serbowie wycofali się z ataku w stronę Bułgarii.

Straty : 70.000 z każdej armii.
Zyski : Dotarcie do Nis oraz zdobycie Skopje.

Ententa

1. Imperium Brytyjskie

Front Szwedzki

Naloty na Szwecję nie przynoszą żadnych strat oraz zysków oprócz niewielkich uszkodzeń w miastach. Szwedzi skutecznie bronią się przed nalotami

Straty : 30 bombowców i 40 myśliwców
Zyski : Uszkodzenie miast szwedzkich i zmuszenie ich do wycofania części wojsk.

Polityczne i gospodarcze : Kraje te wyrażają swoje poparcie dla działań Imperium Brytyjskiego.

2. Republika Francuska

Front Niemiecki

Francuska artyleria uzbrojona w gaz bojowy sieje spustoszenie wśród niemieckich szeregów. Żadne z państw nie podejmuje żadnej ofensywy przez co dochodzi do walk pozycyjnych.

Straty : 40.000 żołnierzy, 1 t gazu bojowego
Zyski : poważne straty u Niemców

Polityczne i gospodarcze : Belgia oraz Holandia pozwalają na przemarsz i stacjonowanie wojsk, ale tylko na granicy.

Wydarzenia ważne dla wszystkich :

Belgia, Dania oraz Holandia oficjalnie dając poparcie dla państw Ententy jednak wstrzymują się na razie od pomocy wojskowej.
Hiszpania i Szwecja zaś popierają Państwa Centralne, w tym Szwecja angażuje się zbrojnie.
 

Ostatnio edytowane przez Karolczaneq : 06-03-2013 o 18:47.
Karolczaneq jest offline  
Stary 21-03-2013, 18:57   #4
 
Karolczaneq's Avatar
 
1914, 3 miesiąc wojny

Państwa Centralne

1. Cesarstwo Niemieckie :

Front Rosyjski

Obie strony pozostają w defensywie i walki nie przynoszą większych strat. Rosjanie ciągle się umacniają.

Straty : 20.000 ludzi cały front

Zyski : brak

Front Francuski

Dochodzi do masakry wojsk francuskich na linii Beneluksu. Francuzi przeprowadzili ofensywę która nie dość, że została odparta przez przygotowanych Niemców, to dodatkowo pozbawiła tymczasowo Francję jakiegokolwiek potencjału ofensywnego.

Straty : 45.000 ludzi ( 40.000 front "Północ", 5 front "Południe" )

Zyski : Zatrzymanie Francuzów i poprawa morale wojsk

Front Brytyjski

Brytyjczycy wylądowali w Danii jednak zostali zatrzymani przez nieskoordynowany niemiecki opór na północy. Obeszło się bez większych strat

Straty : 8.000 ( całe wojsko )

Zyski : Zatrzymanie Brytyjczyków

Polityka i Gospodarka : Szwecja będzie udzielać aktywnej pomocy militarnej na froncie rosyjskim.

2. Cesarstwo Austro - Węgierskie :

Front Serbski

Belgrad padł. Serbowie się ewakuują, a ostatnia garstka żołnierzy utrzymuje się w centrum miasta. Jednak i oni po kilku dniach powinni ulec naporowi Austriaków

Straty : 60.000 ludzi ze wszystkich armii biorących udział w walkach o Belgrad

Zyski : Zdobycie Belgradu

Front Rosyjski

Rosjanie przeprowadzili ofensywę na całej linii frontu. Austriacy jednak zdołali się utrzymać pomimo dużych strat. Rosjanie przebili się w niektórych miejscach przez obronę, jednak szybko sytuacja się ustabilizowała.

Straty : 90.000 ludzi, 500 dział .90 mm ( ze wszystkich armii )

Zyski : Utrzymanie linii frontu.

Granica Włoch

Dochodzi do strzelaniny między patrolem włoskim a austriackim. Austriacy stracili 7 ludzi. Włosi wypierają się mówiąc o tym, że to jeden z lokalnych dowódców wydał taki rozkaz pomimo zakazów wyższego dowództwa.

Polityka i Gospodarka : Hiszpania wzmacnia swoje pozycje na granicy z Francją jednak nie obiecuje nic poza tym. Szwajcaria odmawia oraz organizuje swoją niewielką armię której zadaniem jest obrona granic. Głównie skupiają je na granicy z Państwami Centralnymi. Rumunia ciągle grozi wojną w przypadku naruszenia jej granic, ciągle wzmacniając granicę z Bułgarią i Austro - Węgrami.

3. Imperium Osmańskie :

Front Rosyjski

Zwiad donosi o solidnej obronie rosyjskiej przez co na rozkaz nie dokonano ataku. Nie doszło do praktycznie żadnych starć.

Straty : 100 ludzi na całym froncie.

Zyski : brak

Front Serbski

Belgrad należy do Austriaków, więc brnięcie dalej w głąb Serbii jest bezsensowne. Ponosząc ciężkie straty w końcu udaje się dotrzeć do Nis. Serbia chyli się ku upadkowi, więc wojsko kieruje się ku granicy greckiej.


Straty : 75.000 ludzi cały front.

Zyski : Duże zdobycze terenowe.

Polityka i gospodarka : Brak

Ententa

1. Imperium Brytyjskie

Front Niemiecki

Lądowanie w Danii okazuje się udane, jednak od razu zostaje powstrzymane przez Niemców na granicy.

Straty : 9.000 ludzi ze wszystkich armii

Zyski :

Polityczne i gospodarcze : Wsparcie I Armii Duńskiej ( 25.000 ludzi ) przekazanej pod dowództwo Brytyjczyków. Armia ta jednak ma za zadanie jedynie osłanianie granicy.

2.Republika Francuska :

Front Niemiecki

Totalna masakra Francuzów, brak jakichkolwiek zysków, a na dodatek pozbawienie potencjału ofensywnego. Na szczęście Niemcy nie podjęli żadnych działań ofensywnych.

Straty : 160.000 ludzi, 1/4 wszystkich dział na całym froncie.

Zyski : Brak

Polityczne i gospodarcze : Utworzenie I Belgijskiej Armii Niepodległościowej ( 40.000 ludzi ) mającej za zadanie pomoc Francuzom w walkach na północy.

3. Imperium Rosyjskie :

Front Niemiecki

Pomimo, że obie strony zostały w defensywie to i tak Rosjanie odnieśli sukces w tych okolicach, posługując się gazem bojowym.

Straty : 300.000 ludzi cały front ( wraz z poprzednią turą )

Zyski : Utrzymanie Warszawy

Front Austriacki

Austriacy stawili zawzięty opór który powstrzymał Rosjan. Jednak nie obeszło się bez strat po obu stronach.

Straty : 190.000 ludzi cały front ( wraz z poprzednią turą )

Zyski : Uszkodzenie austriackiej linii obronnej.

Front Turecki

Brak aktywności tureckiej oprócz zwiadu. Doszło jedynie do niegroźnych potyczek.

Straty : 400 ludzi na całym froncie ( wraz z poprzednią turą ).

Zyski : Brak

Polityczne i gospodarcze : Społeczeństwo protestuje przeciwko wojnie argumentując to brakiem jakichkolwiek zysków oraz dużymi stratami. Wasilij Kriestrulew, jest najbardziej zagorzałym przeciwnikiem cara i ma poparcie ludu. Doszło do zamieszek w Moskwie które zostały krwawo stłumione ( 40 ludzi nie żyje ). Dodatkowo udział w Szwecji w wojnie dodatkowo sieje panikę w państwie.

Neutralne

1. Królestwo Włoch

Granica z Austrią

Doszło do strzelaniny na granicy. Włosi tłumaczą się nieposłuszeństwem jednego z dowódców, jednak czy Austriacy uwierzą ?

Ważne wydarzenia dla wszystkich:

Groźba rewolucji w Rosji.
 
Karolczaneq jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:25.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172