Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > O forum > Organizacyjne > Informacje
Zarejestruj się Użytkownicy


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-11-2021, 18:34   #1
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
Exclamation Biuletyn Informacyjny Lastinn

Witajcie Drodzy Użytkownicy!

Oto pierwsza odsłona Lastinnowego Biuletynu Informacyjnego! W nim to Obsługa będzie dzielić się z wami kluczowymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania forum, a głównie jego przyszłości i prowadzonych na nim zmian. Oto wasze okno na forum i miejsce, gdzie możecie dowiedzieć się, co w trawie piszczy. A zatem: zaczynajmy!

Informacje administracyjne

Cytat:

Nowelizacja Regulaminu Forum

W związku ze zmianą zakresu obowiązków Administracji oraz w celu usunięcia luk i nieścisłości w obowiązujących przepisach, do czasu wejścia w życie nowego Regulaminu Forum, nad którego projektem trwają obecnie prace, poniżej wymienione punkty w paragrafach zostały dodane, usunięte lub uległy zmianie.

W § 2 dodano Pkt. 7:
7. Zakaz ujawniania jakichkolwiek treści z wewnętrznego forum Obsługi lub z wiadomości prywatnych pomiędzy członkami Obsługi.

W § 2 dodano Pkt. 8:
W kwestiach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają obowiązujące przepisy prawa powszechnego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

W § 4 Pkt. 1:
1. Obsługa Forum wykonuje czynności porządkowe, pilnuje i egzekwuje przestrzeganie regulaminu przez Użytkowników. Te same czynności względem Obsługi wykonuje Administracja.
usunięto:
Te same czynności względem Obsługi wykonuje Administracja.
W § 4 Pkt. 5:
5. W przypadku gdy decyzja Obsługi w jakiejś kwestii wydaje się niesłuszna (np. przyznanie ostrzeżenia, usunięcie posta itd.), Użytkownik ma prawo odwołać się do Administracji.
słowo Administracji zmieniono na całej Obsługi.
Cytat:

Nowy Regulamin

Zakończenie prac nad Regulaminem zaplanowano na dzień 30.11.2021. Do tego czasu jako użytkownicy macie jeszcze czas by zgłaszać swoje propozycje zmian i poprawek w odpowiednim wątku. W ciągu następnych trzech dni od wymienionej daty, czyli do 3.12.2021, ostateczna treść Regulaminu zostanie podana do publicznej wiadomości. Wtedy też rozpocznie się głosowanie Obsługi nad opublikowaną treścią. Głosowanie to potrwa do 10.12.21. Ogłoszenie wyniku głosowania nastąpi niezwłocznie tj. 11.12.21. Regulamin zaś wejdzie w życie z dniem 01.01.2022.
Cytat:

Kontakt z Solinariusem

Obsługa forum od kilku miesięcy bezskutecznie podejmuje próby nawiązania kontaktu z Solinariusem, najwyższym administratorem technicznym i właścicielem Lastinn.info. Nie ustajemy jednak w wysiłkach! Jest to sprawa kluczowa, ponieważ aktualny stan techniczny forum pozostawia wiele do życzenia. Zaś jego przyszłość jest mocno niepewna. Pewnie domyślacie się, że bez pomocy Solinariusa nie będziemy w stanie wprowadzić żadnych usprawnień technicznych, zabezpieczeń, aktualizacji ani wykonać napraw na forum. Co z czasem może sprawić, że pogorszą się warunki korzystania z niego na waszych urządzeniach (zwłaszcza mobilnych) i jeszcze większemu spadkowi ulegnie pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. Na razie pozostaje nam wszystkim cierpliwie czekać, aż właściciel odpowie na nasze liczne odezwy. W tej sprawie będziecie informowani na bieżąco w kolejnych biuletynach.

A przy okazji! Jeśli ktoś z was ma jakiś pomysł lub możliwość nawiązania kontaktu z właścicielem forum, bardzo prosimy o pilny kontakt!

Na wypadek gdyby nie udało się nawiązać kontaktu z Solinariusem w ciągu okresu 6 miesięcy (od publikacji niniejszego biuletynu) Obsługa uzna arbitralnie, że tenże jest niemożliwy. Wtedy zaś zamierza zainicjować plany awaryjne, które są aktualnie opracowywane na ten wypadek.
Cytat:

Kwestia reasumpcji sond organizacyjnych

Obsługa ustaliła, że ponowienie sondy organizacyjnej może nastąpić nie wcześniej niż rok od jej zakończenia i wejścia w życie. Prosimy więc by w tym okresie nie składać wniosków o reasumpcję żadnego z wcześniejszych oficjalnych głosowań. Ponieważ będą one z góry odrzucane. Wszystkich spragnionych powrotu reputacji bardzo prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i odczekanie do momentu, gdy możliwe będzie podjęcie ponownego głosowania w tej sprawie.
Ogłoszenia

Cytat:

Tytuły pod nickiem

Nadchodzą duże zmiany w kwestii tytułów! Dotychczas ten drobny przywilej dostępny był jedynie nielicznym, czyli aktualnym i zasłużonym, emerytowanym członkom Obsługi. Ale zbliża się zmierzch tej epoki nierówności! Niedawno Obsługa zgodnie ustaliła, że jest w stanie i nie widzi większego problemu, by obdarować tym symbolicznym przywilejem wszystkich użytkowników! Bez wyjątków! Możecie już śmiało planować jakie błyskotliwe nazwy umieścicie pod nickiem, ponieważ wprowadzenia tej zmiany nastąpi całkiem szybko. Tuż po nowym roku. Mamy nadzieję, że informacja ta w jakimś stopniu was ucieszyła, ponieważ ma stanowić dla was noworoczny prezent!

Oczywiście nie zapomnijcie się czasem w kreatywności! Tytuły będą musiały być zgodne z nowym Regulaminem i jego naruszenie w tej kwestii będzie traktowane jak każde inne wykroczenie. Dlatego też tytuły nie będą mogły zawierać m.in. wulgaryzmów (w żadnym z języków), treści obraźliwych, ani nazw funkcji pełnionych przez członków Obsługi.
Cytat:

Poszukujemy opiekunów działów Rozmowy przy Kawce i Rekrutacje do sesji RPG!

Jak w tytule, poszukujemy dwóch oddanych lastinnowej społeczności użytkowników na stanowiska Opiekunów. Ich zadaniem będzie zajęcie się dwoma naszymi działami Oto stawiane przed wami wymagania i oczekiwania:

Od Opiekuna oczekuje się przede wszystkim:
- odpowiadania na pytania/udzielania pomocy userom, którzy napiszą do Was PW;
- przestrzegania regulaminu forum;
- pilnowania porządku w komentarzach i dyskusjach zgodnie z regulaminem.

Od Opiekuna działu rekrutacji oczekuje się dodatkowo:
- robienia porządków w dziale (zamykanie zakończonych sond, archiwizacja zakończonych rekrutacji);
- aktualizowania listy mentorów w [Warsztaty] Wsparcie pisania kart postaci;
- robienia kwartalnych zestawień z wątku "Najchętniej zagrał(a)bym w... " - propozycje graczy (co kwartał tworzy się nowy wątek z zakresem dat). W takiej postaci;

Od Opiekuna działu tematycznego oczekuje się dodatkowo:
- dołożenia starań, by przynajmniej raz w miesiącu pojawiały się w dziale nowe treści.

Zgłoszenia prosimy kierować do Moderacji na PW.

W treści zgłoszenia prosimy zawrzeć odpowiednie uzasadnienie decyzji o kandydaturze i przy okazji odpowiedzieć na niniejsze pytania:
1. Czy masz doświadczenie w opiece nad forum? Byłeś już kiedyś częścią obsługi forum, niekoniecznie LastInn?
2. Jaki wkład do tej pory włożyłeś w rozwój działów poza częścią sesyjną. Czym możesz się pochwalić? Założyłeś wątki dyskusyjne, podzieliłeś się swoją wiedzą, pisząc artykuły?
3. Co w najbliższych 2-3 miesiącach chcesz zrobić, aby rozwinąć swój przyszły dział? Opisz swój plan.


Poszukujemy Moderatora!

Poszukujemy również trzeciego Moderatora. Jest to stanowisko szczególnie wymagające pod względem czasu i zaangażowania, dlatego prosilibyśmy, by zgłoszenia na to stanowisko przesyłały jedynie osoby naprawdę zdecydowane i zarazem takie, którym szczególnie leży na sercu los forum. Oto stawiane przed wami wymagania i oczekiwania:

Od Moderatora oczekuje się przede wszystkim:
- Przestrzegania regulaminu forum;
- Działań dążących do poprawy działania i rozwoju Forum. Między innym prowadzenia dialogu z Użytkownikami, organizowania sond oraz podejmowania na ich podstawie decyzji i działań w sprawach organizacyjnych i technicznych.
- Pełnienia zastępstwa w sytuacji czasowej nieobecności Opiekuna Działu.

Zgłoszenia prosimy kierować do Moderacji na PW.

W treści zgłoszenia prosimy zawrzeć odpowiednie uzasadnienie decyzji o kandydaturze i przy okazji odpowiedzieć na niniejsze pytania:
1. Czy masz doświadczenie w opiece nad forum? Byłeś już kiedyś częścią obsługi forum, niekoniecznie LastInn?
2. Jaki wkład do tej pory włożyłeś w rozwój działów poza częścią sesyjną? Czym możesz się pochwalić? Założyłeś wątki dyskusyjne, podzieliłeś się swoją wiedzą, pisząc artykuły?
3. Co w najbliższych 2-3 miesiącach chcesz zrobić, aby rozwinąć forum? Opisz swój plan.
 
Alex Tyler jest offline  
Stary 08-02-2022, 14:39   #2
Dział Fantasy
 
Avitto's Avatar
 
Reputacja: 1 Avitto ma wyłączoną reputację
SPRAWY ORGANIZACYJNE


Nowy regulamin

Prace nad nowym regulaminem zostały zakończone w zapowiadanym terminie, a ich efekt opublikowany w Dziale organizacyjnym. Kolejne dni zajęło przygotowanie i przeprowadzenie głosowań Obsługi, które ostatecznie zakończyły się 12 grudnia 2021 r. Udział w głosowaniu wzięło 67 % uprawnionych do głosowania (8 osób). Jest to co do definicji większość Obsługi, zatem głosowanie należy uznać za ważne a jego wyniki za wiążące.
Za przyjęciem Regulaminu w podanym do wiadomości powszechnej brzmieniu opowiedziało się 75 % biorących udział w głosowaniu (6 głosów), zaś 25 % (2 głosy) wstrzymało się. Oznacza to, że:
1. w odniesieniu do obowiązujących do dnia 31 grudnia 2021 r. zapisów Regulaminu tj. art. 4 pkt 6 sprawa przyjęcia nowej treści regulaminu została rozpatrzona przez większość Obsługi;
2. zgodnie z prawem zwyczajowym przyjętym w trakcie tzw. "okresu przejściowego" treść regulaminu opublikowana 30 listopada 2021 r. została większością głosów przyjęta jako obowiązująca.

W dniach 4-31 stycznia mogliście zapoznać się z przyklejonym u góry każdego Działu komunikatem o wejściu w życie nowego regulaminu Forum. Obecnie komunikat wygasł, a obowiązująca treść regulaminu znajduje się, zgodnie z tradycją, w zakładce u góry strony.

W dalszym ciągu procedowane są poprawki do Regulaminu zgłoszone przez użytkowników w grudniu 2021 r. W większości przypadków Obsługa zakończyła dyskusje nad zapisami i przystąpiła do głosowania nad zmianą sformułowanych w oparciu o sugestie Użytkowników zapisów.


Tytuły pod nickiem


W związku z wprowadzonymi zmianami powszechnie dostępne stało się dodanie tytułu (dodatkowego opisu) wyświetlanego pod nickiem autora każdego postu. Aby wzbogacić swój profil o tytuł należy wymyśloną formułę wysłać poprzez PW do jednego z moderatorów. Każdemu Użytkownikowi raz na pół roku przysługuje również zmiana tytułu. Ustawienie tytułu jest przywilejem, który może być odebrany Użytkownikowi łamiącemu Regulamin.
Zasady tworzenia tytułów (na podstawie art. 3 ust. 6 Regulaminu):
- tytuł użytkownika musi składać się z nie więcej niż jednej linijki (limit 20 znaków);
- zabrania się zapisu w CAPS LOCK, który jest zarezerwowany dla Obsługi, oraz tytułów fałszywie sugerujących pełnienie funkcji w Obsłudze.


Archiwum hydeparku


W obrębie Lastinn’owego hydeparku utworzono podforum „Archiwum hydeparku”. Decyzją Opiekuna Działy Rozmowy przy kawce znajdą się tam wszystkie tematy nieaktywne dłużej niż rok. Reaktywacja zarchiwizowanego tematu jest możliwa w drodze kontaktu z Opiekunem.


KADRA OBSŁUGI FORUM


Poszukujemy Moderatora


Poszukujemy trzeciego Moderatora w postaci osoby, której szczególnie leży na sercu los Forum. Od Moderatora oczekuje się przede wszystkim:
- umiejętności organizacji pracy własnej oraz w zespole,
- działań dążących do poprawy działania i rozwoju Forum, w tym m. in. prowadzenia dialogu z Użytkownikami, organizowania sond oraz podejmowania na ich podstawie decyzji i działań w sprawach organizacyjnych i technicznych,
- egzekwowania przestrzegania Regulaminu przez Opiekunów oraz prowadzenie zgłoszeń odwoławczych od decyzji Opiekunów,
- pełnienia zastępstwa w sytuacji czasowej nieobecności Opiekuna Działu.

Zgłoszenia prosimy kierować do Moderacji na PW. W treści zgłoszenia prosimy zawrzeć odpowiednie uzasadnienie decyzji o kandydaturze i przy okazji odpowiedzieć na niniejsze pytania:
1. Czy masz doświadczenie w opiece nad forum? Byłeś już kiedyś częścią obsługi forum, niekoniecznie LastInn?
2. Jaki wkład do tej pory włożyłeś w rozwój działów poza częścią sesyjną? Czym możesz się pochwalić? Założyłeś wątki dyskusyjne, podzieliłeś się swoją wiedzą, pisząc artykuły?
3. Co w najbliższych 2-3 miesiącach chcesz zrobić, aby rozwinąć forum? Opisz swój plan.


Poszukujemy Opiekuna Działu Rekrutacji


Od czasu publikacji poprzedniej edycji Biuletynu został jeszcze jeden wakat na stanowisku Opiekuna bez obsady. W dalszym ciągu poszukujemy oddanego Forum Użytkownika do zajęcia się Rekrutacjami do sesji RPG. Od Opiekuna oczekuje się przede wszystkim:
- odpowiadania na pytania, zgłoszenia i udzielania pomocy Użytkownikom,
- pilnowania porządku w komentarzach i dyskusjach zgodnie z Regulaminem,
- robienia porządków w Dziale (zamykanie zakończonych sond, archiwizacja zakończonych rekrutacji);
- aktualizowania listy mentorów w [Warsztaty] Wsparcie pisania kart postaci,
- robienia kwartalnych zestawień z wątku "Najchętniej zagrał(a)bym w... " - propozycje graczy (co kwartał tworzy się nowy wątek z zakresem dat) w obowiązującej formie.

Zgłoszenia prosimy kierować do Moderacji na PW. W treści zgłoszenia prosimy zawrzeć odpowiednie uzasadnienie decyzji o kandydaturze i przy okazji odpowiedzieć na niniejsze pytania:
1. Czy masz doświadczenie w opiece nad forum? Byłeś już kiedyś częścią obsługi forum, niekoniecznie LastInn?
2. Jaki wkład do tej pory włożyłeś w rozwój działów poza częścią sesyjną. Czym możesz się pochwalić? Założyłeś wątki dyskusyjne, podzieliłeś się swoją wiedzą, pisząc artykuły?
3. Co w najbliższych 2-3 miesiącach chcesz zrobić, aby rozwinąć swój przyszły dział? Opisz swój plan.


Poszukujemy PR-owca


W związku z rezygnacją z dniem 23 grudnia Alex Tyler ze stanowiska PR-owca Forum poszukujemy pośród Lastinn’owej społeczności osoby chętnej do zajęcia tego stanowiska.
Na zasadach zastępstwa obowiązki PRu pełni obecnie Zell. Tworząca zespół „Patronatów i PR” Redone ograniczyła swoje zaangażowanie do współpracy z konwentami. Wobec powyższego potencjalny kandydat będzie miał szerokie możliwości przy budowie zespołu i rozwijaniu medialnej strony Forum. Od PR-owca oczekujemy co najmniej:
- prowadzenia oficjalnego konta FB Forum LI,
- cyklicznej (co najmniej kwartalnej) redakcji Biuletynu Informacyjnego,
- pracy z zewnętrznymi podmiotami celem nawiązania współpracy i promowania Forum LI jako miejsca do rozgrywek PBF jak i samej formy grania w RPG.

Zgłoszenia prosimy kierować do Moderacji na PW. W treści zgłoszenia prosimy zawrzeć odpowiednie uzasadnienie decyzji o kandydaturze i przy okazji odpowiedzieć na niniejsze pytania:
1. Czy masz doświadczenie w opiece nad forum? Byłeś już kiedyś częścią obsługi forum, niekoniecznie LastInn?
2. Jaki wkład do tej pory włożyłeś w rozwój działów poza częścią sesyjną. Czym możesz się pochwalić? Założyłeś wątki dyskusyjne, podzieliłeś się swoją wiedzą, pisząc artykuły?
3. Co w najbliższych 2-3 miesiącach chcesz zrobić, aby rozszerzyć zasięgi medialne? Opisz swój plan.


Powitanie


W końcu, choć to nie najmniej ważne, pragniemy przedstawić Hungmunga jako nowego Opiekuna Działu Rozmowy przy kawce. Od kolegów, z życzeniami owocnej pracy, Avitto.
 
Avitto jest offline  
Stary 24-04-2022, 14:26   #3
Edgelord
 
Zell's Avatar
 
Reputacja: 1 Zell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputację

Nowelizacje przepisów

Cytat:

Regulamin Forum
W wyniku głosowania Obsługi nad nowelizacją Regulaminu Forum zgłoszonymi przez Użytkowników poprawkami, poniże postulaty zostały odrzucone nie uzyskawszy poparcia kwalifikowanego progu 75%:
 • Obowiązywanie regulaminu poza forum: w przestrzeni pomocniczej sesji np. Dokumenty Google.
 • Jawność warnów - temat ogłoszenie na wzór tematu „Ban za co i komu”.
 • Zapis o banie w notkach.
 • Obniżenie progu w głosowaniu Obsługi z większości kwalifikowanej na większość zwykłą przy ubieganiu się użytkownika o powrót do Obsługi po uprzednim odejściu z powodu braku czasu na wypełnianie obowiązków Obsługi.
 • Wymagane kworum przy głosowaniach Obsługi.

Przyjęte zmiany:

 • Nowy punkt w §2: „Zakaz celowego utrudniania i uprzykrzania innym użytkownikom korzystania i obsługiwania forum w formie powtarzającego się, bezzasadnego zgłaszania do moderacji treści.”
 • Zmiana w §2 Pkt 2. w opisie Netykiety - dopisanie wyjątku przy zakazie offtopu: „-zakaz pisania nie na temat; nie dotyczy dyskusji w rekrutacji i komentarzach do sesji za zgodą właściciela tematu.”
 • Zmiana w §2 Pkt 2d: „Zakaz obrażania lub ośmieszania innych Użytkowników Forum. Dotyczy to całej przestrzeni Forum (również PW, Krzykacz). W przestrzeni Notatnika Użytkownika wyjątkiem od powszechnie uznanego kryterium obiektywnej obraźliwości jest recenzencka funkcja publikacji, jeżeli w treści Notki wysłanej Użytkownikowi nie ma łamania zasad forumowej netykiety. Warunkiem interwencji w sprawie jest zgłoszenie pokrzywdzonego.”
 • Zmiana w §2 Pkt. 4: „Na Forum nie toleruje się żadnych przejawów działań niezgodnych z obowiązującym prawem RP i upubliczniania pornografii.”
 • Nowy Punkt w §4.: „Istnieje możliwość łączenia przez jednego członka Obsługi kilku stanowisk. W szczególności, jeśli nie precyzują tego inne podane do publicznej wiadomości zarządzenia, należy traktować wszystkich Moderatorów oraz PR-wców jako Opiekunów nadrzędnego działu O forum.”
 • Zmiana w §4 Pkt. 1: „Każdy Użytkownik ma prawo do wykonywania funkcji w przestrzeni Forum. Ogłoszenia o naborze do Obsługi będą publikowane w Dziale Organizacyjnym. Składanie zgłoszeń rekrutacyjnych po odrzuceniu kandydatury przez Obsługę, możliwe jest po upływie 6 miesięcy.”
 • Nowy Punkt w §5: „W sytuacji wyjątkowej inny członek Obsługi może może wykonywać obowiązki opiekuna danego działu, nie będąc nim. Sytuacje wyjątkowe oraz tryb działań wyjątkowych definiują wewnętrzne przepisy Obsługi.”
 • Zmiana w §5 Pkt. 4: „W przypadku gdy decyzja Opiekuna w jakiejś kwestii wydaje się niesłuszna (np. przyznanie ostrzeżenia, usunięcie postu itd.), Użytkownik ma prawo odwołać się do Moderacji za pośrednictwem PW do dowolnego Moderatora. Odwołanie będzie prowadzone przez Moderatora a rozpatrywane przez całość Obsługi w drodze głosowania. Moderator poinformuje Użytkownika o decyzji, jaka zapadnie po rozpatrzeniu odwołania za pośrednictwem PW. Odwołanie od decyzji członka Obsługi przysługuje użytkownikowi wyłącznie jeśli jest stroną rozpatrywanej sprawy. Wymagane jest podanie uzasadnienia odwołania.”
 • Nowy Punkt w §6: „W sytuacji wyjątkowej Moderator ma prawo przejąć całościową pieczę nad sprawą której instancją jest inny członek Obsługi. Sytuacje wyjątkowe oraz tryb działań wyjątkowych definiują wewnętrzne przepisy Obsługi.”
 • Zmiana w §6 Pkt. 2: „Moderacja głosowaniem we własnym gronie może podjąć decyzje jedynie w sytuacji awaryjnej takiej jak: awaria techniczna trwale lub przejściowo uniemożliwiająca dostęp do Forum, sytuacje losowe pod kątem kadrowym (jak decyzja o podjęciu zastępstwa z powodu nagłego, nieprzewidzianego zniknięcia innego członka Obsługi) oraz w sytuacji wyjątkowej opisanej w regulaminie wewnętrznym Obsługi, takiej jak: podejrzenia o multikonto lub bany dłuższe niż 14 dni. Od decyzji sytuacji wyjątkowych Użytkownikowi przysługuje prawo odwołania do całości Obsługi.”
 • Zmiana w §6 Pkt. 6: „W przypadku gdy decyzja Moderatora w toku pełnienia zastępstwa wydaje się niesłuszna (np. przyznanie ostrzeżenia, usunięcie postu itd.), Użytkownik ma prawo odwołać się do Moderacji (za pośrednictwem PW) w osobie dowolnego innego Moderatora. Odwołanie będzie prowadzone przez Moderatora a rozpatrywane przez całość Obsługi w drodze głosowania. Moderator poinformuje Użytkownika o decyzji, jaka zapadnie po rozpatrzeniu odwołania za pośrednictwem PW. Odwołanie od decyzji członka Obsługi przysługuje użytkownikowi wyłącznie jeśli jest stroną rozpatrywanej sprawy. Wymagane jest podanie uzasadnienia odwołania.”
 • Nowy Punkt w §8: „Zakaz ujawniania jakichkolwiek treści z wewnętrznego forum Obsługi lub z wiadomości prywatnych pomiędzy członkami Obsługi.”
 • Zmiana w §8 Pkt. 5: „Użytkownik po uzbieraniu 5 ostrzeżeń zostaje ukarany banem tymczasowym (14 dni). O ewentualnym przedłużeniu bana w przypadku popełnienia recydywy zadecyduje Moderator. Ban dłuższy niż 14 dni musi być zatwierdzony przez większość moderacji. Od decyzji Użytkownikowi przysługuje prawo odwołania do całości Obsługi.”
 • Zmiana w §9 Pkt 4: „Wprowadzenie zmiany do Regulaminu przeprowadza się poprzez głosowanie trwające 7 dni i uzyskaniu większości kwalifikowanej 75% całości Obsługi. Przepis obowiązuje od pierwszego dnia następnego miesiąca, lecz nie wcześniej niż 21 dni od daty uchwalenia.”
 • Nowy Punkt w §10: „Prowadzenie sesji i komentarzy do sesji w języku obcym jest dopuszczalne za zgodą Obsługi.”
 • Zmiana w §10 Pkt. 2: „W temacie rekrutacyjnym i komentarzach do sesji Mistrz Gry określa ramy tolerowanego offtopu definiowanego forumową netykietą jako zakaz pisania nie na temat. Opiekun działu pilnuje przestrzegania regulaminu forum w temacie a offtop moderuje w reakcji na zgłoszenie Mistrza Gry lub zgodnie z instrukcjami wewnętrznymi działu dotyczącymi formy komunikacji między opiekunem i MG.”

Cytat:
Zmiany w Regulaminie Wewnętrznym Obsługi:

Sytuacje wyjątkowe: forumowe stany nadzwyczajne, których zaistnienie powoduje zmiany zakresów praw i obowiązków Obsługi w celu zarządzania forum w trybie działań wyjątkowych.
 1. Prawo opiekuna do zrzeczenia się jurysdykcji nad sprawą dotyczącą użytkownika w dziale.
 2. Moderacja użytkowników w sprawie konfliktu forumowego wykraczającego poza przestrzeń jednego działu.
 3. Podejrzenie o mulitkonto.
 4. Ban dłuższy niż 14 dni.
 5. Krzykacz, Prywatne Wiadomości, Notes Użytkownika i Otchłanie.
 6. Dyscyplinarne ograniczenie, zawieszenie lub pozbawienie zakresu obowiązków członka Obsługi jako skutek decyzji przewidzianych Regulaminem Forum lub zasadami wewnętrznymi Obsługi.
 7. Prowadzenie sesji i komentarzy do sesji w języku obcym.

Tryb Działań Wyjątkowych:
 1. Po zrzeczeniu się przez Opiekuna jurysdykcji nad sprawą dotyczącą moderacji w dziale, moderacja ma obwiązek przyjęcia sprawy drogą wyznaczenia Moderatora.
 2. Po zrzeczeniu się przez Opiekuna jurysdykcji nad sprawą dotyczącą moderacji w dziale, za zgodą większości moderacji inny członek Obsługi ma prawo do przejęcia obowiązków dotyczących sprawy.
 3. W przypadku konfliktu forumowego, wykraczającego poza obszar jednego działu forum, moderacja ma obowiązek przejęcia sprawy drogą wyznaczenia Moderatora.
 4. Sprawy dotyczące podejrzeń o mulitkonto rozpatrywane są przez całą moderację.
 5. Orzeczenie długości bana dłuższego niż 14 dni wymaga zgody większości moderacji.
 6. Moderacja odpowiada za przestrzeganie regulaminu w przestrzeni Krzykacza, Prywatnych Wiadomości, Notesu Użytkownika oraz Otchłani.
 7. Skutkiem decyzji dyscyplinarnej za łamanie regulaminu forum lub zasad wewnętrznych Obsługi lub na czas trwania postępowania wyjaśniającego o podejrzenie wyżej wymienionych przepisów, każdy członek Obsługi może być odsunięty od moderacji danej sprawy, użytkownika, działu lub innych uprawnień stałych, tymczasowych lub dodatkowych pełnionej funkcji (np. zakaz głosowania w sprawie skargi indywidualnej dotyczącej swojej osoby, wydalenie z grupy antybotowej, ograniczenie dostępu do wyższych kręgów, haseł forumowych do konta Obsługi LI i zewnetrznego e-mail, moderacji Facebooka, wydalenie z Obsługi, itd.) obowiązki przejmie moderacja lub wyznaczy tymczasowego zastępcę w osobie innego członka Obsługi drogą dobrowolnej akceptacji przez nominowanego.
 8. Od decyzji trybu działań wyjątkowych Użytkownikowi przysługuje prawo odwołania do całości Obsługi.
 9. Prowadzenie sesji i komentarzy do sesji w języku obcym:
a) Opiekun Działu musi wyrazić zgodę na wniosek o powstanie sesji w jego dziale.
b) W grupie językowej musi być aktywnych dwóch członków Obsługi ze znajomością wnioskowanego języka obcego.
c) Opiekun Działu ma prawo zrzec się jurysdykcji nad sesją i komentarzami na rzecz grupy językowej.

W chwili obecnej procedowanie są zmiany do §8 KARY Regulaminu Forum, czyli reforma systemu ostrzeżeń.
Wasze rekrutacje na LastInn dostaną reklamę na naszym oficjalnym Facebooku!

Cytat:
 • Wszystkie przyszłe rekrutacje będą automatycznie linkowane na facebooku. Ten silnik nie daje opcji udostępniania postów, więc tak to załatwimy.
 • Jeżeli jakiś MG miałby ochotę dodać coś własnego do facebookowego ogłoszenia o sesji - prosimy o kontakt przez PW w tej sprawie nim wrzucicie rekrutację, aby od razu pojawiło się to z postem.
 • Każdy temat rekrutacyjny dostanie swój własny post na facebooku, zaś MG dostanie link do wiadomości.
 • Z rekrutacji wybrany zostanie krótki tekst, aby zdobił wiadomość.


Nowa opcja związana z notkami

Cytat:
Postanowiono udostępnić użytkownikom nową opcję związaną z notkami w ich profilach. Jśli ktoś czuje potrzebę odpowiedzi na jakąś notkę w swoim profilu może napisać w tej sprawie do Obsługi, zamieścimy ją w formie edycji notki na koniec, z informacją, że jest to komentarz właściciela. Jednocześnie prosimy nie nadużywać tego, jest to narzędzie reakcji na nieprzyjemne sytuacje, nie aby wymieniać poklepywania po plecach - nie dokładajcie nam pracy w tym kulawym silniku.
Zwyczajowo w uzasadnionych przypadkach (nie na temat, inne łamanie regulaminu) możemy odmówić publikacji lub skierować treść wpisu do korekcji.

System ostrzeżeń

Cytat:
Jak niektórzy wiedzą z tematu rozmów z Obsługą, trwają wewnętrzne ustalenia co do poprawek systemu ostrzeżeń w celu minimalizacji banów nie wynikających bezpośrednio ze zgromadzonego poziomu ostrzeżeń.

I co z tą reputacją?

Cytat:
Doszły nas słuchy, iż temat mechanizmu reputacji jest ciągle żywy. Trzymając się ustaleń, temat poruszymy z wami na przełomie września-października.
 
__________________
Writing is a socially acceptable form of schizophrenia.
Zell jest offline  
Stary 28-09-2022, 17:48   #4
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęKontakt z Solinariusem


Cytat:


Kwestia przyszłości forum jest nadal nierozwiązana. Brak komunikacji z właścicielem forum uniemożliwia wiele działań naprawczych, stabilizujących, zabezpieczających i dostosowujących platformę do zmieniających się czasów i technologii. Więcej w temacie. Zachęcamy wszystkich zaniepokojonych o losy forum również do próby nawiązywania kontaktu z właścicielem w zakresie prywatnym.Poprawki systemu ostrzegania

Cytat:


W wyniku głosowania Obsługi Regulamin Forum art treść §8 pkt 5 z dniem 1 listopada zostanie zmieniona na:

Cytat:
5. Użytkownik po przekroczeniu 100% poziomu ostrzeżenia zostaje ukarany banem do czasu wygaśnięcia ostrzeżeń poniżej 100% poziomu ostrzeżenia w profilu użytkownika. Użytkownik w sytuacjach wyjątkowych nieprzewidzianych ogólnymi zasadami systemu ostrzeżeń, może zostać ukarany przez Moderatora banem tymczasowym o długości do 14 dni ograniczającym korzystanie forum w całości, lub jego części, tj. bez dostępu do Krzykacza i/lub Działów pozasesyjnych. Ban tymczasowy w sytuacjach wyjątkowych dłuższy niż 14 dni musi być zatwierdzony przez większość Moderacji. Od decyzji Użytkownikowi przysługuje prawo odwołania do całości Obsługi.


Rozszerzenie forumowego FAQ

Cytat:


W związku z poprawkami do systemu ostrzegania w celu zminimalizowania sytuacji banów nie wynikających bezpośrednio z ostrzeżeń, powstało dodatkowe FAQ przybliżające system egzekwowania regulaminu oraz związanych z nim narzędzi. Poniższa treść po wejściu poprawek w życie, zostanie dodana do zakładki POMOC na stronie głównej forum.

Cytat:
FAQ
dotyczące ostrzeżeńCo to jest system ostrzeżeń?

System ostrzeżeń to sposób egzekwowania zasad ustanowionych na forum. Informacje zawarte w rejestrze ostrzeżeń są dla nas, czyli Obsługi Forum, tak samo ważne, jak dla Ciebie. Pokazuje, co jest uważane za akceptowalne na forum, a co nie jest i dzięki czemu możesz dostosować swój styl publikacji do forumowego decorum.


Jak mogę sprawdzić mój poziom ostrzeżenia?

Pod Twoim nickiem i avatarem w każdym poście, który tworzysz, lub w Twoim profilu znajduje się liczba procentowa i pasek graficzny. Po kliknięciu w liczbę zostaniesz przeniesiony do Twojego rejestru ostrzeżeń.


Kiedy powinienem/powinnam sprawdzić mój rejestr?

Jeśli masz usunięty post lub jeśli widzisz wzrost liczby procentowego ostrzeżenia, dobrym pomysłem jest sprawdzenie swojego rejestru i zapoznać się, czy są dostępne jakiekolwiek informacje o wydanym ostrzeżeniu lub dlaczego Twój post mógł zostać usunięty lub edytowany. Jeśli nie otrzymałeś informacji o ostrzeżeniu w prywatnej wiadomości, opiekun działu lub moderator mógł o tym zapomnieć lub Twoja skrzynka PW była pełna.


Otrzymałem/otrzymałam ostrzeżenie, dlaczego?

Wystawianie ostrzeżeń i zawieszanie uprawnień do publikowania na forum wynika z Regulaminu forum, czyli zasad naszej społeczności. System ostrzeżeń istnieje aby w uczciwy i spójny proces postępować z przypadkami łamania Regulaminu forum. Powinieneś również otrzymać prywatną wiadomość zawierającą więcej szczegółów na temat tego, co się stało.


Wystawiono mi ostrzeżenie, co mam zrobić?

Nie musisz nic robić, wystarczy poczekać, aż długość czasu ostrzeżenia wygaśnie i przestrzegać wytycznych społeczności, aby uniknąć takiej samej sytuacji w przyszłości. Większość ostrzeżeń wygasa w ciągu roku lub krócej a domyślną siłą procentową ostrzeżenia jest 20%.


Moje ostrzeżenie jest dłuższe niż rok i/lub powyżej 20%, dlaczego?

Domyślna siła procentowa i długość trwania ostrzeżenia są ogólnymi wskazówkami. W wielu przypadkach możemy dać mniejsze ostrzeżenie, np. w przypadku pierwszych wykroczeń w postaci pouczeń z siłą 0% lub zaostrzyć, jeśli uznamy to za zasadne, a zwłaszcza w przypadku recydywistów lub w sytuacjach wyjątkowych.


Dlaczego zostałem/zostałam zbanowany/zbanowana?

Jeżeli poziom ostrzeżenia w Twoim profilu przekroczy 100% utracisz uprawnienia do publikacji postów, do czasu wygaśnięcia ostrzeżeń poniżej tego poziomu. W sytuacjach wyjątkowych Twój dostęp do forum może być ograniczony częściowo np. dostęp do krzykacza lub działów pozasesyjnych lub całkowicie z pominięciem procentowego poziomu ostrzeżenia, np. uporczywy spam, pornografia, mulikonto, itp..


Zostałem/zostałam zbanowany/zbanowana, co mam zrobić?

Ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić, to utworzyć drugie konto. Jeśli utworzysz konto aliasowe w celu obejścia bana, zgodnie z zasadami, Twoje pierwotne konto zostanie ukarane systemem ostrzegania, a konto aliasowe zostanie zbanowane na stałe.

Jeśli uważasz, że ban był błędem, możesz otworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej wyjaśniające sytuację. W przeciwnym razie wystarczy przeczekać termin i przejrzeć zasady, aby uniknąć takiej samej sytuacji w przyszłości.


Kto widzi moje ostrzeżenia?

Tylko Ty i Obsługa Forum możecie zobaczyć Twój rejestr ostrzeżeń i poziom ostrzeżenia. Inni Użytkownicy nie widzą niczego związanego z Twoimi ostrzeżeniami lub poziomem ostrzeżenia.


Nie zgadzam się z otrzymanym ostrzeżeniem, co robić?

Możesz napisać PW w tej sprawie do członka obsługi, który wystawił ostrzeżenie. Jeżeli po wymianie korespondencji nadal uważasz, że zostałeś potraktowany niesprawiedliwe, wtedy napisz prywatną wiadomość do innego moderatora. Nie zakładaj w tej sprawie forumowych tematów ani nie pisz o tym w już istniejących jeżeli sprawa jest w toku odwołania. Pamiętaj, że domyślnym kanałem komunikacji w sprawie Twoich ostrzeżeń są prywatne wiadomości z Obsługą Forum.


Kto, jak i dlaczego zgłosił mój post jako niewłaściwy?

W lewym rogu każdego postu jest ikona trójkąta z wykrzyknikiem. Po naciśnięciu przycisku użytkownik dostaje przekierowany do formy raportu złego postu. Nie udostępniamy informacji kto zgłosił Twój post do Obsługi Forum jako niewłaściwy. Twój post złamał Regulamin, jeżeli zostałeś o fakcie istnienia raportu poinformowany wraz z informacją egzekwowania systemu ostrzeżeń.

Wykroczenia należy zgłaszać za pomocą przycisku „Raportuj zły post” i zostawić sprawę w rękach Obsługi Forum. Zachęcamy Użytkowników, aby nie dodawali własnego osądu lub opinii na forum publicznym, ponieważ może to wywołać nieprzyjemną sytuację lub eskalować. Upewnij się, że zgłaszanie publikacji jest zgodne z regułami. Nadużywanie systemu zgłoszeń, takie jak raportowanie fałszywych lub nieuzasadnionych przyczyn, może również podlegać karze.


System ukrytych ostrzeżeń i anonimowych zgłoszeń złych postów jest frustrujący. Dlaczego wygląda jakby został zaprojektowany, aby proces był jak najbardziej tajemniczy i nieprzyjazny dla Użytkownika?

Narzędzia systemu zostały zaprojektowane przez twórców forum, aby były anonimowe i tajne, to prawda. Ma to zarówno zalety, jak i wady. Jedną z jego głównych zalet jest to, że utrzymuje dramę na niskim poziomie. Zachowując prywatność ostrzeżeń, inni Użytkownicy nie są kuszeni, by prowokować innego Użytkownika, który jest na krawędzi zawieszenia do ponownego złamania zasad. Natomiast zachowując anonimowość zgłaszającego publikację do Obsługi Forum, Użytkownik, który na wskutek tego otrzymał ostrzeżenie, z mniejszym prawdopodobieństwem zaatakuje zgłaszającego w celu odwetu.


Dlaczego dostałem/dostałam ostrzeżenie, a drugi użytkownik nie?

Nie zakładaj, że nie.


Czy inny Użytkownik otrzymał/otrzymała ostrzeżenie?

To nie jest Twoja sprawa. Poszczególne ostrzeżenia nie są upubliczniane i zgodnie z naszą zasadą nie omawiamy ostrzeżeń z nikim poza osobą, której dotyczy ostrzeżenie i gronem obsługi forum. Publicznie ogłaszamy fakt moderacji treści i sankcje tylko na poziomie edycji postu (wpis czerwoną czcionką) i ograniczenia dostępności do forum (ogłoszenia w temacie Ban za co i komu).

Czuję się obrażony przez innego Użytkownika. Dlaczego moje zgłoszenie zostało oddalone?

Z uwagi na różną wrażliwość oraz interpretację, Obsługa Forum, oceniając dany post jako obraźliwy, kieruje się tylko kryteriami obiektywnymi. O uznaniu określonych sformułowań za obraźliwe decydują w pierwszym rzędzie ogólnie przyjęte normy obyczajowe.

Obsługa Forum nie dysponuje adekwatnymi narzędziami, aby uwzględniać przesłanki natury subiektywnej przede wszystkim ze względu na rozmaitą wrażliwości Użytkowników.

Nadal masz pytania o system ostrzeżeń?

Napisz PW do dowolnego moderatora lub zamieść post w temacie Rozmowy Użytkowników z Obsługą.Wasze rekrutacje na LastInn są publikowane na naszym oficjalnym Facebooku!

Cytat:

Nadal prosimy zakładających rekrutacje o kontakt przez PW z nami, jeżeli chcieliby aby w treści postów facebookowych znalazło się inne lub dodatkowe info rekrutacyjne.Reasumpcja głosowania nad systemem reputacji


Cytat:

Zgodnie z zapowiedziami nadchodzi czas rozważenia przywrócenia lub modyfikacji systemu reputacji. W chwili obecnej testowane są opcje i toczą się prace nad przygotowaniem sondy, która wkrótce zostanie opublikowana na forum.Zapraszamy do współpracy!


Cytat:

Nadal są dostępne wakaty do pełnienia funkcji w Obsłudze forum.
Więcej informacji we wciąż aktualnej rekrutacji.

 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline  
Stary 01-04-2023, 18:00   #5
Edgelord
 
Zell's Avatar
 
Reputacja: 1 Zell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęSYSTEM FEEDBACKU

Cytat:
Na forum od 1 marca funkcjonuje system feedbacku, który zastapił dawny system reputacji.
Pod awatarem w polu „Reputacja” jest wyświetlana cyfra 1, która nie będzie, ani powiększana, ani pomniejszana.
Prywatne komentarze do postów można zamieszczać po kliknięciu w ikonę wagi wybierając pozytywny lub negatywny feedback.
W panelu profilu użytkownika funkcję można włączyć lub wyłączyć edytując opcje w polu „Pokaż moją reputację”.

NOTKI

Cytat:
Przypominamy, że na forum od zeszłego roku jest możliwość dodania komentarza do otrzymanej notki w swoim notesie użytkownika. W tym celu prosimy wysyłać treść odnosząca się do wystawionej opinii na PW do moderacji forum. W analogiczny sposób następuje edycja notki dodanej przez użytkownika innemu kontu.

NOWELIZACJA REGULAMINU

Cytat:
W Regulaminie forum §2 pkt 6 dodano:

„bez zgody Obsługi Forum dotyczącej zawiązania współpracy i patronatów medialnych”

zmieniając treść na:
„Na Forum nie można bez zgody Obsługi Forum dotyczącej zawiązania współpracy i patronatów medialnych zamieszczać reklam innych forów oraz witryn konkurencyjnych, służy do tego dział Spis stron RPG. Dozwolone jest natomiast umieszczanie linków informacyjnych (przykładem może być odnośnik do materiałów potrzebnych do sesji / rekrutacji, artykuł czy news z sieci).”
Przepis zacznie obowiązywać od 1 maja 2023.

WAKATY

Cytat:
Nadal są dostępne wakaty do pełnienia funkcji w Obsłudze forum.
Więcej informacji we wciąż aktualnej rekrutacji.
 
__________________
Writing is a socially acceptable form of schizophrenia.
Zell jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:45.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172