Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Horror
Zarejestruj się Użytkownicy

Horror To, co nas przeraża


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-08-2020, 07:06   #1
 
Obca's Avatar
 
Reputacja: 1 Obca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputację
Lovecraft Country

Nowy Serial HBO.

Wbrew temu jak rozbrzmiewa tytuł nie jest to żadna adaptacja książki Lovecrafta. Lovecraft Country - było najpierw książką napisaną przez Matthew Theron "Matt" Ruff i wydaną w 2016.

Książki jeszcze nie czytałam, gdyż o autorze dowiedzialam się dopiero teraz przy robieniu zwiadu, o tej nowości. Choć na pewno będę teraz dążyć do zakupienia sobie egzemplarza. Toteż chwilowo polegam na opiniach ludzi z internetu którym ufam.


Nie jest to adaptacja zdanie w zdanie z tym co jest w książce, przynajmniej według zaslyszanych/przeczytanych opinii. Owszem, serial ma czerpać dużo z książki, oraz z całej mitologi Lovcraftowskiej. Możemy się więc spodziewać zarówno starych jak i nowych kultów/potworów i niepweności wszechświata.


Podobno, mimo aktualnych ruchów spolecznych w ameryce (BLM i podobnych), serial jest zrobiony z taktem. Wątek przesladowań rasowych nie gra pierwszych skrzypiec mimo, że mógł by bo czas akcji w serialu/książce dzieje się właśnie w okresie trwania w USA "Segragacji rasowej". Czyli rasizm jest ale jest, w pierwszym odcinku, pozakazny jako "Hej, to tak było w tym czasie." a nie jako pouczanie widza jaki to rasizm jest zły i jak 'niebiali' mieli ciężko.

Czy będzie to w taki sam sposób pokazane przez resztę odcinków i ewentualnych kolejnych sezonach...zobaczymy.


O czym jest serial?

Człowiek wyrusza w podróż by znaleźć swojego ojca. Podczas tych poszukiwań dzieją się "RZECZY". Akcja dzieje się oczywiście w Arkham.


Chwilowo nie ma jeszcze Straszydeł, wiadomo że będa bo zapowiedzi. (W zapowiedzi widziałam że będzie mumia ) Chwilowo koncentrują się na tajemnicach i niewiadomych.Co mnie nie pokoi... Jordan Peel jako reżyser/producent i J.J. Abrams jako producent...Jordan Peel, ok lubie jego filmy sa naprawde dobre ale boje się że w połączeniu z Abramsem wyjdzie im czoś co da dużo hypu ale mało satysfakcji z rezolucji...ale może się mylę i moje obawy nie będa mialy podstaw.


[media]http://www.youtube.com/watch?v=dvamPJp17Ds[/media]


Chwilowo Dział Horror poleca.

 

Ostatnio edytowane przez Obca : 20-08-2020 o 12:32. Powód: Literowki
Obca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-08-2020, 08:50   #2
 
Caleb's Avatar
 
Reputacja: 1 Caleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputację
Obejrzałem pierwszy odcinek, jak na razie jest w porządku. Dobrze wyważony, lekko pulpowy klimat i naprawdę zacna scenografia. Moim zdaniem dobrze, że w popkulturze poruszany jest problem rasizmu w Ameryce, choć przeciętnemu Polakowi może być ciężko się do tego odnieść.
Jednocześnie odnoszę wrażenie, że w podobnych produkcjach twórcy czasem zapominają zaufać widzowi, jakby stworzenie bardziej niejednoznacznych postaci miało zagrozić kontekstowi. Trochę tak jest i tutaj: widzę bohatera i już domyślam się, jaką rolę będzie spełniał.
Ale może wybiegam zbyt daleko. Wstępnie jest ok.
 
Caleb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-08-2020, 17:05   #3
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
A czy jest tu może ktoś kto widział zarówno ten serial jak i Castle Rock? Oba seriale zdają się mieć podobną koncepcję, z tym że ten drugi czerpie z twórczości Kinga. Jestem ciekaw jak Lovecraft Country wypadł na jego tle, zwłaszcza pierwszego sezonu.
 
__________________

To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col

Col Frost jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2020, 07:36   #4
 
Caleb's Avatar
 
Reputacja: 1 Caleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputację
Lovecraft Country jak na razie ma bardzo mało wspólnego z twórczością H.P. (tak, pamiętam, że jedynie się nim inspiruje). W ogóle serial skręcił w dziwne rejony i przypomina teraz Scooby Doo. Podejrzewam więc, że te produkcje to dwie różne bajki.
 
Caleb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2020, 17:50   #5
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Castle Rock wspominam bardzo przyjemnie. Solidny serial z dobrym aktorstwem i przemyślaną fabułą. Oczywiście mam do niego jakieś tam zastrzeżenie, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Szczerze polecam.

Na Lovecraft Country skusiłem się ze względu na mające się pojawić nawiązania do prozy Samotnika z Providence. Niestety poziom żenady, absurdów i nachalnej propagandy sprawiły, że wytrzymałem całe 15 min z tym dziełem. Wracać nie zamierzam, bo przypuszczam że im dalej w las tym więcej dziadostwa się pojawi.
Szanując swój czas odpuściłem, a naprawdę liczyłem na jakiś klimatyczny serial z mitologią Lovecrafta w tle. Niestety nie tym razem.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-09-2020, 13:38   #6
 
8art's Avatar
 
Reputacja: 1 8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację
Popieram Pinhead'a. Tez przeliczylem sie myslac o serialu z tajemniczym klimatem z opowiadan Lovercrafta. A tu taki pulp.
 
8art jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-09-2020, 17:06   #7
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 1 rudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputację
W ogólnym przeliczeniu wytrzymałeś @Pinhead trochę więcej. Jednak ja też uważam, że ten serial to jakaś kompletna pomyłka. Pulpowy klimat można lubić lub nie, tak samo jak każdy ma inne poczucie estetyki i co jednym się podoba, innych brzydzi. Lecz nachalna propaganda nie ma żadnej dobrej strony.

Nigdy więcej nie dotknę tego nieszczęścia.
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2020, 16:01   #8
 
Obca's Avatar
 
Reputacja: 1 Obca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputację
Ha, ok to ja trochę jednak mniej rozczarowania miałam niż moi przedmówcy

Serial mi się podoba. Jestem na 8 odcinku.
Owszem postacie męskie (które zostały niezjedzone) są ...nierozwinięte. Za to postacie kobiece są świetne, są silnikiem tego serialu. Maja pokazaną super motywacje by wytłumaczyć to co robią. Są barwne. Silne. Mądre. I jeszcze balansują to wszystko emocjami.

Ok no mamy postać krypto geja. Który ukrywał to w sposób który degenerowal go w agresywnego znecajacego się nad żoną i dziecko dupka. Owszem zaskoczył nie ten wątek ale chyba wkurzył by mnie bardziej jakby nagle magicznie serial przeszedł nad tym i pokazał jakie życie jest kolorowe z tego powodu.

Drugą sprawa to ta "propaganda" ... no nie wiem czy pokazywanie że konkretna grupa ludzi ma przesrane w jakimś miejscu i czasie to "propaganda". Może. Ja napewno się tego nie będę czepiać bo bym musiała zacząć się innych seriali i filmów czepiac(4rej pancerni, stawka większa, seriale gdzie mamy złych nazistów...ect).

No co do niewyjaśnionych rzeczach, jakie prezentują mity...nie mam na co narzekać jest wszystko, tajemnice, syrenki, mumie, podróże w czasie, niewyjaśnione technologie, magia, shoggoty ...jeszcze latających polipów nie ma ale jestem dobrej myśli!
 
__________________
I WILL SWALLOW YOUR SOUL! It matters not how you try to sustain your flashy bodies with the fruit of the trees or the animals of the land. You only serve to hasten the time when I shall break your very mind, enslave your will, and feast upon the entrails of your existence. I will lay ruin upon your livestock and your home!
Obca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:27.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172