Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Inne > Archiwum sesji z działu Inne
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu Inne Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemach innych (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-03-2007, 20:24   #1
 
Nevdring's Avatar
 
[Komentarze] Anánkē

„Powiało na mnie morze snów -
ruiny tajemnicze -
w sosnowych borach Anioł-nów
zapala krwawe znicze.

I już na głębie porwał mnie
błękitnym wichrem lśnień -
o Matko Boża - weź me dnie
za jeden wieszczy dzień.”

T. Miciński


Witam serdecznie osoby „dobrane” jak i potencjalnych czytających.


Owy temat rozpoczynam z nadzieją, iż Wy, drodzy gracze, zechcecie w swej łaskawości i dobroci niezmierzonej od czasu do czasu dzielić się swoimi opiniami na temat Ananke. Uprzedzam po raz kolejny, że sesja to moja pierwsza i będę czasem eksperymentować, co może przynieść...hm, cokolwiek dziwne rezultaty .


Pewnikiem każda z Was (Borsuk jest w mniejszości) jest już obeznana z graniem na forum w skali, którą nie wiem czy kiedykolwiek osiągnę – lecz słów kilka o prowadzeniu i tym podobnych sprawach rzec muszę.

Te podobne na początek:

a.) Częstotliwość postowania

Odpisujemy góra w ciągu dwóch dni – jeśli ktoś nie może, (zachorował/wyjechał/zakołował) to proszę w tym temacie to zaznaczyć. Naturalnie, rzecz ma się inaczej jeśli chodzi o dialogi itd. – zazwyczaj takie notki nie są bardzo absorbujące. Wszelkie uzgodnione zmiany będą tutaj odnotowane.

b.) Memento mori

Wasze postacie nie są nieśmiertelne i odporne na rany/choroby etc. Jeśli wskoczy się do wody o temperaturze pięciu stopni Celsjusza ażeby uratować z podmywanej kłody rozkoszne kociątko – można się spodziewać hipotermii, a w razie wydostania na brzeg zapalenia płuc i możliwej śmierci.
Pamiętajcie również o wieku. Młodzi i zwinni wcale nie oznacza, że również silni – wbrew pozorom trudno powalić na ziemię „pracującego”, dorosłego mężczyznę.

c.) Zasady drobne

Imię i nazwisko postaci zamieszczamy w temacie notki. Brak emotikonów w sesyjnych postach. Wszelkie (nawet drobne) uwagi i komentarze zamieszczamy jedynie w tym temacie. Wypowiedzi, dialogi zapisujemy kursywą, podobnie jak myśli postaci (które nie muszą być poprzedzane myślnikiem – jak kto woli). Stosowanie polskich znaków diakrytycznych jest chyba oczywiste .

d.) Prowadzenie

Z tego co zdążyłem przeczytać na LI i innych forach, style są bardzo różne. Ja pragnę to czynić w sposób mniej więcej taki, że pozostawiam graczom dużo swobody „na wyczucie”.

Mianowicie: jeżeli opisuję dyrektora szkoły, samą szkołę i okolice szkoły, to nie widzę przeszkód w zaznaczeniu przez gracza faktu, iż okulary spadają, w korytarzach są ławki, a gdzieś tam za jeziorem norę ma kret.

Inaczej będzie w przypadku czegoś „nowego”.

Czysto hipotetycznie: idziecie sobie pogwizdując leśną ścieżyną, a tu nagle włochate, humanoidalne coś pojawia się i ryczy niemiłosiernie głośno. Jeśli spróbujecie nawiązać z tym czymś konwersację, sprawdzić, czy Was rozumie – droga wolna. Nie zagłębiajcie się jednak w reakcję stwora i tak dalej.

Nie wygląda to zbyt klarownie, ale myślę, że wiecie o co chodzi – czas pokaże jak to wyjdzie, a i liczę na Waszą dobrą wolę.

Ponadto nie mam zamiaru jakoś dobitnie dawać do zrozumienia, że trzeba zrobić to, a uczynić tamto – wedle uznania. Kładę dużo większy nacisk na improwizację, aniżeli sztywne trzymanie się „planu” (bez złośliwości, jeśli łaska).

Nie chcę również zbytnio opisywać Waszych postaci, zwłaszcza ze strony wewnętrznej: (zobaczyłeś smoka i bardzo się go przestraszyłeś; myślałaś, że padniesz ze śmiechu na widok tego przebierańca) i tak dalej, i tak dalej.
Ograniczę się do niezbędnego minimum: MG - świat, BG – postaci (również wygląd zewnętrzny proszę sprezentować na wstępie innym).


Najpewniej z uśmiechem na twarzy czytaliście powyższe, drodzy Weterani, ale niech to tu sobie wisi, a i ja będę mieć spokojne sumienie .

Niebawem zamieszczę krótkie wprowadzenie, a na dniach rozpocznie się sesja właściwa.

Do zobaczenia w... szkole!Jeśli zaś chodzi o pozostałe osoby biorące udział w rekrutacji – wybaczcie. Więcej graczy nad czterech w chwili obecnej nie poprowadzę. Musiałem sformować drużynę odpowiednią, więc odrzucenia nie bierzcie do siebie.


Pozdrawiam, Nev.MiraAlice Forest

GeishaPhoebe Vanmare

KutakRoger John Carlston

Tahu-TahuBrenna Jingels 
__________________
"...codziennie wszystko z niczego tworzyć i uczyć śpiewu gwiazdy poranne."

Ostatnio edytowane przez Nevdring : 12-04-2007 o 14:42.
Nevdring jest offline  
Stary 23-03-2007, 22:08   #2
 
Milly's Avatar
 
Oł, Kutak w otoczeniu samych pięknych dam? No no, trafiło się ślepej kurze ziarno

A tak na poważnie - życzę powodzenia w sesji, wielu niezapomnianych postów, bardzo kreatywnych graczy (chociaż raczej o to się martwić nie musisz) i jak najwięcej Weny! Postaram się śledzić sesję na bieżąco. Rekrutację już zamknęłam, ale w razie czego śmiało możesz wysłać mi (lub innemu modowi) PW, a zostanie otwarta, jeśli będziesz chciał ją wznowić.

Pozdrawiam bardzo serdecznie!
 
Milly jest offline  
Stary 24-03-2007, 21:23   #3
 
Nevdring's Avatar
 
Witam.

Za chwil kilka (wieczór/noc) ruszy sesja "właściwa". Kilka uwag jeszcze mam - pewnie oczywiste, ale niech już będzie.

W przypadku zamieszczenia przeze mnie notki, gdzie nie ma rozróżnienia danego fragmentu dla poszczególnych osób - jest ona dla wszystkich. Ewentualnie mogę wtedy w którymś momencie wyszczególnić, np. Alice Forest i dodać nieco informacji.

Posty staram się budować tak, ażebyście mogli dodać dużo szczegółów od siebie (o czym wszak była już mowa - opisywanie [na wyczucie] wyglądu NPC, przedmiotów etc.). Ma to na celu uniknięcie (przy Was to chyba zbędny zabieg ) pisania notek krótkich, zawierających ledwie parę linijek w miejsce potencjalnych dłuższych (oczywiście z wyjątkami). Nie wiem na ile będzie mi to w początkowej fazie wychodzić - proszę tedy o wyrozumiałość i ew. uwagi .

Często umownie pomijane na sesjach: jedzenie i picie. W Ananke jeśli nie będziesz dbał o swój organizm, to obawiam się, że daleko nie zajdziesz.

Niekiedy zdarzyć się może, iż jeden post zawierać będzie niezwiązane z sobą treści - wtedy oddzielę je gwiazdkami (***).

Oczywiście piszemy w trzeciej osobie.

Zmieniłem również Styczeń na Czerwiec 1957.


Najpewniej znowu o czymś zapomniałem, ale i tak już chyba informacji macie zatrzęsienie...

Pozdrawiam, Nev.
 
__________________
"...codziennie wszystko z niczego tworzyć i uczyć śpiewu gwiazdy poranne."

Ostatnio edytowane przez Nevdring : 24-03-2007 o 21:54.
Nevdring jest offline  
Stary 24-03-2007, 23:38   #4
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Najwyższy czas na ambitne pytanie: a siusiu też trzeba chodzić?
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 26-03-2007, 19:42   #5
 
Nevdring's Avatar
 
Mira – oczywiście, nie jest to wymagane .

Niebawem zamieszczę kolejną notkę. Przypominam, że możecie kierować „mało ważnymi” postaciami (odpowiadać za nie itd.) jak i dodawać czasem nowe, nie opisane przeze mnie (np. innych osadzonych, pracowników). To samo tyczy się również wyglądu danych pomieszczeń, które nie wyglądają na ważne (jeśli mimo wyczucia takimi będą - nic wielkiego sie nie stanie).
Można opisać, że (przykładowo) siada się w stołówce tu i tam, przy tym i tamtym, ale już bardziej szczegółowy wygląd do zamieszczenia pozostawić mi.

Dobra, koniec tego gmatwania. Co miało zostać napisane - już wisi. Reszta wyjdzie w trakcie.

Pozdrawiam, Nev.
 
__________________
"...codziennie wszystko z niczego tworzyć i uczyć śpiewu gwiazdy poranne."

Ostatnio edytowane przez Nevdring : 26-03-2007 o 19:51.
Nevdring jest offline  
Stary 03-04-2007, 21:30   #6
 
Tahu-tahu's Avatar
 
Uwaga - ważny (choć oczywiście przykry dla wszystkich) komunikat:

Wyjeżdżam na święta i do sieci będę mieć dostęp słabszy niż zwykle - postaram sie być na bieżąco, ale możecie odczuć moją 'nieobecność'.
 
__________________
"All that we see or seem is but a dream within a dream." E.A.Poe
Odskrzydlenie.
Tahu-tahu jest offline  
Stary 06-04-2007, 14:51   #7
 
Nevdring's Avatar
 
Z przykrością muszę oznajmić, iż przez jakiś czas nie będę mógł odpisywać tak jak zwykle (czyli maksimum 2 dni po ostatniej notce danego gracza). Zwaliło mi się trochę nieplanowanej roboty domowej, jednakże postaram się następnego posta wkrótce zamieścić.

Sytuacja nie powinna trwać długo. Gdy się unormuje - zawiadomię Was tutaj.

Pozdrawiam, Nev.
 
__________________
"...codziennie wszystko z niczego tworzyć i uczyć śpiewu gwiazdy poranne."
Nevdring jest offline  
Stary 06-04-2007, 15:00   #8
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
OKi, zdarza się. Pozostaje nam tylko grzecznie czekać. Pozdrawiam
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 07-04-2007, 20:41   #9
 
Geisha's Avatar
 
Grzecznie poczekamy. :] Wesołych Świąt i... miłej pracy ;D
Wesołych Świąt wszystkim, tak w ogóle. :]
 
__________________
Oto tańczę na Twoim grobie;
Ty, który wyzwałeś mnie od Aniołów...
Geisha jest offline  
Stary 09-04-2007, 17:06   #10
 
Nevdring's Avatar
 
Witam.

Za wszelkie niedogodności przepraszam. Wracamy do normalnego trybu, czyli mój post, wasza odpowiedź maksimum dwa dni po nim i moja kolejna notka w tym samym oddaleniu czasowym .

Jeśli chcecie, to możecie również wspominać lekko w swych odpowiedziach o dalszych zamierzeniach (szczególnie przydatne w kontekście wędrówek rozmaitych). Jeśliby coś miało was spotkać w "międzyczasie", to nic się wielkiego nie stanie. Dzięki temu unikniemy krótkich notek via:

G: Schodzimy na dół.
MG: Jesteście na dole.
G: To idziemy w lewo.

Zamiast tego wyjdzie ładne:

G: Schodzimy na dół.
Mg: Jesteście na dole i (sugerując się zamierzeniami) idziecie w lewo.

Prawda, że miło?

Pozdrawiam, Nev.
 
__________________
"...codziennie wszystko z niczego tworzyć i uczyć śpiewu gwiazdy poranne."
Nevdring jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:03.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170