Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Konwenty, spotkania, wydarzenia
Zarejestruj się Użytkownicy

Konwenty, spotkania, wydarzenia Relacje i zapowiedzi wszelakich konwentów, zlotów, spotkań, LARPów i innych wydarzeń ważnych dla RPGowej braci


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-07-2008, 11:37   #1
 
Maciass0's Avatar
 
U-BOT 2008, 11-14.09.2008, Łódź

Moi drodzy, mam zaszczyt zaprosić Was już teraz na najlepszy konwent w środkowej części Polski do Łodzi, gdzie odbędzie się U-bot 2008.
Kon będzie 4-dniowy, a więc organizatorzy wrócili do formy sprzed kilku lat.
Cena to około 30 zł za wszystkie dni wypełnione atrakcjami, sesjami i Larpami.
Jako że konwent jest w fazie projektu będę was informował na bieżąco o wspomnianym konwencie.

- U-BOT został objęty oficjalnym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi Pana Jerzego Kropiwnickiego.

- Ustalona już jest lokalizacja - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 19 w Łodzi
Zespół szkół 

Ostatnio edytowane przez Maciass0 : 07-08-2008 o 15:43.
Maciass0 jest offline  
Stary 04-08-2008, 19:38   #2
 
Maciass0's Avatar
 
SMERF uruchomił stronkę konwentową

u-bot.pl
 
Maciass0 jest offline  
Stary 06-08-2008, 13:28   #3
 
Maciass0's Avatar
 

Krótkie informacje na temat konwentu ze strony U-bot.pl

Lista gości:
Budziakowski Mateusz ‘Inkwizytor’ (na 80%)
Cholewa Piotr (na 100%)
Ćwiek Jakub (na 100%)
Gepfert Elżbieta (na 50%)
Grzędowicz Jarosław (na 50%)
Jabłoński Witold (na 100%)
Komuda Jacek (na 100%)
Kosik Rafał (na 100%)
Kowalski Mirosław (na 50%)
Kres Feliks (na 100%)
Kossakowska Maja Lidia (na 50%)
Kozak Magda na 100%)
Mąderek Stanisław (na 100%)
Orbitowski Łukasz (na 100%)
Parowski Maciej
Polch Bogusław (na 100%)
Sawicki Andrzej (na 100%)
Sienkiewicz-Kosik Katarzyna (na 100%)
Szeja Jerzy (na 100%)
Szmidt Robert (na 100 %)
Wójtowicz Milena (na 100%)
Zwierzchowski Piotr

Cena na 4 dni to tylko 30 zł!! To bardzo tanio jak na duży konwent, który jest przejściem do Polconu 2009, który będzie w Łodzi.
Lokalizacja

Uzyskaliśmy już pozytywną decyzję dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 19 w Łodzi przy ul. Stefana Żeromskiego 115 w kwestii organizacji na terenie jego placówki U-BOTa.

Zesp� Szk� Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojty�y w �odziSzkoła mieści się w centrum Łodzi w pobliżu dwóch dworców kolejowych i lotniska.
Obiekt szkoły to tylko część kompleksu budynków, w których planujemy nie tylko U-Bota ale i kolejne znaczące fantastyczne wydarzenia Łodzi.
Wewnątrz są nie tylko przestronne saleaulaale także wielkie korytarze do wykorzystania jako przestrzeń wystawiennicza czy sesyjna.
Od siebie chciałbym was zaprosić na ten wspaniały konwent, poznacie miejsce w którym będzie Polcon 2009. Czeka nas wiele atrakcji przygotowanych przez stowarzyszenie S.M.E.R.F a więc moi drodzy do Łodzi!!

A czy wy byliście na wcześniejszych edycjach. Proszę o opinie, komentarze itp.
 

Ostatnio edytowane przez Maciass0 : 01-09-2008 o 20:23.
Maciass0 jest offline  
Stary 07-08-2008, 15:42   #4
 
Maciass0's Avatar
 


Program

Zapraszamy do zgłaszania punktów do bloków w tej chwili roboczo określonych jako:

- blok naukowy (który ma walory konferencji naukowej, gdzie dla osób uczestniczących z nim organizatorzy wystawią zaświadczenia dla uczelni, które można np załączyć do CV)

- blok literacki (w którym zaproszeni przez nas goście będą opowiadali o swojej twórczości, dyskutowali na interesujące tematy i po prostu zapoznawali się ze swoimi fanami )

- blok fandomowy (w którym opowiemy o każdym objawie kreatywności fanów fantastyki w naszym kraju i nie tylko)

- blok RPG (w którym premiery, wydarzenia i wyjątkowe prelekcje i dyskusje)

- blok artystyczny (film, grafika, komiks, taniec… wiele forma artystycznego wyrazu wiąże się nierozerwalnie z fantastyką wszystko to właśnie w tym bloku)

- blok konkursowy (najlepsi prowadzący, najciekawsze tematy, najwspanialsi uczestnicy i bardzo wiele nagród - nic dodać nic ująć)

a co do tego? LARPy, gry planszowe (20 godzinny games room), gry bitewne, gry karciane, pokazy, filmy i wszystko to czego tylko moglibyście zapragnąć na konwencie!

Punkty programu planujemy, podobnie jak w zeszłym roku w układzie 50 minut i 110 minut wszelkie propozycje najlepiej zgłaszajcie pod numer gg 7265464 lub mail tredo_lodz@o2.pl

 
Maciass0 jest offline  
Stary 01-09-2008, 20:20   #5
 
Maciass0's Avatar
 
Jak już pewnie wiecie Last Inn objął patronat nad konwentem U-bot 2008. Jest to pierwsza taka inicjatywa, ja ze swojej strony chciałbym wszystkich zaprosić do Łodzi. Jest szansa na spotkanie, poznanie się i zagranie sesji.

Wszelki kontakt zainteresowanych przyjazdem proszę na gg 7428613. Porozmawiamy o naszym pobycie.

I oczywiście osoby które będą incognito, nie pragnące znajomości zapraszam na prelekcję.

Zapraszam do Ogłoszeń w dziale Konwenty, sięgnijcie jeszcze po informacje w innych postach w tym temacie. Cieszyłbym się niezmiernie gdybyście sami zaczęli pracować na rzecz Li, szczegóły w Wieściach.

Pozdrawiam

M0
 
Maciass0 jest offline  
Stary 22-09-2008, 18:51   #6
 
Maciass0's Avatar
 
A więc już po U-bocie? No nic, więc przyszedł czas na napisanie relacji z jakże udanego konwentu w Łódzkiej aglomeracji.

Jako, że miałem przyjemność bycia na tej imprezie jako przedstawiciel Last Innu mam też obowiązek przybliżenia wam kilku ważnych informacji, które zachęcą was do odwiedzenia Łodzi na Polconie 2009.

Najpierw zacznijmy od spraw organizacyjnych przed samym konwentem czyli na stronie internetowej. U-bot czy to rok temu czy teraz zawsze się spóźnia z wystawieniem wszystkich potrzebnych informacji jak trafić na imprezę. Program został wystawiony na tydzień przed rozpoczęciem konwentu. Jednak to nie był zestaw tabel czy rozpiska godzin. Był to zwykły opis tego co na konwencie mogliśmy zobaczyć. Dopiero dwa dni później pojawiły się opisy i tabele w pdf.

Informacja "Jak dotrzeć na konwent z dworców"

Bardzo zdenerwował mnie opis z tym zdjęciem.


Gdy tramwaj minie tę kałużę tzn, że czas wysiąść.

No takiego czegoś to jeszcze nie widziałem. Nie dziwię się potem że przyjeżdżający na konwent nie mogą dojść na teren budynku. Nie mogąc go znaleźć już mają zły humor, a jak mają zły humor to ....

Informacja "Komunikacja miejska"

Bardzo ładny opis mówiący nam o komunikacji tramwajów i autobusów kursujących po Łodzi. Na przyszłość wam już wkleje.

Cytat:
Łódź, miasto tysiąca fabryk, ale też rozkopanych linii tramwajowych i przebudowywanych tras autobusowych. Ciągle w remoncie, stale w robocie. Jeżeli przybywacie do miasta włókniarzy i planujecie korzystać z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, przygotujcie się na względne opóźnienia, obsuwy czasowe oraz ciasnotę, ale jedno, z czego możemy być dumni, to dzielni motorniczy i kierowcy.

Czy to deszcz, czy śnieg, w gąszczu korków i mniejszych samochodów, kierowcy autobusów są niczym Fremeni ujeżdżający olbrzymie czerwie. To oni są panami drogi i to dla nich, inni ustępują miejsca. Wbrew wszystkiemu, zawsze będą dążyli do tego, aby dowieść Was na czas. Motorniczy zaś, to mistrzowie utrzymywania się na trakcji kolejowej. Potrafią czynić cuda, zawracać tramwaje, gubić silniki (jeżeli te są zbyt dużym obciążeniem) specjalnie dla Was. Wszystko po to, by Wasza łódka, nie odpłynęła bez Was.

Łódzki tabor, czy to tramwajowy, czy autobusowy, nosi barwy czerwono-żółte. Jeżeli szukacie dokładnego rozkładu jazdy, nieodzownym źródłem będzie ten oto adres internetowy: Timetables - MPK-Lodz Spolka z o.o. , dokładna rozpiska, kto? Gdzie? I dokąd zmierza? Na pewno pozwoli Wam z łatwością poruszać się po fabrycznej Łodzi. Nie zapominajcie tylko o uiszczeniu opłaty przed wejściem do dyliżansu. Bilety, możecie kupić praktycznie w każdym punkcie „Ruchu”, kolporterze, Żabce, lub w biało-czerwonych, domkach MPK Corporation.
Ważną rzeczą jest posiadanie przy sobie ważnej legitymacji uczniowskiej lub studenckiej. Jeżeli takowej, nie będziecie posiadać, to nie będą Wam przysługiwać ceny biletów ulgowych.
Ceny biletów:
Na liniach dziennych i nocnych:
Do 10 minut:
ULGOWY: 0,85 ZŁ
NORMALNY: 1,70 ZŁ

Do 30 minut:
ULGOWY: 1,20 ZŁ
NORMALNY: 2,40 ZŁ

Do 60 minut:
ULGOWY: 1,80 ZŁ
NORMALNY: 3,60 ZŁ

Do 120 minut:
ULGOWY: 2,40 ZŁ
NORMALNY: 4,80 ZŁ
24 godziny:
ULGOWY: 4,80 ZŁ
NORMALNY: 9,60 ZŁ
Ostatnią deską ratunku, jeżeli nie uda Wam się zdobyć biletu przed wejściem do środka lokomocji, będzie kierujący pojazdem (UWAGA! Czasami okazuje się, że nie mają biletów na sprzedaż!). W takim wypadku, do ceny biletu należy doliczyć 0,5 zł.
Jeżeli postanowicie jechać „na lewo”, liczcie się ze spotkaniem z kontrolerem biletów vel. Kanarem. Nie znacie dnia, ani godziny, kiedy jakaś pani z dzieckiem, czy staruszka wyciągnie przed Wami legitymację i poprosi o okazanie skasowanego biletu. Jedyną wskazówką, jaką możemy Wam teraz udzielić, jest taka, że mężczyźni-kontrolerzy, zazwyczaj noszą sprane jeans’y i chodzą parami, sporadycznie trójkami.
O łódzkiej komunikacji można napisać jeszcze wiele, ale najlepiej będzie, jak sami to przeżyjecie. Niezapomniane wrażenia, nieprzewidziane zdarzenia, nic co jest do przewidzenia.

Informacja "Noclegi"

Bliskość terenu konwentu z Akademikami Studenckimi pozwoliła uczestnikom na wynajęcie pokoi w tychże Domach Studenckich. Informacja przejrzysta. Cenowa i podane telefony.

Dla pozostałych uczestników (większości) miejscem noclegowym były sale lekcyjne. Dość duże sale, w których mogło pomieścić się nawet 40 osób. Wygodne, szczelne okna, grube mury. Było ciepło (pogoda nie dopisywała).

Catering

Na konwencie jedzonko (na ciepło! Koniec z pasztetami i konserwami) serwowała ekipa Niezapominajki. Jedzenie naprawdę dobre, robiono również codziennie grilla wieczorem. Ruch był. Za rok również będą.

Goście
Osoby zaproszone, czyli tzw. osobistości, które uświetniają blok naukowy. Podczas spotkań z gośćmi, pisarzami, malarzami i twórcami komiksów, sale były pełne. Naprawdę pierwszy raz widziałem coś takiego żeby krzesełka przestawiali z jednej sali do drugiej. Lista gości obecnych na konwencie jest w tym temacie na górze. Raczej większość przybyła, nie sprawdzałem.
Najważniejsze, że na konie był Staszek Mąderka. Świetny gość.

Lokalizacja
Mimo, że wiele osób zarzucało orgom zbyt dużą szkołę, wiem że oni już przygotowują ją pod Polcon. Gdy cały tłum rozszedł się po szkole wydawało się bardzo pusto. Organizatorzy oczekiwali przyjazdu 800 osób. Jednak przyjechało około 400 (poniżej).

[MEDIA]http://ww6.tvp.pl/video/2008/09/16/175830/film.asf[/MEDIA]


No to konwent czas zacząć!

Larpy
Larpy odbywały się na terenie auli, którą pokazaną macie na dole. Pozwalało to na stworzenie Larpów powyżej 30 osób. Jednak dziwię się ludziom że nie przychodzą na tego typu akcje. Wiem że nie odbyły się 3 larpy. Jedna z autorek larpa Suma wszystkich strachów Anathema czekała pod akredytacją na ludzi i przyszły 4 osoby.


Larp Wampirzy "Oblężenie" był chyba najlepszym larpem na konie. Kruk przygotował 50 postaci. Klimat stworzony poprzez ciemną aulę, zasłonięte kurtyny? (firany, zasłony) i zapalone świece. Bosko.

Larp Zardzewiały Topór czyli przeniesienie gry terenowej do budynku.

Larp Fish the Aquarium (dobrze napisałem?) czyli rybky akwariowe zamknięte w wielkie mechy walczące na pokładzie statku międzygalaktycznego.

Larp Ślub Cesarza, był to larp stworzony przez głównego organizatora konu Tredo, który się na larpie nie pojawił. Poprowadził go jego kolega, no jakoś to wyszło. Byłem Szambelanem! Ale bez żadnego celu, więc sam sobie obrałem jakiś -> było to doprowadzenie do ślubu bez względu na okoliczności.

[MEDIA]http://youtube.com/watch?v=zPhVX2eTNYU[/MEDIA]


Sesja karteczkowe
Były przygotowane 2 sale RPG, na konie odbyło się 7 sesji karteczkowych. WFRP i WoD były najczęściej granymi systemami.

Games Room
Świetnie przygotowany GR na sali gimnastycznej. Sklep Bard przygotował wiele przeróżnych gier. Podczas konu wypożyczono 150 gier. Hitem były Fasolki, Starcraft, Owczy Pęd, zombiaki, Warcraft, Osadnicy z Catanu. A i Blefuj jak zawsze.

Bitewniaki
Byli pewnie zapaleńcy, jednak nie mieli specjalnie dla nich przygotowanego miejsca jak to miało miejsce rok temu. Musieli sami przenieść się do salek RPG i tam zewrzeć stoły i rozłożyć swoje figurki. Widziałem WFB i Lotr'a.

Konkursy
Odbyło się bardzo wiele konkursików, na każdym z nich były ekstra nagrody od sponsorów. Można było wykazać się wiedzą na temat Warhammera, Monastyra, literatury Prachetta, a nawet odbył się teleturniej Whose Line is it anyway.

Prelekcje
specjalnie dla uczestników konwentu przygotowano ponad 150 godzin wykładów, dyskusji i spotkań z twóracmi fantastyki. Pewnym novum był tz blok naukowy w którym zgromadzono prezentacje o wysokim poziomie poznawczym. Na drzwiach każdej sali prelekcyjnej oznaczonymi literkami wisiał plan prelekcji, wiadome było co aktualnie jest prowadzone

Sklepy
Na konwencie pojawiły się tylko dwa sklepy fanowskie. Dla mnie było to zbyt mało. A już planowałem....

Plakietki, identyfikatory, Plakaty U-bota
Plakat naprawdę nudny, nie zachęcający do przyjścia. Plakietki bez rewelacji. Naprawdę na U-bocie 2007 było to lepsze, może dlatego że to był konwent tematyczny (western). Sprawdzanie identyfikatorów przy wejściu było świetnym rozwiązaniem.

Atrakcje, Akcje na konie
Odbyły się dwie akcje promocyjne na U-bocie:
- Pierwszą z nich była akcja dla dzieci, khy khy przepraszam młodzieży uczącej się w szkole (nazwa wymieniona na górze tematu). Mogli oni spędzić czas na wyznaczonych miejscach konwentu. Górą był Games Room!
- Druga akcja to był dzień otwarty w niedzielę. Rodziny z dziećmi mogły przyjść za darmo na konwent i podziwiać, i wpajać i chłonąć moc fantastyki.
"Come to dark site. We have cookies"
- Całonocny maraton filmowy "Móóóóózzzzggg". Czyli filmy horror, thillery i inne starsze i nowesz filmy na które żal wydać kasy. Maraton cieszył się dużą popularnością.
- Mecz Snotballa
- Moja prelekcja (Powiem wam że przyszło około 10 osób, bałem się strasznie, ale jakoś poszło. Pierwsze minuty były ciężkie, a potem jakoś się tak rozgadałem.)[MEDIA]http://youtube.com/watch?v=f40qKVcQCY4[/MEDIA]
 
Maciass0 jest offline  
Stary 27-09-2008, 23:53   #7
 
mgmb's Avatar
 
U-bot konwent fantastyki + pokazy Warhammer (wideo i foto)

Witam...

W dniach 11-14 września w budynku Zespołu Szkół nr 19 w Łodzi przy ul. Żeromskiego odbywał się Konwent Fantastyki. W imprezie wzięło udział ponad ok. 400 osób.Relacje:

U-Bot w Łodzi (relacja foto i wideo)
ULARP Warhammerowy (wideo i foto)
U-Bot czyli konwent fantastyki

plus!!!!

Pokaz gry Warhammer Fantasy Battle w manufakturze (wideo)
 
mgmb jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170