Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Pozostałe systemy RPG > Cyberpunk 2020
Zarejestruj się Użytkownicy

Cyberpunk 2020 Cyberpunk 2020


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-05-2005, 15:00   #1
 
diabolique's Avatar
 
Reputacja: 111 diabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znanydiabolique wkrótce będzie znany
Yun Tanabe alias "doktor Cringe"

Yun Tanabe alias "doktor Cringe"Cringe jest przykładowym egzemplarzem ripdoca obsługującego klientelę ze strefy walki i ogólnie z marginesu społecznego. Do niego przychodzą boosterzy kiedy chcą zafundować sobie rozpruwacze, do niego przychodzą ćpuny kiedy mają ochotę na coś wyjątkowego, jego odwiedzają uliczni zabijacy chcący się dopalić i wreszcie jemu składają wizyty żniwiarze, którzy chcą szybko opchnąć mięcho wyprute z jakiegoś biedaka, który skręcił w nie tę uliczkę co trzeba. I dokładnie taką jaka jest jego klientela, taki jest i on. Wredny, chciwy i przebiegły, jednym słowem gość, którego gracze po prostu muszą poznać.

Cringe z postury nie prezentuje się okazale - niski, szczupły, żeby nie powiedzieć wychudzony, japończyk o wąskiej twarzy i wygolonej głowie, na której pozostał jedynie grzebień pierzastych, białych włosów z grzywką opadającą na czoło. Zmęczone oczy, jeśli nie ukryte za wąskimi lustrzanymi okularami, zawsze podkreślone są sińcami i potężnymi workami zmarszczek. Tak jak i wyniszczone rachityczne ciało mogłyby spokojnie należeć do 50-latka. Cóż prochy... Mimo tego razem z wąską linią ust, niemal zawsze wykrzywioną w cynicznym, ociekającym jadem półuśmieszku, oczy te nadają twarzy demonicznie przewrotny i złośliwy wyraz. Nieprzyjemne wrażenie wzmacniają sterczące zza lewego ucha, niczym silikonowy jeżozwierz, igły chipów. Dalej robi się jeszcze ciekawiej. Cringe nosi zazwyczaj biały, stylizowany na ubiór chirurgiczny kombinezon [zapinany na klapę z boku, ze stójką pod szyją] wykonany z syntetycznych materiałów, z których da się zmyć praktycznie wszystko jednym pociągnięciem wilgotnej szmaty. Od łokci odsłania on parę chromowanych, cybernetycznych rąk, które są narzędziami pracy "doktora" i to nie tylko w przenośni. W nich mieści się bowiem duża część jego wyposażenia, od wysuwanych z palców skalpeli, zszywaczy skórnych, przez systemy diagnostyczne, medcomp i analizator chemiczny, po sterylizatory mikrofalowe, odsysacz i elektryczną mikro-piłkę (zdolną przeciąć nie tylko tkankę kostną, ale i stalową linę). Całości wyglądu dopełniają szerokie, czarne spodnie wciśnięte w wąskie, wysokie, skórzane buty. Ktoś kiedyś stwierdził, że Tanabe wygląda jak faszystowski dr Frankenstein i rzeczywiście, patrząc na niego, takie właśnie można odnieść wrażenie.
Cringe nie jest osobą, którą chciałoby się mieć za przyjaciela a tym bardziej za wroga. Nie chodzi tu już nawet o opryskliwą i wredną powierzchowność, jest to po prostu cwaniak bez skrupułów, który za odpowiednią kasę zrobi wszystko. Jest bystry, owszem, ale też chciwy i brutalny. Zadawanie bólu zdaje się sprawiać mu przyjemność a praca ripdoca wydaje się być dla niego darmową rozrywką. Jego zabiegi są równie drogie co bolesne i traumatyczne, ale to przecież jeszcze nigdy nie powstrzymało żadnego boostera...


W zwyczajach Tanaby leży też dość częste zarywanie snu przez kilkanaście nocy ciągiem. Szpikuje się wtedy co kilka godzin środkami pobudzającymi i euforykami, aż w końcu jego organizm poddaje się i nasz "doktor" przeżywa całkowite załamanie psycho-fizyczne. Dojście do siebie zajmuje mu zazwyczaj kilka dni, po czym wszystko zaczyna się od nowa. Do tego Cringe cierpi już od lat na lekką anoreksje. Taka kombinacja fatalnie wpływa na jego, i tak już nie najlepszy, stan zdrowotny.
Jeśli chodzi o rzemiosło to Tanabe nie jest żadnym specjalistą. Nie studiował medycyny, nie ma dyplomu, nic z tych rzeczy. Kilka lat temu przyjechał z Chiby, z bardzo podstawowymi umiejętnościami, które nabył jako asystent (tytuł mocno na wyrost biorąc pod uwagę, że zajmował się tam głównie zmywaniem krwi z podłogi i sterylizacją narzędzi) w jednej z tamtejszych czarnych klinik. To czego mu brakowało zachipował (a dużo tego było) i nie zastanawiając się długo otworzył interes. Złośliwcy twierdzą, że bez chipów nie byłby w stanie odróżnić skalpela od maczety a liczba spapranych "zabiegów" zdaje się to potwierdzać. Nie można jednak powiedzieć żeby narzekał na brak klientów. Jak już wspomniano obsługuje najniższe poziomy półświatka - boosterów, żniwiarzy, ulicznych ćpunów. Robi najpaskudniejsze operacje, wszczepia każde g najgorszym z druciarzy, handluje prochami i obraca organami. Zgarnia sporą kasę i ma szerokie znajomości, znacznie szersze niż wiedzę medyczną i to właśnie na nich głównie opiera swoją pozycję strefie.

Klinika Cringe'a mieści się na obrzeżach miasta południowego, czyli tzw. strefy walki, w zapuszczonym budynku należącym niegdyś do lokalnej stacji radiowej. Zamknięta została ona oficjalnie w 2014 roku po tym jak gang narkotykowy ostrzelał budynek z broni automatycznej zabijając trzech członków personelu. Do końca 2015 roku radiostacja przechodziła z rąk do rąk by w końcu porzucona, stać się źródłem pirackich audycji anarchistycznych. W 2016, po czystce policyjnej, zniszczony i zapomniany budynek zajął Cringe. Po dziś dzień nad wejściem zwisa żałośnie wypalony neon radiostacji a na dachu pnie się, do zasnutego smogiem nieba, zdewastowana antena nadajnika.
Wnętrze jednak zmieniło się diametralnie od czasów stacji. Piętro zamieniono w bezładne składowisko przestarzałego sprzętu radiowego, który w kurzu i wilgoci szybko zamienia się w nic nie warty złom, natomiast parter i piwnica zostały przystosowane do działalności czarnorynkowej kliniki chirurgicznej. Dokładniej - na parterze nieudolnie wyburzono kilka ścian tworząc dwa duże pomieszczenia. Pierwsze to połączenie poczekalni i sali zabiegowej (oddzielona parawanem służy do wykonywania najbardziej kosmetycznych zabiegów i przeprowadzania pierwszej diagnostyki). Drugie zaś, jest już pełno wymiarową salą operacyjną z kompletnym wyposażeniem.
Aby nikt sobie zbyt wiele nie wyobrażał trzeba jednak zaznaczyć, że warunki higieniczne w obu salach są fatalne, oświetlenie żałosne a o estetyce już lepiej nie wspominać (choć w toku są prace nad zamkniętym obiegiem powietrza w sali operacyjnej i komorą sterylizacyjną). Oprócz tego na parterze znajduje się jeszcze tylko niewielki pokoik, gabarytami i wystrojem odpowiadający niemalże taniemu sześcianowi noclegowemu, z tą różnicą, że wstawiono doń sedes i umywalkę. Tu właśnie mieszka Cringe.
Piwnica to nic więcej jak spora lodówka na organy, kilka starych komór kriotonicznych do delikatniejszych towarów i skład używanej cybernetyki.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o zabezpieczeniach i ochronie. Pierwsze ograniczają się do ciężkich pancernych drzwi, zamków kodowych, Militech Crushera przypiętego taśmą klejącą za lodóweczką ze stymulantami w sali operacyjnej i obrzyna trzymanego w pokoiku. Ochrony w tradycyjnej formie nie ma, jest za to banda boosterów (gang Czarna Fala), która za odpowiednią zniżkę ceny zabiegów, kręci się non-stop w okolicach kliniki. Bardzo często też, dwóch lub trzech najbystrzejszych jej członków siedzi w poczekalni (ci zazwyczaj dostają swoją dolę w gotówce lub prochach) i monitoruje sytuacje. W razie potrzeby Cringe ma zawsze 4-5 takich zbirów pod telefonem i jeśli opuszcza lokal (a czyni to bardzo rzadko, prawie wyłącznie w celu załatwienia większego interesu) to tylko w ich towarzystwie.


--------------------------------------------------------------------------------

YUN TANABE - DOC CRINGE

INT: 7 REF: 5 TCH: 7 OP: 7 ATR: 5 SZ: 5 SZB: 6 BC: 4 EMP: 4

Umiejętności: Technika medyczna +4, Spostrzegawczość +6, Diagnoza lekarska +4, Farmaceutyka +6, Podstawowe naprawy +3, Wykształcenie +1, Obsługa komór kriotonicznych +2, Przeszukiwanie BD +5, Zoologia +2, Postrzeganie emocji +4, Cybernetyka +5, Zastraszanie +3, Znajomość półświatka +6, Prowadzenie samochodu +3, Japoński +7, Hiszpański +3

Chipy: Chemia +3, Biologia +3, Broń ręczna +2, Znajomość uzbrojenia +3, Pistolet +1, Chip oburęczności, Regulator adrenalinowo-endorfinowy

Cybernetyka: 2x cyberręka z pokryciem chromowym (różnorakie narzędzia chirurgiczne - np. skalpele, strzykawki powietrzne czy zszywacze skórne oraz systemy diagnostyczne - e-book z modami skanera chemicznego i technicznego oraz specjalistyczny medskaner), gniazdo chipów i wszystkie typy łącz interface'u (skroń).

Wyposażenie: emiter mikrofal Techtronika 15, Streettech Burst, kamizelka kevlarowa (WB: 8), dodatkowe narzędzia uzupełniające zestawy w rękach, stymulanty, dermy ze środkami przeciwbólowymi, taśmy zaciskowe, kilka chipów na łączną sumę 1000e$ i 500e$ gotówką, okulary lustrzane z wbudowanymi układami telefonu komórkowego i antyoślepiaczem.


PRZYKŁADOWY BOOSTER CZARNEJ FALI

INT: 4 REF: 8 TCH: 4 OP: 7 ATR: 5 SZ: 5 SZB: 7 BC: 8 EMP: 4

Umiejętności: Stanowisko w gangu +2, Spostrzegawczość +4, Znajomość półświatka +3, Zastraszanie +5, Walka wręcz +5, Broń ręczna +3, Wysportowanie +4, Cybernetyka +1, Siłacz +2, Pistolet +3

Cybernetyka: tatuaż świetlny, kolorówki reklamowe Nikkon, biomonitor, łącza broni i pojazdu, cyberręka z plastikowym pokryciem i wbudowaną ukrytą kaburą na ciężki pistolet, edytor bólu, generator adrenaliny.

Wyposażenie: kurtka kevlarowa (WB 12), DaiLung Magnum, DaiLung Cybermag 15, nóż, kilka działek jakiegoś taniego, ulicznego świństwa (+1 do inicjatywy, agresywne zachowanie i uzależnienie fizyczne) i pare strzykawek.
Khelekin
 
__________________
eMIEJoteSCe eNA PeODePyIeS
old desingn(tm)'s man
diabolique jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:38.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166