Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Inne > Archiwum sesji z działu Inne
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu Inne Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemach innych (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-06-2007, 07:26   #1
 
[komentarze] Globalny Terror

Pierwszy post do sesji jest gotowy!

* * *
Opisując fabułę używamy trzeciej osoby liczby pojedynczej.
W pierwszej osobie piszemy:
- Dialogi -
- Szepty lub krzyki -
„Myśli”- (Myśleć można również w 3 liczbie, jeśli komuś jest tak wygodniej, już bez cudzysłowia z pozycji narratora i bez kursywy)

Elementy mechaniki:

Ja będę wykonywał wszelkie rzuty. Nie będzie ich wiele, a jednak z pewnością się przydadzą. W trakcie prowadzenia przesłuchania, zbierania informacji, czy choćby akcji dynamicznej typu np walka, pościg, wspinaczka, będą wykonywane testy.
Wtedy gracz pisze do mnie PW z kilkoma słowami co zamierza zrobić, a ja następnie odpowiadam mu jaki jest tego rezultat. Jeśli gracz nie jest zadowolony z wyniku może wydać Punkt, lub Aspekt Pozytywny na polepszenie swojej sytuacji. Może to również zrobić przed moją odpowiedzią uwzględniając korzystne modyfikacje, od razu w zamierzeniach.
Odnośnie tworzenia fabuły korzystając z Punktów, to będzie się to działało automatycznie. Gracz może stwierdzić jakiś fakt: np "samochód złapał gumę", "połączenie się zerwało", "drzwi na zapleczu były otwarte" etc. Nie trzeba tego ze mną konsultować. Wierzę, że nie będzie sytuacji w, której gracz stwierdzi, że „Do baru wszedł np Prezydent”, czy „W ziemię uderzył potężny meteoryt”. Starajmy się nie przeginać za bardzo
Korzystając z Aspektów do tworzenia fabuły gracz konsultuje się ze mną przez PW lub GG. Aspekty Negatywne mogę wykorzystać również ja, lecz gracz ma prawo zatrzymać jego działanie kosztem 1 Punktu, jeśli się zgodzi otrzymuje 1. Przed użyciem tych negatywnych będę wysyłał PW.
W sesji na napisanie posta (przypadającego logicznie na swoją kolej) mamy dwa dni. Nie ma porządku odgórnie ustalonego co do kolejności, z pewnością wiecie co mam na myśli. W przypadkach konsultacji @mechaniki, będę czekał na odpowiedź jeden dzień. Jeśli nie dostanę potrzebnych informacji, wtedy piszę rezultaty wg własnej oceny. Ponieważ często będzie tak, że będę musiał uwzględnić zdanie wielu graczy jednocześnie, przy pisaniu posta, proszę o nie zwlekanie z odpowiedziami, bo sesja się rozwlecze...

Myślę, że takie rozwiązania pomogą uniknąć dwu-linijkowców, przy jednoczesnym unikaniu pisania sztuki dla sztuki. Aby sesja nie traciła na dynamice piszemy konkrety, jak najwięcej potrzebnych informacji, bez rozwlekłych opisów czynności dnia powszedniego.

W przypadku dialogów z BN-ami można wysłać do mnie PW lub przeprowadzic rozmowę przez GG.

Wszelkie niejasności, pytania, komentarze, słowem wszystko to co dotyczy sesji, piszemy w tym temacie.

EDIT: Jako, że coraz więcej z Was korzystając z wakacji wyjeżdża (i zapewne wyjeżdżać często będzie), na ten okres strajmy się pisać przynajmniej 1 post na tydzień. Powiadamiajcie mnie i resztę graczy o nieobecnościach dłuższych jak tydzień w tym temacie...
 

Ostatnio edytowane przez Niles Elmwood : 12-06-2007 o 01:47.
Niles Elmwood jest offline  
Stary 15-06-2007, 15:29   #2
 
Discordia's Avatar
 
To ja cię już powiadamiam, że 5 lipca jadę w bieszczady na miesiąc i będzie tak, że góra dwa razy na tydzień będę miała dostęp do neta. Moje posty będą z konieczności krótkie i treściwe. Wypadł mi ten wyjazd niespodziewanie :/ ale nie powiem żebym się nie cieszyła- jadę do stajni zajmować się tym, co kocham najbardziej- końmi
P.S. mam nadzieję, że moja rozmowa z Patem nie popsuła ci szyków <lol> ^_^
 
__________________
Discordia (łac. niezgoda) - bogini zamętu, niezgody i chaosu.

P.S. Ja tylko wykonuję swój zawód. Di.
Discordia jest offline  
Stary 15-06-2007, 21:51   #3
 
Nie ma to jak wakacje. W takich okolicznościach trudno wymagac eseji. Z drugiej strony bedzie wiecej czasu na przemyślenie posta. Zwięzła forma nie jest zła jesli post ma "ręce i nogi". Nic mi nie popsułaś

Obecnie czekamy na kset'a i jego pierwszy post.

Zapraszam też na przyszłość do komentowania sesji. Jest to moja pierwsza sesja na forum, więc bardzo mnie ciekawi jak wypada, a zwłaszcza jak Wam się gra.
 
Niles Elmwood jest offline  
Stary 16-06-2007, 19:15   #4
 
Eliasz's Avatar
 
przepraszam za spóźnienie, problemy z netem i urodziny brata, zabieram się do roboty od razu jak będę mógł.
pozdrawiam
 
Eliasz jest offline  
Stary 16-06-2007, 20:26   #5
 
Latilen's Avatar
 
Chcesz komentarz do sesji to proszę bardzo XD

Dla mnie świetne było wykorzystanie tego teledysku do Baraki - tak a propo, to ktoś świetnie pociął film i posklejał (że się tak wyrażę, żeby nie korzystać ze słów angielskich odmienianych wg polskich końcówków ) - aż mi się łezka w oku zakręciła.
Acha i wprowadzenie dla Jane, to cała ona, treściwie i jakoś tak, przyjemnie... Dziękuję.
Już ci więcej nie słodzę XD
 
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
Robert A. Heinlein
Latilen jest offline  
Stary 16-06-2007, 23:47   #6
 
Discordia's Avatar
 
Ciekawa jestem dalszego ciągu.
Wiecie, rozumiem że sesje na forum są szybsze od tych w realu, ale i tak chciałabym żeby cała akcja toczyła się szybciej (tak ze cztery razy ) Jestem strasznie niecierpliwa!
Temat i rzeczywistość sesji są świetne i w sumie niezwykle bliskie tego co może się przydarzyć "naszej" ziemi. Musiałeś się sporo napracować, ale wyszło ci naprawdę bardzo dobrze. Niles moje gratulacje i punkt ode mnie.
 
__________________
Discordia (łac. niezgoda) - bogini zamętu, niezgody i chaosu.

P.S. Ja tylko wykonuję swój zawód. Di.
Discordia jest offline  
Stary 17-06-2007, 03:09   #7
 
Dzięki za tak dobre przyjęcie pierwszego posta! Mam nadzieję, że Was nie zawiodę z całokształtem. Jakby co, to walcie prosto z mostu jeśli coś jest/będzie nie tak.
kset dobrze, że już jesteś, i że wypełniłeś swoją kartę nawet
Jest już drugi post tytułem wprowadzenia, wpólny wszystkim. Możecie dalej prezentować Wasze charakterki, lub po prostu dotrzeć na miejsce i rozsiąść się wygodnie w fotelu sali konferencyjnej. Miejsca w których jesteście, budynek KGB możecie sami opisywać, tylko rozsądnie, bo sesja będzie musiała się tego trzymać. Podobnie z elementami fantastycznymi. Śróbka rozwóju technicznego jest dokręcona tylko pare obrotów gwintu, także spokojnie i ostrożnie możecie sobie pokonfabułować.
Fajnie, że się tak palicie do sesji Na razie jest wolniej, bo chcę poprzemycać trochę niedostępnych jeszcze dla Was informacji o świecie. Na dniach następne opowiadanie traktujące o emigrantach i opozycji.
Pamiętajcie też, że jeśli czegoś nie jesteście pewni, lub chcecie coś zrobić, lecz nie bardzo wiecie jak-to-tam wygląda, to wskazane jest jak najbardziej pytać. Tutaj, na PW lub na GG z mojego profilu (zawsze niewidoczne - zawsze odpiszę).
 

Ostatnio edytowane przez Niles Elmwood : 17-06-2007 o 08:20.
Niles Elmwood jest offline  
Stary 17-06-2007, 18:42   #8
 
Discordia's Avatar
 
A propos jak-to-tam wygląda, to jak wygląda procedura dostania się do budynku? Wiesz, jak idzie po kolei sprawdzanie, ochrona i nie wpuszczanie niepowołanych.
I może coś o "turach" w grze. Mianowicei są w ogóle tury czy ich nie ma?
 
__________________
Discordia (łac. niezgoda) - bogini zamętu, niezgody i chaosu.

P.S. Ja tylko wykonuję swój zawód. Di.
Discordia jest offline  
Stary 17-06-2007, 19:38   #9
 
Dostanie się do budynku, wygląda tak, jak jest to opisane w drugim poście. Z ulicy lub z garażu, gdzie jest winda, która wynosi w dokładnie to samo miejsce przed drzwiami wejściowymi. Przed wjazdem są strażnicy. Już w garażu zdaje się auto 'ala Velvet Parking, które jest następnie dokładnie kontrolowane. W budynku przechodzi się pod ostrzałem kamer, później tunele X-Ray nieszkodliwe dla zdrowia - odpowiedniki współczesnych bramek na lotniskach, sądach itp., strażników z pałkami wykrywającymi metale i elektronikę, etc. Później sprawdzana jest tożsamość przybyłego do budynku przez elektroniczne zdjęcie odcisku palców i źrenicy oka. Tylko pracownicy budynku, tj sędziowie, koordynatorzy, strażnicy analitycy, psycholodzy, lekarze sądowi, informatycy, etc, nie muszą zdawać broni przy wejściu. Później jest zwyczajna recepcja, która na postawie skierowań, przepustek, zawiadomień, nazwiska, i czegoś-tam-jeszcze udziela potrzebnych wskazówek i kolejny raz rejestruje ludzi z zewnątrz (nowych pracowników, nie-pracowników, cywili, itp), którzy wpisują cel i przeznaczenie przybycia do księgi.

Nie ma sztywnej kolejności pisania wśród graczy, jeśli o to Ci chodzi. Można również zamieszczać więcej jak jeden post pomiędzy moimi i innych graczy, lecz trzeba uwzględnić czas działania innych postaci - jeśli akcja dzieje się w jednym miejscu, żeby nie zostawiać nikogo w tyle. Na ogół będę czekał na moją kolej, to jest wszystkie posty graczy, chyba, że wyłoni się jakaś mała solówka, czy działanie nie-w-grupie na jakimś etapie -post skierowany specjalnie do jednego/konkretnych bohaterów, bez czekania na resztę, która jest gdzieś indziej.
 
Niles Elmwood jest offline  
Stary 17-06-2007, 21:54   #10
 
Discordia's Avatar
 
Dzięki za info.
Temperujcie mnie jeśli się rozpiszę Mam bujną wyobraźnię i nie zawsze udaje mi się ją opanować. Wiem, że niektóre szczegóły nie są ważne i posty niekiedy będą przydługie. Ale czasem nie umiem się opanować
 
__________________
Discordia (łac. niezgoda) - bogini zamętu, niezgody i chaosu.

P.S. Ja tylko wykonuję swój zawód. Di.
Discordia jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:29.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168