Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Pozostałe systemy RPG > Cyberpunk 2020
Zarejestruj się Użytkownicy

Cyberpunk 2020 Cyberpunk 2020


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-08-2010, 23:54   #61
 
Dudi00's Avatar
 
Reputacja: 1 Dudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodzeDudi00 jest na bardzo dobrej drodze
Dzięki tobie wpadłem na kilka nowych fajnych rozwiązań cyberpunku. Kurde chce sesji CP
 
Dudi00 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2011, 12:34   #62
 
Soth's Avatar
 
Reputacja: 1 Soth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłość
CP 2020 umarł wiele lat temu. Wydaje mi się, że zabiło go wiele czynników ( i brak dostosowania systemu, i sprawy wydawnicze i pewnie jeszcze jakieś też). Wielu graczy, którzy zaczynali od tego systemu odeszło i juz nie gra a nowych graczy CP chyba nie przekonał, przestały pojawiać się dodatki(polskie) i wszystko się rozsypało.
Patrzę na to ze smutkiem bo CP był jednym z moich pierwszych systemów i podrecznik nim całkowicie się rozleciał był w ostrym użyciu.
Cóż znak czasu, że pewne systemy nie wytrzymały konkurencji.
 
__________________
"Im The Lord the Master of the sword..."
Mówcie mi 28dni
Postapokaliptyczne Mazowsze
Soth jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2011, 20:34   #63
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Odnoszę również wrażenie, że sama istota CyberPunka przestała być atrakcyjna dla odbiorcy. To co miało być bliską przeszłością wcale taką znów bliską nie jest. Ogółem w najnowszej twórczości odnoszącej się do przyszłości dominują raczej myśli apokaliptyczne. Komputery są wszędzie, a i cyberwszczepami już nikt się nie jara. Po prostu cyberpunkowa rzeczywistość nie jest już interesująca w naszej rzeczywistości.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2011, 08:40   #64
 
Soth's Avatar
 
Reputacja: 1 Soth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłość
Czy nieinteresująca? Nie jestem do końca przekonany. Być może "diabeł" tkwi w szczególe dla jakiego odbiorcy. Nowi młodzi gracze czy MG mogą to istotnie odbierać to w taki sposób ze względu na dużą obecność technologii w naszym życiu. Starsi garcze chyba patrzą na to inaczej ale tylko na nich generalnie nie da się oprzeć systemu. Pytanie czy nie powinno się pokazać CP w inny sposób, bardziej interesujący, odmienny koncepcyjnie.
 
__________________
"Im The Lord the Master of the sword..."
Mówcie mi 28dni
Postapokaliptyczne Mazowsze
Soth jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2011, 12:39   #65
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
A czym właściwie jest Cyberpunk?

Teraźniejszością? NIE. Nadal jest w nim elementów Science-Fiction.
Science-Fiction? NIE. Przecież wiele z tych technologicznych zabawek jest już dzisiaj.

Cyberpunk jest czymś pomiędzy, czymś, czego realia są mocno powiązane z klimatem gry - mrocznym, ponurym, obracacym się wokół pieniędzy.

Jaj dla mnie w obecnej chwili to swego rodzaju Historia alternatywna niż fikcja naukowa. Wystarczy zajrzeć do podręcznika do systemu CP2020. Od roku 1990 autorzy stworzyli dla nas historią alternatywną świata w którym żyjemy. I nie jest to wymarzona historia. Świat istnieje, co z tego? Wegetuje w objęciach megakorporacji - to nie jest spektakularne. W stosunku do naszych realiów, Cyberpunk jest tuż za rogiem, ale nikt nie chciałby do niego iść. Brudny, brutalny, jak śmierdzący kloszard, którego wszyscy omijają szerokim łukiem. NIkt po prostu nie lubi bawić się w szambie. Nie chcemy go widzieć. W przeciwieństwie do różnego rodzaju SF. Odległe galaktyki, podróże z układu na układ, nieziemskie podróże... To wszystko jest daleko, net jeżeli będzie w ktymś momencie podobne do brudnego Cybera, to jest on wtedy daleko od nas i przysżłość, gdzieś w innym mieście a nie w naszym otoczeniu. Nie stykamy się z nim na co dzień.

do roku 2020 zostało 9 lat. Czy to dużo? Mało, niewiele. Cyberpunk nie umiera, on się starzeje. Szczyt świetności to lata 80, czasy Gibsona, Blade Runnera, J.Mnemonica i innych. Obecnie jesteśmy z nich dumni, to nasz cyberpunkowy dorobek.

Cyberpunk jeszcze żyje, a umiera jak każdy inny system. Tylko że wcześniej spadł z huśtawki trendów i wcześniej rozpoczął to umieranie. Powodem tego jest także to, że nikt nie chce próbować dać mu nowej roli. Czy teraz taką popularnością cieszyło by się D&D, gdyby twórcy zatrzymali się na pierwszej edycji? Z pewnością NIE. Gracze sami nie utrzymają systemu na szczytach, do tego potrzebni są wydawcy posiadający prawa do systemu, którzy chcą, żeby dany system był popularny na rynku, żeby był aktywny. Muszą, poprzez kolejne dodatki, utrzymywać system na powierzchni. A kolejny podręcznik to kolejne elemety, które z chcęcią wykorzystają gracze. Stosując tutaj omówienie mogę powiedziec, że Cyberpunk nie utonął, lecz nadal pływa w tym oceanie, lecz niestety nie zawija już do portów.
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.
JohnyTRS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2011, 09:12   #66
 
Soth's Avatar
 
Reputacja: 1 Soth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłośćSoth ma wspaniałą przyszłość
Na zachodzie powstała druga i trzecia edycja więc za wygląd w Polsce można by w zasadzie podziękować wydawcom. Ale taka sama sytuacja ma miejsce z cyklem o Gotreku i Felixie z Czarnej Biblioteki i masą innych pozycji.
 
__________________
"Im The Lord the Master of the sword..."
Mówcie mi 28dni
Postapokaliptyczne Mazowsze
Soth jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2014, 22:47   #67
Banned
 
Reputacja: 1 Revan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znany
Hmmm... czy motyw Cyberpunka odżyje na forum, jak CD-Projekt wyda w końcu grę Cyberpunk 2077?
 
Revan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2014, 22:55   #68
 
Fearqin's Avatar
 
Reputacja: 1 Fearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłość
Mnie CP jara niepomiernie i jak znajdę czas, około maja czy czerwca założę sesję bo pomysłów wiele, teraz jednak czasu nie tak znowu dużo. Jednak te sprawy jak najbardziej będą miały miejsce jeśli o mnie chodzi. Może niekoniecznie w CP 2020, ale na przykład... Shadowrun? To jest świetna sprawa. Albo coś autorskiego. Na forum sesje CP zresztą się toczą, ze 3 chyba czy tam 4. Nie pomarlim.
 
__________________
Pół człowiek, a pół świnia, a pół pies

^(`(oo)`)^
Fearqin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2014, 22:58   #69
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Cyberpunk to raczej konwencja i nie sądzę, by musiał odżywać. W swojej wersji cyberpunka prowadzę obecnie 3 sesje. A widziałem, że od czasu pojawiają się też sesje innych MG. Czyli aż tak źle z tym klimatem nie jest.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2014, 23:02   #70
Banned
 
Reputacja: 1 Revan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znany
Chodziło mi raczej o dział

Raczkuję w CP, ale konwencja zaczyna mnie coraz bardziej pochłaniać, na razie póki co tylko myślami i klimatem - ale może coś niedługo się z tego urodzi.
 
Revan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:42.



Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172