Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > DnD i systemy d20 > Portal światów > Dragonlance > DL - Informacje wszelakie
Zarejestruj się Użytkownicy


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-11-2004, 13:13   #1
 
Reputacja: 145 Merlin222 ma wyłączoną reputację
Charakterystyki głównych bohaterów

Sturm Brightblade

Syn rycerza Solamnijskiego, sprawującego nadzór nad północnymi królestwami. Gdy spokój na północy został zakłócony, ojciec Sturma wysłał swą żonę i syna na południe, gdzie byli bezpieczni. Gdy Sturm osiągnął wiek dojrzałości, otrzymał dziedzictwo swego ojca: jego miecz i pierścień, oba ozdobione symbolem róży. Przez pewien czas podróżował wraz z drużyną z "Ostatniego Domu", po czym wyruszył na północ by zająć miejsce swego ojca. Gdy dotarł na miejsce zastał rycerzy w kompletnej dezorganizacji i chaosie. Uciekł stamtąd jeszcze zanim zdążył poddać się próbie o tytuł rycerski.
Sturm przejął ideały rycerzy oraz solamnijskie motto "posłuszeństwo aż do śmierci". Jego największym pragnieniem jest zginąć śmiercią wojownika, walcząc z siłami zła. Jest nieustraszonym człowiekiem o wielkiej godności, prawości, troszczącym się o los innych.

Tasslehoff Burfoot

Tasslehoff opuścił swe ojczyste ziemie już jako dziecko. Wtedy to wyruszył wraz ze swymi rodzicami w tradycyjną kenderską podróż po świecie. Gdy osiągnął wiek dojrzałości, rozpoczął swą własną wędrówkę. Jego zamiłowanie do podróżowania było tk silne, iż dopiero po kilku latach pojawił się w dolinie Solace. Zawsze taszczył ze sobą niezbędne dla każdego kendera przedmioty: stos zdeaktualizowanych map, swój hoopak, linę, jedzenie, oraz torbę wypchaną przedmiotami, które "same wskoczyły mu do torby" podczas podróży. Tas nie "pożyczał" tych przedmiotów z chciwości, one po prostu go bardzo zaciekawiły...
Po raz pierwszy poznał Flinta, gdy "pożyczył" jedną z bransolet krasnoluda. Szybko się ze sobą zaprzyjaźnili (tak przynajmniej twierdził Tas). Tas jest niezwykle pozytywnie nastawiony do życia, posiada niezwykłe pokłady energii i niejednokrotnie podtrzymywał resztę drużyny na duchu. Jest także odporny na strach...jak zresztą wszyscy kenderzy.

Flint Fireforge

Urodzony w 212 AC w Hillhome, w górach Khalkist. Najstarszy z członków drużyny Lancy. W młodości pracował w Qualinesti u Solostarana jako rzeźbiarz i kowal. Tam poznał Tanisa. Razem przybyli do Solace gdzie Flint stał się przyszywanym ojcem braci Majere. Był krasnoludem w średnim wieku; w jego brązowej jak orzech brodzie jaśniało zaledwie kilka pasemek siwizny. Jak na swoje lata, zmarszczki na twarzy miał niezwykle głębokie; były to ślady ciężkiego życia. W brązowych oczach krasnoluda odbijało się więcej serdeczności niż w oczach jego pobratymców. Zmarł podczas podróży do Neraki, podczas Wojny Lancy. Teraz siedzi pod drzewem, niedaleko kuźni Reorxa w niebie, rzeźbiąc i czekając na kendera, który ma do niego dołączyć.

Riverwind

Myśliwy z plemienia Que-Shu. Pokochał Goldmoon, księżniczkę która byłą już obiecana synowi plemiennego kapłana. Riverwind podjął się niebezpiecznej wyprawy aby zdobyć Goldmoon dla siebie. Odnalazł niebieską, kryształową laskę w mieście Xak Tsaroth, lecz ojciec księżniczki, wściekły iż misja zakończyła się powodzeniem, rozkazał ukamienować Riverwinda. Dzięki kryształowemu artefaktowi udało im się uciec.
Teraz są jeddynymi ocalałymi z plemienia Que-Shu. Riverwind jest człowiekiem czynu, nie wielkich słów. Jest urodzonym przywódcą, mimo iż nie zdaje sobie z tego sprawy.

Goldmoon

Księżniczka z plemienia Que-Shu, która zakochała się w Riverwindzie, biednym synu zwykłego chłopa. Wódz, jej ojciec, zażądał aby Riverwind udowodnił ile jest wart podejmując się misji odnalezienia magii i potęgi Riverwind powrócił dzierżąc kryształową laskę z Zakazanych Ziem. Ojciec Goldmoon zaprzeczył, iż ma ona cokolwiek wspólnego z magią i skazał Riverwinda na śmierć przez ukamienowanie. Goldmoon nie mogąc się z tym pogodzić pobiegła do Riverwinda, a laska teleportowała ich w bezpieczne miejsce.
Z pomocą towarzyszy z gospody "Ostatni Dom", odnaleźli starożytnych, prawdziwych bogów, a Goldmoon stała się kapłanką Mishakal, bogini uzdrawiania.
Jej lud został brutalnie wymordowany przez Verminaarda, Smoczego Władcę.

Laurana Kanan

Jedyna córka Mówcy Słońc, przywódcy ludu Qualinesti. Rozpieszczana i rozpuszczona w dzieciństwie, była postrzegana jako delikatny kwiat, w porównaniu z jej braćmi, Porthiosem i Gilthanasem. Lecz pod tą piękną powłoką kryła się niezależna kobieta o silnej woli. Jej największą demonstracją silnej motywacji, były jej uczucia do Tanisa półelfa, wojownika wychowanego w Qualinesti oraz jej przyjaciela.

Tanis półelf

Jego matka, elfia kobieta została porwana i zgwałcona przez ludzi w Wieku Ciemności, zaraz po Kataklizmie. Gdy udało jej się uciec, dotarła do Qualinostu, gdzie zmarła podczas porodu. Elfy z Qualinostu wychowały chłopca, lecz nigdy w pełni go niezaakceptowały jako jednego z nich. Tanis wybrał życie wędrowca, niegdzie nie zaznawszy uczucia bycia "w domu" dopuki, po latach podróżowania, nie osiedlił się w Solace. Tam poznał ludzi, którzy mieli niedługo stać się jego towarzyszami.
Laurana kochałą Tanisa przez wiele lat, lecz serce półelfa było rozdarte między elfią panią a ludzką kobietą Kitiarą, przyrodnią siostrą Caramona i Raistlina Majere. Kitiara opuściła Solace i udała się na północ. Tanis, rozdarty między swą elfią a ludzką naturą, nigdzie nie może zaznać prawdziwego spokoju. Jest prawdziwym przyjacielem i dobrym człowiekiem, lecz nękają go depresje. Jest urodzonym przywódcą, walecznym wojownikiem oraz bohaterem w pełnym tego słowa znaczeniu.

Kitiara Uth Matar

Córka Gregora Uth Matara, rycerza solamnijskiego o nienajlepszej reputacji oraz Rosamun Majere. Starsza, przyrodnia siostra braci Majere, Niebieska Pani, Władczyni Smoków. Dowodzi armią niebieskich smoków i zarządza zdobytymi przez swe armie terytoriami. Jest nieokiełznana, często zmienia się jej nastrój. Jej sprytny, militarny umysł i jej przymierze z niebieskim smokiem Skie pozwoliły jej na szybki awans w smoczej armii. Dokonała świadomego wyboru między dobrem i złem. Wybrała stronę zła, gdyż uważała, że w ten sposób ma największe szanse zdobyć władzę, której tak bardzo pożądała. Nie jest łatwo oszukać Smoczą Panią. Kitiara zdecydowała się na przeklęty układ z Lordem Sothem, zmarłym rycerzem. Obiecała mu duszę Laurany w zamian za jego pomoc w osadzeniu jej na tronie cesarzowej. Ze względu na fakt dawnej przyjaźni z drużyną z Solace, stara się przeciągnąć ich na swoją stronę.

Raistlin Majere

Syn Gilona i Rosamun Majere. Bliźniaczy brat Caramona oraz przyrodni brat Kitiary, która wychowała bliźniaków po śmierci ich matki. Pewnego dnia ujrzał w wiosce iluzjonistę. Gdy wrócił do domu był w stanie wykonać wszystkie sztuczki jakie wykonywał iluzjonista. Kitiara rozpoznała iż posiada on dar i posłała go do szkoły magii. Zdumiewał swych nauczycieli swymi zdolnościami, lecz martwiło ich, iż jego duma i ambicje kiedyś go przerosną. Opuścił szkołę by odnaleźć prawdziwego, potężnego mistrza. Podczas próby w Wieży Wielkiej Magii, Raistlin zyskał wielką moc, jednak cena jaką musiał zapłacić była także wysoka. Po próbie jego skóra zyskała złoty kolor, podupadł na zdrowiu, a jego klepsydrowe oczy o złotych źrenicach ukazywały mu nieustannie otaczającą go śmierć. Nie przepada za towarzystwem innych. Posiada jednak duże poczucie sprawiedliwości.

Caramon Majere

Syn Gilona i Rosamun Majere. Wojownik o niezwykłej sile i odwadze. Bliźniaczy brat Raistlina oraz brat przyrodni Kitiary. Bliźniacy są podobni jak dwie krople wody pod względem wyglądu, lecz ich osobowości są diametralnie różne. Caramon jest pogodny i sympatyczny, natomiast Raistlin jest niezwykle mroczny, tajemniczy oraz podupadły na zdrowiu.
Ich matka chorowała i umarła kiedy jeszcze byli dziećmi. Kitiara, o kilka lat od nich starsza, zajęła się ich wychowaniem. Caramon wyrósł na dobrego wojownika i przyzwoitego człowieka, chociaż czasami może zbyt naiwnego. Był niepospolicie silny, ale i niezwykle łagodny. Rozdrażniony, potrafił wpaść w wielki gniew, lecz lont był tak głęboko zagrzebany i tak powoli się palił, że Caramon zwykle uświadamiał sobie złość dopiero, gdy kłótnia dawno się skończyła. Wybuchał tylko wtedy, kiedy ktoś groził jego bratu-bliźniakowi. Czuje się za niego odpowiedzialny, lecz nie potrafi go zrozumieć. Kobietą, którą pokochał była Tika Waylan, kelnerka z gospody "Ostatni Dom", towarzyszka podróży, w późniejszych latach matka jego synów.

[ Dodano: 2005-01-15, 17:00 ]
Gilthanas
Drugi syn Mówcy Słońc, przywódca ludu Qualinesti. Podczas gdy jego starszy brat Porthios uczył się sztuki władania państwem, Gilthanas pełnił funkcję dyplomaty, posłańca, szpiega i co najważniejsze poszukiwacza przygód. Został pojmany wraz z Therosem Ironfeldem przez smokowców gdy ich armie zaatakowały Solace. Udało mu się uciec wraz z bohaterami Lancy, którym to później towarzyszył w dalszej podróży.
Gilthanas jest przystojnym, młodym elfem, lecz w jego spojrzeniu widać dojrzałość. Nie stawia ludzi na równi z elfami. Jego pogarda względem ludzi doprowadziła do konfliktu między nim a jego siostrą Lauraną, która zakochała się w Tanisie (pół-elf).
To właśnie ten konserwatywny elf zakochał się później w Silwarze, która była dzikim elfem i przemieniała się w srebrną smoczycę.

Alhana Starbreeze
Jedyna córka Loraca Caledona, Mówcy Gwiazd. Jej ojciec próbując ratować swą ojczyznę przed niebezpieczeństwem, postanowił użyć smoczej kuli przywiezionej z Istar. Nie zdołał jednak zapanować nad jej potężną magią. Nad krainą zapanował zielony smok Cyan Bloodbane, który pogrążył całą krainę w koszmarnym śnie.
Alhana na zewnątrz sprawia wrażenie oziębłej i stanowczej. Za upadek narodu Silvanesti obwiniała zepsuty świat, który ją otacza. Mimo ogólnej niechęci wobec innych ras, stara się zachowywać uprzejmie wobec nich.
Jednak w głębi serca, Alhana jest kochającą i ciepłą kobietą. Mimo, iż poślubiła Porthiosa, Mówcę Słońc, powiadają, że prawdziwą miłością obdarzyła Sturma Brightbladea, któremu podarowała gwiezdny klejnot w ramach wdzięczności za jego pomoc w Tarsis podczas Wojny lancy. Z jej związku z Porthiosem narodził się syn, Silvanoshai, który jest prawowitym władcą obu elfich królestw - Silvanesti oraz Qualinesti.
 
Merlin222 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2005, 13:32   #2
 
Reputacja: 177 Hood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie coś
Swoją drogą, ciekawią mnie charakterystyki mechaniczne bohaterów.
Skoro w przewodniku po Faerunie podano wartości atrybutów i całą resztę cech bohaterów wraz z posiadanymi przedmiotami, mogli byli zrobic to samo w Dragonlance Campain Setting dla wersji 3.0 D&D a nie zrobili... Szkoda... Odkiedy dowiedziałem się, że pomysły na książkę zaczerpnięto z sesji RPG, pytanie to poczęło dość regularnie powracać...
 
__________________
My blade's made of hate
My armor's from pride
The storm fires of anger
Rage within my heart
Hood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2005, 19:24   #3
 
Reputacja: 214 Fistus ma w sobie cośFistus ma w sobie cośFistus ma w sobie cośFistus ma w sobie cośFistus ma w sobie cośFistus ma w sobie cośFistus ma w sobie cośFistus ma w sobie cośFistus ma w sobie cośFistus ma w sobie cośFistus ma w sobie coś
W settingu do ADnD są. Można je przerobić na 3E.
 
__________________
"A flame which never dies, but brightens with the passing of time."
Fistus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2005, 01:48   #4
 
Reputacja: 177 Hood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie coś
Dzięki za info.... Choć ja widziałem jedynie wskazania leveli: Par-Salian 18, LaDonna i Justarius 17, Fistandantilus 24... A przerobić wcale nie będzie tak łatwo, bo przecież wiele się zmieniło (choćby punkty umiejętności i dostęp do nich) albo atuty... :/
Tanisa ani reszty odkryć mi się nie udało, ale też może i nie szukałem zbyt dobrze...
 
__________________
My blade's made of hate
My armor's from pride
The storm fires of anger
Rage within my heart
Hood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-03-2005, 18:21   #5
 
Reputacja: 295 Pseudo ma wyłączoną reputację
statystki w mechanice d&d ed3,5 są w niektórych podrecznmikach do DL oraz na wielu stronach internetowych.


pozdrawiam
 
Pseudo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2005, 17:55   #6
 
Reputacja: 177 Hood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie coś
Wiem, czytałem pzewodnik po Krynnie do 3,0, ale słowa tam nie ma o statystykach bohaterów lancy (czy chocby ciekawszych npc).
A problem w tym jak przerobić 2,0 na 3,0 ??
 
__________________
My blade's made of hate
My armor's from pride
The storm fires of anger
Rage within my heart
Hood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2005, 21:20   #7
 
Reputacja: 145 Merlin222 ma wyłączoną reputację
No i nadszedł czas na kolejne opisy postaci. Tym razem przyjrzymy się Tice Waylan, Magiusowi i Humie

Huma Dragonbane

Najsłynniejszy z Rycerzy Solamni. Prosty Rycerz Korony o czystym i szczerym sercu, który zostaje wybrany przez Paladine'a aby ocalić świat przed ciemnością. Bóg powierzył mu misję odnalezienia legendarnej Smoczej Lancy, przy pomocy której pokonano siły zła. Wraz z srebrną smoczycą Heart ruszył do walki z siłami Mrocznej Królowej i zmusił ją by powróciła do Otchłani. Przez długi czas smoczyca ukrywała przed rycerzem fakt, że to ona jest także kobietą o imieniu Gwynneth, którą Huma poznał podczas swej podróży. Wiedział, że nie zdoła jej pokochać gdy pozna prawdę. Huma i Gwynneth zapłacili wysoką cenę za pokonanie Takhisis. Oboje polegli na polu bitwy. Najwierniejsi przyjaciele Humy to Magius oraz minotaur Kaz.

Magius

Potężny mag renegat, który wraz z swym przyjacielem z dzieciństwa Humą, walczył po stronie dobra. Został zabity przez Galana Dracosa podczas Trzeciej Smoczej Wojny, gdy po długiej walce opuściły go siły i nie mógł już użyć magii by się bronić. Od tego wydarzenia, Konklawe magów uzgodniło, że każdy mag ma prawo nosić ze sobą sztylet, aby nigdy nie pozostali zupełnie bezbronni. Najsłynniejszym artefaktem związanym z Magiusem była jego laska, zakończona trzeba smoczymi szponami, w których umieszczona była kryształowa kula. Laskę Magiusa wiele lat później Konklawe podarowało Raistlinowi Majere po jego próbie w Wieży Wielkiej Magii. Przez całe swoje życie Magius był magiem czerwonych szat, jednak wielu twierdzi, że tuż przed śmiercią przywdział białe szaty.

Tika Waylan Majere

Córka złodzieja i kuglarza. Gdy miała 15 lat próbowała okraść Otika Sandath'a, właściciela tawerny Ostatni Dom, lecz została złapana na gorącym uczynku. Otikowi zrobiło się żal dziewczyny i zaproponował jej pracę, którą chętnie przyjęła. Po wielu latach spędzonych razem, Tika pokochała Otika jak swego ojca. Szczególną sympatią obdarzyła Caramona Majere, za którego później wyszła za mąż. Podczas Wojny Lancy, wraz z towarzyszami, wyruszyła z tawerny Ostatni Dom by walczyć w obronie dobra.
 
Merlin222 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2005, 22:13   #8
 
Reputacja: 295 Pseudo ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Merlin222
Potężny mag renegat

Cytat:
Napisał Merlin222
Przez całe swoje życie Magius był magiem czerwonych szat
mała niekonsekwencja? może sie myle ale chyba renegaci pozucają nie tylko założenia konklawe ale, co za tym idzie, swoje bractwa ( czyli równiez charakterystyczne szaty).

Cytat:
Napisał Hood
czytałem pzewodnik po Krynnie do 3,0
czytałes przweodnik do 3.5, wiem ze juz o tym pisałem ale lubie sie czepiac


opisy bohaterów lancy znajdziesz w suplementach i przygpodach do ed3.5 oraz na www.dl3e.com
 
Pseudo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-04-2005, 09:33   #9
 
Reputacja: 145 Merlin222 ma wyłączoną reputację
Mówiąc o kolorze szat miałam bardziej na myśli bogów jakich czcił niżeli przynależność do konkretnej grupy podporządkowanej Konklawe.

Ale miło wiedzieć, że ktoś czyta moje opisy
 
Merlin222 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-04-2005, 02:26   #10
 
Reputacja: 177 Hood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie cośHood ma w sobie coś
Cytat:
mała niekonsekwencja? może sie myle ale chyba renegaci pozucają nie tylko założenia konklawe ale, co za tym idzie, swoje bractwa ( czyli równiez charakterystyczne szaty).
Nie. Renegat to ktoś, kto nie podporządkowuje sie wyrokom konklawe. Nie tylko nie nosi szat. Można być renegatem nosząc szaty, albo szat nie nosić i renegatem nie być... :P

Cytat:
czytałes przweodnik do 3.5, wiem ze juz o tym pisałem ale lubie sie czepiac
skoro już chcesz się czepiać i nie masz tramwaju pod ręką to popatrz na datę tegoż postu, a potem na datę swojej wypowiedzi o 3,0 i 3,5. Poza tym w tamtym poście szło mi jedynie o rozgraniczenie AD&D od D&D (nie 1ed.)
Ja też potrafię być czepliwy

PS. MAgius i kolor szat jego to też całkiem ciekawa sprawa...

[ Dodano: 2005-04-23, 02:29 ]
A jeśli mamy być dokładni, to wtedy czytałem akurat przewodnik po DL dla 3,0...(poszukaj na necie, a znajdziesz nieoficjalną publikację pod 3,0). :/
 
__________________
My blade's made of hate
My armor's from pride
The storm fires of anger
Rage within my heart
Hood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:29.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166