Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Science-Fiction > Archiwum sesji z działu Science-Fiction
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-11-2011, 20:10   #1
 
arm1tage's Avatar
 
[Komentarze] Incepcja

THE DREAM IS REAL.


Kłaniając się nisko, MG wita wszystkich na pokładzie i życzy przyjemnego lotu.

Ten wątek stanowic będzie rzecz jasna pole dla wszelkich naszych rozważań/decyzji/ustaleń itd... dotyczących prowadzonej sesji. Oczywiście jego funkcją będzie też przekazywanie przeze mnie terminów na postowanie.

Oprócz tego wątku, niebawem powstanie też wątek "Materiały", w którym sukcesywnie będę dokładał różne istotne i mniej istotne rzeczy przydatne dla rozgrywki. Na początek znajdzie się w nich powtórzenie wszystkich zasad przedstawionych w rekrutacji, by można było do nich łatwo wrócic.

Tymczasem na początek tutaj garśc technikaliów:


Redakcja:

Piszemy jedną czcionką (ewentualnie można zarezerwować inną na retrospekcje). Nie oznaczamy w żaden szczególny sposób wypowiedzi, czy przemyśleń postaci – wystarczy ujęcie w myślniki. Nie pogrubiamy imion graczy czy BN-ów. Piszemy w trzeciej osobie, ale jeśli ktoś ma taką fantazję – może również pisać w osobie pierwszej (ja osobiście bardzo to lubię).

Częstotliwość pisania:

Absolutnie wymagany jest jeden porządny post na 1,5-2 tygodnia. Jest to minimum, oprócz tego każdy z graczy może swobodnie pisać częściej (oczywiście z zachowaniem zasady – nie jeden zaraz pod drugim). Ograniczenie dotyczy jedynie ostatecznego terminu składania postów w danej rundzie – z uwagi na to, że MG musi mieć czas na napisanie swojego posta z możliwością odniesienia się do wszystkiego, co się działo. Ostateczne terminy składania postów w danej rundzie będą każdorazowo podawane w Komentarzach zaraz po opublikowaniu posta MG.

Długość postów:

Długość ma znaczenie. Przez porządny post wspomniany powyżej rozumiemy w miarę porządny wkład w tworzoną historię, żadne tam kilka linijek prostego opisu.
Wyjątek mogą stanowić inne posty, wysyłane ponad wymaganą normę jednego tygodniowego. Mówimy tu głównie o postach polegających na wymianie zdań, odpowiedzi między postaciami i tym podobnych. W takich przypadkach dopuszczalne są krótkie posty, aczkolwiek nie powinny być krótsze niż kilka linijek i tak samo jak dłuższe trzymać poziom.

Jakość postów:

Jeśli długość ma znacznie, to jakość ma znaczenie kardynalne. Dbamy o każde zdanie, a ortografia to podstawa – jeśli to konieczne, trzeba zawsze użyć odpowiednich narządzi sprawdzających przed opublikowaniem posta.

Komunikacja miedzy Graczami:

W przypadku dialogów: można prowadzić je wcześniej na GG (ja osobiście nie używam) lub PW i wprowadzić do posta (unikając dublowania). Można prowadzić je oczywiście również poprzez odpowiadanie na swoje posty (patrz uwagi powyżej).
Osobną kwestią jest stosowanie G-Mail DOCS. Na pewno w jakiejś mierze będziemy go uzywac, aczkolwiek chciałbym żeby rozmiar tego procederu został przedyskutowany przez nas wszystkich w komentarzach. (Ot, pierwszy temat do omówienia, zaraz po zwyczajowym przedstawieniu się).

Nietykalność Graczy:

Postacie Graczy, są nietykalne dla innych Graczy w sensie zakazu opisywania czyichś działań, reakcji, myśli. Oczywiście, po odpowiedniej deklaracji i rozegraniu z MG scena „dotknięcia” fizycznego innego Gracza może się wydarzyć naprawdę – wtedy zdarzenie opisze MG (albo jeden z Graczy w konsultacji z nim). Nietykalność Graczy przez MG? Wy to dopiero macie specyficzne poczucie humoru! Ubawiłem się do łez.

Śmierć:

Niech to stanie się jasne od początku – postacie mogą zginąć. Co więcej, jeśli będą niestrożne: to całkiem prawdopodobne.
Oczywiście w rzeczywistości - śmierc we śnie została omówiona w Zasadach.

Rozgrywanie:

Wszystkie akcje deklarujecie opisowo, a MG opisuje efekty albo informuje o możliwościach ich opisania przez Gracza. Nie robicie żadnych rzutów, a czy MG stosuje dla rozstrzygnięć pewnych kwestii losowość czy rozstrzyga na podstawie statystyk czy historii – wy o tym się nie dowiecie. Gra opiera się na zaufaniu,a ze swojej strony zapewniam, że zasada bezstronności jest od zawsze jednym z moich podstawowych punktów w dekalogu MG.

Przecinając wstęgę, wątek uważam za otwarty. Przemawiajcie.


HAVE A NICE TRIP.
 
__________________
MG: "Widzisz swoją rodzinną wioskę potwornie zniszczoną, chaty spalone, swoich
znajomych, przyjaciół z dzieciństwa leżących we własnej krwi na uliczkach."
Gracz: "Przeszukuję. "

Ostatnio edytowane przez arm1tage : 23-11-2011 o 20:15.
arm1tage jest offline  
Stary 23-11-2011, 20:55   #2
 
traveller's Avatar
 
Witam wszystkich i mam nadzieję, że współpraca będzie iść nam łatwo i przyjemnie! Kwestia docsa. Ja bardzo lubię bo dla mnie jest wygodny i prosty w obsłudze. Jestem, więc jak najbardziej za jego wykorzystywaniem. Zarówno jednego dokumentu wspólnego czy może mniejszych między graczami. Jak kto tam woli. Ilość graczy dość duża i mam nadzieję, że jakoś ogarniemy sytuacje w których bierze udział sporo osób.

<wraca do budowania wieżowców z Lego>

edit. u mnie gg także w profilu.
 
__________________
Even a stoped clock is right twice a day

Ostatnio edytowane przez traveller : 23-11-2011 o 21:07.
traveller jest offline  
Stary 23-11-2011, 21:04   #3
 
aveArivald's Avatar
 
Serdecznie witam wszystkich graczy jak i naszego szacownego MG!

Jak dla mnie zasady są proste i przejrzyste. Co do G-Mail Docs to jestem jak najbardziej ZA. Proponuję wymianę numerów GG, coby się lepiej poznać i ułatwić sobie późniejszą rozgrywkę. Mojego "gadacza" znajdziecie na forumowym profilu.

 
aveArivald jest offline  
Stary 23-11-2011, 21:48   #4
 
Kovix's Avatar
 
Ja także z gg nie korzystam. Natomiast doc - to narzędzie jest dobre, o ile się nie korzysta z niego w nadmiarze. Jestem jednak spokojny, bo w Samaris było ono tylko narzędziem, nie nadużywanym.

No i witam wszystkich
 
__________________
Incepcja - przekraczamy granice snu...
Opowieść Starca - intryga w ogarniętej nową wojną Północy...
Samaris - wyprawa do wnętrza... samego siebie...
Kovix jest offline  
Stary 23-11-2011, 22:58   #5
 
Anonim's Avatar
 
Thumbs up

Witam wszystkich. Na wstępie mam nadzieję, że wasi bohaterowie nie staną się głównymi postaciami tej książki i podołają zadaniu. Oczywiście żarcik. Ale będzie trudno. Dla was w związku z misją, dla mnie w związku z poprzeczką, którą sobie dość wysoko postawiłem z odgrywaniem. Jako gracz, czy jako użytkownik tego forum pewnie bym wam pomógł, ale poważnie traktuję to zadanie. Z rad, które mogę podać to: nie zgubcie mojej postaci i nie wtrąćcie go do Limbo.

Macie jakieś typy jaka to postać będzie "The Mark"?


Cytat:
Napisał arm1tage Zobacz post
Kłaniając się nisko, MG wita wszystkich na pokładzie i życzy przyjemnego lotu.
I zapnijmy pasy.
Cytat:
Napisał arm1tage Zobacz post
Piszemy w trzeciej osobie, ale jeśli ktoś ma taką fantazję – może również pisać w osobie pierwszej (ja osobiście bardzo to lubię).
Ja też i będę tak pisał.
Cytat:
Napisał arm1tage Zobacz post
Komunikacja miedzy Graczami:

W przypadku dialogów: można prowadzić je wcześniej na GG (ja osobiście nie używam) lub PW i wprowadzić do posta (unikając dublowania). Można prowadzić je oczywiście również poprzez odpowiadanie na swoje posty (patrz uwagi powyżej).
Osobną kwestią jest stosowanie G-Mail DOCS. Na pewno w jakiejś mierze będziemy go uzywac, aczkolwiek chciałbym żeby rozmiar tego procederu został przedyskutowany przez nas wszystkich w komentarzach. (Ot, pierwszy temat do omówienia, zaraz po zwyczajowym przedstawieniu się).
Dla mnie najlepiej opcja PW i odpowiadania. GDoc jest dobry, gdy ma się wolny czas i akurat w tym samym momencie ktoś inny ma czas i tam jest... i w sumie nie polubiłem tego urządzenia zbytnio. Odkąd dwa elfy pobiły moją postać przez gg, a potem moja postać była zmuszona zabarykadować od zewnątrz ich sypialnie i ich spalić to nie lubię łączyć rpg i gg. Choć dałem im popalić.
 
Anonim jest offline  
Stary 24-11-2011, 01:36   #6
Moderator
 
Campo Viejo's Avatar
 
Witajcie.

MG prosi o dialog, to napisze i od siebie

GG docs jest bardzo dobrym narzędziem pod warunkiem, że jak już kolega wyżej wspomniał, nie jest nadużywany. O co mi chodzi? Ja piszę w nocy czasu polskiego zazwyczaj, więc bardzo dużo dialogów może mnie na bieżąco ominąć (oraz działania) co nie znaczy, że mój BN będzie bierny. Łatwo się zagalopować, więc przyjmijmy jakieś zasady pisania. Np jeden góra dwa dialogi dziennie czekając na odpisy wszystkich zamykające kolejkę (jak rundy). Jak ktoś nie zamierza brać udziału w dyskusji danego dnia to niech da znać co (mniej więcej) robi jego bohater generalnie w tym czasie, żeby nie było niedomówień. Uważam też, że dobrze kiedy MG kieruje docsem pod względem inicjatywy bohaterów przy działaniu.

Poza tym jeśli termin to dwa tygodnie, proponuję nie pisać w docu na dwa, trzy dni przed końcem terminu. Najlepiej żeby uwijać się z nim w pierwszym tygodniu, bo jak się towarzystwo rozgada, (obudzi z działaniem) do ostatniego dnia terminu włącznie, to posty będą na ostatnią chwilę na co nie mogę sobie pozwolić.

Dobrze też jest uzgodnić czy dzielimy się materiałem z doca (nie tylko dialogami ale i akcją), każdy opisuje w miarę ze swojej perspektywy (wtedy wszystkie działania niejako się powtarzają oczyma każdego gracza). Czyli albo dynamiczniej albo... inaczej

Pzdr.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline  
Stary 24-11-2011, 02:59   #7
 
Yzurmir's Avatar
 
Witam wszystkich.

Świetny pomysł z tym plakatem (tylko nagle przestał mi się wczytywać). Ktoś jeszcze automatycznie usłyszał w głowie te słynne "rogi" (?) z trailera? Robi wrażenie, gdy wciąż pamięta się rozmach filmu (odświeżyłem go sobie przed paru dniami) i widzi się swoje "imię" pod tytułem INCEPCJA...

Odn. komunikacji:
Nie korzystam z Gaga-Dudu, nie widzę też powodu, by zacząć. Sądzę, że w zupełności wystarczą PW albo chociażby mail.
Google Docs jest OK, ale zgadzam się z zastrzeżeniami przedmówców -- wymaga on sporej koordynacji, czasami ciężko się połapać, kto co pisze, a dodatkowo efekt wklejony w poście wygląda miernie (ot wyróżniająca się zanadto ściana tekstu wypełniona stosunkowo nieznaczącymi dialogami).

Jeśli omawiamy różne punkty, to chciałbym zwrócić uwagę na "Redakcję". Czy można korzystać z różnych czcionek tylko w wypadku retrospekcji? Ja myślałem nad zastosowaniem osobnych fontów dla wydarzeń w rzeczywistości i we śnie, co by pasowało do pewnego dualizmu mojej postaci. Z drugiej strony niejako istotą Incepcji jest niepewność co do tego, co jest prawdziwe, więc zrozumiem, jeśli taki chwyt nie będzie jednak mile widziany (nie wiem, jakie dylematy MG ma przygotowane dla naszych postaci).

Jeszcze jedno: rozumiem, że The Source to jest przykład wykorzystania zasady Tabula Rasa. Co to właściwie za postać? Czy może dowiemy się dopiero na sesji?

PS. Arm1tage, dostałeś moją wiadomość z ostatecznymi poprawkami?
 
Yzurmir jest offline  
Stary 24-11-2011, 05:25   #8
 
Asenat's Avatar
 
Witam

Bardzo się cieszę, że się dostałam. Incepcja to ostatni (dobry) film, na jaki udało mi się wbić do kina... I bardzo się cieszę, że wreszcie zagram z osobami, które czytam od dawna.

Co do google doca - zgadzam się z Campo Viejo. Zawirowania osobiste i zawodowe nie pozwolą mi na bieżąco kompulsywnie śledzić zmiany w dokumencie - choćbym nawet i chciała. Będę zaglądać raz-dwa dziennie. Po prostu prośba - jeśli macie więcej czasu, nie dominujcie doca. To, że ktoś nie wpisał kwestii nie znaczy, że jego bohater jest bierny - po prostu akuratnie zmaga się z rpgiem zwanym Życiem. Ja wiem, że to trudne będzie (iiiiii, gram u Arm1tage'a, iiiiiiiii, ale zaraz napiszę, iiiiiiiiii!), ale spróbujmy chociaż, co? . Ponadto - doc się przyda przy 3 i więcej osobach. Na 2 wygodniejszy jest pw lub gg. GG używam, ale nie nadużywam (nie zawracam ludziom głowy znienacka i tego samego oczekuję). Jak zajdzie konieczność dyskusji, wyślę Wam numer na pw.

Odnośnie dzielenia tekstu z doca - sądzę, że to zależy od rodzaju wydarzeń. Czasami dobrze jest pociąć tekst na równe kawałeczki. Ale szczególne akcje wymagają raczej by każdy napisał ze swojej perspektywy. Nie ustalajmy odgórnie, zostawmy sobie wybór.

Kwestia druga - z racji trochę, hm, skrzywienia zawodowego, jestem wrogiem wyróżnień tekstu stosowanych na forum. Według mnie zmieniona w zależności od okoliczności czcionka wygląda po prostu brzydko. Jeszcze ujdzie kursywa na myśli lub dialogi, ale poza tym - nie podoba mi się, mam zgrzyt estetyczny. Naprawdę, to nie jest potrzebne, wszystko da się słowem wyrazić. Język to potrafi, takim go stworzyliśmy.
 
Asenat jest offline  
Stary 24-11-2011, 07:26   #9
 
Felidae's Avatar
 
Dzień dobry z samego rana.
Cieszę się, że będę grała w tak obszernym gronie Niektórych z Was zdążyłam już spotkać w sesjach, innych znam jedynie z "widzenia". Mam jednak nadzieję, że uda nam się stworzyć sesję godną samego filmu i że będziemy się przy tym świetnie bawić.

Odnośnie google docka - lubię to narzędzie, ponieważ nie uzależnia czasowo tak jak GG (za którym nie przepadam). Ja zaglądam częściej rano. Wieczorami, ze względu na bujne życie towarzyskie (hehe ), czy też inne sprawy, mam mniej czasu, a czasy kiedy siedziałam po nocach niestety minęły.
Zgadzam się jednak zupełnie z uwagami co do kontrolowania docka.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę weny
 
__________________
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - poszukiwania trwają!
Felidae jest offline  
Stary 24-11-2011, 07:46   #10
 
arm1tage's Avatar
 
DOC A SPRAWA POLSKA

Z dotyczczasowego przebiegu dyskusji wynika, że większość akceptuje G-Mail DOCa.
Anonim nie przepada, ale historia jego postaci z racji Roli i tak przez dłuższy czas jeszcze będzie biegła osobnym torem.

Będziemy go więc stosować, ale z umiarem. Mam doświadczenia ze stosowania go w innych sesjach i da się to zorganizować. Priorytetem jest to, by Gracze którzy nie mogą się udzielać regularnie na DOC nie mieli z tego powodu ŻADNEGO problemu z graniem. To w końcu PBF, a nie PBD - i tego będę pilnował.

Mniej więcej stosowane będzie proponowane podejście "rundowe", aczkolwiek jeśli ktoś chce używać tylko forum - moim zadaniem jest mu też to umożliwić.

DOC jest naturalny jeśli chodzi o złożone akcje np. walki gdzie w grę wchodzi jednoczesna inicjatywa wielu osób.

Co do redakcji DOCa to też da się to ogarnąć. Do tej pory stosowaliśmy "Kolory" - każdy gracz dostaje w doku własny kolor. TO podejście niezłe, ale ma parę wad - choć w ostatecznośći możemy go stosować.

Ja mam pomysł alternatywny - jeśli wam się spodoba, możemy go wprowadzić. Otóż w doku wszyscy pisaliby jednym kolorem, ale z opisem fabularnym - żeby było wiadomo kto co, a jednocześnie potem jest to gotowy tekst do forum (unikamy sytuacji gdzie w DOku na kolory wszystko jest ok, a potem w tekście nie wiadomo kto gada).

Przykład:
- Nie powinienem tego robić. - powiedział Malcolm.
- Uważam, że wprost przeciwnie. - odpowiedziała Antonia, podnosząc się z fotela.
itd.


INNE

CYT: "Czy można korzystać z różnych czcionek tylko w wypadku retrospekcji? Ja myślałem nad zastosowaniem osobnych fontów dla wydarzeń w rzeczywistości i we śnie, co by pasowało do pewnego dualizmu mojej postaci. Z drugiej strony niejako istotą Incepcji jest niepewność co do tego, co jest prawdziwe"

Dokładnie. Niepewność jest istotą wszystkiego. Dlatego proszę o jedną czcionkę i co najwyżej: kursywy.

Cyt: rozumiem, że The Source to jest przykład wykorzystania zasady Tabula Rasa. Co to właściwie za postać? Czy może dowiemy się dopiero na sesji?

The Source to będzie postać, która nie będzie od początku członkiem Teamu. Jego historia będzie biegła osobno, ale w biegiem czasu wasze drogi się zejdą. Niespodzianka.

STAN GRY

To jeszcze trochę potrwa. Mam układankę gotową, ale jak widzicie sukcesywnie przesyłam wam to, co powinniście wiedzieć. Jeszcze trochę mi dla niektórych pozostało. Do tego szykuję wątek: Materiały.

A na końcu zacznę wątek sesji. Wybaczcie, ale nie chcę robić fuszerki, a projekt jest spory do ogarnięcia. Przy takiej złożoności nie chcę palnąć jakiegoś elementu, który nie byłby spójny z całością. Mam nadzieję, że czekanie podgrzeje nieco apetyty
 
__________________
MG: "Widzisz swoją rodzinną wioskę potwornie zniszczoną, chaty spalone, swoich
znajomych, przyjaciół z dzieciństwa leżących we własnej krwi na uliczkach."
Gracz: "Przeszukuję. "
arm1tage jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:38.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168