Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Science-Fiction > Archiwum sesji z działu Science-Fiction
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-04-2013, 23:24   #1
 
Sekal's Avatar
 
[komentarze] Strefa Zagrożenia

Witam.

Na początek, jako, że kilka osób jeszcze u mnie nie grało, kilka prostych zasad, których chciałbym, byście w jakiś tam sposób przestrzegali. Piszemy w 3 osobie czasu przeszłego, nic nie pogrubiamy, nic nie kolorujemy. Dialogi najlepiej oznaczać kursywą.
Z rzeczy bardziej skomplikowanych: bardzo ciężko znoszę posty kilkulinijkowe. Ja postaram się dać Wam zawsze coś do roboty, chciałbym, aby było mi to rekompensowane postami "normalnych" długości. Wiem, że każde z Was pisać umie, więc mam nadzieję, że to wyklaruje się szybko. To czego także proszę unikać, to kończenia postów jakimś pytaniem, kwestią, czymkolwiek, co wymaga równie krótkiej odpowiedzi. Do rozgrywania dialogów jest komunikator, PW, a także w razie czego: WSPÓLNY DOC. Tego ostatniego będziemy używać mam nadzieję niezbyt często, ale do rozmów grupowych nadaje się znakomicie. Na koniec kolejki zwykle pragnę ujrzeć zaczątek chociaż dalszych akcji. Nie tylko koniec dialogu. Czy co gorsza swojego posta z perspektywy postaci. Nie zabraniam działać, czasami wystarczy zadać mi kilka pytań, czy przeprowadzić krótką rozmowę z npcem, aby przesunąć akcję dość znacznie do przodu.

Ok, to tyle straszenia. W rozgrywce nie wygląda to już chyba tak przerażająco, Ci co ze mną już grali to wiedzą.
Co teraz? Ano, chciałbym zobaczyć tu opis postaci wszystkich najemników. Znacie się, więc napiszcie o tym, co wiedzą pozostali najemnicy, a także ustalcie między sobą, skąd się znacie, w ilu akcjach uczestniczyliście, czy pracujecie sami czy tworzycie wspólnie jakąś nazwaną najemniczą grupę, etc. Ważna jest też sprawa dowódcy. Czy jakiegoś wybieracie, kto nim będzie? A może jakoś inaczej ze sobą współpracujecie podczas akcji?
Osoby grające "wsparciem" tego nie piszą, od nich poproszę opis w pierwszym poście sesyjnym dopiero - jako, że poznają resztę postaci dopiero wtedy właśnie.
Mam jeszcze kilka spraw do omówienia i zrobienia, ale to już będzie na PW, z każdym osobiście.

Swój post powoli zacznę pisać, pojawi się po ustaleniach najemników. Wtedy też poproszę każdego o uzupełnienie mechaniki i co jeszcze ważniejsze - ekwipunku w kartach postaci. Będę bezczelnie odliczał każdy granat i magazynek.

Poza tym życzę oczywiście miłej gry. Gdyby ktoś miał jakieś pytania/kwestie i inne takie - to pisać śmiało, wbrew pozorom nie gryzę.
Aha, jeszcze jedno: avatary o szerokości 200 pikseli.
 
Sekal jest offline  
Stary 04-04-2013, 00:11   #2
 
Eleanor's Avatar
 
W taki razie ja zacznę
Witam wszystkich starych znajomych i nowych graczy. Obyśmy się bawili tak dobrze jak zawsze

Info dla Graczy

Valerie Rusht
W świecie najemników znana jest od około 10lat. Nikt nie wie czym zajmowała się wcześniej. Choć krążą pogłoski, że sporo podróżowała.
Osobą, która bezpośrednio przekazuje jej zlecenia jest Thomas Kalvain, były najemnik, obecnie zajmujący się organizowaniem grup najemniczych i szkoleniami.

Wśród tych, którzy znają ją bardziej znana jest jako Shade. Cień w którego potrafi się zmienić podchodząc niepostrzeżenie do wroga, a także Zasłona: Na pierwszy rzut oka wesoła, pogodna dziewczyna, która lubi imprezować i cieszy się życiem. Jeśli jednak ktoś próbuje ją poznać dokładniej, dowiedzieć czegoś więcej, dochodzi do wniosku, że jest dość tajemnicza. Skryta. Niewiele mówi o sobie czy o swojej rodzinie i przeszłości.
Nie ma problemów z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich.
Nie ma stałego związku, często nawiązuje chwilowe, niezobowiązujące przygody. Wykorzystuje fizyczną atrakcyjność, by osiągnąć konkretne cele.
Interesują ją nowe wyzwania. Potrzebuje stałych dawek adrenaliny w życiu, choć nie ryzykuje niepotrzebnie.

Działanie podczas akcji:
Opanowana, odpowiedzialna, bardzo szybka i jednocześnie cicha. Wysportowana i zręczna. Doskonale posługuje się białą bronią. Dobrze strzela. W przypadku koniecznym, nie zawaha się zabić. Zrobi to sprawnie i bez skrupułów.

Wygląd:

Dziewczyna szczupła jednak o wysportowanej sylwetce. Wzrost 170cm. Mały biust, zdecydowanie maksymalnie rozmiar „A”
Oczy o zmiennej barwie przejawiającej się w tonacji szaro-zielono-niebieskiej. Skóra opalona, jednak widać, że to nie efekt solarium, a naturalna opalenizna będąca efektem częstego przebywania na słońcu. Włosy, długie, ciemnobrązowe, układające się w naturalne loki.
Porusza się z wrodzonym kocim wdziękiem.

Najbardziej spektakularne osiągnięcie ostatniego roku:
Uratowanie z rak porywaczy wnuka Waltera Stewarta, multimilionera, właściciel wielu winnic w dolinie Napy i słynnych wytwórni win w San Francisco.

Tyle wiedzy ogólnej.
Co do konkretnych powiązań postaci zapraszam na PW/GG/itd
dla tych co jeszcze nie znają, mój nr gg: 5290911

PS.
Nie szukajcie Shade na Facebooku itd. szkoda fatygi...
 

Ostatnio edytowane przez Eleanor : 04-04-2013 o 00:29.
Eleanor jest offline  
Stary 04-04-2013, 11:05   #3
 
Tom Atos's Avatar
 
Peter „Wig” Wingfield.

Pan „Peruka” nie jest osobą tajemniczą, ale nie wszyscy wszystko o nim wiedzą.

Ogólnie znane informacje z katalogu „1001 najmitów na każdą okazję”:

Lat 38, wygląd jak na avku , były sierżant Royal Marines, specjalista od materiałów wybuchowych, pułapek i strzałów z daleka, nie ukrywa swoich monarchistycznych sympatii i rasowych antypatii. Kulturalny i uprzejmy w obyciu, schludny i akuratny.

Mniej znane fakty:

Wig ma sztuczną lewą rękę i prawe oko, cena zabaw z nitrogliceryną, rozwodnik, ma 10 letniego syna, zarabia na alimenty i studia potomka.
Ma dość sarkastyczne poczucie humoru, ale można na nim polegać, jest niezwykle lojalny. Ma zasady i nie zrobi wszystkiego za każda cenę. Lubi planować. Jest do perfekcji opanowany. Nie lubi starć wręcz. Woli zabijać z daleka. Przykłada się do swojej roboty. Żołnierz z zamiłowania. Wojaczkę traktuje jak rodzaj sportu.
 
Tom Atos jest offline  
Stary 04-04-2013, 14:36   #4
 
Cybvep's Avatar
 
Felix "Fox" RaverInformacje dla graczy:

31 lat, 179 cm, krótkie, czarne włosy, piwne oczy. Mimo iż daleko mu do cherlaka, zdecydowanie nie ma postury osiłka - jest szczupły i wysportowany. Urodził się w Liverpoolu, ale rzadko rozmawia o swoim dzieciństwie - wiadomo głównie tyle, że nigdy nie poznał własnych rodziców. Zazwyczaj ubiera się w skóry i trzyma na uboczu, starając się nie wyróżniać z tłumu zbyt ekscentrycznym wyglądem czy zachowaniem. Na co dzień często skrywa oczy za ciemnymi okularami i chodzi zamyślony, jakby nieco nieobecny. Zazwyczaj sprawia wrażenie dość oschłego i zamkniętego w sobie, ale podczas luźniejszych spotkań staje się bardziej rozmowny i wyluzowany, często żartuje, lubi grać w karty, nie stroni od alkoholu. Następnego dnia może jednak zachowywać się tak, jakby "wczoraj" nic się nie wydarzyło, do czego trzeba się przyzwyczaić.

W robocie jest bardzo skupiony i wnikliwie bada otoczenie (w ogóle znacie go przede wszystkim jako dobrego obserwatora). Specjalista od karabinów snajperskich, zdecydowanie preferuje zatem walkę na dystans. Gdy trzeba, nieźle posługuje się też karabinami automatycznymi. Fakt, że jest w stanie utrzymać broń w tej samej pozycji nienaturalnie długo wskazuje na to, że jego ramiona zostały zmodyfikowane. Nie jest też tajemnicą, że oczy, mimo iż wyglądają na naturalne, wcale takie nie są- sam Felix uważa, że w dzisiejszych czasach snajper z naturalną parą oczu jest jak ślepiec. Podczas misji może zmieniać swoją pozycję kilkukrotnie i zakłada jedynie lekki pancerz, aby zachować jak największą mobilność. Bardzo zasadniczy, od członków grupy wymaga dużej precyzyjności. Co to znaczy, że strażnik znajduje się „niedaleko wejścia”? Ile to jest to niedaleko? 5m? 20m? Jak to, „zajmie mi to tylko chwilkę”? „Robot w polu widzenia” to za mało... Liczą się konkrety.

Wychowanek tzw. grupy Namury, zajmującej się szkoleniem najemników i działającej głównie w Wielkiej Brytanii, ale posiadającej pewne wpływy także w dawnych brytyjskich koloniach, zwłaszcza w Kanadzie i Egipcie. Ciągle utrzymuje z grupą kontakt, ale od dłuższego czasu jego pracodawcami są przede wszystkim różne korporacje. Lubi wiedzieć, dla kogo pracuje i wszelkie "niespodzianki" go irytują.

Wiecie, że Felix ma dość skomplikowaną relację z kobietą o imieniu Jane, jednak nie jest w stałym związku. Raver nie ma problemu z przyznaniem, że Jane jest osobą mu najbliższą, ale rzadko wdaje się w szczegóły i nie lubi, gdy ktoś jest tutaj dociekliwy. Stara się wyraźnie oddzielać sprawy prywatne od zawodowych.

Z drobnostek - fan klasycznego, brytyjskiego rocka, uznający go za jeden z najlepszych wytworów kultury Wysp.

----

Co do ustalenia relacji w grupie itp., póki co plan jest taki, by ustalić to na PM i wrzucić tutaj tylko ostateczną wersję.
 
Cybvep jest offline  
Stary 04-04-2013, 19:32   #5
 
Widz's Avatar
 
Kane "Irishman" O'Hara

Informacje ogólne:

Dobrze zbudowany, dość przystojny facet o pociągłej twarzy. Krótkie brązowe włosy, zielone oczy. Porusza się lekko i szybko, czasami jego ruchy niezwykle przyspieszają. Zwykle opalony, z kilkudniowym zarostem na twarzy. Nosi się luźno po wojskowemu, bez przestrzegania jakiś norm. Na oko ma trzydzieści kilka lat, jak się go spyta to mówi, że 36.

Tyle można zauważyć w pierwszych godzinach obcowania z nim. W czasie roboty jest zupełnie inny niż po niej. Bezpośredni, zwykle gadatliwy i żartobliwy. Lubi się zabawić, jednak lubi też profesjonalne podejście do roboty. W czasie akcji poważny i konkretny.
Ciągle poszukuje czegoś nowego, nie dla niego siedzenie dłużej w jednym miejscu. Wszędzie gdzie trafi, wydaje się być swobodny. Mimo kilkunastu lat poza krajem nie stracił nic z mocnego, irlandzkiego akcentu, skąd wziął się jego dość pospolity przydomek. Sam woli imię - Kane oznacza bowiem wojownika w języku irlandzkim.

Przeszłość ma niejasną prócz faktu, że służył w wojsku. Chodzą też plotki o powiazaniach z NeoIRĄ, których Kane nie potwierdza. Kto jednak zrobi dobry wywiad, to dowie się, że pojawiał się na całym świecie, często w bardzo paskudnych akcjach.

W walce czuje się jak ryba w wodzie. Preferuje krótki dystans, wspomagając się wszczepami sprawiającymi, że zwykle jego celny cios nokautuje przeciwnika. Gdy nie ma możliwości tak bezpośredniej walki, korzysta z automatycznej strzelby.


==============

To ja i witam, życząc dobrej gry.
 
Widz jest offline  
Stary 04-04-2013, 23:44   #6
 
Cybvep's Avatar
 
Odnośnie tych ustaleń dot. grupy - jest tutaj jakiś termin, czy po prostu stosujemy zasadę im szybciej, tym lepiej?
 
Cybvep jest offline  
Stary 04-04-2013, 23:46   #7
 
Sekal's Avatar
 
Termin jest taki, że jutro zaczynam pisać posta.
Także chcę mieć to szybko. Jak cały czas powtarzam, wiele nie potrzebuję, ale wątek ten pragnę zamknąć przed rozpoczęciem.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 05-04-2013, 23:23   #8
 
Sekal's Avatar
 
No to zaczęliśmy. Nie zatrzymywałem posta wcześniej, jako, że macie ciągły kontakt ze zleceniodawcą.
Nie opisywałem też postaci, więc w pierwszych postach proszę zawrzeć opis wyglądu, zwłaszcza obecnego stroju i wyposażenia. Oczywiście specjalistki opisują postaci w pełni.

Na początek czas do następnego piątku (12.04) włącznie.

Do wydarzeń z posta można oczywiście wracać, macie okazję się poznać, pogadać. Poznać zwłaszcza postaci Efci i Kanny. Można też dopytywać o szczegóły poprzez komputer czyli mnie.

Jeszcze jedna ważna sprawa, o której nie wspomniałem w pierwszym poście komentarzy. Za brak jednego odpisu i brak powiadomienia dostaje się żółtą kartkę. Za drugi zwykle dziękuję za grę. Za zgłoszony brak posta nie gryzę, chyba, że pojawia się to nagminnie.

Jeszcze raz miłej gry.

Aha. Pamiętajcie o uzupełnieniu mechaniki i ekwipunku w swoich kartach. Chciałbym, by były tam do końca pierwszej kolejki. Jak ktoś potrzebuje coś dodatkowego czy jeszcze coś ze mną obgadać to jak zwykle służę pomocą.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead

Ostatnio edytowane przez Sekal : 06-04-2013 o 10:16.
Sekal jest offline  
Stary 07-04-2013, 12:31   #9
 
Widz's Avatar
 
Yo

Kwestia dowodzenia. Sprawę przemyślałem, warto może, by każdy ze trzy grosze powiedział na ten temat. Nie ma żadnego sensu, byście czekali na mnie ze swoimi postami, nie ma również żadnego wyjaśnienia dla pisania czegoś w stylu "Kane spóźniał się z wydawaniem rozkazów" o ile sam takiego wahania nie zaznaczę. Kiedy uda mi się wrzucać posty to będę wrzucał, ani wcześniej ani później.

Rozwiązania, które widzę, są dwa: gdy potrzeba rozkazów, piszę je tutaj w komentach po poście MG. Typu w danej sytuacji: Shade na zwiad, Kane pilnuje specjalistek, Fox szuka dobrej pozycji do ostrzału, Wig zamyka pochód, wszyscy kierujemy się na północny wschód unikając wzroku nadjeżdżających. W swoim poście rozwijam to dokładniej, dzięki tym kilku słowom możecie za to dać to już u siebie i działać.
Drugie z rozwiązań, to działanie "na czuja". Znają się najemnicy, to można założyć, że również swoje role. W swoich postach, jak wypadną przed moim, działacie jak uważacie, a w razie co mój post prostuje rozkazy i jest najbardziej istotny dla MG przy pisaniu jego posta.

Inaczej musielibyśmy to za każdym razem obgadywać razem czy pisać pw, co nie wiem czy ma sens. Pierwsze rozwiązanie wydaje mi się optymalne, w razie dyskusji i innych pomysłów, wydarzeń pozwala też na szybką reakcję i napisanie ewentualnie czegoś więcej

Pozdro
 
Widz jest offline  
Stary 07-04-2013, 13:16   #10
 
Eleanor's Avatar
 
Myślę, że można wstępnie założyć jako główne rozwiązanie pierwsze. Natomiast w przypadku gdybyś z jakichś przyczyn nie mógł napisać zastosujemy formułę drugą. Nie widzę problemu, by to stosować wymiennie. Pewnie i tak wszystko wyjdzie "w praniu"
 
Eleanor jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:42.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168