Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Warhammer > Archiwum sesji z działu Warhammer
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum sesji z działu Warhammer Wszystkie zakończone bądź zamknięte sesje w systemie Warhammer (wraz z komentarzami)


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-09-2017, 15:58   #1
 
MrKroffin's Avatar
 
[komentarze] Szóstka z Zweufalten
Witajcie ,

jak to mówił Yarpen Zigrin, szóstka to liczba idealna. By świniaka spożyć i antałek piwa opędzlować. Dziś znów przeczytałem ten cytat i nie mogłem się powstrzymać, by go tu nie przypomnieć .

Zanim rozpoczniemy grę, musimy ustalić kilka kwestii, które ujmuję poniżej w formie pytań. Dobrze byłoby też, abyście ustalili w najbliższym czasie, jakie relacje łączą Wasze postacie, w końcu znają się od dzieciństwa. Wkrótce posprawdzam też mechaniki i ew. uwagi powysyłam na PW. Ale to ze spokojem.

Ardel, jako że będziesz dopiero od środy, postanowiłem po prostu nie ująć Troci w pierwszej scenie. Nic nie straci, a gry spowalniać nie będziemy.

Kilka moich uwag ogólnych:
  • Starajmy się grać z czasem na odpis ustalonym na 5/2 - nie będę nikogo gonił z terminem, ale starajmy się tego trzymać, bo inaczje sesja się rozchodzi, psujecie zabawę sobie i innym. Czasu jest dużo, długości postów nie narzucam, ale zachęcam do dłuższej formy. Lepiej jednak odpisać krótko niz wcale, niech się akcja toczy.
  • Jako esteta pogrubiam imiona postaci graczy, a dialogi piszę kursywą - fajnie, jeśli i wy jesteście estetami . W niektórych sesjach także myśli postaci zaznacza się szczególnie - kursywą i tyldą.
  • Indent i justuj powinny cechować wszystkie nasze posty, bo źle się czyta takie hałdy niesformatowanego tekstu. I oczywiście jako taki podział na części składowe.
  • Jeśli załatwiacie coś między sobą, jakieś ukryte działania czy dialogi, przed wstawieniem proszę o wysłanie tego do mnie. Lubię wtryniać się graczom w takich momentach .
  • Avatary spróbujmy ujednolicić do 200x200 px, dobrze wyglądają też postrzępione w ten sposób, w jaki zrobiłem to z obrazkami w rekrutce. Łatwo to zrobić w Gimpie, jest forumowy poradnik tu ([Samouczek] Szarpanie krawędzi obrazów by Lechu...).
  • Proszę zgłaszać wszelkie dłuższe nieobecności. Takie, które uniemożliwią Wam odpis w turze (w trakcie walk ten czas się zmienia, miejcie to na uwadze)
  • Za wiążącą mechanikę postaci uznaję to, co macie w KP, tam też będziemy wprowadzać zmiany.
  • Gramy bez PS, zaś PP używam w każdej chwili, w której Waszej postaci grozi śmierć.

Trochę się tego nazbierało, jak widzę, ale większość to przypomnienie oczywistości. Teraz moje pytania do Was:

Cytat:
1. Gdoc - tak czy nie? Jeśli tak, to do czego? Tylko walki czy wszystkie akcje wymagające jakiejś współpracy? To najważniejsze pytanie, bo już miewałem takie sytuacje, że gracze postanowili zaaplikować doca, a później się okazało, że nikt nie ma chęci nań wchodzić. Proszę więc o przemyślenie odpowiedzi.
2. Czy chcecie, by powstały materiały do sesji? W tej formie gry może przewijać się sporo miejsc i wydarzeń. Ale równie dobrze mapę, drużynowy ekwipunek, poziom głodu itp. mogę umieścić w tym poście, po odgrodzeniu od tego fragmentu.
3. Pierwszo- czy trzecioosobowa narracja w Waszych postach?
To tyle. Z radością i uroczyście inaugruję naszą sesję .

PS. Proszę nie odpowiadać na razie w temacie sesyjnym, dopóki nie ustalimy, co z dociem.

----

Linki: mechanika, materiały
 

Ostatnio edytowane przez MrKroffin : 12-11-2017 o 23:47.
MrKroffin jest offline  
Stary 11-09-2017, 17:37   #2
 
merill's Avatar
 
Witam i tym samym potwierdzam udział.

Co do pytań:

Ad.1: Google Dock - dla mnie i do walki i do dialogów jak najbardziej. Każdy z nas chyba jest w stanie raz, dwa razy dziennie wejść i odpisać kilka zdań? Ja się jednak dostosuję do większości.

Ad. 2: Materiały to świetny pomysł. Proponowałbym osobny temat może na te informacje? Będzie przejrzyściej?

Ad. 3: Trzecioosobowa.

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanej wspólnej zabawy.
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 11-09-2017, 18:57   #3
AJT
 
AJT's Avatar
 
Hejka. Jam też jest

1. Tak. Dialogi, które wiadomo, że się rozwiną i w postach byłoby z nimi ciężko.

2. Tu może być też dokument właśnie na docu. Tylko propozycja, ale tam czasami łatwiej zedytować. Ale osobny temat też wydaje się ok.

3. Trzecioosobowa


Również pozdrawiam i życzę dobrej zabawy wszystkim
 
AJT jest offline  
Stary 11-09-2017, 22:29   #4
 
Avdima's Avatar
 
Witam również.

1. Wolałbym jak najmniej. Zraziłem się po jednej sesji z której odszedłem z powodu zbyt dużej (dla mnie) aktywności na docu.

2. Jeżeli komuś chce się tworzyć materiały, jasne. Przydałoby się miejsce, gdzie każdy by mógł edytować, żeby cała robota nie wisiała na barkach MG.

3. Trzecia osoba.

Co do postaci:

Heike jest młodym chłopakiem, który prawdopodobnie mógłby konkurować o miano najładniejszej dziewczyny we wsi. Trzyma się na uboczu, często bujając w obłokach i unikając obowiązków. Jest malkontentem i wyraźnie wadzi mu życie na bagnie.

Rodzice Heike trudnią się połowem i oporządzaniem ryb z dziada pradziada. Są już starszymi ludźmi, którzy zapuścili korzenie na bagnie.
Jest jeszcze starszy brat, za którym Heike nie przepada, gdyż ten dokuczał mu strasznie, kiedy był młodszy, przezywał od dziewczyn czy nawet znęcał się nad nim. Przeszło starszakowi jednak, materaz rodzinę i na niej skupia uwagę.

Wszyscy wołają na niego Heike, jest to zdrobnienie jego imienia.

Obrazek pełny.Ponieważ Taffy też jest rybakiem, więź mojej postaci może być najmocniejsza właśnie z nią. Jeżeli Ardel się zgodzin, mam dla niego dodatkową wiadomość. Ogólnie bardzo przydałby mi się ktoś z kim Heike się najbardziej kumpluje.

EDIT: Przejdzie tak zrobiony avatar, czy lepiej wedle poradnika? Bo nie bardzo chce mi się instalować GIMPa do jednej grafiki, a w Photoshopie dawno nic nie robiłem.


 

Ostatnio edytowane przez Avdima : 11-09-2017 o 22:41.
Avdima jest offline  
Stary 11-09-2017, 23:31   #5
 
Dhratlach's Avatar
 
Witam, witam.

Niniejszym potwierdzam aktywność.

Co do pytań:

1. Jak najmniej. Z doświadczenia wiem, że doc się sprawdza przy dwóch, góra trzech osobach (w tym MG). Powyżej tego to już zazwyczaj bałagan, szczególnie jeżeli nie przestrzega się prostych, ale żelaznych zasad. Niestety nie wszyscy je wyznają.

2. Oczywiście, że tak.

3. Trzecia osoba zawsze na propsie.


Co do postaci i powiązań to jestem otwarty na każdą znajomość (bądźmy szczerzy, w takiej małej osadzie to wszyscy się znają na wylot ).Sigfried “Sig” Holzmann

Najmłodszy syn szkutnika i finansowego przedstawiciela osady poza nią. Matka zmarła przy porodzie, a ciężar wychowania spadł na starszą siostrę i najstarszych braci-bliźniaków. Optymistyczny, choć zaczyna wkradać się w jego zachowanie ojcowski pragmatyzm życiowy. Metryka wskazuje piętnaście lat. Mistrzem wzrostu to on nie jest, ale jeszcze ma czas dorosnąć. Na tą chwilę blisko pięć i pół stopy.
 
__________________
“Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow—those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence. Equality is a perversion of the natural order!”

Ostatnio edytowane przez Dhratlach : 11-09-2017 o 23:57.
Dhratlach jest offline  
Stary 12-09-2017, 01:40   #6
 
MrKroffin's Avatar
 
Avdima, przejdzie, idzie o efekt, nie markę. Nie jestem akwizytorem Gimpa .

Ech, obawiałem się, że zdania o docu będą podzielone. Trzeba będzie jakiś kompromis wypracować, ale skoro Av tak ostro postawił sprawę (znaczy, ja tak to zrozumiałem, że doc odbiera Ci przyjemność z gry), znaczy to że pewnikiem większość dialogów będzie na forum. Natomiast doca nie unikniemy w dłuższych dialogach i wypadkach, gdy się rozdzielicie, bo się zrobi bajzel w temacie sesyjnym. Także niestety zło konieczne to będzie.

Poczekam oczywiście na zdanie reszty, wtedy coś zaproponuję konkretniejszego. Swoją drogą skąd ta niechęć tylu graczy do doca? Zawsze mnie to dziwiło, co za różnica wejść na forum i zrobić odpis czy wejść na doca i odpis ? Takie tam rozkminy teoretyczne, bo prowadziłem i z dociem i bez, także mi wszystko jedno.
 
MrKroffin jest offline  
Stary 12-09-2017, 01:55   #7
 
Avdima's Avatar
 
Ja postaram się ostatecznie dostosować. Zobaczymy. Szybko zdecydowałbym, czy dam radę.
Nie mam jakiegoś super hejta na doc, po prostu złe doświadczenia, kiedy ktoś zaszaleje za bardzo w docu. Nie dla mnie taka zabawa, nie mam na to po prostu czasu.
 
Avdima jest offline  
Stary 12-09-2017, 09:06   #8
 
Ardel's Avatar
 
Gram.
1 tak
2 tak
3 pierwszo- i trzecioosobowa jest ok

Zaglebie sie we wszystko jutro, teraz mam tylko telefon dostepny. I ciesze sie, ze aniolek-niziolek dostal sie do gry. Dzin dybry.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline  
Stary 12-09-2017, 13:47   #9
 
kanna's Avatar
 
Witam wszystkich, wiadomej osobie dziękuję za pomoc w cyferkach.


1. docs tak
2. materiały miło widziane
3. narracja trzecioosobowa
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
Stary 12-09-2017, 14:26   #10
 
MrKroffin's Avatar
 
Czyli mamy komplet .

W sprawie doca będziemy musieli więc po prostu sprawdzić, jak to będzie w praktyce. W ciągu prologu trafi się kilka rozmów, rozegrajmy je poprzez doca. Jeśli komuś to będzie bardzo wadziło, niech da znać, a ograniczymy jego ilość (wgl. zawsze mówcie, jeśli Wam coś nie pasujecie, to spróbujemy jakoś zaradzić). Ale jak mówiłem - pewnej ilości doca nie unikniemy. Link macie tutaj.

Jeśli chodzi o moje złe doświadczenia z dociem to głównie wadziły mi takie sytuacje, jak się np. schodziły dwie osoby i pisały cały dialog, a reszta bohaterów stoi i paczy. Także zawsze proszę poczekać trochę na innych, żeby też mieli szansę pograć.

I na wypadek, gdyby komuś jednak doc czy cokolwiek innego nie pasowało tak, że chciałby opuścić sesję: jeśli tak, to proszę to zadeklarować przed końcem prologu, bo inaczej pomieszacie mi plany i będzie klops . Także mamy taki etap próbny na początek .

Post pojawi się za jakąś godzinę i właściwie możemy już zaczynać . Myślę, że od razu jakiś dialog się pojawi, więc będzie pierwsza próba doca.

PS. Ardel, wiem, że Taffy miało nie być, ale od jutra już jesteś aktywny, więc nie ma potrzeby na dłużej wykluczać Cię z akcji .
 

Ostatnio edytowane przez MrKroffin : 12-09-2017 o 16:02.
MrKroffin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:40.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172