Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Postapokalipsa > Komentarze do sesji RPG - Postapokalipsa
Zarejestruj się Użytkownicy


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-07-2022, 22:19   #1
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
[komentarze] Ogród Czarnego Lwa [18+]


Ogród Czarnego Lwa - komentarze
Szanowni, niniejszym z wielką przyjemnością otwieram wątek komentarzy do sesji Degenesis: Rebirth „Ogród Czarnego Lwa”. Jak już wspomniałem w grupowej PW, mamy w ekipie pięciu graczy potwierdzonych definitywnie oraz jednego, który musi jeszcze dosłać potwierdzenie (ewentualnie dołączyć do drużyny już po rozegraniu prologu).

Post fabularny otwierający sesję pojawi się w poniedziałek 1 sierpnia (ewentualnie w niedzielę 31 lipca). Tym samym rozpoczniemy pierwszą kolejkę - chciałbym, abyście wrzucili w niej posty fabularne przedstawiające swoje postacie, ich ewentualne przemyślenia na temat współtowarzyszy oraz reakcje na widok kłębów dymu na horyzoncie. Wszyscy udaliście się do Pradesu z powodów, które ustaliliśmy przed sesją, tym samym poznając się dopiero w podróży. Kuoro Wanadu, profesjonalny myśliwy, chciał rzucić okiem na pogórzu Pirenejów, bo zamierza zapolować na tutejsze koziorożce. Jehan Baudelaire był jego lokalnym przewodnikiem. Anja Durmont zamierzała obejrzeć kopalnię srebra dostarczającą do Perpignanu surowiec, który służy Bordenoir do wyrobu znanej nawet w Trypolisie biżuterii. Yago Swarny najął się do rozładunku i załadunku wozów. Sierżant Mathieu Renton wygłosił w osadzie kilka mów werbunkowych. Nikolai Zmeyevik (o ile Dhratlach zagra), odpowiadał za przegląd pomp parowych w sztolni Pradeshu.

W razie jakichkolwiek wątpliwości śmiało piszcie, czy to tu czy poprzez PW. Oficjalnie kolejka potrwa do niedzieli 07.08.22, ale jeśli wpisy pojawią się wcześniej, mój odpis pojawi się przed weekendem.
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!

Ostatnio edytowane przez Ketharian : 28-07-2022 o 19:35.
Ketharian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-07-2022, 14:22   #2
 
Pinn's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputację
Witam Was Wszystkich Mocno!

Nowy dla mnie świat, nowa postać - zapowiada się ciekawie
 
Pinn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-07-2022, 19:27   #3
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Kwestie techniczne

Na początek kilka informacji o zasadach pisania postów (nic, co mogłoby Was zaskoczyć jak sądzę). Bardzo lubię funkcje indent i justuj, dialogi pisane od myślnika oraz przemyślenia kursywą. Objętość wpisów nie jest regulowana, aczkolwiek jednolinijkowce sprawiają mi ból (fizyczny i metaforyczny). Można pisać więcej niż jednego posta w kolejce, na przykład w reakcji na wpisy współgraczy. Awatary standardowe, bodajże o szerokości 200 pikseli (niech mnie ktoś poprawi, jeśli to nie standard) - i chętnie czarnobiałe.

Dok to fajne narzędzie, które pozwala tworzyć interesujące łączone posty, ale nie wymuszam jego stosowania, pozostawiam to preferencjom graczy.

Uprzedzajcie mnie proszę o planowanych nieobecnościach, abyśmy zawczasu przygotowani byli na autopilota postaci. Jeśli ktoś wie, że nie wyrobi się do końca kolejki i nie chce jej blokować, niech też zgłasza to na bieżąco. Nie mam problemu ze stosowaniem funkcji rezerwacji posta, jeśli ktoś chciałby wrzucić do wątku „fillera”, ale nie chce blokować reszty graczy.

8ART, Nanatar, Pinn mają mnie w znajomych na Messengerze, dzięki czemu mogą bardzo szybko poruszać wszelkie kwestie związane z grą. Aro, Campo - gdybyście chcieli skorzystać z tej opcji, zachęcam.


Spolszczenia

Campo zwrócił mi uwagę w PW na ważną kwestię, mianowicie na nieuniknione spolszczenia licznych nazw własnych w settingu. Osobiście przywiązuję wielką wagę do tego, aby unikać w tekstach fabularnych terminologii zaczerpniętej wprost z angielskiego oryginału (Burn, Scrapper, Scourger etc). Po pierwsze, wygląda to bardzo nieestetycznie; po drugie, angielski to mowa przodków Piktonów i może się pojawiać w sesji jako element scenariusza. Mam oczywiście sporo własnych pomysłów na polskie wersje „trudnych” słów, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie (możemy nawet stosować różne wersje naprzemiennie). W razie potrzeby wrzucajcie słowo do spolszczenia w topiku komentarzy, żeby na spokojnie je przepracować (i zachować w formie słowniczka).


Chronologia sesji

W wątku rekrutacji mogliście przeczytać trzy wprowadzenia dla BG (napisane pod postacie 8ARTa, Aro i Campo Viejo). Wszystkie one datowane były na 13 sierpnia 2595; dzień wyjazdu górniczej karawany do Pradesu. Niemniej jednak właściwa gra zacznie się 22 sierpnia 2595, w przedostatnim dniu podróży powrotnej do Perpignanu. Szczegóły tego, co wydarzyło się w trakcie wyprawy pozostawiam Waszej wyobraźni, chociaż podrzucę jeszcze kilka detali.

Sierżant Mathieu Renton dla przykładu został wysłany do Pradesu wskutek czystej złośliwości kapitana Demarque i bez większej nadziei na jakikolwiek sukces w misji werbunkowej. Górnicze osady nie stanowią liczącego się źródła potencjalnych rekrutów, toteż olbrzymi Murzyn wzbudził tam jedynie sensację swoją aparycją, opowieści o heroicznych bojach Rezysty nikogo w Pradesu nie poruszyły. Co gorsza, złośliwy los zesłał mu jako przypadkową towarzyszkę szlachetnie urodzoną damę z Montpellier, która pojechała w góry na zaproszenie właściciela kopalni srebra i która spokojnie mogłaby uchodzić za siostrę-bliźniaczkę kapitana Demarque. Dla kogoś wychowanego w duchu Starej Franki czymś niewyobrażalnym musi być istnienie człowieka, który jest czarnoskóry, a jednocześnie uważa się za rodowitą Wronę, a nie Lwa!

Tak więc sierżant Rezysty ma powody, by uważać wyjazd w góry za średnio przyjemny (ciekawe jak reszta drużyny).


Almanach świata gry

Ponieważ Pinn dołączył do nas na ostatni gwizdek, a nie zna w ogóle Degenesis, postanowiłem mu pomóc w zaznajomieniu się ze światem za pomocą krótkich opisów i serii nawiązujących do nich słownych obrazów (przykład poniżej). Założyłem w tym celu plik doka, żeby tam odpowiadać na słowa-klucze Pinna, ale potem pomyślałem, że jeśli chciałby z tego korzystać ktoś jeszcze, mógłbym ten almanach umieszczać w wątku komentarzy. Dajcie znać, co o tym myślicie, a teraz wzmiankowany przykład.

Route de la Resistance

Ważny szlak komunikacyjny łączący Tuluzę z miastami-państwami południowego wybrzeża. Zabezpieczony rowami wypełnionymi ropą i drewnem, służącymi za źródła dymnych zapór po pojawieniu się rojów owadów skażonych Pleśnią, strzeżony przez siły Rezysty i kontyngenty ochotnicze. Jeśli feromanci zdołają rozszerzyć swe terytorium poza tę barierę, Pleśń zacznie się rozprzestrzenić na obszarze od Montpellier po Pireneje i Akwitanię - to dlatego obrona Route ma znaczenie strategiczne dla wszystkich Franków.

[Skojarzenia]. Upiorne bzyczenie milionów owadzich skrzydełek. Formowane z ich ciał dziwaczne geometryczne kształty, niczym nieludzkie hieroglify wiszące na sekundę w powietrzu. Zapach gryzącego dymu, odór rozlanej ropy i chemikaliów owadobójczych. Krzyki kąsanych ludzi. Czarne niebo, moskitiery, otwarte latryny. Wyczerpani obrońcy śpiący wprost na ziemi. Prymitywne przeciwgazowe maski rozdawane przez Szpitalników. Bąble po oparzeniach, skóra rozdrapana do żywego mięsa w miejscach ukąszeń. Paskudny w smaku EX, preparat czerwonokrzyżowców służący do odgrzybiania krwiobiegu.

Od czasu do czasu oprócz szerszeni, os i pszczół atakują również ludzie, którzy nie są już ludźmi. Marionetki feromantów. Nagie brudne ciała, szkliste oczy, Pleśń przeżerająca się przez tkankę na zewnątrz skóry. Oręż w postaci zaostrzonych drągów i kawałków złomu. Ślepy fanatyzm, brak zauważalnego człowieczeństwa. Na Route nie bierze się jeńców.

W razie jakichkolwiek pytań piszcie śmiało!
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-07-2022, 09:13   #4
Moderator
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cześć wszystkim Nie dosyć, że nowy dla mnie system, to i z nikim z was do tej pory nie miałem okazji grać. Dzięki Keth za przyjęcie do sesji! Postaram się nie zawieść.


(Pierwsze z brzegu do Indeksu Degenezy):

Burn - Sparzeń? Parzeń? Spalacz? Dopalacz? Wypalacz?

Spore Infestation - Plaga Sporzy? Plaga Rodna? Zaraza Zarodna? Zarodnia? Rodnia? Spornia?

Stigma - Skaza? Znamię? Piętno?

Carrier of the Seed - Nosiciel? Ziarniarz? Niosący Ziarno? Siewcowaty? Zapłodniak?

Leperos - Pleśniowaty? Pleśniak? Pleśniarz?

Sporination - Sporzenie? Sporynacja? Zarodnienie?
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
FAQ

Campo Viejo jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-07-2022, 16:10   #5
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Powitać. Oby grało nam się zacnie i przyjemnie. W tym składzie i systemie jeszcze nie grałem, więc jestem ciekaw jak to nam wyjdzie.

Almanach jest zacnym pomysłem, ułatwiłby przyswojenie tego bogatego lore (częściowo go sobie przyswoiłem, ale każda pomoc jest dobra ). Moglibyśmy też połączyć go z leksykonem, żeby tłumaczenia terminów czy nazw własnych były spójne w naszych postach.
 
Aro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-07-2022, 19:50   #6
 
Nanatar's Avatar
 
Reputacja: 1 Nanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputację
Cześć wszystkim. Ze swej strony jestem pewny, że będzie się grało dobrze, a dobra gra oznacza dobrą zabawę. Przypuszczam, że ci którzy przeczytali, nawet pobieżnie, podręcznik znają świat lepiej niż ja, z drugiej strony owa niewiedza nigdy nie przeszkadzała mi w śmiałej kreacji. Do tego wszystkich zachęcam.

Wyjaśniaczek dockowy z pewnością się przyda, ale nie liczcie, że Pollanin będzie zgodnie używał języka Franków, Iberów, czy Afrykańczyków. Daj link Keth, jeżeli już coś takiego powstało.

Yago jest szczupłym muskularnym mężczyzną, w innych czasach mógłby reklamować bieliznę. W sensie takie ciastko. Czuprynę tnie dość krótko, ciało zdobią mu egzotyczne tatuaże, opowiadające historie jego ludu często w sposób metaforyczny. Resztę poznacie podczas sesji w postach fabularnych, bo te są dla mnie meritum przygody. W wątku technicznym będę się pojawiał tylko kiedy będzie to potrzebne.
 
Nanatar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-07-2022, 20:15   #7
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację

Ponieważ na tapecie pojawiły się terminy związane z Pleśnią oraz Wynaturzonymi, pozwoliłem sobie uzupełnić post o tematyczną ilustrację.


[Warsztaty] Istnieje co najmniej pięć odmian Wynaturzonych zrodzonych ze specyficznej mutacji pozaziemskiego wirusa - każda wyewoluowała z innego krateru po uderzeniu asteroidy. Najbliższe Perpignanu to Soufffrance (w centrum dawnej Francji) oraz Mirar (w głębi Półwyspu Iberyjskiego). Frankańscy odmieńcy zwani są feromantami i dzięki organicznej chemii potrafią perfekcyjnie kontrolować każdą złapaną w sidła feromonów ofiarę, od mrówki i pszczoły po człowieka.


Leksykon

Najpierw uwaga ogólna. Nie musimy wcale przyjmować za kanon jednej wersji tłumaczenia, możemy operować różnymi terminami używając ich zamiennie (argumentując na przykład, że w różnych kulturach, społecznościach i lokacjach używa się miejscowych nazw własnych). Dzięki temu nie będziemy skazani na wybór jedynej słusznej wersji, tylko zapewnimy sobie sporą elastyczność.

A teraz kilka konkretów.

Burn. Jest to rozprowadzany przez gangi apokaliptyków narkotyk na bazie zarodników Pleśni, zbierany na polach pozaziemskiej flory i przemycany do cywilizowanych krain. Ja w dotychczasowych wpisach stosowałem naprzemiennie płon, żar, żarnik i spalacz (nie mogąc się zdecydować na finalną wersję) - sparzeń i parzeń brzmią równie dobrze.

Spore Infestation nazwałbym skażeniem Pleśnią; Stigma to każda z proponowanych przez Campo opcji (skaza, znamię, piętno), dodałbym jeszcze „stygmaty plagi” albo same „stygmaty”. Carrier of the Seed - hmm, nosiciel plagi? Leperosów do tej pory określałem naprzemiennie mianem dronów oraz wprost leperosów, stosując oryginalną nazwę bez ubiegania się do tłumaczenia. No i Sporination nazwałbym sporynacją, nie ma chyba obecnie takiego słowa w języku polskim, ale kto wie, co się pojawi w słowniku polszczyzny w 2595?
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-07-2022, 23:12   #8
 
Nanatar's Avatar
 
Reputacja: 1 Nanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputację
12 sierpnia 2595, Perpignan

Tucznik nie odróżniał się od innych lokali w okolicy, przynajmniej w mniemaniu mężczyzny z północy. Południowcy więcej mieli zapału do krzyku i słownych gróźb niż w istocie odwagi do ich spełnienia. Smoliści byli groźniejsi, za to stosowali zasady, które ich ograniczały, powstrzymywały czarny pożar. Yago nauczył się to wykorzystywać, słuchać i uderzać w najsłabsze ogniwo. Łatwo zarabiał, głupcy sami dawali mu weksle i gotówkę za obietnicę spełnienia ich wstydliwych rządz. Zazwyczaj gładkie słowa poparte niezwykłą opowieścią obieżyświata, przyozdobione kobietą i posypane opium wystarczało, choć zdarzało się, że Pollanin musiał sięgać głębiej.

W Tuczniku grał w Smolka, prostą hazardową grę karcianą z dobieraniem kart ze stołu. Stworzoną bardziej do blefu niż oszukiwania, co nie znaczy, że oszustwa nie były możliwe. Swarny wiedział, że oszukuje co najmniej trzech z sześciu graczu, w tym naturalnie i on. Zastawione fanty niespodziewanie opuszczały przestrzeń barbarzyńcy, rozchodząc się między pozostałych graczy. Kalkulując, że przystępował do gry z niczym i nie mógł się wycofać, a żeby wynieść z rozdania cokolwiek, najlepiej w zamieszaniu, które było jego żywiołem, postanowił zablefować grę na wyższym poziomie.

- Malik, co masz w rękawie? Co tam chowasz? - Malik już wstawał, na stole zrobiło się zamieszanie, Iber był zapalczywy, a przy stole na pewno nie oszukiwał, co jeszcze bardziej go wkurzyło. Wtedy ujawnili się inni oszuści, Kambrian, Janikko i Drejfuss, - aż tylu - pomyślał Yago, a mężczyźni przyłączyli się do jego oskarżenia z większym niż on sam zapałem oskarżając Ibera o przerwanie partii. Do kłótni dołączyli pozostali i wybuchła awantura, jak zwykle bardziej na pyskówki. Przełamał Iber i wysadził z dyńki Drejfussowi. Yago chwilę pobawił się bijatyką, ale kiedy tylko odnalazł weksle na paliwo i cysterny bokiem opuścił zajazd i wymknął się na ulicę.

Pod minaretem dostrzegł znajomą postać, podążył za jej wezwaniem.

Chłopak przy Pollaninie wydawał się chudy i mikry, ale tych dwóch już nie raz udowodniło przed sobą lojalność ochraniając się nawzajem. Młodego nazywali Kosa, bo nie wahał się użyć noża. Był szybki i precyzyjny, ale nie zarabiał na chleb zabijaniem. Zbierał i wymieniał informacje, kupował akcje. Ze Swarnym dopełniali się idealnie, tak przynajmniej twierdziły ich wspólne kochanki.

- Ruffus cię szuka, to już nie sprawa długu, chce cię dopaść i przejąć twoje zasoby.
- Zasoby bezpieczne, sam wiesz gdzie. Mam coś nowego, trzeba by wyprać, choć szkoda to puszczać, bo dobra moneta.
- A co to?
- Afrykanowe pisma na ropę i cysterny.
- Trzeba puścić szybko, niedługo przypłynie duża dostawa i cena spadnie, chyba, że chcesz trzymać do zimy.
- Do zimy? Ty myślisz, że ktokolwiek tego dożyje?

Roześmiali się. do maleńkiego, wypełnionego mebelkami, bibelotami pokoiku na poddaszu weszła staruszka niosąc tacę z ziołowym naparem i różanymi bułeczkami, jeszcze ciepłymi. Staruszka nazywała się panną Galsberry i wynajmowała młodemu o nic nie pytając. Kolejna lojalna osoba. Oddałaby sztuczną szczękę, a nie zdradziła żadnego z nich. Co więcej często służyła radą i koneksjami. A miała ich wiele bo niegdyś prowadziła kilka prestiżowych lupanarów.

- Jedzcie chłopcy. Ruffusem się nie przejmujcie, podobno ciężko zachorował i długo nie pociągnie. Możesz się synku tu zatrzymać do jutra. Przydałaby ci się uczciwa praca, bo marnujesz mi się w tych spelunach. Jutro wyrusza karawana do Predastu. Mógłbyś na kilka dni zniknąć, stary chuj powinien wykorkować.

Dwa tygodnie wcześniej

- Słuchaj Parzydło, ostatnio towar nie jest tak dobrej jakości. - chudzielec z obwisłą twarzą pluł wprost w twarz Pollanina - uważaj bo skończysz w kanale - wskazał ruchem głowy na dwóch wielkich drabów uzbrojonych w buzdygany i małe tarcze.
-... - Ruffus położył palec na ustach Yago
- I chcę tą małą córkę farbiarza. Zrozumiał?!
- Nie jest jeszcze gotowa - kupiec ruszył głową, a Swarny nawet nie blokował, nie było potrzeby wszczynać awantury. Przyjął na biceps cios od zbira. Zdawał sobie sprawę, że tan moment nasycenia nadejdzie, opium i dojrzałe kobiety przestały interesować kupca zbożowego. Ruffus odsłonił swe prawdziwe oblicze, Pollanin tylko na to czekał.
- Dobra załatwię to. Słuchaj Ruffi, jesteś dobry klientem i bardzo cię szanuję. Obiecuję, że towar będzie lepszy. Mam tu próbkę, tylko jedną, ale jutro będą następne. - podał zawiniątko brytanowi - To jest zajob

12 sierpnia 2595, Perpignan

- Racja, jesteś niezastąpiona mon amour.
- Kwiatek, nazwałabym cię kwiatek i pragnęła zasadzić w swoim ogrodzie, ale jestem już za stara.
- Jesteś młodsza od nas wszystkich - protestował Kosa
- Nieśmiertelną driadą uwięzioną w smolistym grodzie - wtórował Yago
- Ten Kwiatek winien kwitnąć w Ogrodach Czarnego Lwa. Zagraj synu - usiadła na szezlongu i podała mu flet.
Takie małe wprowadzenie dla Yago Swarnego.
 
Nanatar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-07-2022, 23:45   #9
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Wstępniak dla Jehana wisi w rekrutacji, a i przekleję go sobie do pierwszego posta, coby się nie "zmarnowal".

Co do leksykonu to zupełnie zgadzam się z Tobą, Mistrzu, dopiero zreflektowałem się po wysłaniu posta że nie musi istnieć tylko jeden właściwy i żaden inny termin na daną rzecz.
 
Aro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-07-2022, 08:18   #10
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Nanatar - jak zawsze w formie! Uzupełnię sobie listę moich NPC w grze o persony zaprezentowane w Twoim wstępniaku, aby mogły się pojawić w trakcie sesji.

Aro - tak myślę, że wstępniak mógłbyś wrzucić tutaj, żeby sobie nie łączyć w jednym poście wydarzeń z 13 sierpnia (tuż przed wyjazdem do Pradesu) z 22 sierpnia (moment rozpoczęcia sesyjnej narracji).

Wątek fabularny już jest otwarty. Umieściłem w nim post otwierający sesję, leciutko poszerzony w stosunku do tego, co niektórzy z Was dostali parę dni temu na PW. Jest przedostatni dzień podróży powrotnej do Perpignanu, jutro kawalkada wozów przetnie sławetny pas czarnej ziemi otaczający kręgiem zewnętrzne tereny Bordenoir i dojedzie do miasta, gdzie Wasze drogi się rozejdą (przynajmniej teoretycznie). Jak już wspomniałem w spojlerze pod fabularką, poprosiłbym o napisanie przez Was prezentacji postaci, wrażeń z podróży, opinii na temat współtowarzyszy oraz ewentualnych wrażeń na widok płonącej wschodniej granicy (pogoda na pewno nie pomaga w tym upalnym okresie, każdy wypatruje deszczu mogącego uziemić roje).

Wątek sesyjny otwierałem z telefonu, gdzie trudno korzystać z pewnych sesji, dlatego nie ma w nim jeszcze awatarów, dorzucimy je w trakcie rozruchu.

Kolejka potrwa oficjalnie do niedzieli 7.08, ale jeśli wszyscy wyrobią się z wpisami przed tym terminem, powinienem bez trudu wrzucić nowy post jeszcze przed nadchodzącym weekendem.

W razie jakichkolwiek pytań piszcie!
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:52.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172