Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Science-Fiction > Archiwum sesji z działu Science-Fiction
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-11-2012, 19:07   #1
 
Micas's Avatar
 
[Komentarze i materiały] Operacja Moonbreaker

Witam wszystkich graczy oraz obserwatorów.

Pierwszy post sesji pojawił się już w temacie. Link do sesji: http://lastinn.info/sesje-rpg-scienc...onbreaker.html

Wszyscy zadeklarowani gracze, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji, zostali dodani do sesji. Prosiłbym o wstawienie avatarów waszych postaci w szerokości nie większej jak 200 pixeli.

Post jest jak na razie zbiorczy, bez konkretnych informacji o umiejscowieniu waszych postaci. Możecie, z pewnym umiarem, popuścić wodze waszej światotwórczej inwencji. Oczywiście wszyscy jesteście na pokładzie Nuntiusa. Zalecam też wzięcie udział w nabożeństwie.

Co do zasad pisania postów:
- dialogi zaczynamy od myślnika,
- myśli zapisywane są w cudzysłowie,
- nazwy własne, modlitwy lub słowa z obcego języka (np. łaciny) pisać możecie (i powinniście) kursywą,
- jeśli koniecznie chcecie podkreślać imiona postaci innych graczy poprzez pogrubienie, to wyłącznie raz na wypowiedź/akapit/post i tylko wtedy, kiedy imię jest znane waszej postaci,
- światotworzyć możecie z zachowaniem umiaru i zdrowego rozsądku,
- ma być szacun na dzielni, a to oznacza brak kłótni kogokolwiek z kimkolwiek (poza sesją) i respektowaniem mojego majestatu oraz arbitrażu jako MG.

To na razie tyle jeśli chodzi o zasady. Jeśli będziecie rozrabiać albo wyniknie coś w praniu, to może pojawić się coś bardziej szczegółowego.

Tymczasem przesyłam wam pierwszy z materiałów na sesję - fragment stworzonej przeze mnie linii czasowej odpowiedniej dla Sektora Calixis.

+++

813/814.M41 -

- Duszenie: Footfall i Ekspansja Koronus zostają odcięte od Sektora Calixis przez nagłe powiększenie Wielkich Burz Osnowy. Sytuacja wraca do normy pod koniec roku, zostawiając Footfall wykrwawione i wyludnione po głodzie, wojnie domowej i masowych ucieczkach mieszkańców. Populacja stacji spada o jedną czwartą.
- Rebelia na Siedlisku 228, stłumiona przez Imperium. Odkryto znaczące wpływy Chaosu pośród rebeliantów.

815 -

- Inwazja Xenos: Pojawienie się na Peryferiach floty nomadycznych Fra'al, Waaagh! Kosmicznych Orków, a także resztek Tyranidów z Floty-Roju Behemot. Imperium przygotowuje znaczące siły floty i Gwardii do obrony.
- Atak mutantów na kopalnie Gorgonid na Sepheris Secundus, odparty przez Imperialną Gwardię oraz Inkwizycję.
- Napaść "Głosowców" na Stern Hope, imperialną kaplicę na Iocanthos, odparta przez plemię Ashleenów. Skażenie kaplicy przez Chaos, wypalone przez Inkwizycję.
- Bitwa o Ganf Magna z Orkami i ludzkimi dysydentami, wygrana przez Imperium.
- Inkwizycja oczyszcza imperialny kult "Radosny Chór" w Sibellus na Scintilli z heretyków.
- Zniszczenie przez Imperial Navy space hulka "Twilight" w systemie Scintilla.
- Niepokoje na Kinog. Inkwizycja robi brutalny crackdown na korporację zbrojeniową Raegnor, zamieszaną w Zimny Handel.
- Atak "zombie Osnowy" na kopalnie Brony na Sepheris Secundus, odparty przez Adeptus Arbites. Zniszczenie grupy terrorystycznej "Spękane Łańcuchy".
- Wybuch pierwszego anty-imperialnego buntu w Sinophia Magna, stolicy planety Sinophia. Jednoczesne lądowanie Tyranidów i Fra'al. Imperium napuszcza na siebie wrogie siły, po czym zgarnia łatwe zwycięstwo i tłumi bunt.
- Odkrycie i zniszczenie silnej komórki mutantów Bladego Rojowiska na Iocanthos w Port Suffering i Stern Hope.
- Pojawienie się i zniknięcie "zielonej plagi roślin" w Sibellus prowadzi do głodu, niepokojów i trzęsień kopca. Wybuch buntu, który rozprzestrzenia się szybko wśród wielu frakcji dysydenckich na całej planecie (pod nadzorem arystokratycznego Rodu Waldcroft). Blade Rojowisko uderza w luźnym sojuszu z buntownikami. Wojna domowa ogarnia cały system gwiezdny, a buntownicy zyskują olbrzymią przewagę nad lojalistami.
- Ataki Bladego Rojowiska rozprzestrzeniają się po Obrębie Golgenna i wybranych planetach reszty Sektoru Calixis.
- Piraci "Dust Raiders" w systemie Fydae jednoczą się i podbijają lokalne imperialne kolonie. Populacja organizuje ruch oporu.

816 -

- Walki z Orkami na Peryferiach zaostrzają się. Fra'al i Tyranidzi lecą w kierunku Subsektora Malfiańskiego, z większą częścią orczej floty na ogonie.
- Inwazja Imperium na Ołtarz, świat w Ekspansji Koronus opanowany przez Chaos i Orków. Zielonoskórzy uciekają w jedynym ocalałym Rok ze swoim Warbossem. Po pyrrusowym zwycięstwie Imperium, planeta zostaje poddana Exterminatus.
- Niepokoje na Vaxanide, zakończone inkwizycyjnym crackdownem na rozbudowaną konspirację Zimnych Handlarzy, tutejszej arystokracji i szpiegów Fra'al.
- Lord Sektor Marius Hax deklaruje "Bladą Krucjatę". Do końca tego roku zostaje stłumiona większość buntów Bladego Rojowiska. Wojna na Scintilli trwa, aczkolwiek lojaliści wyrównują swoje szanse.
- Druga bitwa między Xenos z Peryferiów, okolica Vaxanide. Imperium zastawia na walczących pułapkę, niszcząc Tyranidów i Fra'al. Resztki Orków cofają się na Peryferia.
- Imperium organizuje odsiecze dla Scintilli i Fydae. W tej drugiej biorą udział kontraktowi najemnicy i Rogue Traders. Walki w obu systemach trwają.
- Odkrycie przez Inkwizycję kultu Chaosu na planecie Archaos. Zamieszany Ród Haxtus, rządzący kopcem Thebean.

817 -

- Wojna na Scintilli przygasa. Imperium odzyskuje/zachowuje kontrolę nad prawie wszystkimi punktami na planecie oraz w systemie gwiezdnym. Blada Krucjata zawęża się do dwóch punktów - zrujnowanego kopca Tenebra na Scintilli oraz planety Ysai Ydumee. Pozostałości Rodu Waldcroft uciekają na Peryferia.
- Celebracja zwycięstwa przerwana przez najazd olbrzymich sił Chaosu. Utrata kontaktu z systemem Scintilla. Pozostałe planety Obrębu Golgenna również są atakowane przez najeźdźców, korzystających z elementu zaskoczenia. Rozpoczyna się brutalna i (jak czas pokaże) wieloletnia Wojna z Chaosem (zwana również Calixiańską Czarną Krucjatą).
- Zdrada elementów Floty Bitewnej Calixis i Adeptus Mechanicus na rzecz Chaosu powoduje blokadę Port Wrath i Światów Lathes.
- Wybuch epidemii śmiertelnie groźnego wirusa znanego jako “Szczep Fydae” na Prol I w systemie Prol. Kryzys zduszony w zarodku przez interwencję Inkwizycji.
- Na Zel Tertius w systemie Zel wybucha epidemia Plagi Grzeszników, do spółki z rebelią Bladego Rojowiska. Główne miasta-kopce zostają wybrionione bez większych strat.
- Atak sił Chaosu na system Zel w Marchiach Drususa. Po opanowaniu orbity następuje chwilowe bombardowanie planety. Elitarna kadra żołnierzy Arcywroga desantuje w okolicach stolicy, Batero, oraz miasteczka Montovia w Lasach Ghalima.
- Imperium odzyskuje pełną kontrolę nad Zel Tertius i jej orbitą. Chaos i Blade Rojowisko zostają pobite, a Plaga Grzechów Objawionych zduszona w zarodku.
- Ze zdwojoną siłą wybucha rebelia mutantów i heretyków na górniczych światach Obrębu Golgenna (Sepheris Secundus, Luggnum, Sophano Prime), tym razem pod egidą Chaosu. Imperium jednakże nie pozwala na utratę tych planet i kontruje herezję swoim wojskiem.
- Imperium traci kontrolę nad Siedliskiem 228 na rzecz Chaosu.

818 -

- Februarius: rozpoczyna się Bitwa o Bront. Chaos zyskuje kontrolę nad większością systemu gwiezdnego oraz oczyszcza orbitę Bront z obrońców. Zaraz potem następują pierwsze desanty wojsk oraz bombardowania z orbity.
- Martius: do systemu Bront przybywają imperialne posiłki.
 
__________________
Jeszcze dzień wyjdę stąd
Rzucę bagnet rzucę broń
Przeskoczę każdy mur
Micas jest offline  
Stary 10-11-2012, 23:17   #2
 
Stalowy's Avatar
 
Witam was wszystkich jako wasz przewodnik nie tylko w wierze, ale i po Sektorze Calixis.

Mam nadzieję, że uda nam się do końca tej Krucjaty dotrzeć w pełnym składzie z pokaźną ilością ubitych chaosytów.

Póki co szukam avatara dla mojego kamrata... Ksiądz Dobro Dobro pasuje co prawda do roli wojownika o wiarę i łowcy heretyków, jednak wizerunkiem raczej psułby czterdziechowy klimat. O znalazłem. To będzie dobre:Garść informacji jakie wiecie o Magnusie i Luciusie.

- Obaj zostali oddelegowani do Cadian od Rogue Tradera, który zaoferował swoją pomoc w walkach na Bront. Na obecną chwilę dowództwo regimentu jest ich przełożonymi.

- Obaj są zadeklarowanymi drusianami. Święty Drusus Wojownik był pierwszym Lordem Sektorem Calixis. Tak zwani Adherenci to ludzie, którzy postanowili żyć zgodnie z dogmatami jego kultu który zakłada kontynuowanie jego krucjaty. Prościej rzecz ujmując Święty przykazuje żyć jak żołnierz i tłuc się z wrogami Imperatora gdzie się tylko da.

- Magnus pochodzi z Ekspansji Koronus położonej "na zachód" od Calixis i był wcześniej misjonarzem. Nie wspomina o swojej młodości i rodzinie. Lucius był natomiast inicjatem w świątyni w Port Wander jednak poczuł powołanie do bardziej aktywnego okazywania swojej wiary.
 

Ostatnio edytowane przez Stalowy : 10-11-2012 o 23:43.
Stalowy jest offline  
Stary 11-11-2012, 10:55   #3
 
Tom'Ash's Avatar
 
Gdyby ktoś widział jakiś ładny avek dla obsługi ciężkiego boltera lub w takich klimatach, byłbym wdzięczny. Sam szukałem ale nie znalazłem niczego, co by pasowało.
 
Tom'Ash jest offline  
Stary 11-11-2012, 11:21   #4
 
Micas's Avatar
 
http://good-wallpapers.com/wallpaper...20Troopers.jpg

Klasyk. Po prawej masz do wycięcia i obróbki cały heavy weapon team z bolterem. Swoją drogą jeden z najlepszych klasycznych artów do bitewniaka przedstawiających Cadian.

Tu macie jeszcze dwa:

http://good-wallpapers.com/wallpaper...20Troopers.jpg

http://api.ning.com/files/UYcasSCyyq...rhammer40k.jpg

Poezja. Ostatni przypomina klasycznie malowany obraz.
 
__________________
Jeszcze dzień wyjdę stąd
Rzucę bagnet rzucę broń
Przeskoczę każdy mur
Micas jest offline  
Stary 11-11-2012, 18:51   #5
 
Rudzielec's Avatar
 
Witam wszystkich i oby nam się razem miło grało
 
__________________
Kasia(moja przyszła MG)-"Ale ja nie wiem czy pamiętam jak prowadzić sesje!"
Sebastian(mój kuzyn)-"Spoko to jak jazda na jeżozwierzu, tego się nie zapomina."
Rudzielec jest offline  
Stary 13-11-2012, 09:41   #6
 
Stalowy's Avatar
 
Dobra... coby nie było posuchy zanim MG będzie mógł odpisać założyłem na docu odpowiedni dokument, abyśmy sobie popisali i nie smęcili tylko w gronie własnych postaci.

Link przesyłam na PW, w wiadomości zwrotnej zarzućcie mailami to was dodam do listy udostępnionych.
 

Ostatnio edytowane przez Stalowy : 13-11-2012 o 09:47.
Stalowy jest offline  
Stary 14-11-2012, 22:39   #7
 
Micas's Avatar
 
Karniak, panowie!

Stalowy, kaj prawem pisujesz w pierwszej osobie i pozwalasz to potem wklejać ludziom drugim i trzecim?

Arvelus, czemu beztrosko wklejasz posty w których inni popełniają takie gafy?

Do poprawki.
 
__________________
Jeszcze dzień wyjdę stąd
Rzucę bagnet rzucę broń
Przeskoczę każdy mur
Micas jest offline  
Stary 15-11-2012, 08:58   #8
 
Stalowy's Avatar
 
Wersję poprawioną wesłałem do Arvelusa. Jak tylko się pojawi to podmieni.

Post był napisanie wspólnie, a mamy z innej sesji przyzwyczajenia jeżeli chodzi o wklejanie wspólnych postów do tematów.

Aby było gitowo już całkowicie, zacznę pisać indywidualne w trzeciej. Nie będzie na przyszłość problemu z przestawianiem się i w ogóle.
 
Stalowy jest offline  
Stary 17-11-2012, 22:25   #9
 
Micas's Avatar
 
W zeszły i ten weekend pracowałem nad mechaniczną stroną waszych kart postaci (w zasadzie to ekwipunku) oraz regimentu. Zamieszczam (trochę spóźnione) wyniki pracy:

Cytat:
412th CADIAN SHOCK TROOPS REGIMENT

Świat pochodzenia: Cadia (świat-forteca)
* +3 US, +3 SW
* Wiedza Powszechna (Wojna, Imperium, Imperialna Gwardia)
* Żywotność: standardowa

Cechy specjalne:
Znienawidzony Wróg - Chaos (test SW +10 by zachować zimną krew przy spotkaniu z Chaosytami)
Doktryna Bojowa (wybór talentu: Nerwy ze Stali lub Sprint)
Zrodzony do Wojny (próba złamania protokołu wiąże się z testem SW)

Oficer głównodowodzący: Choleryk
* Błyskawiczna Reakcja

Typ regimentu: Piechota Liniowa
* +3 K, -3 Int
* Atletyka
* Błyskawiczne Przeładowanie
* Las-karabin wz. Kantrael (4 baterie), Pancerz Flak Gwardzisty, 2 Granaty Frag, 2 Granaty Krak

Doktryna treningowa:
Zahartowani Wojownicy
* +2 WW
* Uliczna Walka
* Można wymienić standardową broń białą na dowolną Główną, zwykłej jakości, lub zaaplikować ulepszenie Mono do obecnie posiadanej.

Doktryna specjalnego ekwipunku:
Dobre Zaopatrzenie
* +2 magazynki do podstawowej broni
* +2 tygodnie żelaznych racji
* +1 granat Frag, +1 granat Krak
* +10 do Logistyki przy testach na zdobycie paliwa i części zamiennych do pojazdów

Ekwipunek:
- Las-karabin wz. Kantrael (4 lub 6 baterii) LUB Krótki Las-karabin (vel Las-karabinek) wz. Kantrael MG (4 lub 6 baterii) + szyna montażowa na broń białą
- Laspistolet wz. Mars Mark II (2 lub 4 baterie) LUB Rewolwer wz. Gorgon "Widowmaker" (12 lub 24 naboje)
- 3 granaty Frag
- 3 granaty Krak
- Nóż bojowy (może zostać ulepszony do Mono lub wymieniony na inną zwykłą broń białą)
- Bagnet na broń (może zostać ulepszony do Mono jeśli nóż bojowy pozostaje "as it is")
- Pancerz Flak Gwardzisty lub Kamizelka Flak (jeśli to człowiek z zaplecza)
- Respirator
- Foto-wizjer
- Chrono
- Mikro-komunikator
- Uniform 412 Regimentu Cadiańskiego
- Kiepski sprzęt pogodowy
- Rucksack lub torba na ramię
- Zestaw podstawowych narzędzi
- Zestaw naczyń i sztućców polowych oraz menażka
- Karimata i śpiwór
- Składana lampka z akumulatorem
- Zestaw higieniczny
- Nieśmiertelniki
- "Elementarz Imperialnego Piechura" (aktualna edycja calixiańska)
- Żelazne racje żywnościowe (4 tygodnie)
Niektóre rzeczy mogą się nie zgadzać, głównie w ekwipunku. Postanowiłem dodać kilka rzeczy ponadprogramowo. Co do ekwipunku: jest to wersja ostateczna, zawierająca fanty które przyznano z rodzaju regimentu oraz doktryny.

Do sesji wprowadzę także postać "enpeca koronnego". Mam taką manierę, że do większości swoich kampanii wciskam postać, którą poniekąd prowadzę jak swoją. Wyjątku nie przewiduję.

Właściwy post ruszający akcję do przodu "się tworzy".

EDIT: Post wysmażony i podany na tacy. Smacznego. Następna wieczerza w przyszły weekend.
 
__________________
Jeszcze dzień wyjdę stąd
Rzucę bagnet rzucę broń
Przeskoczę każdy mur

Ostatnio edytowane przez Micas : 19-11-2012 o 01:12.
Micas jest offline  
Stary 19-11-2012, 17:18   #10
 
Stalowy's Avatar
 
Ok ludzie. Proponuję nakreślić jakiś wspólny post, tak aby było co pisać przez tydzień. Tylko trzeba się ugadać o będziemy opisywać... na pewno wieczorny trening. Jakieś jeszcze propozycje?


Cran, Rudzielcu... zapraszam na doca.
 

Ostatnio edytowane przez Stalowy : 20-11-2012 o 21:21.
Stalowy jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:27.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168