Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Science-Fiction > Archiwum sesji z działu Science-Fiction
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-09-2012, 10:06   #1
 
Rebirth's Avatar
 
[Komentarze i bzdety] Na nieznanych gwiezdnych szlakach

Trochę z poślizgiem, ale statek wystartował Obrazki dorzućcie sobie, albo ja to zrobię. W pierwszym poście nieco wcieliłem się w postacie by wstęp był ciekawszy, ale normalnie staram się tego unikać zostawiając wszystko w rękach graczy. Wszelkie sugestie tutaj mile widziane, pytania też
 
__________________
Something is coming...
Rebirth jest offline  
Stary 04-09-2012, 11:54   #2
 
Sekal's Avatar
 
Witam wszystkich.

Mam kilka pytań, odnośnie samego statku i pieniędzy. Jest szansa na jakiś dokładny opis Bumeranga, tego na co możemy sobie z jego wykorzystaniem pozwolić? Może jakiś obrazek lub prosty plan statku?
A co do kasy, to jakie są przeliczenia i ile mniej więcej kosztuje taka podróż hipernapędem?

Wolałbym też, abyś unikał wcielania się w postaci graczy już, póki przynajmniej nie poznasz ich w pełni. W tym poście przejdzie oczywiście, ale ogólnie wolę sam kierować postacią prócz rzeczy oczywistych lub zadeklarowanych wcześniej.
Co jeszcze... aha, to pogrubianie imion, moim zdaniem zbędne i mowy nie ma, bym to robił.

A tak ogólnie to miłej gry wszystkim. MG o tym nie napisał, ale przydałby się dodatkowy opis wyglądu i zachowania tak jak to Axel zdołał ich poznać. Również w czasie akcji jakiejś, takie informacje mogą być kluczowe. Ja oczywiście napiszę w poście to samo o swojej postaci.

Pozdrawiam i życzę miłej gry wszystkim.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 04-09-2012, 12:40   #3
 
Rebirth's Avatar
 
1. Jak pisałem, unikam sterowania postaciami. Tutaj po prostu nie chciałem, by wyszedł jakiś suchy opis jako wstęp. Mam nadzieję, że nie ugodziłem w niczyją wizję postaci, a jeśli tak to nie obrażę się jeśli mnie skoryguje

2. Pogrubiłem imiona, żeby nie była taka ściana zwykłego tekstu i żebyście nie przegapili siebie w niej Nie wymagam od was pogrubiania. Jeśli nie chcecie, to ja też nie będę - chodziło tylko o ułatwienie wam czytania.

3. Poniekąd zrobiłem pierwszy post taki trochę specjalnie o Was, żebyście co nieco o sobie widzieli. Celowo uniknąłem pisania zbyt wiele o charakterach czy specyficznych wydarzeniach z waszych przeszłości, żebyście sami zdecydowali czy i kiedy chcecie o nim wspomnieć (może już to zrobiliście, i wszyscy wiedzą?).

4. Opis i wygląd "Bumeranga" zostawiam kapitanowi, to przecież jego statek, czyż nie?

5. Co do kasy, to od razu wspomnę o całości walut. W kosmosie po pierwsze nie ma fizycznej waluty, chyba że mowa o kruszcach. W WFK i UWK nadal stosowana jest jedna waluta, ustanowiona dawno temu przez WFK - tzw. uni-kredyty (UNK). SWK by nieco poprawić swoją ekonomię i zachęcić inwestorów, niedawno wypuściło swoją walutę - Kolonisy (KLS), których kurs jest dosyć niski w stosunku do UNK. Dodatkowo SWK stosuje swoją wewnętrzną walutę socjalną, tzw. Bony Kolonialne (BK) które częściowo służą również do reglamentacji, oraz jako waluta zastępcza. BK nie są przyjmowane przez podmioty podległe WFK i SWK, i raczej rzadko są w obrocie poza SWK. Można handlować oczywiście kruszcami na zasadzie barteru, jak i również wymieniać w wyznaczonych miejscach (kantory, spółki górnicze, kolonialne targowiska, itp. ).
Statek "Bumerang" w swojej kasie ma: 8800 UNK i 2200 KLS, co jest przyzwoitą kwotą, pozwalającą nawet na dokupienie czegoś do statku, naprawę, a nawet skromny remont. Do tego każdy ma swoje drobne kwoty prywatne, powiedzmy że każdy z was ma na swoim koncie 300 UNK. Kapitan decyduje o tym komu ile przeznaczyć ze wspólnej kasy. Ceny liczyło się kiedyś w stawkach za rok świetlny, ale obecnie stosuje się bardziej konkurencyjny model - stawka za układ. Przeważnie cenę wylicza się w oparciu o liczbę układów, które trzeba byłoby normalnie przebyć by dotrzeć do układu docelowego. Średnia stawka za układ na terenach WFK to 822 UNK, na UWK stawka jest wyższa 1122 UNK, zaś na SWK wynosi 3150 KLS. Ceny te wahają się w zależności od negocjacji, woli kapitana, oraz okoliczności. Mówimy o cenach wśród przemytników, gdyż jeśli ktoś już opłaca wojskowych to ma to znacznie taniej (oczywiście wojskowe MGPT nie są dostępne "ot tak", bo poza armią i elitami rządzącymi, nikt bez układów i cierpliwości nie dostanie zgody na taki lot).

EDIT: Jeśli chodzi o depozyt, to wirtualna waluta przetrzymywana jest w jednym z miliardów banków lub wirtualnych skrytek depozytowych, mniej lub bardziej jawnych. Jako przemytnicy na pewno macie taką kasę ulokowaną w mniej jawnych miejscach, także odwiedziny galaktycznej skarbówki wam nie grożą :P
 
__________________
Something is coming...

Ostatnio edytowane przez Rebirth : 16-03-2013 o 21:37.
Rebirth jest offline  
Stary 04-09-2012, 12:57   #4
 
Sekal's Avatar
 
Zagmatwana ta waluta, ale można się było tego spodziewać. Ogarnę to jakoś przy pierwszych negocjacjach jak sądzę. Liczę na lekką pomoc w razie czego.
Jakie stawki ma załoga? To czas przeszły, więc nie ja decyduję, to ustal jako MG. Ewentualne zwiększenie/zmianę możemy przedyskutować w sesji.

Przydałaby się jeszcze mapka galaktyki, wraz z układami i zaznaczeniem, które należą do kogo. To będzie istotne i warto by mieć coś takiego np. w 1 poście komentarzy/sesji, aby wystarczyło zerknąć i wszystko widzieć.

Jeśli dostaję dowolność co do statku, to poszukam jakiegoś obrazka, może z krótkim opisem go tu wrzucę. Zawsze to łatwiej sobie później wyobrazić.
Co z tą dowolnością kapitana do wyboru/wyrzucenia załogi? Bo z opisów wnioskuje, że mamy tu także narwańca, a Axel nie toleruje niesubordynacji.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 04-09-2012, 13:27   #5
 
Rebirth's Avatar
 
Co do kosmosu, to mapkę wrzucałem w rekrutacji:Co do tego jakie planety są w danych układach, obowiązuje spis z PG: Galactrix, który macie dostępny tutaj:
GameFAQs: Puzzle Quest: Galactrix (PS3) Item/Location Guide by Kethlak
(interesuje was tylko informacja przy "planets", np. Quaris: Planets: Quaris II, Quaris IV, Quaris Epsilon ). Oszczędźcie mi przepisywania tego, mam nadzieję że sobie poradzicie

I oszczędźcie mi opisywania KAŻDEGO obiektu w danej galaktyce, zdaję się na waszą kreatywność. Jeśli usilnie chcecie mieć gdzieś jakieś ciało niebieskie, to możecie ewentualnie skonsultować ze mną, albo po prostu wrzucić jeśli nie będzie miało to znaczenia dla wydarzeń w sesji. Ostatecznie możecie posiłkować się Wikipedią, jeśli to jakiś znany układ.
Przynależność jest względem układów:

WFK: Terra, Alpha Centauri, Beta Centauri, Ramses, Vega, Ceti, Serpens, Aquila
UWK: Gemini, Apus, Talus, Erebus, Quaris, Caelum, Elea
SWK: Elysia, Polaris, Keck, Tucana

(reszta jest bez właściciela, można tam sobie latać jak ma się ochotę).

Ps. Co do tej opcji z mocą odwoławczą kapitana, jak najbardziej funkcjonuje, ale wolałbym abyś nie odwoływał od razu, przynajmniej przez pierwsze wydarzenia. Jeśli już MUSISZ kogoś odwołać, to niech ma to poważne odwzorowanie w sesji. I pamiętaj, że powinieneś wtedy (a nawet wcześniej) poszukać mi gracza na zastępstwo - taka była zasada w rekrutacji. Oczywiście morale póki co zakładam że są dobre na statku, i weź pod uwagę że jednak już latacie jakiś czas ze sobą, a więc jakoś się póki co znosiliście.
 
__________________
Something is coming...

Ostatnio edytowane przez Rebirth : 04-09-2012 o 14:50.
Rebirth jest offline  
Stary 04-09-2012, 13:54   #6
 
Sekal's Avatar
 
Nie panikuj, nikogo nie zamierzam się pozbywać.
Wszystko zależy już od tego co będzie w sesji, niczego więcej. To było raczej takie lekkie uprzedzenie, dla kogoś kto chciałby grać takim maczo, co uważa, że wystarczy jak sam sobie rozkazuje i ma gdzieś resztę.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 04-09-2012, 14:40   #7
 
RoboKol's Avatar
 
Witam wszystkich. Fajnie, że już ktoś wypytał o walutę, także nie muszę o nic pytać

Życzę wszystkim miłej gry i jak najdłuższego pobytu na Bumerang'u.
 
__________________
Jak obudzić w sobie wielkość, gdy jest ona niezbędna?

Ostatnio edytowane przez RoboKol : 04-09-2012 o 14:44.
RoboKol jest offline  
Stary 04-09-2012, 14:58   #8
 
Rebirth's Avatar
 
Co do stawek za służbę, ustalcie sobie, nie myślałem nawet o tym - może być to procentowo od każdej transakcji, a może być stała wypłata co jakiś czas W zasadzie równie dobrze kapitan może zarządzać funduszami na dodatkowe potrzeby z głównej kasy "Bumeranga"
 
__________________
Something is coming...
Rebirth jest offline  
Stary 04-09-2012, 15:51   #9
 
Sekal's Avatar
 
Nie możesz nam zostawić teraz "ustalcie sobie" bo ja powiem, że daję każdemu po 1% od stawki za kurs. I zacznie się dyskusja na 10 stron komentarzy. :P Tu jest potrzebna decyzja MG, nie bój się jej podejmować.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 04-09-2012, 16:40   #10
 
Reinhard's Avatar
 
Tu istotny jest koszt eksploatacji i napraw statku: koszt zaopatrzenia (żywność, woda, energia), opłaty portowe itp. Jeżeli wynoszą one 80% zarobku wówczas 1% mi odpowiada, jeżeli 20% będę dyskutował. Jest też kwestia pryzowego - ile dostają osoby bezpośrednio zaangażowane w jego pozyskanie, ile pozostała załoga. Btw. mamy hydroponikę? jeżeli tak to część żywności i roślin do syntetyzowania leków możemy mieć na miejscu. A system oczyszczania wody i powietrza? Siłownia? Faktycznie przydałby się plan statku.
 
Reinhard jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:43.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168