Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Science-Fiction > Archiwum sesji z działu Science-Fiction
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31-12-2011, 13:02   #1
 
Tadeus's Avatar
 
[Materiały] Drużyna A


Opis planet


Quest Log


Criticorum

1. Spore długi
- Długi Dariusa aktualnie wynoszą 45,000f
- Sędzia Gustav Janos, tajemnicza osobistość słynącą z rujnowania możnych Znanego Świata za pomocą horrendalnych odsetek, najwyraźniej rozpoczął swoją karierę na Aylonie
- Rodzina Cortezów (z Tetydy) i biskup Alvaros (z Aylonu) nie bardzo za nim przepadają

2. Walka o urząd gubernatora na Criticorum

- Baron Hamid al-Malik, przedstawiciel miejscowych rodów al-Malików ma zamiar zostać nowym gubernatorem.
- Jego córka, Aranna zmuszona została do małżeństwa z próżnym Rycerzem Poszukującym i chroniona jest przez nieustępliwego Avestianina.

3. Złoty Antyk

- Luksusowy liniowiec ma być gotowy w najbliższych miesiącach
- Wuj kwatermistrza, Ki-Lan-dun jest przyjacielem żony właściciela
- Statek będzie potrzebował eskorty i rzadkich okazów bestii do pokładowego Bestiarium
- Hrabia Alderi Caspari al-Malik powierzy to zadanie tylko najemnikom o nieskazitelnej reputacji.

4. Szepty z głębi lasu.

- Coś niebezpiecznego i nienaturalnego kryje się w lasach zachodniego kontynentu planety - Perlerii

5. Tajemnicze znalezisko
- Na południu kontynentu Salamandra, w górach Disamber ponoć odnaleziono pozostałości tuneli starożytnej rasy obcych.
- "Coś", co kryło się w tunelach zabiło całą ekspedycję Pozyskiwaczy i uciekło w ciele jej przywódcy, Dominga.
- Jedyną wskazówką jest odłamek starożytnego kamiennego dysku.

6. Niezwykłe zabawki doktora Grodborta
- W stolicy Criticorum znajduje się opuszczony warsztat tajemniczego naukowca, genialnego konstruktora golemów. Zostało w nim sporo ciekawych zabawek i planów.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 09-01-2012 o 20:59.
Tadeus jest offline  
Stary 01-01-2012, 13:20   #2
 
Tadeus's Avatar
 
PojazdyDarius

Niszczyciel klasy Horatio. Model ten ma ponad osiemdziesiąt lat, z czego większość miał wątpliwy zaszczyt odsłużyć w czasie wojny. Już w momencie budowy, jeszcze przed wybuchem Wojen o Tron nie należał do najnowocześniejszych, ale i nie z taką myślą go zbudowano. Miał być prosty, niezawodny i wytrzymały. I zapewne wyłącznie dlatego, mimo niezliczonych poważnych uszkodzeń, służy do dziś. Również i jego uzbrojenie pozostało wierne myśli przewodniej. Zrezygnowano tu z trudnych w serwisowaniu nowinek technicznych, bazując na czterech sprzężonych działach laserowych skierowanych do przodu i sześciu lekkich wieżyczkach balistycznych mogących służyć zarówno do obrony przed wrogimi myśliwcami, rakietami, jak i do kąsania potężniejszego wroga, gdy ten akurat zechce zaatakować nas z flanki. Całość dopełnia prosta broń orbita-ziemia, będąca po prostu odpowiednio zaprojektowaną naprowadzaną bombą.

Kadłub okrętu mierzy ponad 130 metrów długości i ponad 30 metrów szerokości, mieszcząc w sobie pięć pełnych pokładów, dwa hangary i sporych rozmiarów skład broni, który przez obecną załogę z różnych powodów użytkowany jest częściej jako dodatkowa ładownia. Na pokładzie najczęściej przebywa do 60ciu członków załogi, z czego co najmniej 20tu potrzebnych jest do zagwarantowania sprawności bojowej.

Darius, jak większość jednostek tego rozmiaru nie może wchodzić w atmosferę planet nie ryzykując integralnością kadłuba toteż w hangarach znalazło się miejsce na inne, mniejsze pojazdy.

2 PromyDwa popularne, proste i tanie w produkcji promy serii "Paulus". Są jedynie bardzo lekko opancerzone i nie posiadają własnego uzbrojenia. Można jednak próbować przy mniejszych prędkościach szyć z nich przez otwartą klapę załadunkową. Te na Dariusie doczekały się przezwiska "Zrzuty". Mieszczą dwadzieścia osób lub odpowiednik w ładunku lub pojazdach.

2 Jednoosobowe myśliwce
Model Nadir II. Nadają się jedynie do lotów w przestrzeni kosmicznej. Ze względu na ogromny przebieg i niezliczone potyczki w jakich brały udział stały się na starość trochę zawodne. Każdy z nich posiada dwa lekkie działka laserowe. Mają jednak tak słaby generator, iż ciężko z nich uszkodzić cokolwiek jeśli do broni nie przekieruje się większości energii z innych systemów. Mimo wszystko, taktyk z wyobraźnia znajdzie dla nich setki zastosowań. Te na Dariusie dzięki artystycznej duszy jednego z historycznych już udziałowców nazywają się Zielony i Czerwony.

2 Pojazdy naziemne
Pierwszy z nich to nowy i dość nowoczesny nabytek z czystym napędem fuzyjnym. Model Jerycho. Lekko opancerzony, z platformą strzelniczą na dachu (trzeba tylko przynieść swój karabin i wystawić głowę przez odsuwany dach). Jest dość szybki i zwrotny, ale ze względu na złożoność konstrukcji bardzo ciężko naprawić go "w polu".

Drugi to dzieło któregoś z poprzednich współwłaścicieli. Z niewiadomych powodów nadano mu nazwę "Jęzor" i ponoć ma tyle samo lat, co sam Darius. To sprzęt praktycznie nie do zajechania, który da się naprawić agrafką i gumą do żucia. Za to jest powolny i niesłychanie paliwożerny, a gryzący dym buchający mu z komina widać na kilometry.

2 Motocykle

Proste lądowe jednoślady. Nadają się do zwiadu i wszystkich zastosowań, w których istotna jest szybkość. Lubiący wiatr we włosach mogą też zabrać je po prostu na przejażdżki po okolicy.
 
Tadeus jest offline  
Stary 03-01-2012, 22:36   #3
 
Tadeus's Avatar
 
Pokładowe zapasy
Bojowe:

3 rewolwery
4 strzelby
1 karabin maszynowy na trójnogu (pasuje do Jerycha)
5 długich mieczy
7 noży bojowych
2 małe porcje materiału wybuchowego z zapalnikami czasowymi
10 napierśników z utwardzanej skóry oshoga


Niebojowe:

8 lekkich skafandrów kosmicznych
25 masek tlenowych

10 prostych apteczek
2 apteczki ekspedycyjne (wielkości pękatego plecaka)
1 zestaw chirurgiczny (stacjonarny - w pokładowym ambulatorium).
5 noszy medycznych

10 spadochronów
3 skrzynie zaopatrzeniowe do zrzutu z promów.

5 krótkofalówek
2 zestawy radiowe dalekiego zasięgu.

20 namiotów dwuosobowych
10 pochodni fuzyjnych
1 przenośny generator prądu
Sprzęt saperski dla małej grupy (kilofy, młoty, łopaty, siekiery, piły, liny, brezenty i siatki maskujące).

3 skrzynie z narzędziami do napraw mechaniki i elektryki
1 zestaw narzędzi do podzespołów elektronicznych

1 Stary holo-projektor do magicznych latarni


Do pojazdów:

2321/5000 sztuk amunicji do dział przechwytujących Dariusa
1/3 bomby orbita-ziemia
2 taśmy do karabinu Jęzora/Jerycha
300l ropy do Jęzora

Pojemność ładowni
750/3000 m3
 
Tadeus jest offline  
Stary 09-01-2012, 21:04   #4
 
Tadeus's Avatar
 
NPC


Akhader

Pani Lishu


Sprzęt z obrazka może pochodzić z poprzedniego miejsca pracy.
Pani Lishu, ( nikomu nie pozwala się zwracać do siebie po swym imieniu: Emeralda.) zajmuje się na statku tym czy Akhader. Przy czym to co on czyni w skali makro, ona czyni w skali mikro. To ona odpowiada za tym, by na statku były zapasy żywności i wody oraz paliwa. To ona pilnuje by w magazynach znajdowały się części zamienne, typu śrubki, bezpieczniki etc...
Ona odpowiada za przydział kwater na statku i zmianę pościeli. To ona posiada spis zawartości magazynów, zapasów i spis rzeczy potrzebnych. Ona też trzyma kasę przeznaczoną na drobne wydatki.
Pani Lishu jest też szeregowym członkiem Gildii Sędziów.

J.J. Thorton.


Joe Jamuai Thorton jest cieniem za plecami Akhadera. Ten były najemnik został osobistym ochroniarzem szlachcica, mającym pilnować jego bezpieczeństwa. J.J. jest dyskretny i cichy, zna się na broni palnej i na prowadzeniu pojazdów naziemnych. I na opowiadaniu ilu to piratów i bandytów ubił podczas służenia różnym rodom, na różnych jednostkach patrolowych.

Mr. B. albo Doktor B.


Prawdziwe imię jest znane chyba tylko Akhaderowi. Mr. B. jest medykiem i to dość dobrym w swoim fachu. Choć jego metody (połączenie wiedzy zielarskiej z starożytnymi technikami i technologiami ) mogą się wydawać nieco kontrowersyjne, są skuteczne.
Doktor B. ukrywa się przed kimś. Być może przed żoną, być może przed Kościołem... być może przed czymś gorszym.

Hun Ciao.


Młody chłopak z rodzimej planety Akhadera. Pragnął polecieć w kosmos, poznawać inne światy. I poleciał, dbając o to by szlachcic miał zawsze możliwość posmakowania domowego jedzenia. Osobisty kucharz Akhadera, został głównym (bo jedynym?) kucharzem Dariusa. I dba o dobre odżywanie się załogi, promując głównie rodzimą kuchnię, acz dodając do menu dania, które poznał podczas podróży.


Mathew

Żona Rachel 50 lat, naukowiec z trójką dzieci na głowie.


Syn David, 24 lata, kierowca i pilot.


Córka Megan, 19 lat, zajmuje się materiałami wybuchowymi i uzbrojeniem


Jako trzecia jest Lily, 9 letnia dziewczynka której wszędzie pełno i ciężko utrzymać przed nią coś w tajemnicy, wieczne utrapienie rodziców.


Jack

Alisha Al-Malik

Rasa: Człowiek
Płeć: K
Wiek: 20 lat
Tytuł: Dama
Pozycja: Specjalista Archeolog/Naukowiec

Najmłodsza, czwarta córka Barona Bashira Rashida Al-Malika z Criticorum. Ma średniej długości brązowe włosy i oczy tego samego koloru. Wesoła, romantyczka zafascynowana historią, archeologią i dawnymi gadżetami. Ma trochę naiwne podejście do społeczeństwa, lubi też wszelkiego rodzaju przyjęcia, szczególnie te organizowane przez wyższe sfery. Jest wysportowana i cały czas dba o swoją kondycję, na wypadek gdyby przyszło przejść przez jakieś podziemia.

Fakty: Tajemnicą poliszynela pozostaje to, że chociaż oficjalnie nie ma z Jackiem Harringtonem wspólnej kajuty, spędzają bardzo wiele czasu właśnie w kabinie pilota ...

John McTavish

Rasa: Człowiek
Płeć: M
Wiek: 30 lat
Tytuł: Uczeń
Przynależność: Bractwo Wojenne
Pozycja: Spowiednik/Kapelan

McTavish był sierotą urodzoną na jednym ze światów należących do Hawkwoodów. Jako młody chłopak został zabrany na DeMolay, gdzie rozpoczął ciężkie szkolenie, aby stać się pełnoprawnym członkiem zakonu Bractwa Wojennego. Nikt nie powiedziałby, że człowiek ten jest zakonnikiem. Zamiłowanie do napojów i bitki, są widoczne na pierwszy rzut oka. Jednakże McTavish jest godny zaufania, głęboko wierzący, a nadto bardzo liberalny w swoim podejściu do wiary. Człowiek do bitki, tańca i różańca. Warto go mieć po swojej stronie. Na okręcie zajmuje się udzielaniem załogantom pociechy duchowej i pilnowaniem aby ich dusze nie poszły na potępienie.

Fakt: Jak na osobę, która lubi dobrze zjeść i wypić jest świetnym żołnierzem. Efekt szkolenia Wojennego Bractwa.

Steven O’Donnel

Rasa: Człowiek
Płeć: M
Wiek: 28 lat
Pozycja: Specjalista od broni pokładowej/bosman
Przynależność: Szeregowy członek Kajdaniarzy

O’Donnel jest specjalistą od wszelkiej dużej broni pokładowej. Od najmłodszych lat był szkolony do zostania działonowym. Ma wielkie doświadczenie tyczące się dużej broni i może stanąć w szranki, z większością weteranów. Jest cichym profesjonalistą, gotowy zrobić wszystko dla swoich przyjaciół. Dba szczególnie o młodych członków załogi, szkoląc ich oraz pilnując.

Fakt: Jacka poznał gdzieś podczas służby w Legionach Imperialnych. Nie mówi jednak zbyt wiele o tym czasie. Czasami jednak wymsknie mu się ciekawe: skipper czy kapitanie.

Vernhayem

Rasa: Obun
Płeć: M
Wiek: 50 lat
Pozycja: Specjalista od komunikacji [Lingwista]/Doradca

Nad wyraz spokojny, wyważony i rozsądny. Typ inteligenta, który woli poczytać dobrą książkę niż przebywać w towarzystwie. Doświadczenie i mądrość pozwalają mu być dobrym doradcą. Uwielbia poznawać inne kultury, zwłaszcza języki. Na pokładzie Dariusa przyjął rolę specjalisty do spraw komunikacji/lingwisty i wypełnia je nad wyraz dobrze.

Fakt: Służył u rodziny Hawkwooda, bardzo długi okres czasu. Jednakże nie mówi zbyt wiele o przeszłości swojego pana ...


Atul


Rangar Romanowicz Cameton-Decados


Szesnastolatek, siostrzeniec Atula. Myśliwemu nie podobało się, że chłopak siedzi na takiej zepsutej planecie, jak ByzII, więc zabrał go ze sobą na Dariusa. Koniec końców, on sam był w takim wieku, gdy po raz pierwszy wyruszył pomiędzy gwiazdy. Rangar nie umie na razie za wiele, ale będąc młodym, szybko się uczy.


Eknath Shachava

Wierny służący, który zwykł asystować Atulowi podczas polowań i pilnować mu pleców. Posiada pewne umiejętności myśliwskie i strzeleckie, ale przede wszystkim zajmuje się prostymi czynnościami, takimi jak przygotowywanie jedzenia lub załatwianie sprawunków.


Mihir Nilambar

Kierowca i pilot. Podobnie jak Eknath pochodzi z wioski we włościach Atula. Służył mu jeszcze, gdy młody Cameton polował jedynie w nielicznych lasach Byzantium. Wyruszając na swoją pierwszą wyprawę, Atul zabrał służących, do których miał już zaufanie. Chociaż jest zwyczajnym chłopem, w ciągu lat Mihir nauczył się obsługiwać większość pojazdów naziemnych i powietrznych.


Gaspar

Hannah Sanders (lat 26, snajperka (nie karabin, tylko strzelec wyborowy płci żeńskiej))
- Marcus Gates (lat 24, saper)
- David Blackston (lat 30, szturmowiec)
- Frederico Martinez (lat 23, kierowca, podobno w ogóle niespokrewniony z Gasparem)
Wszyscy wymienieni są trepami, a to co w nawiasie, to ich specjalizacja oprócz strzelania i obijania twarzy.
- Wiadomo, że ma siedmioletnią córkę Isabel (na pokładzie), tylko nie wiadomo skąd, skoro nie ma żony (plotka głosi, że zginęła). Dzieckiem zajmuje się wynajęta opiekunka Natasha, która nie wiedzieć czemu niezmiennie nazywa ją Panienką Isabel.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 09-01-2012 o 21:09.
Tadeus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:33.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168