Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > O forum > Organizacyjne > Informacje
Zarejestruj się Użytkownicy


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-03-2009, 20:27   #1
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Exclamation Ban - za co i komu?

Widząc, że obsługa forum jest bezradna w sytuacjach, kiedy ktoś bez przerwy obraża innego usera lub nie zgadzając sie z naszą decyzją nie tylko wysyła PW z pretensjami i tłumaczeniem (co jest jak najbardziej normalne i dopuszczalne), lecz wylewa swoje żale na SB oraz w innych, przypadkowych tematach, spamując je, mimo ostrzeżeń i próśb o uspokojenie, postanowiliśmy uruchomić możliwość banowania takiej osoby na okres kilku dni, celem dania jej czasu na ochłonięcie.

Oczywiście, wiemy, że jest to w pewnym sensie dotkliwa kara, dlatego dotychczas nie była ona stosowana. Aż do dziś niestety.

Temat ten zakładamy po to, by:
po pierwsze - poinformować o takich decyzjach wszystkich użytkowników
po drugie - aby uniknąć podejrzeń o subiektywność wprowadziliśmy nie tylko otwartość informacji, ale i zasadę, że pod takim banem muszą podpisać się dwie osoby z obsługi
po trzecie - przestrzec


Pierwszy wpis:

Qumi - zaspamowanie SB niesłusznymi pretensjami o usuniecie tematu. Mimo wyjaśnienia ze strony obsługi, że temat wcale usunięty nie został, a jedynie przeniesiony, dalsze wywlekanie tego na SB oraz w komentarzach do sesji, gdzie było to całkowitym offtopem. Brak reakcji na prośby i ostrzeżenia.
Zadecydowali: Mira, Hawkeye
Siła bana: 3 dni
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 10-03-2009 o 20:30.
Mira jest offline  
Stary 31-03-2009, 23:11   #2
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
drHyde
Ban przyznany z uwagi na umieszczenie na forum materiałów, których drHyde nie był autorem i zamieścił wbrew woli autora. Wobec dostarczonych materiałów od samego autora i skarg związanych z umieszczeniem tych materiałów na forum, nie możemy pozostać obojętni. Łamanie praw autorskich kogokolwiek przez kogokolwiek będzie zawsze karana banem - niezależnie od posiadanego statusu na forum i rangi w Obsłudze.

Zadecydowali: Yarot, fleischman, merill
Siła bana: 31 dni (minie 01-05-2009 godzina 21:00)


Rozszerzony komentarz dotyczący przyznanego bana:

Ban przyznany z uwagi na umieszczenie na forum materiałów, których użytkownik nie był autorem i zamieścił wbrew woli autora (Tomasza Krygiera). Wobec dowodów rzeczowych dostarczonych przez samego autora ("Biały Wilk 4 - Handel na Kontynencie" oraz "Krwawy Szlak. Wszytko o Wiedźminach. Nieoficjalny dodatek do gry Wiedźmin: Gra wyobraźni") i skargi związanej z umieszczeniem tych materiałów na forum złożonej zarówno przez autora jak i jego przyjaciół, nie możemy pozostać obojętni. Materiały te miały nie być nigdzie publikowane (i DrHyde jako współgracz autora był o tym poinformowany), gdyż autor zamierzał je wysłać do wydawnictwa.

Ponadto DrHyde przy zamieszczaniu spornych materiałów wprowadził Obsługę (a pośrednio także i Użytkowników) w błąd: na pytanie fleischmana o prawa autorskie (7.03.09) odpisał:

Cytat:
Tak to materiały, które pochodzą z autorskich materiałów, które robimy z moimi kumplami i korzystamy z nich na swoich sesjach. Nie jest to plagiat, jeśli o to ci chodzi.
Natomiast wobec oskarżeń autora:

Cytat:
Dodatki to autorski materiał człowieka, z którym gram od 3 lat w jednej grupie. Poza tym to jedynie fragment całego 2 częściowego materiału.
-różnica jest chyba wyraźna.
Jedna z osób (ATi), które znają sprawę i należała do grupy, która grała z autorem dodaje:
Cytat:
Chciałem tylko dodać, że podczas tworzenia dodatku DrHyde nie grywał z nami, więc jego sam wgląd w pracę naszego mistrza gry, był nijaki.
DrHyde miał szansę na obronę: skarga wpłynęła w piątek, obsługa czekała do poniedziałku (na powrót DrHyde'a z Pyrkonu) na jego wersję, jednak ograniczył się on jedynie do powyższego wyjaśnienia oraz prośby o skasowanie konta. Jest to o tyle ważne, że gracze upominają się o swojego MG i powinni wiedzieć, że DrHyde chciał skasować konto nie patrząc na dobro graczy, których miał na sesjach.

Dodatkowo DrHyde starał się o funkcję Opiekuna działu Wiedźmina, a te materiały miały być jego wizytówką i początkiem startu działu. Jak sami rozumiecie, takie postępowanie kogoś, kto chce pełnić jakieś funkcje nie jest akceptowane i nigdy nie będzie. Łamanie praw autorskich kogokolwiek przez kogokolwiek będzie zawsze karana banem - niezależnie od posiadanego statusu na forum i rangi w Obsłudze.

Długość kary - jedni powiedzą, że za mało a inni, że za dużo - jest odpowiednia. To nie jest ban permanentny ani kwartalny tylko miesięczny. Nie dotyczy zwykłych przepychanek na SB czy kłótni o słówka a złamanie praw autorskich, które to zostały dowiedzione przez samego autora. Wobec licznych komentarzy i dodatkowych wyjaśnień, które do mnie spływają - umieszczam tutaj rozszerzenie komentarza dotyczącego tej sprawy.

Czasami łatwo jest komentować czyjeś postępowanie czy decyzje. Zawsze można coś zrobić i patrzeć na to z boku. Postawcie się teraz w sytuacji takiej, że to wasza praca została umieszczona w dziale z artykułami i nie ma tam nic, co by świadczyło o tym, że to jest wasze. Ba, nie ma tam także nic, że to nie jest tego, kto zamieszczał artykuł (choćby oznaczenia, że to cytat z kogoś). Jaki list byście wtedy napisali i czego byście chcieli by ukarać winowajcę? Jaką inną karę byście wymyślili by zadośćuczynić poniesione straty? Miejcie to na uwadze.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._

Ostatnio edytowane przez Yarot : 01-04-2009 o 12:21. Powód: Rozszerzenie komentarzy
Yarot jest offline  
Stary 19-04-2009, 20:43   #3
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 1 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Hirin

Za skopiowanie bez zgody Obsługi forum żywcem całego regulaminu LI i przeniesienie go na swoje forum. To plagiat i konsekwencje są takie same jak w przypadku DrHyda.

Zdecydowali: merill, fleischman
Siła bana: 31 dni
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 12-05-2009, 23:16   #4
Administrator
 
fleischman's Avatar
 
Reputacja: 1 fleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputację
Co prawda ban nie krótkoterminowy a permanentny, jednak uznaliśmy, że warto o nim poinformować.
Decyzją wszystkich moderatorów oraz administracji, po przeprowadzeniu dochodzenia i dyskusji zbanowaliśmy konto Shathra, głównie za złamanie punktu 12. regulaminu. Konto to okazało się być drugim kontem zbanowanej użytkowniczki Rhamona.
 
fleischman jest offline  
Stary 09-08-2009, 21:22   #5
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 1 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
darlar - ban na miesiąc. Zaraz wytłumaczę dlaczego i dlaczego na tak długo.

To co dziś przeczytałem na SB czyli:

- rasistowskie zagrywki,
- straszenie kogoś "daniem mu w ryja",
- czy obrażanie innych użytkowników,

To wszystko jest NIEZGODNE z regulaminem. Regulamin jest prosty i nieskomplikowany, więc darlar na swoje 24 lata powinien go przeczytać ze zrozumieniem. Niestety. Po raz kolejny chciałem przypomnieć, że rejestrując się na LI akceptujecie regulamin i podpisujecie się pod przestrzeganiem go.

Chciałbym też przypomnieć, że darlar:

- wielokrotnie był już warnowany, z miernym skutkiem jak widać,
- niejednokrotnie operuje rasistowskimi uwagami, czy obraża ludzi upośledzonych vide. "dzieci chore na mózg"w którymś poście w rekrutacji.

Nie mam zamiaru więcej jego grzeszków przytaczać, bo litania by się z tego zrobiła.

Dajemy darlarowi miesiąc odwyku od LI na przemyślenie swojego postępowania. Jeśli wróci i będzie zachowywał się poprawnie to ok. Jest jeszcze jedna sprawa, jeśli po tym banie wróci i znowu będzie robił to co robi, to więcej nikt nie będzie go już ostrzegał czy warnował. Po prostu dostanie bana na zawsze. Chcę by to było jasno powiedziane i sam zainteresowany był świadom jego obecnej sytuacji.

To by było tyle.

Pod banem podpisali się: merill i Kerm.
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 15-12-2009, 20:56   #6
 
Penny's Avatar
 
Reputacja: 1 Penny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemu
Zbanowany na miesiąc został secutor.

Za co? Za ortografię, której zasady łamał notorycznie, nawet kiedy zwrócono mu na to uwagę i nawet nie zareagował na wysłane PW i warny. Ponadto nie dbał wcale by jego posty były czytelne.

Dlaczego tak długo? Łatwo jest zauważyć, że secutor udziela się tylko w jednym wątku, więc uznaliśmy, że tak długi odpoczynek będzie dla niego najlepszy.

Podpisane przez: Penny i merill
 
__________________
Nie rozmieniam się na drobne ;)
Penny jest offline  
Stary 30-12-2009, 11:53   #7
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 1 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Zbanowany na miesiąc został Johny

Powód jest bardzo prozaiczny wiązanka jaka została umieszczona w sesji Warhammera dawno nie miała miejsca. Od dawna walczymy z bluzgami, a takie ich zagęszczenie w jednej wiadomości zasługiwało na osobne wyróżnienie. Może chwila odpoczynku od PBFów pozwoli panu na opanowanie się.

Podpisali:
Hawkeye i merill
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Stary 08-01-2010, 20:27   #8
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 1 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Nie wiem czy to dobry temat, ale musi wystarczyć.

Chciałem ogłosić w imieniu Obsługi, że ultimatum postawione użytkownikowi darlarowi w poście:http://lastinn.info/217470-post5.html (Ban - za co i komu?)

Wchodzi w życie z dniem dzisiejszym. Zostało mu wysłane PW, z taką samą informację. Od tej pory jedno złamanie regulaminu/ jeden post spamu, czy jakieś niegrzeczne zachowanie wobec innego użytkownika i darlar dostanie bana na zawsze.

Tyle razy prosiliśmy i ostrzegaliśmy. Niestety ten użytkownik nie zważa na żadne zasady.

Pozdajemy to do publicznej wiadomości w ramach progarmu "przejrzyste LI".


W imieniu Obsługi - merill.
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 08-01-2010, 21:44   #9
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 1 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Jeszcze jedno ogłoszenie parafialne. Na forum wraca Bielon, zbanowany przed rokiem. Wyraził chęć powrotu na forum i umożliwienie mu gry. Doszliśmy do wniosku, że tak długi okres bana wystarczył. Bielon wrócił dziś na LI. Cztery warny w jego profilu są tzw. "okresem warunkowym".

To chyba wszystko.
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 16-01-2010, 15:40   #10
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 1 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Permanentnego bana otrzymał darlar

Kolejny wyskok tego użytkownika ... tym razem ostatni. Złamał regulamin, który wyraźnie zakazuje dyskusji o religii i polityce.

Oficjalnie w tym temacie zostało odświeżone nasze ultimatum wobec tego użytkownika, jednakże nie przyniosło to żadnego pozytywnego rezultatu.

Tym samym żegnamy darlara.

W imieniu obsługi
Hawkeye
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:09.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172