Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > DnD i systemy d20 > Portal światów > Dragonlance > Artykuły i opowiadania
Zarejestruj się Użytkownicy


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-11-2004, 15:19   #1
 
Merlin222's Avatar
 
Autorzy Dragonlance - biografie

Margaret Weis

Urodziła się i wychowała w Independence w stanie Missouri. Uczęszczała na Uniwersytet Missouri, Kolumbia, który ukończyła w roku 1970 z BA w twórczym pisaniu. Pracowała przez prawie trzynaście lat w firmie Herald Publishing House w Independence, gdzie pracowała jako korektor. Ostatecznie awansowała na naczelnego redaktora. Jej pierwsza książka, biografia Franka i Jesse Jamesa, została opublikowana w 1981. W 1983, przeprowadziła się do Lake Geneva w Wisconsin, aby podjąć pracę edytora książek w wydawnictwie TSR, Inc., które produkowało grę fabularną „Dungeons&Dragons”.

W TSR, Weis stała się członkiem zespołu Dragonlance. Stworzone przez Tracyego Hickmana, Dragonlance zrewolucjonizowało świat gier fabularnych, wprowadzając takie innowacje jak uprzednio stworzone postacie, fabuła oferująca przeróżne moduły gry oraz serię nowel bezpośrednio powiązanych z grą. Rok 2004 jest dwudziestą rocznicą Kronik Dragonlance, które w dalszym ciągu utrzymują się na prestiżowych listach bestsellerów.

Do jej opublikowanych książek fantasy zalicza się serię Dragonlance, która sprzedała się w nakładzie przekraczającym 20 milionów kopii na całym świecie; trylogię Miecza Mroków; cykl Brama Śmierci; Rose of the Prophet (Róża Proroka); the Soverign Stone trilogy. Natomiast z dziedziny science - fiction wydano serię Star of the Guardian (Gwiazda Opiekuna ?) oraz serię Mag Force 7.

Weis jest właścicielką Sovereign Press, które wydało Sovereign Stone RPG i licencjonowanych produktów Wizards of the Coast, nowych Dragonlance D20 RPG. Jest współautorem podręcznika Dragonlance Core System, Wizards of the Coast, 2003, oraz współautorem podręcznika Dragonlance – Wiek Śmiertelników wydanego przez Sovereign Press w 2003.

Pierwsza książka Weis z nowej serii dla Tor, Pani Smków, została wydana w maju 2003 i zyskała sobie przychylność krytyków.Aktualnie pracuje nad drugą książką z tej serii, nad The Dragon’s Son (Syn Smoka). Weis kontynuuje swą pracę w Dragonlance. Nowa seria nowel dla Wizards of the Coast ma nosić tytuł Dark Disciples (Mroczni Posłańcy ?). Trwają także negocjacje nad sfilmowaniem niektórych jej prac.

Weis mieszka w przbudowanej stodole w Wisconsin, wraz z czterema psami (Sasha – czarny lablador, Kelly – collie, oraz tess i Max – które po części należą do rasy collie) i trzema kotami (Nicolai Mouseslayer, Motley Tatters, oraz Shiva, Niszczyciel Nacji).

[ Dodano: 2004-11-30, 20:42 ]
Tracy Hickman

Urodził się w Salt Lake City w Utah, 26 listopada 1955 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Provo w 1974. Interesował się głównie Dramatem, muzyką i Siłami Powietrznymi JROTC. W 1975, Tracy zaczął swą dwuletnią służbę jako misjonarz u Mormonów w Kościele Jezusa Chrystusa z Ostatniego (Latter) Dnia Świętych. Przez pierwszych sześć miesięcy przebywał na Hawajach, zanim zatwierdzono jego wizę i wyjechał do Indonezji. Tam, służył jako misjonarz w Surabaya, Djakarta i w górskim mieście Bandug, zanim został z honorami zwolniony ze służby w 1977.
W rezultacie, Tracy nadal posługuje się językiem indonezyjskim i od czasu do czasu konstruuje swe magiczne frazy na bazie tej mowy.

Tracy poślubił swą szkolną miłość, Laurę Curtis, w cztery miesiące po powrocie do Stanów Zjednoczonych. Od tamtego czasu nadal są małżeństwem i mają czwórkę dzieci.
Tracy pracował na magazynie w supermarkecie, wyświetlał w kinie filmy, był managerem w teatrze, asystentem reżysera w telewizji i przedstawiciel prasowy centrum genealogicznego. W 1981, kiedy chciał kupić buty dla swych dzieci, wstąpił do TSR aby kupić ich moduł i...wyszedł stamtąd jako jeden z pracowników TSR. Dzięki tej pracy poznał Margaret Weis i doszło do ich wspólnej publikacji Kronik Dragonlance.

Od tego czasu, 1985 roku, razem wydali ponad czterdzieści książek. Pierwsze dwie nowele Tracyego, „Requiem of Stars” i „The Immortals” zostały opublikowane wiosną 1996 roku.
Ostatnio Tracy i jego żona Laura spełnili swoje wieloletnie marzenie – ponownie piszą razem. Ich pierwsza wspólna nowela, „Mystic Warrior”, została opublikowana w 2004 roku. Tracy nadal udziela się aktywnie w kościele, gra na gitarze, śpiewa, gra na pianinie, interesuje się filmami Laserdisc, grami komputerowymi, animacjami oraz produkcjami telewizyjnymi. Uwielbia czytać biografie, prawdziwe historie oraz literaturę popularno naukową.
Aktualnie mieszka w St. George w Utah.

[ Dodano: 2004-12-19, 21:20 ]
Richard A.Knaak

Urodzony 28 maja 1961 w Chicago. Na początku zajmował się chemią na Uniwersytecie w Illinoi, ale po pewnym czasie uświadomił sobie, że jego prawdziwą miłością jest pisanie, czego konsekwencją było uzyskanie przez niego dyplomu z retoryki na Uniwersytecie w Illinoi.
Richard jednak nie mógł sobie pozwolić na oddanie się w pełni pisaniu. Aby móc zapłacić rachunki, Richard zajmował się różnymi zawodami. Pracował w magazynie, jako urzędnik odpowiedzialny za udzielanie pożyczek, po czym nareszcie mógł powrócić do pisania.

Rozpoczął pracę dla TSR Dragonlance. Jednak sukces osiągnął dzięki swej własnej serii, Dragonrealm. Wydał także kilka nowel, które cieszą się sporą popularnością.

Zaczął interesować się gatunkiem fantasy i science fiction po przeczytaniu ksiązki Andre Nortona Storm over Warlock. Dla serii Dragonlance napisał:
Legenda o Humie, Kraina Minotaurów, Minotaur Kaz, The Reign of Istar (przy współpracy z M.Weism, T.Hickman, M.Williams, R.E.Moore i N.V.Barberick), The Citadel.

Jest także odpowiedzialny za serię Diablo i książki z serii Warcraft.

Jego prace są publikowane od 1987 roku i były tłumaczone na Niemiecki, Włoski, Francuski, Duński, Japoński, Hiszpański, Polski, Fiński, Czeski, Węgierski, Turecki i Rosyjski.

Aktualnie mieszka w Bartlett w Illinoi (USA). Jego hobby to czytanie, podróże, jedzenie oraz stare filmy.
Jego adres e-mailowy to: rknaak@centurytel.net.

[ Dodano: 2005-01-31, 17:36 ]
Nancy Varian Berberick

Nancy jest jedną z najbardziej entuzjastycznych i energicznych autorów pracujących nad Dragonlance. Po dziś dzień, jest jedną z najbardziej produktywnych pisarek sagi, a jej nowele i opowiadania stanowią dużą część wydań Dragonlance. Wciąż dostarcza czytelnikom jedną wspaniałą opowieść za drugą i stanowi przykład dla wszystkich, którzy pracują nad całym projektem.

Nancy nigdy nie ukrywała, że fascynuje ją język angielski. Jako dziecko nie rozstawała się ze słownikiem oraz ze słownikiem synonimów. Uwielbiała kiedy jedno słowo prowadziło ją do odkrycia następnego.
Kolejną jej pasją był gatunek fantasy, mającym swe korzenie głęboko w mitologii, folklorze i legendach. Z pasją czytała opowiadania Braci Grimm, oraz darzy szczególnym sentymentem „Beowulfa”.

Nancy Varian Berberick jest autorką ośmiu nowel fantasy, z których pięć pochodzi z serii Dragonlance [Ostrze Burzy, Dziedzictwo (The Inheritance), Łzy Nocnego Nieba (Tears of the Night Sky), The Lioness (Lwica) , Dalamar the Dark]. Oprócz nowel, napisała także dziesiątki krótkich opowiadań z tego gatunku, których akcja w większości rozgrywa się na Krynnie.

Oprócz prac na rzecz Dragonlance, autorka napisała także własną serię książek, wydanych przez Wildside Press. Należą do nich: The Jewels of Elvish, A Child of Elvish, Shadow of the Seventh Moon, oraz The Panther’s Hoard.

Opowiadania i nowele z serii Dragonlance napisane przez Nancy:
Prisoner of Haven
The Lioness (Lwica)
Dalamar the Dark (Dalamr Mroczny)
The Inheritance (Dziedzictwo)
Bertrem's Guide to the War of Souls, Volume One (with Jeff Crook, John Grubber, and Mary Herbert)
Bertrem's Guide to the Age of Mortals: Everyday Life in Krynn of the Fifth Age (with Stan! Brown and Paul B. Thompson)
Tears of the Night Sky (with Linda P. Baker)
Stormblade (Ostrze Burzy)
"Harvests" (Żniwa) in The Magic of Krynn
"Hearth Cat and Winter Wren" in Kender, Gully Dwarves, and Gnomes
"Snowsong" in Kender, Gully Dwarves, and Gnomes
"Hide and Go Seek" in Love and War

[ Dodano: 2005-02-01, 14:24 ]
Don Perrin

Urodzony pierwszego października 1964 roku w Iserlohn w Niemczech. Jednak z powodów politycznych został zmuszony wyemigrować poza granice swego kraju. Wraz z todziną przeniósł się do Kanady. Podczas służby wojskowej w Regularnej Armii Oficerskiej, w oddziale Inżynierów Elektro-mechaniki, w Kandyjskim Oddziale Obrony Narodowej, od czerwca 1983 do czerwca 1992, zdołał zrobić doktorat w dziedzinie matematyki i fizyki na Królewkim Militarnym Koledżu w Kanadzie, w 1987.

Po zwolnieniu ze służby, służył w Rezerwowej Armii Oficerskiej, w Trzydziestym Regimencie Artylerii Polowej (The Bytown Gunners), z Królewskiej Kanadyjskiej Artylerii, oraz pracował w Ottawie jako inżynier. Oprócz tego, pracował jako dyrektor Electronic Warfare Software Development dla firmy Software Kinetics Limited.

Don Perrin jest kanadyjczykiem, ale aktualnie mieszka nad Zatoką Williamsa, w Wisconsin i jest Wiceprezydentem Wydawnictwa Mag Force 7.Wraz ze swą żoną, Margaret Weis, pisze serie nowel dla Mag Force 7, których planowe wydanie miało nastąpić w Maju 1995 roku. Uwielbia wszelkie gry, a aktualnie pracuje nad dwoma kolekcjonerskimi projektami gier karcianych, wraz z Star of the Guardians Collectible Trading Card Game oraz Wing Commander® Collectible Trading Card Game.

W repertuarze jego nowel możemy znaleźć Rycerzy Czarnej Ziemi, nowelę science fiction osadzoną w świecie Star of the Guardians, oraz Robot Blues, których współautorką jest Margaret Weis.

Dla Dragonlance, Don napisał Drakońskie Metody oraz Brygadę Śmierci. Jest także odpowiedzialny za opowiadania:
First Dragon Army Bridge Building Company w Smokach Krynnu
War Diary of Lord Ariaken (Pamiętnik Lorda Ariakena) w noweli Tracy Hickmana i Margaret Weis Smoki letniego płomienia
Island of the Brutes (Wyspa Barbarzyńców?) z History of Dragonlance.

[ Dodano: 2005-02-06, 18:12 ]
Mark Anthony

Mark Anthony jest paleontologiem, który szczególnym upodobaniem obdarzył różne teorie ewolucyjne człowieka. Materiały do swych badań czerpie głównie z mitów, legend oraz literatury fantasy. Wybrał właśnie taki rodzaj badań, gdyż pragnie dowieść, że nie ma powodu aby rozum i fantazja wykluczały się nawzajem.

Kindred Spirits (Bratnie Dusze) było jego pierwszą, opublikowaną nowelą, jak i pierwszą pracą napisaną dla TSR. Aktualnie uzyskał doktorat w paleontologii na Uniwersytecie Duke i przemierza opuszczone tereny Wyoming i Montany w poszukiwaniu, mających sześćdziesiąt milionów lat, szczątków ssaków.

Dziś mieszka w Północnej Karolinie, ale za swój prawdziwy dom uważa Kolorado, gdzie niedługo planuje powrócić.

Dla Dragonlance, Mark napisał kilka krótkich opowiadań oraz jedną nowelę. Jednak w późniejszych latach postanowił poświęcić swój czas na pracę nad własnym projektem. Tak oto powstała seria The Last Rune, która okazałą się bardzo popularną serią fantasy.

Dla Dragonlance napisał:
The Bargain Driver – The Cataclysm Anthology
The Potion Sellers – The War of the Lance Anthology
People of the Dragon – Dragons at War Anthology
The Noble Folly – Dragons of Chaos Anthology
Kindred Spirits (Bratnie Dusze)


Jest także autorem książek z serii Forgotten Realms (The Harpers, The Nobles) oraz nowel Curse of the Shadowmage, Ravenloft i Escape from Undermountain.

Jego adres mailowy to author@thelastrune.com.
 
Merlin222 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:47.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168