Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Warhammer > Komentarze do sesji RPG - Warhammer
Zarejestruj się Użytkownicy


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-03-2019, 01:57   #1
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 79281 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
[Warhammer 2] - Bastion - przez ostępy Ostlandu (komenty)

Siemka


- Witam wszystkich Graczy w komentach. Dziękuję za zgłoszenia i zmajstrowanie KP. A póki co przyjemniej gry Wam i sobie życzę.


Lista Graczy i ich postaci:

- Ehran - Klaus Fortzman - urzędnik i skryba
- Kerm - Karl von Schatzberg - człowiek, wojak/strzelec
- Driada - Gabrielle Litz - człowiek, łotrzyk
- Zara - Bernard Schweiger - człowiek, wojownik
- Gladin - Tladin Gladenson - krasnolud, wojownik


- Witam na pokładzie

- Część KP ma jeszcze mniejsze lub większe braki i nie jest dokończona całkowicie. Ale liczę, że na dniach to uregulujemy.

- Na dniach zapewne wyjdzie parę rzeczy do obgadania, głównie drużynowych lub ogólno sesyjnych. Proszę, miejcie wszyscy na uwadzę, że mecha jakiej będziemy używać jest mocno prototypowa więc prawie na pewo bedą wychodzić w trakcie sesji jakieś zmiany, edycje, coś może wylecieć zbędnego lub wprowadzającego zamieszanie a coś dojść. Generalnie to taka eksperymentalna sesja i właśnie zapene będzie cierpieć na choroby wieku dziecięcego. I ta sesja również jest po to by wyłapać takie bugi i dlatego prosiłbym Was o cierpliwość i zrozumienie tego punktu.

- Druga sprawa to docowanie na sesji. Część mi na to odpowiedziała w zgłoszeniach część niekoniecznie. Dlatego chciałbym abyśmy mieli orientację jak kto się zapatruje na docowanie, w jakiej formie, jakiej częstotliwości itd.

- Trzecia sprawa to awatary. Jakby nie było wcześniej mowy to prosiłbym was abyście przygotwali swoje awatary nawymiar (szer. ok 200 pikseli). Nie będę ganiał za parę pikseli w tą czy w tą ale fajno jakbyśmy wszyscy mieli pi x oko podobne.

- Czwarta to fabuła i też tradycja sesji. Czyli przedstawienie swoich postaci. Możecie uznać, że wszyscy BG stanowią głowną, decyzyjną część wyprawy jaka ma w górach odnaleźć Bastion. Powiedzmy, że znacie się od minimum kilku dni właśnie z tej okazji. Więc BG znają swoje imiona, wygląd, mieszkają w tej samej knajpie. Wiadomo, że nie będzie to łatwa wyprawa więc jej przygotowanie spada właśnie na BG. A jako Gracze macie okazje przedstawić swoje postacie.

- Jest jeszcze ogólna kwestia owych zasobów. BG będą kierownikami owej wyprawy i jakieś zasoby dostaną do dyspozycji. Tu jak ktoś ma coś do powiedzenia, zaproponowania, sugestii czy pytania no to jest okazja. Sesja zapewne zacznie się "trochę" przed wyprawą więc będzie jeszcze okazja pozałatwiać coś na mieście przed wyjazdem. "Trochę" czyli pewnie z kilka dni - tydzień. Zaczynacie w Wolfenburgu, czyli stolicy prowincji, więc o większą ostoję cywilizacji na trasie będzie raczej trudno.


---

- Na pierwszy raz chyba tyle. Jeśli coś to pytajcie a póki co zapraszam na sesję

---

- Namiar do służbowego doc: https://docs.google.com/document/d/1...AqSiZBRFU/edit


- Namiar do ściągi kto jest kto: https://docs.google.com/document/d/1...JibjumoP0/edit


- Namiar do zbiorczego excel z KP i mechą: https://docs.google.com/spreadsheets..._3c/edit#gid=0
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 16-10-2019 o 23:56. Powód: Namiar do zbiorczej KP.
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 01:57   #2
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 79281 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
FAQ

BG

Driada

Gabrielle Litz - średniego wzrostu i raczej drobnej budowy młoda ludzka kobieta. Długie, ciemne włosy zwykle nosi spięte i pod kapturem. Preferuje skórznie i broń dystansową. Tym co ją wyróżnia są oczy różnej barwy - prawe błękitne, lewe orzechowe. Z charakteru impulsywna, czasem arogancka, ale przede wszystkim otwarta na ludzi (i nie ludzi), nowe perspektywy. Działa pod wpływem chwili, często coś się jej przyklei do ręki. Z opowieści którymi chętnie raczy okolicę wynika, że parę razy trafiła w przeszłości do lochu za przywłaszczenie cudzej własności, ale jakoś całkowitym przypadkiem zwiewała z nich zanim ktoś pomyślał o skręceniu powrozu na szubienicy.


Ehran

Klaus Fortzman
Skryba, urzędnik. Dołączony do wyprawy by skatalogował ruchomości i nieruchomości bastionu, i - jak twierdzą nieżyczliwe języki - oczywiście naliczył odpowiedni podatek od wzbogacenia się.
Ubiera się pragmatycznie, przeciętnie, nie wyróżniając się z tłumu.
Poplamione inkaustem ręce chętnie zapisują opowiadania wędrowców. Klaus jest dobrym słuchaczem.
Przeciętnej urody, wzrostu i postury, z lekko zaprószonymi siwizną włosami.


Gladin

Tladin jaki jest, każdy widzi. Krasnolud. Opancerzony. Po zęby. Wygląda, jakby mógł stanąć do walki z balistą albo z taranem. Obnosi się z wielką groźną tarczą, lepiej uważać, bo można sobie dodatkowe dziury w ciele zafundować. Rudowłosy. Wesolutki, gadatliwy i towarzyski. W obejściu prosty (bo prostacki nie radzę mu w twarz mówić). Niewysoki i krzepki.
Hejka, nazywam się Tladin, syn Gladena. Klapnijmy sobie razem i napijemy się czegoś co? Od jutra może być z tym krucho, he, he. Co też was tu przywiało? Ja właśnie niedawno dałem sobie spokój z życiem najemnika. Myślałem, że to będzie jakaś wesoła kompania, a tymczasem... eh, normalnie, sztywniaki jak u mnie w rodzinnych stronach. Hola, dziewko. A nuże tu z tym piwem. Ładniutkaś...
No, przed wyprawą noc z jakąś milutką dziołchą by się spędziło, nie? Rozejrzę się później, jak już sobie pogadamy. A gra ktoś z was w kości? Albo w karty? Bo ja chętnie, jakby co... To co jeszcze chcecie o mnie wiedzieć?


Kerm

Karl von Schatzberg, szlachcic
Mieszka - można by - rzec w okolicy.

Wysoki mężczyzna, stosunkowo szczupły. Ciemne włosy, krótko przystrzyżone włosy. Oczy niebieskie, twarz opalona (ogorzała), lekki zarost. Blizna w okolicach oka.
Ubrany jest strój bardzo dobrej jakości, w różnych odcieniach brązu - jasna koszula, ciemnobrązowe spodnie, wysokie, skórzane buty do kolan, o wywijanych cholewach. Brązowa skórzana kurtka z dobrze wyprawionej skóry jakiegoś jaszczura.
Charakter - to się okaże w sesji, ale da się z nim żyć
Nie obnosi się ze swym szlachectwem, nie wywyższa się itd.


Zara

Bernard Schweiger z wyglądu jest młodym, silnym najemnikiem o dość groźnej aparycji. Nosi na sobie wzmacnianą skórznie, jako główną broń nosi przy sobie topór jednoręczny. W zachowaniu jest raczej dość stonowany, spokojny, chociaż misja powoduje w nim pewną ekscytację. Jako swoje umiejętności wymienia oprócz typowo najemniczych opiekę medyczną i gotowanie. Dość dobrze orientuje się w samym Wolfenburgu i... na tym koniec, bo sam po cichu wyraża swoje obawy, że na tyle rzadko wychylał nos poza stolicę Ostlandu, że nie jest przekonany do włączenia go do kierownictwa misji. Uwagę może też zwracać jego przywiązanie do rodziny, którą jeszcze na ile może, to stara się odwiedzać przed opuszczeniem Wolfenburgu.


---


Generator BN


I Płeć:

1 - 7 mężczyzna
8 - 0 kobieta


II Rasa/pochodzenie:

1-4 człowiek > Ostland
5 człowiek > Imperium
6 człowiek > Kislev
7 człowiek > zagranica (Bretonia, Estalia, Kislev, Marienburg, Tilea)
8 krasnolud
9 niziołek
10 elf


III Wiek:

1 młodzik (nastolatek)
2 - 5 młody (ok 20 - 30 l)
6 - 8 dojrzały (ok 30 - 40 l)
9 podstarzały (ok 40 - 50 l)
10 stary (ok 50+ l)


IV Typ/klasa:

1 - 2 lider
3 - 4 łotrzyk
5 - 6 ranger
7 - 8 uczony
9 - 0 wojownik


V Ranga:

1 - 3 b. niska 1 - 2
4 - 5 niska 3 - 4
6 - 7 przeciętna 5 - 6
8 - 9 niezła 7 - 8
10 wysoka 9 - 10
10.5 b.wysoka 11+


VI Zasoby:

1 b.słabe (Ranga -3)
2 - 3 słabe (Ranga -1)
4 - 5 przeciętne (Ranga 0)
6 - 7 niezłe (Ranga +1)
8 - 9 duże (Ranga +3)
10 b.duże (Ranga +5)


VII Zachowanie

01 agresywne - szuka zaczepki, wyzywające
02 biznes - spotkanie w interesach
03 chory - gorączka, rany, opatrunki, kaszle
04 czeka - czeka na kogoś, rozgląda się, niecierpliwi
05 głodny - zainteresowany głównie jedzeniem
06 maniery - dobrze wychowany, dystyngowany, kulturalny
07 nijakie - trudno coś powiedzieć, enigmatyczne
08 obserwuje - czujność, ostrożność, spięty
09 odpychające - odstręczające, wulgarne, głośne
10 ponętny - przykuwa uwagę atrakcyjnością lub zachowaniem
11 pijany - pijany na całego
12 radosne - cieszy się, świętuje
13 show - robi jakiś numer, przykuwa uwagę, robi scenę
14 smutne - rozpacz, smutek, przygnębienie
15 sympatyczne - przychylne, miłe, ciepłe
16 szuka - szuka kogoś, czegoś, ankietuje, nagabuje, werbuje
17 wulgarne - cham z gminu, oprych
18 wycofane - unika kontaktu, bojaźliwe
19 zamroczony - upity jak bela, pod wpływem narkotyków, czarów itd.
20 zbir - odpychający, groźny wygląd lub zachowanie, typ spod ciemnej gwiazdy

---


Pechowe i fartowne wydarzenia


- Czasem jest trudno coś oszacować czy coś może się wydarzyć czy nie. Zwykle różne losowe sprawy jakie są właśnie trudne do przewidzenia. No więc na takie okazje jest poniższa tabelka:

01 - 10 sp.sukces
11 - 20 du.sukces
21 - 30 śr.sukces
31 - 40 ma.sukces
41 - 60 remis
61 - 70 ma.porażka
71 - 80 śr.porażka
81 - 90 du.porażka
91 - 00 sp.porażka


Pory doby

Aby był jakiś standard będę posługiwał się w grze konkretnymi porami doby. W grze oczywiście nie ma tak precyzyjnych podziałów ani czasomierzy więc podaje je głównie dla naszej wygody czyli tak metagrowo i dla Graczy a nie dla postaci.

00:00 - 03:00 - noc
03:00 - 06:00 - świt
06:00 - 09:00 - ranek
09:00 - 12:00 - przedpołudnie
12:00 - 15:00 - południe
15:00 - 18:00 - popołudnie
18:00 - 21:00 - zmierzch
21:00 - 00:00 - wieczór


Poziom sukcesu i porażki

różnica na k100:

91> epic sukces
71 - 90 spektakularny sukces
51 - 70 duży sukces
31 - 50 średni sukces
11 - 30 mały sukces
10 - -10 remis
-11 - -30 mała porażka
-31 - -50 średnia porażka
-51 - -70 duża porażka
-71 - -90 spektakularna porażka
-91> epic porażka


Tydzień imperialny

1 - wellentag > dzień pracy
2 - aubentag > dzień wypłaty
3 - marktag > dzień targu/handlu
4 - backertag > dzień piekarzy/wypieku
5 - bezahltag > dzień opłat/podatków
6 - konistag > dzień królewski
7 - angestag > początek tygodnia
8 - festag > dzień wolny

Link do kalendarza: https://warhammerfantasy.fandom.com/...erial_Calendar
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 15-06-2019 o 14:25. Powód: Dodanie generatora BNów.
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 07:33   #3
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 20959 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Pancerz może być najlepszy op 3. To znaczy, jeżeli mnie trafią, to rzucamy K10 i tylko przy wyniku 1-2 dostaję obrażenia, tak?

Czy do tego mogę dołożyć 2 OP za tarczę i wtedy jestem nieuszkadzalny?
A jeżeli nie mogę dołożyć tarczy, to czy jest jakikolwiek sens posiadania tarczy, skoro dokładnie to samo załatwia się pancerzem (nie widzę żadnej różnicy), a drugą rękę mamy wolną?

Avka 200 pikseli wrzucę do sesji, bo w excelu dałem mały, żeby nie przesłaniać, a w gdocu duży, żeby było fajniej.

Co do gdoca - nie przeszkadza mi, chociaż często mam wrażenie, że zamiast pomagać, to przeszkadza. No ale do dialogów się przydaje i większość MG, z którymi grałem, prowadzi na nim walki.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 05-03-2019 o 07:45.
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 08:14   #4
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 89797 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Witam wszystkich
Przedstawienie może się odbyć tu, w komentarzach, gdzie każdy może napisać, co inni wiedzą o postaci.
Doc może być, ale bez przesady - żeby nie było tak, że niektórzy poczują się wykluczeni z sesji.
 
Kerm jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 08:35   #5
 
Ehran's Avatar
 
Reputacja: 24807 Ehran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputację
Hej wszystkim.

Cytat:
Napisał Gladin
Czy do tego mogę dołożyć 2 OP za tarczę i wtedy jestem nieuszkadzalny?
Tarcze działają inaczej. Nie zwiększają pancerza, a zmniejszają umiejętność wroga, tzn trudniej cię trafić.
 
Ehran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 08:52   #6
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 79281 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Pancerz może być najlepszy op 3. To znaczy, jeżeli mnie trafią, to rzucamy K10 i tylko przy wyniku 1-2 dostaję obrażenia, tak?
- W większości standardowych ataków tak. Ale miejcie na uwadze, że są rzeczy (ataki) które mogą zmodyfikować wartość OP albo w ogóle je pominąć np. jakieś czary, gaz czy upadek z dużej wysokości. Pancerze nie są też niezniszczalne.Cytat:
Czy do tego mogę dołożyć 2 OP za tarczę i wtedy jestem nieuszkadzalny?
Cytat:
Tarcze działają inaczej. Nie zwiększają pancerza, a zmniejszają umiejętność wroga, tzn trudniej cię trafić.
- Tak jak Ehran mówi. Czyli tarcze nie wpływają na wysokość OP. W zamian trudniej jest trafić właściciela jeśli atak jest od frontu.Cytat:
A jeżeli nie mogę dołożyć tarczy, to czy jest jakikolwiek sens posiadania tarczy, skoro dokładnie to samo załatwia się pancerzem (nie widzę żadnej różnicy), a drugą rękę mamy wolną?
- Jak to nie możesz dołożyć tarczy? Na razie macie jeszcze możliwość edytowania ekwipunku i dobrać co potrzeba. Jak ruszycie w trasę no to już może być z tym różnie.


Cytat:
Avka 200 pikseli wrzucę do sesji, bo w excelu dałem mały, żeby nie przesłaniać, a w gdocu duży, żeby było fajniej.
- Szpoko, to nic na wczoraj. Tak zawczasu uczulam aby było to ridi jak sesja ruszy na serio.Cytat:
Przedstawienie może się odbyć tu, w komentarzach, gdzie każdy może napisać, co inni wiedzą o postaci.
- Tak, o to mi chodziło z tym przedstawieniem postaci. To co dałoby się dojrzeć i powiedzieć o postaci w ciągu przeżytych wspólnie kilku dni w mieście. Głównie pewnie w karczmie gdzie macie wynajęte przez ratusz pokoje albo w czasie negocjacji w samym ratuszu. No chyba, że indywidualnie już dogadacie się, że jakieś postacie znają się dłużej/lepiej.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 09:05   #7
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 20959 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
ok, gdzieś się z tą tarczą zaplątałem; byłem przekonany, że tarcza dodawała jeden poziom OP

przypominam się, że na gdocowej karcie (nie a'la excel) mam ekwipunek, który czeka na przeliczenie na sloty, bo od tego zależy jaki pancerz ostatecznie będę miał i jaki ekwipunek ostatecznie zabiorę

Edit: co w przypadku, gdy inicjatywa wyjdzie ujemna?
Edit: czy inicjatywa liczona jest co turę (SW co turę)?
Edit: czy do inicjatywy (Zr/SW) dodawany jest jakiś rzut kością?
Edit: jeżeli ktoś ma 3 ataki, robi wszystkie na raz?
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 05-03-2019 o 09:34.
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 09:33   #8
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 79281 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
ok, gdzieś się z tą tarczą zaplątałem; byłem przekonany, że tarcza dodawała jeden poziom OP
- No spoko, każdemu zdarza się coś przeoczyć Mam nadzieję, że będziesz podobnie wyrozumiały gdy komuś z nas zdarzy się takie przeoczenie.Cytat:
przypominam się, że na gdocowej karcie (nie a'la excel) mam ekwipunek, który czeka na przeliczenie na sloty, bo od tego zależy jaki pancerz ostatecznie będę miał i jaki ekwipunek ostatecznie zabiorę
- No to na co czekasz? Na stronie 6 jest tabelka z ekwpunkiem i ile zajmuje co slotów. Pod nią jest bardziej fabularny opis co jest co.Cytat:
Edit: jak jest liczona inicjatywa?
- Cytując doc ze str. 11:


Cytat:
1 - Ustalenie Inicjatywy. W przypadku zaskoczenia, zasadzki i podobnych nagłych sytuacji ustalana wd. ZRĘ czyli kto pierwszy zareaguje na tą nagłą sytuację. W przypadku otwartej walki ustala się wd. SW czyli kto pierwszy ośmieli się zaatakować. W przypadku szarży strona szarżująca zawsze posiada Inicjatywę i dopiero ewentualne dalsze tury walki odbywają się wd. standardowych zasad czyli wd. SW.

2 - Wykonanie swoich akcji w turze. Po kolei wd. Inicjatywy. Każdy uczestnik walki wykonuje swoje dwie akcje od razu.

3 - Rozliczenie tury. Głównie podliczenie nowych modyfikatorów np. za nowe rany, zdjęcie z planszy zabitych w tej turze postaci. Na tym tura się kończy i procedura zaczyna się od początku już w nowej turze.
- Czy coś jeszcze jest niejasne z tą Inicjatywą?
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 09:40   #9
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 20959 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
w międzyczasie doeedytowałem mojego posta odnośnie inicjatywy, powyżej

edit: na stronie 6. nie ma wymienionych rzeczy, które ja mam u siebie; tam masz praktycznie samą broń, a ja o ekwipunek pytam (np. namiot, lina, kości do gry, karty do gry, bełty, pochodnie, drewno na opał itd. itp.)

może czegoś nie rozumiem i nie potrafię tego sam ogarnąć, dlatego potrzebuję wyjaśnień
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 05-03-2019 o 09:42.
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 10:31   #10
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 79281 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Edit: co w przypadku, gdy inicjatywa wyjdzie ujemna?
- Nic. Inicjatywa to wartość czysto matematyczna czyli czysto abstrakcyjna. W skrajnych wypadkach może się okazać, że wszyscy walczący mają ujemną INI. Wtedy nadal liczy się kto ma najwyższą (najmniej ujemną) i tak ustala się kolejność.Cytat:
Edit: czy inicjatywa liczona jest co turę (SW co turę)?
- Chciałbym i takie jest zamierzenie docelowe. Na to jest ten pkt. 3. w tym ustalaniu INI. Ale dopiero praktykologia sesyjna zweryfikuję tą teorię w praktyce. Jeśli będzie z tym zbyt wiele zachodu to będzie się ustalać raz na całą walkę.Cytat:
Edit: czy do inicjatywy (Zr/SW) dodawany jest jakiś rzut kością?
- Ciekawy pomysł. Może. Zobaczymy. Na razie nie myślałem o tym czyli miało być po gołych statach +modyfikatorach.Cytat:
Edit: jeżeli ktoś ma 3 ataki, robi wszystkie na raz?
- To niezupełnie tak działa. Ataki rzuca się od razu ale wybiera się jeden, najkorzystniejszy wynik. Cytując doc ze str. 11:

Cytat:
Walka - Atak (A)


- Zmiana w stosunku do oryginału. Liczba Ataków oznacza iloma kostkami (k100) rzuca się za daną postać przy Walce Wręcz. Rzuca tylko jedna strona (druga rzuca kiedy dojdzie do jej kolejki wd. Inicjatywy).

- Dla przykładu jeśli jedna strona ma 2 Ataki a jej przeciwnik 1 to odpowiednio pierwszy z nich rzuca dwiema kostkami i wybiera lepszy dla siebie wynik a przeciwnik rzuca tylko jedną kostką. Gdyby to było powiedzmy 3 i 2 to adekwatnie następują rzuty 3-ma i 2-ma kostkami po czym każda ze stron wybiera najlepszy dla siebie wynik. Na końcu bowiem porównuje się wynik tylko z jedynej lub najlepszej kości w danym rzucie każdej ze stron.


Cytat:
edit: na stronie 6. nie ma wymienionych rzeczy, które ja mam u siebie; tam masz praktycznie samą broń, a ja o ekwipunek pytam (np. namiot, lina, kości do gry, karty do gry, bełty, pochodnie, drewno na opał itd. itp.)
- Bo broń, pancerz, żywność to coś co głównie czyni z BG indywidualistę. Reszta to ogół bagażu w zestawie startowym. Jeśli ktoś ma broń zasięgową jest to tożsame z amunicją do niej. Chyba, że MG w trakcie gry powie inaczej, że się kończy, skończyła albo została jakoś utracona. Ale bazowo, ze startu, broń zasięgowa jest razem z amunicją do niej. Lina 1 slot, 1 pochodnia to jak broń jednoręczna czyli też 1 slot.


Cytat:
może czegoś nie rozumiem i nie potrafię tego sam ogarnąć, dlatego potrzebuję wyjaśnień
- No zdarza się. Ale właśnie na tą okoliczność produkowałem ten doc. Może nie ma tam wszystkich odpowiedzi no ale chociaż część z nich myślę, że jest. Dobrze by było by chociaż pobieżnie Gracz tam zajrzał tak dla ogólnej orientacji chociaż.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:42.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169