Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Autorskie systemy RPG
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Autorskie systemy RPG Rozmowy na temat autorskich systemów RPG


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-02-2009, 14:37   #1
 
Hirin's Avatar
 
Reputacja: 363 Hirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetny
Post BRZASK: System autorski Dark Fantasy

Witam wszystkich. Tworzę świat autorski (mechaniki jeszcze nie, choć mam już założenia). Normalnie zająłbym się nią na początku, jednak sęk tkwi w tym, że piszę książkę, która opisuje ten świat. No to teraz przyszedł czas na opisanie tego świata. :


Na północy znajduje się Stygia, Vanilon i Wanaria. Stygia to kamieniste stepy, pełne błota i średnich ilości śniegu. Na wschodzie Stygii znajdują się mroźne bagna, rozlewisko wielkiej, wartkiej rzeki przepływającej wszerz całą Stygię. Tam właśnie breja i błoto przechodzą powoli w śnieg i lód. Kilkaset kilometrów na pólnoc znajdują się mroźne pustkowia, niezamieszkałe przez nikogo, ponieważ zawieje śnieżne na tych równinach czasami osiągają siłę trąby powietrznej, co w oczywisty sposób wyklucza istnienie tam jakiegokolwiek życia. Na północnym zachodzie znajduje się Vanilon, lodowata kraina podstępnych, niecnych ludzi o posępnym spojrzeniu i silnym chwycie. To właśnie stamtąd wywodzą się najlepsi skrytobójcy na Ziemi. Na północnym zachodzie z tego miejsca nie uświadczysz już widoku ziemi. Wszędzie lód, lód i lód. W rzeczywistości to zamarznięte morze. Jednak lód jest gruby na wiele kilometrów. Po kilku tygodniach podróży zaznać można majestatycznego wyglądu gór Wanarskich. Żeby jednak zobaczyć Wanara, trzeba iść przełęczą Chebiańską. Za nią zobaczyć można rzecz wręcz nieprawdopodobną : kilka zbudowanych z poślednich materiałów wiosek rozrzuconych w cieni gór. I to właśnie góry Wanarskie chronią lud Wanarski przed wyginięciem - mianowicie powstrzymują natarczywy północny wicher przed zmiecieniem z powierzchni ziemi ludu Wanarów. Wanarowie to potomkowie ludu znanego jako Atlanci, pochodzącego z zatopionej Wyspy Środku. Koczownicze plemiona Atlantyckich uciekinierów wędrowali przez pasmo lądu aż do Stygii, a z tamtąd na północ. Osiedlili się tutaj, ponieważ tu nie wiało aż tak strasznie i znaleźć można było jakąś zwierzynę. Ci ludzie od wielu pokoleń nie widzieli nikogo poza Wanarami, więc południowiec może wzbudzać bardzo różne emocje u ludu Wanarskiego. Ci ludzie są bardzo zacofani technologicznie. Tworząc ich, inspirowałem się celtami, wikingami oraz niektórymi plemionami indian. Idąc kilkaset kilometrów dalej na północ widzimy jedną wieże. Jeśli jednak przeszukamy teren w zasięgu kilku tysięcy kilometrów znajdziemy takich samych wież co najmniej kilka. Mieszkają w nich magowie Żelaznego Kręgu, znani jako Żelazne Diabły. Ta nazwa wzięła się od tego, że ci niebywale potężni magowie zakuci są w żelazne, potężne zbroje od stóp po czubek głowy. Nie widać nawet kawałka skóry. W rzeczywistości te zbroje są przytwerdzone do ich ciała. Władają buzdyganami i mieczami z ogromną siłą. Mierzą sobie trzy metry. Porozumiewają się za pomocą specjalnych źródeł, w których odbicie które normalnie należało by do osoby patrzącej w zwierciadło wody, należy do innej osoby która również patrzy w zwierciadło. A dalszy ciąg tundry i lodu pozostaje niezbadany...
(Bo robi mi się zimno)

Jako że już zamarzam, postanowiłem przybliżyć wam to co jest lesiste, ciepłe, miłe, CIEPŁE. Eryn, kraina ze stolica w Dis (coś ala Minas Tirith, tyle że większe.) Graniczy na północy ze Stygią. Toczy się wojna między Vanilończykami a Eryńczykami. Ci Vanilończycy, którzy przekroczą rzekę Acheron (Tą więlką rzekę przepływającą Stygię) zazwyczaj przebywają góry i najeżdżają na sioła i mniejsze osady, nie biorąc jeńców, zabijając kobiety i dzieci. Ostatnio zatruli wodę w Podmurkach, jednym z większych miast Erynu. Są jednak bezlitośnie tępieni przez armię królewską. Eryn ma trzy armie, mianowicie dwie armie przyboczne (północną i zachodnią) oraz jedną armię główną. Eryn jest dość bezpiecznym królestwem, ponieważ jest ze wszystkich stron otoczony wysokimi górami min. górami Taskimi.
(Dalszego ciągu świata jeszcze nie mam - Eryn nie jest jeszcze w pełni ukończony, wiem że będzie miał kilkanaście twierdz - w tym Pear Harbor . Nie wiem także czy nie wprowadzić plemion czy klanów w Stygii.)No i jeszcze jedna (chyba najważniejsza) rzecz. Mianowicie Mroczna Pożoga. Żeby mieszkańcom nie mojego świata było za miło, Mroczna Pożoga - od zgrozy, dla zgrozy, przez zgroze, przelewa się przez świat, zmieniając ludzi w mutantów z wysuszoną skórą (niektóre wogóle są jej pozbawione.)
No już, trzeba jeszcze bajkę pożegnanie (czyt. : opowiadanie) No dobrze...

A więc, w odległym Vanilonie... Na krańcu znanego świata... Żył sobie pewien człowiek. Łowczym był wspaniałym. Pochodził z rodu Adhe'stom'in, i południowcem był. Przebył kawał świata, by oglądać Vanilońskie cudy świata. No i łowczym był.
A były to niespokojne czasy, 1501 rok, zaledwie kilka lat po pierwszej inwazji Mrocznej Pożogi.
A on zarabiał na życie w taki sposób, że ludzi dręczących mieszkańców bił. No to też jest praca, co nie? Tak czy siak, pewnego dnia wódz plemienia wysłał go na polowanie. A jako że wokoło zwierzyny brakowało, musiał iść nad Morze Kropli i tam łowić ryby. Wziął więc harpun ojca i sieć rybacką, i pewnym krokiem ruszył nad brzeg. Widział molo i już był na plaży, gdy spojrzał na dziwnie spokojną taflę wody i zklnął -Szlak, morze zamarzło! Cóż, musiał więc łowić z przerębla. A łowienie przez przerębel było niebezpieczne. Po tych wodach pływały rekiny białe i wieloryby, a poza tym nie miał pojęcia, gdzie lód jest mocny, gdzie słaby. Usiadł więc na lodzie i spokojnym, powolnym ruchem wyciął niewielki kwadrat w lodzie. Siedział tak przez piętnaście minut łowiąąc ryby. Złapał zaledwie łososia i dwa karpie. A miał zdobyć jedzenie dla całej wioski. Coś szarpnęło za żyłkę. Zaczął mocno ciągnąć, w wodzie zaczął malować się kolor krwi. I w tej z wody wyskoczyła ręka, o zielonkawym kolorze, która mocno wpiła się w rękę rybak. Ten zaczął opentańczo szukać wolną ręką noża. Znalał go i zaczął z dziką rozpaczą dźgać to w ręke. W następnej sekundzie z wody wyskoczyła druga ręka chwytając za koszulę nieszczęsnego rybaka. Gdy ten wpadł do wody, minęło kilka sekund do tego jak odrętwiały mu wszystkie mięśnie. Wtedy ta sama łapa która go tu zepchnęła złapała go za włosy. Zemdlał. Obudził się w jakiejś jaskini. Był całkowicie nagi. Po całym tułowiu sączyła się krew. Spojrzał na swój brzuch. I umarł ze przerażenia. Cały brzuch, aż po lędźwia, był rozharatany. Pozbawiono go także męskości. Następnego dnia, w nocy, całą wioske pochłonął atak mrocznej pożogi.

Może troszeczkę makabryczna ta bajka na pożegnanie, jednak taki już mam styl . No i na koniec kilka szczegółów. Historii świata jeszcze nie mam (mam kilka podstawowych faktów). Technologia : Mniej więcej na poziomie wczesnego średniowiecza. Ten świat ma być brutalny i krwawy, pełen gwałtu, seksu, korupcji i przemocy. Można więc powiedzieć krótko że jest dla ludzi dojrzałych wiekowo/emocjonalnie. Walki tutaj mają być barbarzyńskie i krwawe. Magia w tym swiecie jest zła i bierze się prosto od mrocznej pożogi. No i takie dwie ciekawostki : nad niebem w tym świecie znajdują się dwie mgławice, uważane przez mieszkańców tego świata za piekło i niebo, nazwane Nero i Eden. No i druga ciekawostka : ten świato to ziemia kilka milionów lat w przyszłości. Tak drastyczne zmiany zostały spowodowane przez niewielką, acz potężną grupę znaną jako Brzask. Oni właśnie, chcąc zmienić za wszelką cenę ziemię w raj, doprowadzili tylko do wielkiej kosmicznej katastrofy. Kilku członków Brzasku wciąż żyje.

(c) 2009 I.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Za ewentualne błędy i literówki przepraszam, pisałem to w nocy, kiedy byłem zmęczony.Ale, jaki jest cel tematu? Prosiłbym wszystkich o podanie mi sugestii, jak mógłbym poprawić ten świat, jaką mechanika najlepiej pasuje do założeń, podsunięcie pomysłów itd.
 
__________________
Wenn ich
Träne dein Herz
und wenn es raubt dir den Kopf
Ich sehe dich deine Seele fliegen?

Ostatnio edytowane przez Hirin : 03-05-2010 o 00:16.
Hirin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-02-2009, 17:41   #2
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 35337 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
System autorski..to za mocne słowa. Póki co widać jedynie zarys świata autorskiego. Ale całkiem porządny i ciekawy , choć póki co, ubogi w szczegóły zarys.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-02-2009, 18:01   #3
 
Hirin's Avatar
 
Reputacja: 363 Hirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetny
No cóż, na pewno nie jest jeszcze skończony, nawet mapy nie mam. W każdym razie do sesji się nie nadaje.
 
__________________
Wenn ich
Träne dein Herz
und wenn es raubt dir den Kopf
Ich sehe dich deine Seele fliegen?
Hirin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-02-2009, 18:16   #4
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 2266 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Hirin Zobacz post
(c) 2009 I.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Eee... ... no dobrze, przemilczę tą kwestię.

Cytat:
Napisał Hirin Zobacz post
Prosiłbym wszystkich o podanie mi sugestii, jak mógłbym poprawić ten świat, jaką mechanika najlepiej pasuje do założeń, podsunięcie pomysłów itd.
Brakuje mi tutaj czegoś... takiego... no... tego!
Mówiąc konkretniej to w opisie brakuje mi dwóch, może trzech zdań wstępu na temat świata jako takiego:
1. Jaki jest?
2. Co go odróżnia od innych światów?
3. Jakie są w nim główne toczące się wydażenia w czasie oznaczonym jako "teraz" przez autora, np. wojny.
itp.

Ogólnie bardzo duże zagęszczenie informacji, jednak sądzę że inaczej się nie dało. A może dało? Wtedy po prostu zajęłoby to więcej miejsca.

Osobiście zgubiłem się przy opisie ludu Wanarskiego. Co chwila jest wprowadzana jakaś nowa nazwa - góry, kraina, stolica i Bóg wie co.

Rozumiem, że to jest opis, jednak... to nie jest sposób przekazywania takich informacji - jest ich dużo, bardzo dużo. Widać, że napracowałeś się przy tworzeniu i wymyślaniu tych wszystkich nazw, wydarzeń i miejsc. Ale po przeczytaniu tego opisu ja po prostu nie widzę świata, który starasz się mi pokazać.

Bo nie tędy droga - żeby opisać cały świat tak jak Ty to próbujesz robić, potrzeba całej książki. Jeśli dobrze wyczytałem, właśnie taką piszesz.

Ogólnie też niekonsekwentnie piszesz. Raz jest to opis geografii świata, raz jego kultury, znowuż polityki... lepiej skupić się na jednym, tym najbardziej interesującym.

Nie wiem jak sądzą inni, lecz moim zdaniem najciekawszy i jednocześnie najbardziej dojrzały byłby chronologiczny opis wydarzeń na tym świecie.

Czemu najciekawszy? Bo nawet jeśli napiszesz, że lud X starł się z ludem Y w miejscu zwanym Z, to ludziom nie będzie za bardzo przeszkadzało, że nie wiedzą co to Z. Ja raczej bym pomyślał "To musiała być fajna bitwa między X a Y..."

Czemu najbardziej dojrzały? Bo aby zacząć budować historię świata, trzeba mieć pierw inne elementy, przynajmniej częściowo - geografię, politykę władców, kulturę krajów itp. Dzięki temu raczej nie wkradną się żadne sprzeczności.

No i wydarzenia na świecie można wypisać od punktów, co jest (znowuż moim zdaniem) chyba najbardziej czytelnym i przejrzystym sposobem pisania.

I jeszcze jedno...

Cytat:
Napisał Hirin
Innych tajemnic mutantów zdradzać nie będę, bo prowadzę sesję FR opartą na pierwszym tomie mojej książki.
Cytat:
Napisał Hirin
W każdym razie do sesji się nie nadaje.
To się zdecyduj, jest gotowy czy nie jest gotowy?
Moim skromnym zdaniem jest gotowy - do sesji nie potrzeba całego świata z pełną historią i ładnymi opisami państw. Wystarczy zarys świata...

... albo nawet jedno miasto (żadnych aluzji do mojej sesji... )
Poza tym, sesje w niedokończonym (albo jeszcze lepiej, dopiero rodzącym się) świecie, świetnie sprzyjają jego kreowaniu. Każdy dorzuci coś od siebie do niego i powstaje całkiem ładny światek

No chyba że na siłę chcesz, żeby to był Twój własny projekt.

Pozdrawiam
Gettor
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-02-2009, 00:43   #5
 
Hirin's Avatar
 
Reputacja: 363 Hirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetny
Tak, tylko że ta sesja jest w świecie FR, tylko sesja oparta o moją książkę. A co do historii to jutro się zabieram, bo dzisiaj jestem zbyt zaspany. tzn. Wiem że chyba nie chodziło Ci o historię, ale wydarzenia które dzieją się teraz są bezpośrednio związane z przeszłością tego świata.
 
__________________
Wenn ich
Träne dein Herz
und wenn es raubt dir den Kopf
Ich sehe dich deine Seele fliegen?

Ostatnio edytowane przez Hirin : 17-02-2009 o 00:49.
Hirin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-02-2009, 15:50   #6
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 2266 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Hirin Zobacz post
tzn. Wiem że chyba nie chodziło Ci o historię, ale wydarzenia które dzieją się teraz są bezpośrednio związane z przeszłością tego świata.
Mylisz się, właśnie o historię tu idzie, tak jak zostało to zrobione z dość popularnym światem Warcrafta - klik!

Jak widzisz im bliżej wydarzeniom na świecie do momentu "teraz" tym lepiej i bardziej szczegółowo są one opisane - bo o nich się mówi, pisze... gra?
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-02-2009, 00:21   #7
 
Hirin's Avatar
 
Reputacja: 363 Hirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetny
Różnice

Czym się różni?
-Mroczna Pożoga, która nie działa niczym chaos w WH. Tutaj istnieje coś, co się nazywa ....... ........ ...... (zacenzurowano z powodu powiązań z sesją rpg) i zmienia za pomocą chemikaliów, skalpeli itd. ludzi w mutantów.
-Coś miłego - taka przeszłość w przyszłości.
-Dostępna technologia - miecze, łuki, kusze, ale także (w mniejszym stopniu) pistolety, komputery, granaty...
-Magia jest ZŁA!!
- Jest to system pełen tragedii i dramatyzmu, postaci o smutnej historii, których nie można nazwać po prostu złymi.
-NIE MA elfów, krasnoludów, gnomów... Tylko ludzie.
-Narody starają się wykorzystać Mroczną Pożogę (czy to wystawiając żołnieży na jej działanie czy kierując bandy łupieżców na swych wrogów.)
-Magowie wyglądają jak zakuci w zbroje, walczący buzdyganami, trzymetrowi goście (i w istocie nimi są).
-Nawet jeśli nie, magowie wyglądają paskudnie.
I to chyba wszystko co udało mi się o tej porze znaleźć w moim świecie.
 
__________________
Wenn ich
Träne dein Herz
und wenn es raubt dir den Kopf
Ich sehe dich deine Seele fliegen?
Hirin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-02-2009, 19:58   #8
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 2266 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
No i widzisz, to już daje jakieś pojęcie o świecie przedstawianym. Co prawda napisałbym te punkty w nieco bardziej zorganizowany sposób, (patrz dwa ostatnie punkty dla przykładu) ale już jest nieźle

Fajny pomysł z tymi magami, aż sam jestem ciekaw jak to wygląda

PS. Co rozumiesz przez komputery? I to w takim świecie dark fantasy?
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-02-2009, 20:14   #9
 
Hirin's Avatar
 
Reputacja: 363 Hirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetny
Komputery = nie coś na czym się gra, pisze na forum itp. To służy do działań medycznych i monitoringowych. Piszę już historię. I nie wiem czy wprowadzać te komputery. Może nie.
 
__________________
Wenn ich
Träne dein Herz
und wenn es raubt dir den Kopf
Ich sehe dich deine Seele fliegen?

Ostatnio edytowane przez Hirin : 21-02-2009 o 21:03.
Hirin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-03-2009, 00:11   #10
 
Hirin's Avatar
 
Reputacja: 363 Hirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetnyHirin jest po prostu świetny
Bestiariusz

Dawno się tu nie odzywam (i nikt mnie nie prosi :P). No bo jua mam już taki charakter, że jak nie dokończę, to prędzej czy później muszę to dokończyć. Historia okazała się dla mnie trudnym orzechem do zgryzienia - niby mam już ją w głowie, jednak jeśli mam ją spisać (a to jest kilka tysięcy lat z hakiem), to okazuje się to trudniejsze niż się wydaje... No to zamiast uraczyć was historią, będe co jakiś czas spisywać tu nowe potworki, tworząc coś na rodzaj bestiariusza....

Licz (Lische Nes, Lisch)
Licze to stworzenia zmienione w potwora. Są to ludzie (wbrew stereotypom - niekoniecznie magowie) PRZYMUSEM zmienieni w tego stwora. Są znane z niezwykle szybkiego pikowania (za pomocą błoniastych skrzydeł) z szybkością dźwięku. Gdy są zaledwie kilka centymetrów nad ofiarą, łapią ją w paskudne, krzywe szpony i odlatują na kilkadziesiąt metrów, by zrzucić ofiarę z wysokości. Zdarzały się przypadki rozszarpania. Legowisko licza rozpoznać można po orozrzucanych w okręgu około kilometra martwych, podziurawionych zwierzętach (niekiedy ludziach, jeśli legowisko licza znajduje się blisko osad ludzkich). Wbrew obiegowej opini licze nie żyją tylko na cmentarzach, jednak preferują miejsca mroczne i zacienione. Cmentarze są jednak ich ulubionym miejscem zamieszkiania, ze względu na zwłoki w grobach - cenne, łatwe źródło pożywienia. Rytuał przemiany w licza ma dość brutalny przebieg. Najpierw kandydat na licza jest mocno krępowany sprężystą liną z włókien cisowych. Potem wokło niego rysowany jest kredą szamańską krąg ochronny, zaś gdy duch w nim skrępowany nie może uciec, rozpoczyna się rytuał. Akolici, stojący na zewnątrz kręgu, przebijają kandydata cisowymi kijami, przebijając organy witalne. W tej samej chwili jeden z akolitów wypowiada inkantację. Wszyscy akolici uciekają, licząc na uratowanie życia, zaś przyszły licz, rozrywany przez własne mięśnie, po raz ostatni wydaje krzyk bólu. Licze są całkowicie nieśmiertelne.
Smokowiec (Serfirow, Serfiri)
Smokowiec to efekt plugawego rytuału, wiążącego magię mitycznych Sefirów z żywotem nowonarodzonego dziecka. Smokowce często prawie nie różnią się od ludzi, jednak zawsze maą białe włosy i niemal idealną skórę. Ubierają się w płaszcze o zimnych barwach. Nie mają uczuć takich jak ludzie i krew nie robi na nich najmniejszego wrażenia. Żyją w nieskończoność - jedynym sposobem na śmierć smokowca jest zabicie go. Smokowce korzystają z Bhaa - mocy Sefira. Za jej pomocą mogą żyć bez kończyn, chodzić po wodzie, robić skoki sięgające nawet 5 metrów długości i wysokości itp. Sefiry nie mogą się rozmnażać, takteż est ich na świecie bardzo mało min. dlatego, że społezeństwo je tępi. Prawie nie czują normalnego zimna ani gorąca. Dawny Król Erynu, Neademes IV, był ukrytym smokowcem.
 
__________________
Wenn ich
Träne dein Herz
und wenn es raubt dir den Kopf
Ich sehe dich deine Seele fliegen?

Ostatnio edytowane przez Hirin : 28-03-2009 o 19:52.
Hirin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169