Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Lastinn'owy hydepark
Zarejestruj się Użytkownicy

Lastinn'owy hydepark Wejdź i rozluźnij się... Rozmowy o wszystkim. To tutaj mogą mieć miejsce wszelkie dyskusje „off-topic”.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31-01-2018, 11:42   #1
 
Reinhard's Avatar
 
Reputacja: 7040 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
MG do wynajęcia

Jestem ciekawy, co o tym sądzicie
https://www.youtube.com/watch?v=AY6krlitXY8
 
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-02-2018, 23:42   #2
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 11938 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
MG do wynajęcia brzmi tak... pusto i bezdusznie. Rozgrywka wypruta byłaby z więzi między graczami i prowadzącym, MG musiałby zmuszać się do tolerowania każdego i wszystkiego, bo przecież zapłacili. Uważam to za ogromną wadę, która nie jest warta pieniędzy.

Ja chcę grać ze znajomymi i nie traktować MG jako zabawiacza. Kontakt z drugim człowiekiem jest dla mnie ważniejszy, niż sama gra. Grałem w słabe sesje, a bawiłem się dzięki towarzystwu i ostatecznie bardzo mało spotkań mógłbym określić jako stratę czasu.

Należy też pamiętać, że gość jest z USA. Tam panuje inna mentalność (wliczając w to bardziej profesjonalne podejście do hobby, które u nas jest mocno... piwniczne?) i jest znacznie więcej osób, które zainteresowały się hobby z niepowiązanych pozornie rzeczy - chociażby oglądali serial w którym był odcinek, gdzie grano w d&d. U nas w Polsce nie ma czegoś takiego, jak Critical Roll, które oglądane jest przez miliony osób.

Te osoby, „zwabione” sygnałami z innego źródła, mogą być chętne spróbować takiej gry, wybulić 250 USD za sesję (takie ceny u gościa z filmiku), która to cena na polskie warunki brzmi kosmicznie, ponad 800 zł za sesję.

Biorąc pod uwagę jak rozprzestrzenione jest tam hobby (całe tematyczne sklepy i duże wydawnictwa), to i może jest więcej grup wyjadaczy, którzy szukają odmiany, albo są rozczarowani dotychczasowymi próbami znalezienia dobrego MG, który poprowadzi solidnie. Wydaje mi się też, że w USA jest większa rotacja w grupach, a raczej jest na tyle dużo zainteresowanych grą osób, że mniej zgrane grupy rozpadają się równie szybko, co powstają nowe, to by zwiększyło znacznie target dla pro-GM'a (ponieważ będzie w stanie utrzymać spójność rozgrywki i zainteresowanie grupy).

Jak pisałem, nie dla mnie, ja wolę grać ze znajomymi. Na Polskie warunki pomysł jest mało realny, niewielu będzie chętnych za to zapłacić, a MG nie narobi się na tym kokosów. Oczywiście jak z każdym pomysłem, dopóki się nie spróbuje, to się nie zobaczy, może to nowy, genialny pomysł, który podchwyci z jakiegoś powodu, kto to wie?
 
Avdima jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2018, 17:26   #3
 
Reinhard's Avatar
 
Reputacja: 7040 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Nie znałem sytuacji w USA, ciekawa analiza. Też mam wrażenie, że "chemia" grania by padała. Z ciekawości jednak spróbowałbym uczestnictwa w takiej sesji (jako płatny gracz), żeby zobaczyć, jak to jest.
 
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2018, 18:05   #4
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 37424 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację
Ja już gdzieś czytałam podobną dyskusję, ale chyba nie na forum. Jakiś polski MG zgłosił swoją ofertę i większość ludzi bardzo agresywnie na to zareagowała. Trochę nie wiem dlaczego.
Płacenie komuś za usługę... niezależnie od tego jaka to usługa, wcale nam nie utrudnia by się z tą osobą zaprzyjaźnić.

U nas z erpegami krucho. Drużynę "do stołu" ciężko znaleźć, a jak się już znajdzie to zaraz się może rozpaść. Niby można szukać ekipy online i grać na TS/skype/Discord ale i tu rotacja jest wielka, plus nie wiadomo na kogo się trafi.
Płatny Mistrz daje nam pewność... mniej więcej... że sesja dojdzie do skutku, że ludzie stawią się na spotkanie, że scenariusz będzie gotowy, a KP przygotowane.

Ktoś powie, a co z klimatem?
Klimat można sobie stworzyć. Przed sesją zgadać się z graczami i spotkać, ot tak... na piwo, pogadać, a nuż zaiskrzy i nagle się okaże, że płacenie komuś za realizację swojego hobby nie jest takie straszne.

Wiadomo, że wszystko zależy też od przypadku. Można trafić na stomatologa buca i na kochaną ciocię. :P
 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"
sunellica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-02-2018, 22:56   #5
 
Slaaneshi's Avatar
 
Reputacja: 1041 Slaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumny
TL;DR:
W Krakowie jest taka inicjatywa: http://brainburg.pl/ (czy to jeszcze kwalifikuje się jako inicjatywa?)

Full story:
Osobiście bardzo poważnie rozważałem "kupienie przygód" w owym przybytku. Jestem osobą, której masakrycznie ciężko przychodzi nauka nowych/innych systemów RPG, w wielu przypadkach powstrzymało mnie to przed udziałem w grach, w które bardzo pograć chciałem oraz przed poprowadzeniem systemów, do których moje pomysły na fabuły kiszą się już całe lata.
Jedyny sposób jaki przebija moją przegrubłą mi już bańkę systemowego komfortu to nauka "na żywca" - gdy mogę razem z Mistrzem Gry stworzyć postać, nauczyć się podstawowych zasad i następnie wdrożyć w pełnię systemu podczas gry.

Obawiam się, że takie wynajęcie MG na parę sesji może być jedynym sposobem dla mnie na nauczenie się Black Crusade'a, Zewu Cthulhu, Neuroshimy, czy Exlateda, ponieważ bardzo krucho z tymi systemami wśród ludzkich zasobów do których mam dostęp.

Stanowczo pochwalam taką inicjatywę, uważam, że jest to też świetne rozwiązanie by ludzie niekoniecznie rpgujący ale rozpoznający np. kluby z planszówkami jako dopuszczalną rozrywkę oraz ludzie którzy zawsze chcieli pograć w RPG ale nigdy nie udawało im się wprosić na żadną sesję nareszcie zaczęli grać w Gry Fabularne.
 
Slaaneshi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-02-2018, 00:01   #6
 
Reinhard's Avatar
 
Reputacja: 7040 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Piękna inicjatywa. Żałuję , że nie w moim zakątku Polski bo już bym był klientem.
 
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-02-2018, 07:46   #7
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 20983 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Przejrzałem ofertę BrainBurga - super sprawa. Też bym się tam zjawił, ale musiałbym sobie wycieczkę z tego zrobić.

Co do MG do wynajęcia - jeżeli jest gdzieś na to popyt, to czemu nie? Jak pisano wyżej - można poznać nowe systemy, pierwszy raz zagrać w RPG, dostać przygodę, której się oczekuje... A przecież może to być także koleżeńskie spotkanie - bierzesz trzech znajomych i idziecie. Zakładam, że MG pozwoli wyjąć chrupki i piwo, a pewnie za dopłatą sam zorganizuje

Zapewne jakby w mojej okolicy jakiś MG się z ofertą ogłaszał, to poszedłbym na jakąś jednostrzałówkę, żeby zobaczyć co oferuje.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-02-2018, 10:45   #8
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 15436 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Żabol
Ja już gdzieś czytałam podobną dyskusję, ale chyba nie na forum.
Na LI też było.

http://lastinn.info/rozmowy-ogolne-n...istrz-gry.html (Sesja RPG - Poszukiwany Mistrz Gry)
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-02-2018, 13:27   #9
 
Reinhard's Avatar
 
Reputacja: 7040 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
O, szukałem tego, ale nie pamiętałem tytułu. Dzięki.
 
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-04-2018, 17:13   #10
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 44319 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Byłoby mi miło jakby ktoś ocenił moje mistrzowanie na tyle dobrze, by za nie płacić
 
Phil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:49.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169