Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Warhammer > Archiwum sesji z działu Warhammer
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu Warhammer Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemie Warhammer (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-07-2017, 20:19   #1
 
pi0t's Avatar
 
Reputacja: 50257 pi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Cienie nad starym światem cz. II

Witam wszystkich na początek parę zasad ogólnych:

• Mechanika postaci wędruje do panelu sesji, żebym miał do niej wygodny dostęp.
• Dialogi od myślnika i kursywą.
• Myśli zaznaczać tyldą
• Grafiki wedle uznania.
• Pierwsza osoba odpisująca na mój post ma większe szanse na osiągniecie sukcesu (system motywacyjny).
• Dłuższe nieobecności dobrze by było zgłaszać, staramy się trzymać terminu pięć dni dla Was, trzy dla mnie.
• Jeżeli załatwiacie coś poza tematem sesji (np dialogi dwóch postaci, o których nie mają dowiedzieć się inni, to proszę o podesłanie tego do mnie na pw)
• Avatary postaci na 200 pikseli, wstawcie je do panelu (jak już ruszy sesja)
• Współtworzenie świata - w granicach zdrowego rozsądku, ale możecie i macie ingerować w świat. Ważne szczególnie na początku przygody, jak będzie wyglądał festyn i święto w dużej części zależy od Was samych.
• Punkty szczęście odnawiają się w tempie 1 punkt co 10 stron. (10,20,30 strona i itd).
• Punkty przeznaczenia - oprócz tego co w podręczniku działają jak PSz na sterydach: - Użycie bez czekania na moją reakcję - zapewniają automatyczny sukces o rozmiarach przekraczających maksymalny sukces. Użycie po mojej odpowiedzi zmienia jej efekt - pojawia się post hen_cerbina
Przykład ([Komentarze] Cienie nad starym światem) Wyjaśnienie ([Komentarze] Cienie nad starym światem)

Zapraszam do komentowania, witania i wszelkich sugestii. Zachęcam również do opisanie swoich postaci, podzieleniem się informacjami z pw (nie dotyczy Avitto), czy jako teraźniejszy dialog. Lub retrospekcje z tych wydarzeń. (Tutaj, później w temacie sesji, albo zachowajcie je dla siebie).

Zakładam, że podróżujecie z sobą od jakiegoś czasu, mieliście czas się mniej lub bardziej poznać – nie dotyczy Avitto, który jest miejscowym.


Ważne:
Ponieważ na części KP ta sprawa różnie wyglądała. Na początek macie ekwipunek tylko i wyłącznie z I i II profesji + 20 zk (oraz część z Was ekwipunek z pierwszej przygody). Możecie go sprzedać ([Warhammer II ed.] Cienie nad starym światem cz II), ale wszelkich zakupów dokonacie już w Fortenhaf.

stany zdrowia
zdrowy / draśnięty / lekko ranny / ranny / ciężko ranny / krytyczny / śmierć

Obecnie ranni, stan PS/PP
Lennart Schatz - zdrowy 1/1
Oskar von Hohenberg - ranny 2/1
Otto Widdenstein - ciężko ranny 0/1
Roel Frietz - ciężko ranny / krytyczny 1/1
Svein Dahr - lekko ranny 1/2
Erich von Kurst - zdrowy 1/1
Gretta - zdrowy 2/2


W roli przypomnienia: ([Warhammer II ed.] Cienie nad starym światem) - tak dla zainteresowanych.


 
__________________
Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!

Ostatnio edytowane przez pi0t : 20-02-2019 o 11:07.
pi0t jest offline  
Stary 01-07-2017, 20:21   #2
 
pi0t's Avatar
 
Reputacja: 50257 pi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputację
Informację:

Cześć I wydarzyła się w 2523KI teraz jest rok 2526KI, tak więc jest pewien przeskok czasowy.

Obecnie waszym głównym zmartwieniem jest stan zdrowia Norina Rogarssona. Krasnolud jest nieprzytomny, ma gorączkę, majaczy w swoim języku. Trzeba go nieść lub wiązać do siodła. Nie spożywa żadnych posiłków, a jego stan pogarsza się z każdą dobą. Próby Waszego leczenia były nieudane, nie jesteście w stanie mu pomóc będąc na szlaku, wymaga fachowej opieki.

Ponadto na skutek nieszczęśliwego kaprysu pogody, okropnej całodniowej nawałnicy/ nieudanego czaru maga/innego cholerstwa Wasze zapasy żywności uległy zepsuciu (pleśń, grzyb, albo zgniło).

Wasz ubiór jest poszarpany i brudny, broń stępiona, a reszta wyposażenia wymaga drobnych napraw. Na wasze szczęście w sakiewkach brzęczy wam złoto…


FORTENHAF – miasteczko zbudowane na planie koła, leżące na rozstaju dróg, obok którego przepływa rzeka. Jest to osada otoczona murem, która liczy sobie niecały 1000 mieszkańców (2500 obecnie z uwagi na święto i festyn). Spora część przyjezdnych koczuje pod murami, na okolicznych polach. Budynku w Fortenhaf to przede wszystkim drewniane, kryte strzechą domy, w których mieszka biedota. Główna ulica prowadząca od bramy północnej do południowej jest jednak wybrukowana kocimi łbami. Natomiast budynki znajdujące się wokół placu targowego są zbudowane z kamienia. Nieludzie są rzadkością, w osadzie mieszka kilkunastu niziołków, paru krasnoludów, a elfa spotkacie tylko jeśli jest przejazdem. Wielu mieszkańców przybyło do osady z uwagi na zwolnienia z podatków, pochodzą oni z całego imperium. Większość osadników to biedni rzemieślnicy i chłopi pracujący na okolicznych polach. Nie żyją oni jednak na granicy nędzy. Zawsze mają co włożyć do garnka. Jedynie niewielka część populacji miasta to bogaci, lub bogacący się kupcy, rzemieślnicy, właściciele ziemscy.

Fortenhaf – ważne miejsca/budynki

• brama północna i południowa, za dnia stoją otwarte, na noc są zamykane (za wyjątkiem święta zbiorów),
• plac targowy (dół dla skazanych w północnej części placu, handlarz końmi, wózki odpustowe, kilku sztukmistrzów, treser...)
• gospoda Przy Bramie - odwiedzają ją raczej bogatsi mieszkańcy osady. Patrząc po pozostałych gościach można tutaj kulturalnie spędzić czas na rozmowie przy dobrym winie, zagrać w kości, czy posłuchać koncertu,
• gospoda Czerwony Kogut,
• garnizon - składający się z trzech drewnianych budynków otoczonych niską palisadą (jeden wygląda na stajnię, drugi jest zapewne budynkiem mieszkalnym, zatem trzeci prawdopodobnie był zbrojownią),
• świątynia Ulryka -świątyni Ulryka, ta była zbudowana na planie kwadratu. Solidny budynek wykonano z kamienia, nad samym wejściem widnieje starannie wykonana płaskorzeźba w kształcie wilczego łba, jest to jedyna ozdoba wykonana na świątyni.
• kapliczka Shally - nieduży budynek otynkowany na biało. W jego rogach stoją kolumny, a w środku mieści się niewielki ołtarz z namalowany symbolem Białej Pani,
• dom burmistrza, - potężny, murowany, trzypiętrowy dom, otoczony przez prawie metrowy żywopłot i niewielki, lecz wspaniale utrzymany ogród.
• ratusz, piętrowy, z wysokim podpiwniczeniem. Portyk wejściowy był ozdobiony dwoma kolumienkami. Na środku czterospadowego dachu znajdowała się niewielka wieżyczka. Z pewnością jest to jeden z najbardziej okazałych budynków w całym mieście.
• młyn - spalony (gniazdo szczurów),
• siedziba Josefa Kawohlusa z kolegium Jadeitu, znajdowała się na uboczu osady. Żyje on w niewielkim drewnianym domu,
• rzeźnik,
• kowal,
• magazyny,
• tawerna Salamandra,
• przytułek/szpital - znajduje się tuż koło kapliczki Shally,
• piekarz,
• cmentarz za murami miasta,
• sporo drobnych straganów (Stary Freimaier - sprzedawca ryb, targowisko z amuletami, relikwiami i itp).

W Noc Wiedźm w 2500 roku w bogatej szlacheckiej rodzinie urodził się chłopiec imieniem Klettus. Różnił się on jednak od swoich rówieśników. Zamiast bawić się z innymi dziećmi, budował ołtarze, na których składał ofiary i palił kadzidła ku czci wymyślonych bóstw o dziwnych imionach, wyśpiewywał psalmy i rytualne pieśni w nieznanych językach. Zaczął wierzyć, że jest wybrańcem, który ma zapowiedzieć nadejście nowego ładu. Mówił, że został trafiony przez boga promieniem w nieistniejącym kolorze, że w snach widzi przyszłość. Godzinami medytował, a potem wieszczył o nadchodzącej Burzy Chaosu i końcu świata. Rodzina nie szczędząc majątku ratowała chłopca od rąk kapłanów i magów. Z biegiem lat obsesja Klettusa przybierała na sile. Traktowany przez najbliższych jak szaleniec, schowany w cieniu zniknął zamknięty we dworze na wiele lat.
Do czasu. Gdy w 2520 doszło do kolejnego wielkiego najazdu sił Chaosu, pozbawieni nadziei ludzie mogli odwołać się już tylko do bogów. Klettus uciekł z domu i udał się północ do obozów uchodźców i zakładanych leprozoriów, gdzie zaczął nawracać. Religia ta wraz z marszem chaosu bardzo szybko rozpowszechniała się na północno wschodnich terenach imperium. Kult Klettusa rósł w siłę, a wraz z nimi umierali starcy, mężczyźni w sile wieku, kobiety i dzieci, którzy nie ulegali jego namowom.
Jednak gdy Archon został pokonany, kościół Sigmara nie mógł dłużej tolerować takiego stanu rzeczy. Większość członków jego kultu zostało uwięzionych, śmierć nie ominęła również samego Klettusa. Pierwszego dnia miesiąca spalono go na głównym placu Waldenhof. Świadkowie twierdzą, że przed egzekucją przepowiedział nadejście swego pana.


 
__________________
Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!

Ostatnio edytowane przez pi0t : 12-03-2018 o 22:38.
pi0t jest offline  
Stary 02-07-2017, 01:53   #3
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 33948 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
No to witam Wszystkich Starych i nowych współgraczy. am nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni i przygoda się rozkręci ku naszej uciesze

Powodzenia Wszystkim
 
Hakon jest offline  
Stary 02-07-2017, 08:18   #4
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 70426 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Ja również wszystkich witam i życzę dobrej zabawy i przeżycia wielu przygód
 
Kerm jest teraz online  
Stary 02-07-2017, 14:54   #5
Rozmowy przy kawce
 
Avitto's Avatar
 
Reputacja: 38961 Avitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputacjęAvitto ma wspaniałą reputację
Łoł. To tak. Mam nadzieję, że miło spędzimy razem czas.

Nasz MG ma poczucie humoru. Szczerze gratuluję. Porywacz zwłok i akolita Morra w jednej sesji. Nic, tylko wziąć popcorn i czytać.
 
Avitto jest offline  
Stary 03-07-2017, 12:31   #6
 
Morel's Avatar
 
Reputacja: 13273 Morel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputację
I jeszcze plugawy czarodziej - bezbożnik jeden. Gorzej, jak Elf, człowiek i krasnolud.

PS. Witam wszystkich. Na pewno będzie fajnie
 
Morel jest offline  
Stary 03-07-2017, 14:05   #7
 
pi0t's Avatar
 
Reputacja: 50257 pi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputację
Porywacz zwłok, akolita Morra i plugawy czarodziej i to jeszcze nie wszystko.
Nie wiem jak potoczy ta historia i mam pewne obawy, ale warto było podjąć to ryzyko.
Tak tylko w roli przypomnienia.
Zakładam, że podróżujecie z sobą od jakiegoś czasu, mieliście czas się mniej lub bardziej poznać – nie dotyczy Avitto, który jest miejscowym.


edit:
Doliczając dwóch szlachciców to możemy mieć do czynienia z wyjątkowymi indywiduami. Nawet zwyczajność żołnierza - przepatrywacza zdaje się czymś szczególnym przy takiej grupie.
 
__________________
Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!

Ostatnio edytowane przez pi0t : 03-07-2017 o 19:20.
pi0t jest offline  
Stary 03-07-2017, 14:44   #8
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 67814 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
"nie wszystko" potwierdza. Przy takiej drużynie zupełnie zmieniła mi się koncepcja opowieści dziadygi, ale będzie ciekawiej.
 
hen_cerbin jest offline  
Stary 03-07-2017, 18:58   #9
 
pi0t's Avatar
 
Reputacja: 50257 pi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputację
Dziś powoli ruszamy - zapraszam.
Jak tylko pojawi się dziadyga, to Was dodam do panelu.
 
__________________
Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!
pi0t jest offline  
Stary 03-07-2017, 19:19   #10
 
Ismerus's Avatar
 
Reputacja: 7012 Ismerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputację
Również witam i życzę miłej gry. No i cierpliwości do mojej postaci ^^
 
Ismerus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169