Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Inne > Archiwum sesji z działu Inne
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu Inne Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemach innych (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-04-2007, 09:57   #1
 
Yaneks's Avatar
 
[Komentarze]Mitologia

Karta Lkpo:
Imię: Patras
Wiek: 24
Wygląd: Brunet, ogolona twarz umięśnione wręcz atletyczne ciało. Sylwetka idealnie proporcjonalna do ciała. Jak na wojownika nie miał na tyle poważnych ran aby nabawić się jakichkolwiek blizn.
Historia: Pochodzi z całkiem młodego państwa Spartan. Oczywiście został wychowany w wartościach takich jak siła, honor, odwaga. Podczas szkoleń zawsze wyłaniał się na czołówke najlepszych. Nie brakowało mu również sprytu i zwinności. W wieku trzydziestu lat dostał się do grupy wojowników najbliższych królowi. Był słynny ze swego rzutu włócznią. Potrafił z parunastu metrów przebić tarczę z brązu. Patras i jeszcze paru wybitnych wojowników wyruszyli w poselstwo do władcy Itaki(bo jak sądzę Sparta nie ma gdzieś ich). Mieli się wywiedzieć w sytucaji i w razie potrzeby uratować mądrego władcę. Niestety pewnej nocy wrogowie Sparty, kiedy się dowiedzieli o samotnych wojach chcieli wykorzystać okazję. W nocy zaatakowało ich parudziesięciu zbrojnych. Przeżył Patras i dowódca. Niestety wyższy rangą po paru godzinach wykrwawił się pomimo pomocy udzielonej przez swego podopiecznego. Tak więc samotny Spartanin wyruszył dalej na dwór Odsysa.
Profesja: Hoplita
Ulubiony bóg: Atena
Patras nieraz czuł jej pomoc kiedy jej potrzebował. Zawsze to pani wiedzy i słusznej wojny oddawał największy hołd.
Wyposażenie: Tarcza (Hoplon), nagolenniki, naramienniki, napierśnik, włócznia, miecz, oszczep
Umiejętności: Walka w falandze, uderzenie przebijające

Karta Andre:
Imię: Andre

Wiek: 23 lata

Profesja: Kapłan Zeusa

Wygląd: Andre ma ok. 180 cm wzrostu, jest dobrze zbudowany jak na kapłana. Odziany w kapłańską szatę przewiązaną złotym sznurem. Jego wygląd przypominał wszystkim wygląd Zeusa Gromowładnego.

Historia: Andre urodził się 7 lat po zakończeniu wojny, w roku 1147 p.n.e. Wychowywany był w rodzinie całkowicie oddanej Zeusowi. Chociaż nie pałał sympatią do kapłanów ze swojego rodzinnego miasta, po namowie rodziców oddał się na wychowanie wyznawcom Zeusa. Tam też poznawał podstawowe prawdy wiary, a gdy dojrzał do tego stopnia by przyodziać szaty kapłana, został na niego mianowany. Od tego czasu całkowicie oddał się woli gromowładcy, poznając tym samym część potęgi swego boga. Po latach wiernej służby Zeusowi, Andre został wysłany na dwór Odyseusza, ponieważ kapłani donieśli, iż coś się tam święci. Andre pod pretekstem służby Zeusowi został wpuszczony na dwór, tam też głosił nauki i czekał na dalszy rozwój wydarzeń.

Umiejętności: Porażający dotyk (na życzenie), piorun (raz dziennie), burza (raz w tygodniu), gniew Zeusa (po udanym rzucie 30%)
Rzuty własne (przeze mnie)
Ekwipunek: Imitacja pioruna, szata kapłana Zeusa, torba

Karta Julekpb:
Imię: Malaes
Profesja: Kapłan Hadesa
Wygląd: Jako rodowity Grek, Malaes ma czarne, kręcone włosy, długie na kilka (koło dziesięciu) centymetrów. Ma w miarę ciemną, opaloną karnację. Jest w miarę przystojny, ale na pewno nie powalający wyglądem.
Historia: Został Kapłanem Hadesa ze zobowiązania, nie z wyboru. Jak? To inna historia... Zaczyna się ona dziewięć pokoleń przed Malaesem. Wtedy to umarł brat jego pra...prababki. Nie miał on żony, a jego rodzice już nie żyli, więc jego siostra miała obowiązek, a także chęć pochować go. Gdy jednak śpieszyła na pogrzeb, została napadnięta i okradziona ze wszystkiego, co miała. Zabrano jej nawet tego obola, którego miała położyć w ustach zmarłego, by mógł on zapłacić Charonowi i przeprawić się przez Styks. Nie mogła więc dopełnić rytuału, a dusza jej brata czekała na brzegu Styksu. Wtedy to pra...babka Malaesa zaczęła się modlić do Hadesa, by mimo wszystko przyjął on brata do swojego królestwa. Bóg wysłał Hermesa, by zaproponował jeszcze młodej kobiecie układ – brat przeprawi się przez Rzekę Zmarłych, lecz w zamian za to, chłopiec z co trzeciego pokolenia po owej kobiecie, poczynając od jej syna, musi być poświęcony Hadesowi i zostać jego kapłanem. Malaes jest właśnie czwartym z tych kapłanów. Jego rodzice byli arystokratami, starszy brat został hoplitą, a siostra została wydana za któregoś z krewnych Odyseusza.
Cechy Charakteru: Malaes nie był zachwycony swoim przeznaczeniem. Kiedy był mały, podziwiał brata i chciał tak jak on zostać żołnierzem. Nie było mu to jednak dane – z tego to powodu trenował troszkę sam, trochę z bratem walkę, lecz było to całkiem amatorskie. Jako młody Grek, patrzy z dumą w przeszłość kraju i z nadzieją w przyszłość. Marzy, by mógł kiedyś zdziałać coś wielkiego, co byłoby zapamiętane przez wieki. Poświęcony jest Hadesowi, któremu służy, lecz żywi do niego także pewien rodzaj żalu, że życie kapłana nie było jego wyborem, a przymusem. Ogólnie jest rozmowny, ambitny i lubi działać.
Ekwipunek: Strój Kapłana Hadesa, berło, klucze.
Umiejętności: Mordercze ręce (dotyk zabija na życzenie, także berło), ognisty pocisk (raz dziennie), trzęsienie ziemii (raz w tygodniu), gniew Hadesa (po udanym rzucie procentowym 30%)

Karta Cold:
Imię: Neida i jest ona kapłanką bogini miłości, Afrodyty.

Historia Neidy zaczęła się dwadzieścia lat temu, kiedy przyszła na świat.
Już od około pięciu lat była przygotowywana przez matkę na przyszłą kapłankę Afrodyty. Wpajano jej, że powinna czcić swoją boginię jak należy, a co za tym idzie, powinna się oddawać każdemu mężczyźnie, który chciał czcić Afrodytę razem z kapłankami. Do jej obowiązków należało również dekorowanie świątyni na Igrzyska, wydawanych ku czci bogów Olimpu i odbywających się cztery razy do roku. W międzyczasie przypadały Wielkie oraz Małe Dionizje, podobnie też należało wysprzątać i przyozdobić przybytek Afrodyty.

W końcu doszło do przystąpienia Neidy do wysłanniczek bogini miłości. Przez swoje towarzyszki została nauczona, jak skutecznie uwodzić mężczyzn, co bardzo spodobało się młodej dziewczynie. Zaczęła sumiennie wykonywać przeznaczoną dla niej pracę, czasem ledwo dosłyszalnie miotając przekleństwa na różne kierunki świata, gdy właśnie uwiodła jakiegoś chłopca. Praca była ciężka – należało wstawać równo o świcie i kłaść się spać tuż przed nim. Zostawały dwie-trzy godziny na sen. Często do świątyni przychodzono z dziewicami, które należało zgodnie wyselekcjonować na nowe pod-kapłanki Afrodyty i zagonić do najczarniejszych robót w piwnicach budynku.

Należało także pomiędzy czasem pracy znaleźć kilka godzin na naukę, bowiem na kapłanki zostały wybierane tylko najlepsze. Neida miała wielkie szczęście – nie przechodziła żadnego z karkołomnych testów, w którym można było nawet stracić życie, aby dowieść swej zaradności. Każda z kandydatek musiała poznać losy Afrodyty, ubrać się w najlepsze jedwabne szaty (przy czym uważać, by nie zabrudzić ich podczas roboty), znać imiona przynajmniej dwudziestu mężczyzn, których ich bogini uwiodła i co najmniej dwie osoby, które uszczęśliwiła, zsyłając miłość lub płodność.

Nadszedł czas, kiedy Neida musiała się oddać jakiemuś przejezdnemu kupcowi. Dziewczyna skutecznie wymigała się od czynu mówiąc, że nie jest jeszcze gotowa i Afrodyta do niej nie przemówiła. I tak właśnie do dwudziestego roku życia skutecznie omijało ją to, co nie omijało reszty kapłanek bogini miłości.

Wyposażenie: Błękitne szaty, napój miłosny, zestaw do makijażu

Umiejętności: Usypiający dotyk (dowolnie), zemsta (wywołuje potworny ból, raz dziennie), zamęt (wywołuje masowe ogłuszenie, raz w tygodniu), gniew Afrodyty (po udanym rzucie procentowym 30%)

Karta MigdaelEther:
Imię:Medea
Klasa:Kapłanka Ateny
Historia:Medea urodziła się w Atenach, jej ojciec był rzeźbiarzem a matka zmarła w połogu ,dziewczyna dorastała w kulcie dla dziewiczej bogini której to podobizny wykonywał jej ojciec. Będąc dzieckiem często słyszała "bierz przykład z Ateny bo to najmądrzejsza i najpierwsza wśród bogiń".Pewnie tymi słowy ojciec sprowadził na siebie gniew innych bogiń.W trakcie podróży do Delf ,gdzie ojciec chciał zasięgnąć rady wyroczni dotyczącej dalszych losów swej ukochanej jedynaczki, napadli na nich rabusie.Stary rzeźbiarz zginął z ręki jednego z nich. Medea cudem uszła z życiem bo coś spłoszyło oprawców.Kiedy zadarła głowę w górę zobaczyła sowę siedzącą na gałęzi.To był znak.Młoda Medea udała się do świątyni Ateny i tam już została.
Wyposażenie: Słój oliwek, włócznia, tarcza (puklerz), pancerz, nagolenniki, naramienniki, hełm
Umiejętności: Unik (dowolnie), uderzenie przebijające (dowolnie), nadludzka siła (raz dziennie), otępienie (wrogowie nie są w stanie walczyć, raz w tygodniu), gniew Ateny (po udanym rzucie procentowym 30%)


No to... Komentujcie
 

Ostatnio edytowane przez Yaneks : 15-04-2007 o 16:11.
Yaneks jest offline  
Stary 15-04-2007, 10:09   #2
 
Hrabia Andre's Avatar
 
No więc fajnie że się dostałem a jako pierwszy komentarz chciałem dać swoją fotkę, ale jednak zostawię to na sesje

Przeczytałem wszystkie KP i cieszę się iż profesje się nie powtarzają. Mam nadzieję że będzie nam się wspólnie miło grało.
 
__________________
Hrabia Andre - Andrew/Graffek
Hrabia Andre jest offline  
Stary 15-04-2007, 10:13   #3
 
Yaneks's Avatar
 
Profesje się nie powtarzają, jest czterech kapłanów (na szczęście różnych bogów oraz jeden hoplita.
 
Yaneks jest offline  
Stary 15-04-2007, 10:18   #4
 
Cold's Avatar
 
Bardzo się cieszę, że się dostałam. Przeczytałam wszystkie wasze karty postaci i stwierdzam, iż są bardzo ciekawe i na szczęście zróżnicowane.

Życzę wszystkim dużo weny
 
__________________
Jaka, sądzisz, jest biblia cygańska?
Niepisana, wędrowna, wróżebna.
Naszeptała ją babom noc srebrna,
Naświetliła luna świętojańska.
Cold jest offline  
Stary 15-04-2007, 10:19   #5
 
Lkpo's Avatar
 
Bardzo ciekawie jest to przedstawione. Dlaczego zamieściłeś również historię w opisie ich historii.? Ciekawie jest poznawać losy innych towarzyszy. I powiedz mi czy ja jako nie-kapłan jestem najsłabszy? Czy może mam swoje atuty.
 
__________________
"Tylko uczciwi pozostaną dłużej żywi
Będą umierać powoli
Tak znacznie bardziej boli
Więc zastanów się co wolisz"
Lkpo jest offline  
Stary 15-04-2007, 10:28   #6
 
Hrabia Andre's Avatar
 
Pierwszy post zamieszczony Zaczynamy bal :P
 
__________________
Hrabia Andre - Andrew/Graffek
Hrabia Andre jest offline  
Stary 15-04-2007, 12:21   #7
 
Yaneks's Avatar
 
Masz swoje atuty. Lepiej się bronisz, dostajesz mniejsze obrażenie, a zadajesz większe, znasz się lepiej na sztuce wojennej, potrafisz używać broni (tylko kapłanka Ateny potrafi).

EDIT:
Andre, greczynki nie były hoplitkami. Kobiety nie walczyły
 

Ostatnio edytowane przez Yaneks : 15-04-2007 o 12:23.
Yaneks jest offline  
Stary 15-04-2007, 16:12   #8
 
Yaneks's Avatar
 
Jeżeli do poniedziałku MigdaelEther nie napisze posta, wznowię rekrutację by znaleźć piątego gracza.
 
Yaneks jest offline  
Stary 15-04-2007, 17:57   #9
 
Hrabia Andre's Avatar
 
Yankes, może i nie były ale napisałeś o tarczy którą używali hopolici, a to skłania do refleksji... chyba że.... EDIT XD
 
__________________
Hrabia Andre - Andrew/Graffek

Ostatnio edytowane przez Hrabia Andre : 15-04-2007 o 18:02.
Hrabia Andre jest offline  
Stary 15-04-2007, 18:12   #10
 
Yaneks's Avatar
 
To element gry. Jeżeli widzisz kupca, który także niesie hoplon, to czy od razu stwierdzasz, że jest hoplitą? Bo ja nie
 
Yaneks jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:49.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172