Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Pozostałe systemy RPG > Cyberpunk 2020
Zarejestruj się Użytkownicy

Cyberpunk 2020 Cyberpunk 2020


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-12-2011, 19:16   #1
 
Potwór's Avatar
 
Reputacja: 1 Potwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłośćPotwór ma wspaniałą przyszłość
Cyberpunk 2020 dla początkujących

W tym temacie postaram się w miarę przystępny sposób opisać podstawy tworzenia postaci do Cyberpunka 2020. Na razie absolutne, podstawy ale postaram się z czasem temat aktualizować.

Tworzenie postaci:

Karta Postaci

1. Archetypy

Na początku wybieramy dla naszej postaci jeden z archetypów, w podręczniku podstawowym jest ich 10 . Od archetypu zależy nasza unikalna dla każdej „profesji” zdolność specjalna, lista umiejętności do wyboru oraz liczba eurodolarów do wydania.

Cytat:
Pisownia w cytatach pochodzi z polskiej edycji podręcznika, niczego nie tłumaczyłem sam i niczego nie zmieniałem (chociaż czasem kusi )
Archetypy to:

Rockman
Cytat:
Zbuntowany rockman, który za pomocą muzyki i rewolucji walczy z władzą
Artysta który rzucił wyzwanie w imię szeroko pojętej „sprawy” przeciw korporacjom, armii, rządom czy innym milusińskim przy chlewie. Zdolnością specjalną Rockmana jest Charyzma pozwalająca mu kontrolować tłumy podczas swoim wystąpień.

Solo
Cytat:
Zabójca do wynajęcia, goryl, żołnierz, morderca
Pan Mięsień, pod ten archetyp można podciągnąć pod wszelką klasę walczącą. Zdolnością specjalną Solo jest Zmysł Walki. Każdy poziom tej zdolności daje bonusowy punkt do inicjatywy podczas walki.

Netrunner
Cytat:
Cybernetyczny komputerowy hacker
Programista-Haker, osoba podczepiająca się elektrodami bądź złączami interface’u do cyberdecku aby spróbować kontrolować cyberprzestrzeń. Zdolnością specjalną Netrunnera jest Interface który określa jak dobrze radzi on sobie z kontrolą Matrycy.

Technik
Cytat:
Mechanik – renegat i doktor
Tu mamy podział na Technika (dużo nie trzeba wyjaśniać) oraz Technika Medycznego który poza leczeniem zajmuje się także projektowaniem/przerabianiem/instalacją cyborgizacji.

Zdolnością specjalną Technika jest Prowizorka pozwalająca niczym McGyver stworzyć urządzenie z „niczego” działające przez czas równy 1k6 tur pomnożone przez poziom umiejętności.
Zdolnością specjalną Technika Medycznego jest Technika Medyczna odzwierciedlająca umiejętność przeprowadzania poważnych operacji.

Reporter
Cytat:
Dziennikarz który podchodzi do krawędzi, by odnaleźć prawdę
Też raczej nie wymaga dłuższych wyjaśnień. Zdolnością specjalną Dziennikarza jest Wiarygodność określająca ilu ludzi uwierzy w przygotowany przez reportera materiał.

Gliniarz
Cytat:
Najbardziej prawy człowiek na miarę ulicy XXI wieku
Wszelkiej maści funkcjonariusze: od krawężników, przez strażników celnych, detektywów, na członkach tropiącego cyborgi psychosquadu kończąc. Businessmann będący „aurą” szacunku społeczeństwa dla postaci.

Businessmann
Cytat:
Spekulant giełdowy I multimilioner
Członek korporacji wmieszany w jej ciemne interesy. Postać grywalna moim zdaniem głównie tylko w drużynach tworzonych wyłącznie z „buisnessmannów” (tak, pisownia oryginalna). Zdolnością specjalną Businessmanna są Zasoby określające do jak dużych funduszy ma dostęp postać.

Fixer
Cytat:
Pośrednik, szmugler, organizator i informator
Alfons, handlarz informacjami, książę półświatka czy zwykły diler. Przeciwieństwo gliniarza i archetyp do którego można podciągnąć niemalże każdą postać związaną z „ciemną stroną”. Zdolnością specjalną Fixera są Powiązania określające wielkość jego siatki informatorów oraz szacunek jakim jest otaczany w półswiatku.

Nomad
Cytat:
Wojownik szos i cygan, który wybrał wędrówkę autostradą.
Wiecznie w ruchu, kierowca/motocyklista reprezentujący interesy swojej rodziny (nieraz składającej się z kilku tysięcy osób podróżujących razem). Zdolnością specjalną Nomada jest Status Rodziny, im wyższy tym wyższa jest jego pozycja w plemieniu.

2. Kilka słów o mechanice

Zanim przejdziemy dalej potrzebna jest wiedza mniej więcej jak działają testy w systemie. W maksymalnym skrócie wygląda to następująco:

1k10 + C + U + M =/+ PT

Czyli do rzutu 1k10 dodajemy poziom cechy (C), poziom umiejętności (U) oraz pozostałe modyfikatory (M), a uzyskany wynik musi być równy lub wyższy od poziomu trudności. Poziom trudności zadania łatwego wynosi 10, natomiast poziom trudności zadania prawie niemożliwego do wykonania wynosi 30.

3. Cechy

Każda cecha musi mieścić się na tym etapie tworzenie postaci między wartością minimalną 2 i wartością maksymalną 10. Są trzy metody rozdzielenia punktów:

1. Przypadkowa
Polega na rzuceniu 9k10 i zsumowaniu wyniku. Suma jest liczbą punktów do wydania na cechy.

2. szybka
Rzucamy 9 razy k10 i rozdajemy wyniki dla wszystkich cech.

3. kinowa
Gracze otrzymują pulę punktów do rozdania na cechy. Z reguły liczba punktów dla każdej postaci mieści się między 50 a 80.

Cechy to:

Inteligencja
Określa zdolność do rozwiązywania problemów, nauki nowych rzeczy oraz zapamiętywania informacji. Przykładowe umiejętności oparte o INT to: Biologia, Programowanie, Spostrzegawczość.

Refleks
Określa inicjatywę, szybkość reakcji i sprawność fizyczną postaci. Przykładowe umiejętności oparte o REF: Pistolet Maszynowy, Skradanie Się, Sztuki Walki.

Opanowanie
Określa siłę woli postaci, jak również jej morale i zdolność wpływania na innych. Przykładowe umiejętności oparte o OP to: Odporność na Narkotyki, Przemawianie, Znajomość Półświatka.

Zdolności Techniczne
Określa stopień obycia postaci z nowoczesną technologią. Przykładowe umiejętności oparte o TECH to: Farmaceutyka, Materiały Wybuchowe, Zabezpieczenia Elektroniczne.

Szczęście
Określa ile punktów możemy wydać w każdej grze na modyfikowanie ważnych rzutów. Przed rzutem kostką decydujemy czy chcemy do niego dodać szczęście i jeśli tak to ile punktów. Nie ma żadnych umiejętności opartych o SZ.

Atrakcyjność
Określa jak dobrze postać wygląda. Jedyne umiejętności oparte o ATR to Image oraz Moda i Styl.

Szybkość
Określa szybkość postaci podczas walki. Nie ma żadnych umiejętności opartych o SZ.

Empatia
Określa charyzmę postaci, oraz stopień w jaki postać może wpływać na innych w sposób dyskretniejszy niż przy testach opanowania. Przykładowe umiejętności oparte o EMP to: Aktorstwo, Perswazja, Uwodzenie.

Budowa Ciała
Określa muskulaturę postaci i wpływa na to ile może ona odnieść obrażeń, jak szybko straci przytomność oraz ile może unieść.


Oprócz tego istnieją 4 cechy poboczne:

Liczba Zachowawcza
Równa jest Budowie Ciała postaci. W momencie gdy postać odnosi obrażenia musi w rzucie k10 uzyskać wynik równy lub niższy od tej cechy. Tak samo się dzieje w momencie gdy postać jest na krawędzi życia i śmierci i musimy określi czy jeszcze chwilę pożyje.

Modyfikator Budowy Ciała (MBC)
Określa ile punktów obrażeń odejmuje postać za każdym razem gdy odniesie rany. Od 0 (postać bardzo słaba) do -4 (nadczłowiek).

Bieg
Prędkość biegu to SZYB x 3.

Skok
Postać może skakać na odległość równą biegowi podzielonemu przez 4.

4. Umiejętności

Do cech przyporządkowane są umiejętności których poziomy dodaje się do poziomów cech podczas testów. Jakie umiejętności przypadają do jakiej cechy napisane jest na karcie postaci

Każda z postaci dysponuje pulą 40 punktów do wydania na umiejętności zawodowe. Minimalny poziom umiejętności to 0, a maksymalny to 10. Oprócz tego istnieje pula do wydania na umiejętności z poza listy dostępnych dla naszej postaci równa sumie cech Refleks i Inteligencja. Za podniesienie umiejętności o 1 poziom płacimy 1 punkt.

Poziomy umiejętności na przykładzie Prowadzenia Samochodów:

* Na poziomie 3 znamy pewne podstawy, możemy na przykład prowadzić pojazd porównywanie do dobrego kierowcy.
* Na poziomie 6 umiemy prowadzić samochody niczym średnio wyszkolony rajdowiec
* Na poziomie 8 i wyżej jeździmy jak Kubica czy Schumacher.

Umiejętności zawodowe dla podstawowych archetypów (pierwsza umiejętność w każdym archetypie to zawsze zdolność specjalna opisana wyżej):

Solo
Zmysł walki
Broń ręczna
Karabin
Pistolet
Pistolet Maszynowy
Skradanie się
Spostrzegawczość
Walka wręcz/Sztuki walki
Wysportowanie
Znajomość broni

Gliniarz
Autorytet
Broń ręczna
Pistolet
Postrzeganie Emocji
Przesłuchiwanie
Spostrzegawczość
Walka wręcz
Wykształcenie
Wysportowanie
Znajomość półświatka

Fixer
Powiązania
Fałszerstwo
Kradzież kieszonkowa
Otwieranie zamków
Perswazja
Pistolet
Spostrzegawczość
Walka wręcz
Zastraszanie
Perswazja
Postrzeganie emocji
Przeszukiwanie baz danych
Transakcje giełdowe
Wykształcenie

Rockman
Charyzma
Aktorstwo
Granie na instrumencie
Komponowanie
Moda i styl
Perswazja
Spostrzegawczość
Uwodzenie
Walka wręcz
Znajomość półświatka

Nomad
Status rodziny
Broń ręczna
Karabin
Podstawowe naprawy
Prowadzenie samochodu
Spostrzegawczość
Sztuka przetrwania
Walka wręcz
Wysportowanie
Wytrzymałość

Netrunner
Interface
Cybertechnika
Elektronika
Komponowanie
Podstawowe naprawy
Programowanie
Projektowanie cyberdeków
Spostrzegawczość
Wykształcenie
Znajomość sieci

Businessmann
Zasoby
Etykieta
Image
Moda i styl
Wykształcenie
Naprawa helikopterów/samolotów
Znajomość broni
Zabezpieczenia elektroniczne

Technik
Prowizorka
Cybertechnika
Elektronika
Nauczanie
Podstawowe naprawy
Spostrzegawczość

Technik Medyczny
Technika medyczna
Diagnoza
Farmaceutyka
Obsługa komór kriogenicznych
Podstawowe naprawy
Postrzeganie emocji
Przeszukiwanie baz danych
Spostrzegawczość
Wykształcenie
Zoologia

Reporter
Wiarygodność
Etykieta
Fotografia i film
Komponowanie
Perswazja
Postrzeganie emocji
Przeprowadzanie wywiadów
Spostrzegawczość
Wykształcenie
Znajomość półświatka
 

Ostatnio edytowane przez Potwór : 07-12-2011 o 17:52.
Potwór jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-06-2013, 03:53   #2
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 1 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
Moge prosic o link do podrecznika? najlepiej do sciagniecia za darmo, pdf, tylko nie chomik jesli ma wiecej niz 50 mb
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:25.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172