Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Pozostałe systemy RPG > Cyberpunk 2020
Zarejestruj się Użytkownicy

Cyberpunk 2020 Cyberpunk 2020


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-03-2007, 22:48   #11
 
nieznanysprawca's Avatar
 
Reputacja: 1 nieznanysprawca nie jest za bardzo znany
Rzeczywiście, na topie jest w tej chwili D&D...
W kwestii "niewyraźnej" trzeciej edycji CP - po co nam ona, skoro mamy drugą? Nie zestarzała się chyba aż tak bardzo?

 
nieznanysprawca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-03-2007, 17:19   #12
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Ja na przykład ciągle gram w Cybera. Jeśli chodzi o zanikanie Cybera na forum, to zamiast narzekacz poprowadzicie.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2007, 10:25   #13
 
Radosław's Avatar
 
Reputacja: 1 Radosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwu
Cyber to gra, dla twardzieli, łatwiej tu o śmierć, przecież nikt nie jest szybszy od kuli. Tu wszystko toczy się szybko, dla niektórych za szybko, wszystko jest prawdziwsze, straszniejsze, żywsze i myślę, że to niektórych przeraża. Trzeba się do tego przyzwyczaić, moda zatacza błędne koło z doświadczenia wiem, że miecze się przejadają i gracze znów sięgają po gnaty. To całkiem normalne, dla mnie Cyber jest genialny, nikt tu nie stoi i nie macha przed sobą mieczykiem, gdy krwawisz to k… krwawisz i tyle, jesteś kimś i już, korpy to ścierwa i możesz się im wreszcie postawić. Wszystko jest piękne. Z chęcią zasilę szeregi tych, którzy wiernie stoją na straży tego systemu na forum. Cyber żyje i ja jestem tego przykładem. Sheolo nie załamuj rąk, bo to nie wypada, zapomniałeś już, że poza jest wszystkim. Jak będziesz szukał ekipy do Cycera to daj znać, a stawie się na wezwanie.
 
__________________
W ferworze walki, na polu bitwy jakim jest życie obronną ręką wychodzą tylko Ci, których serca nie potrafią klęknąć przed nieprawością.
Radosław jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-05-2007, 10:41   #14
 
Olimp Ice Bathory's Avatar
 
Reputacja: 1 Olimp Ice Bathory nie jest za bardzo znany
Wrzucę coś od siebie (trzeba napisać kiedyś pierwszego posta...).
CYberpunk jako system ma jeden zasadniczy problem - BRAK REKLAMY! Bo pomyślcie, co reklamuje takie wypacykowane elfy czy też inne krasnale z dużym toporkiem i małym muskiem? Odpowiedź jest prosta - wszystko. Filmy (LOTR, Eragon nawet Hairy Porter oraz wiele innych które są nowe w mairę i zyskały ogromną reklamę). DO czego to prowadzi? Idzie taki dzieciak na Eragon czy inny crap, obejrzy i chce się poczuć jak jakiś Legolas, Pogromca Smoków czy inny łoś z bajkowego lasu.
Tak samo jest z książkami. Ile powstało książek ze świata Fortgottenu? Ogromna ilość! Na ich jakośc spuszczę łąskawie zasłonę miczenia, to jest żenada. I dzięki reklamie te książki się sprzedają! A ile widzieliście reklam ksiażek sci-fi? No właśnie. Inną sprawą jest trudnośc odbioru (mi straszliwą satysfakcję daje czytanie Trylogii Ciągu a przy Drizztach zasypiam). Łatwiej przeczytać o przeklętym pojedynku na miecze niż czytać dywagacje na temat SIECI.
Gry komputerowe, tak samo. Baldury, Icewindy, cykl Elder Scrolls... to tylko te bardziej znane. A sci-fi? Paradise Cracked? Tylko dla masochistów! OStatnia dobra gra cRPG w klimatach sci-fi to Fallout (cześć i chwała!) i Deus Ex. A tak pozatym to co mamy? FPSy. Strzelanki. Że wymienię tylko Dooma, Stalkera czy podobne. Dobrych cRPG w klimatach po prostu się już nie robi... bo się nie sprzeda.
Towszystko wpływa na to, że młode pokolenie graczy woli sięgnać po bajkową różdżkę czy inny mieczyk (+5 przeciw orkom) niż chwycić porządną spluwę Arasaki i iść w Strefę.
Brak reklamy sprawia, że gatunek zanika. Smutne... ale prawdziwe.
 
Olimp Ice Bathory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-05-2007, 15:15   #15
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Olimp Ice Bathory Zobacz post
CYberpunk jako system ma jeden zasadniczy problem - BRAK REKLAMY!
Neuroshima też nie ma reklamy a ma fanów a cyber? Wadą cybera może być brak wznowień. Osobiście mam zamiar poprowadzić na forum sesje cybera wtedy okaże się czy są jeszcze gracze którzy wolą latać ze spluwą a nie z zjadaczem arbuzów +12.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-05-2007, 15:39   #16
 
Olimp Ice Bathory's Avatar
 
Reputacja: 1 Olimp Ice Bathory nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Szarlej Zobacz post
Neuroshima też nie ma reklamy a ma fanów a cyber? Wadą cybera może być brak wznowień. Osobiście mam zamiar poprowadzić na forum sesje cybera wtedy okaże się czy są jeszcze gracze którzy wolą latać ze spluwą a nie z zjadaczem arbuzów +12.
Oczywiście, inny problem polega na dostepności. Podręczniki do Neuro dostanie się w Empiku. Podręczniki do Cybera do tej pory znalażłem tylko na allegro
Ciekawe kiedy przyjdzie mi zobaczyć Seburo Arasake +10 przeciw Borgom...
 
__________________
you are not a beautiful and unique snowflake
you are the same decaying organic matter as everything else
we are all a part of the same compost heap
we are the all-singing, all-dancing crap of the world
Olimp Ice Bathory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-05-2007, 15:42   #17
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Olimp Ice Bathory Zobacz post
Ciekawe kiedy przyjdzie mi zobaczyć Seburo Arasake +10 przeciw Borgom...
Mam nadzieję, że nigdy. Podobno ma wyjść Cyberpunk 2030, ale nie wiem ile w tym jest prawdy. Ciekawi mnie czy na forum jeszcze ktoś pamięta jak się robi postać do cybera?
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-05-2007, 15:52   #18
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 1 Macharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał nieznanysprawca Zobacz post
Rzeczywiście, na topie jest w tej chwili D&D...
W kwestii "niewyraźnej" trzeciej edycji CP - po co nam ona, skoro mamy drugą? Nie zestarzała się chyba aż tak bardzo?

Mylisz się, teraz na topie jest przede wszystkim Warhammer 2ed. i nWoD a mania na nWoDa jeszcze wzrośnie kiedy zostanie przetłumaczony.

Szarlej, CopCorp coś tam kiedyś mówił że mają zamiar wydać Cybera 2030 ale kiedy i jak, nie wiadomo.
 
Macharius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-05-2007, 18:48   #19
 
denis's Avatar
 
Reputacja: 1 denis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwudenis jest godny podziwu
Wydaje mi sie ze CP umiera - staje sie mało popularny z uwagi na stereotyp postaci wystepującym w tym systemie ...
W wodzie , DD czy Wh nie ma takiego jednego stereotypu - bo dla niektórych to pallaydn dla innych mag itp ... mowiac o cp niemal kazdy ma w oczach zadrutowanego po granice empatii rozwalacza-morderce z grupa psychosquadu na karku ...

I mało kto pisze sie do takiej gry gdzie wyjatkow żadko spotyka sie cos innego poza bij/zabij /rozwal... .
Zreszta czegu tu wymagac - woekszosc dodatków kóre wyszły do cp to gadzety i bron ... i łasnie to usmierca Cp - znaczną trudnosc wyjscia poza schemat killera zduciaka z wielka spluwą .
 
denis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2007, 21:55   #20
 
Mazarian's Avatar
 
Reputacja: 1 Mazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemuMazarian to imię znane każdemu
Jeżeli CyberPunk umiera to jest to powolna i bardzo przykra agonia.
Miejmy jednak nadzieję że informacje o zgonie były przedwczesne. System dysponujący olbrzymim potencjałem nie może odejść tak po prostu, poczekajmy jeszcze trochę. Zmieni się moda, to może i system powróci do łask.
 
__________________
"Wiem czego się boisz czarnoksiężniku - śmierci.
Wtedy wszystkie twoje medale i odznaczenia będą już tylko nic nie wartymi symbolami a ty pyłem niesionym przez wiatr" Trian Ó Ellet
Mazarian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:21.



Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172