Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Lastinn'owy hydepark
Zarejestruj się Użytkownicy

Lastinn'owy hydepark Wejdź i rozluźnij się... Rozmowy o wszystkim. To tutaj mogą mieć miejsce wszelkie dyskusje „off-topic”.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-01-2007, 23:32   #1
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 106 Solfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znanySolfelin wkrótce będzie znany
Życie, a gry

Teraz poruszę inny temat. Może był tutaj na forum podobny.

Chodzi o życie i gry - lub o życie i forum. Jak to Wy widzicie? Czyżby czasami naprawdę byliśmy "schwytani" przez komputer? Bezlitośnie absorbowana jest nasza uwaga. (Bez świadomości nawet, że patrzymy w monitor.)

?
A jak z RPG'ami? Czy one coś ujmują z magii życia, z czystej jego przypadkowości?
Jak to widzicie.
 
Solfelin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2007, 16:25   #2
 
Denae's Avatar
 
Reputacja: 0 Denae ma wyłączoną reputację
Wiadomo, że każde hobby wciąga... innych mniej innych bardziej
Wszystko zależy od człowieka... są ludzie, którzy potrafią znaleźć czas na wszystko a są inni co w ogóle nie potrafią sobie go odpowiednio zorganizować... i zaczynają żyć w wirtualnym świecie (ostatnio to zjawisko się coraz bardziej nasila... ze względu na powstanie gier MMO takich jak WoW, Lineage 2 czy Wuild Wars...)
Znam kilka takich osób i to zjawisko zaczyna mnie przerażać... w przypadku takich osób nie można powiedzieć "Życie a gry" raczej... "Gry to Życie"

A jeżeli chodzi o mnie to należę do osób, które potrafią znaleźć czas na wszystko... na grę na konsoli/komputerze, na jakąś sesyjkę... na fora... na prowadzenie serwisu, na przyjemności... obowiązki domowe i pracę i bardzo mi taki układ odpowiada. (nie narzekam na nudę )
 
__________________
10. Sygnatura może zawierać do 4 linijek i nie można w niej używać żadnej grafiki ani odnośników do innych stron, można natomiast dodawać linki wewnątrz lastinn.
Denae jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2007, 16:39   #3
 
Saulot's Avatar
 
Reputacja: 13 Saulot nie jest za bardzo znany
Tak komputer i gry uzależniają, szczególnie gry typu MMORPG. Jednak uważam, że są też tego wszystkiego plusy, np: bardzo rozwijają wyobraźnię, której w dzisiejszym społeczeństwie bardzo brakuje.

Jeśli chodzi o mnie to jestem uzależniony od kompa, netu, RPG'ów i karcianek... ale nie to jest w życiu najważniejsze, dla mnie te rzeczy tylko zabijają nudę, która się pojawia od czasu do czasu. Są wzbogaceniem rzeczywistości.
 
__________________
Are You Friend or Foe ?
Saulot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2007, 17:02   #4
 
Denae's Avatar
 
Reputacja: 0 Denae ma wyłączoną reputację
Trudno mi się z Tobą nie zgodzić Saulot. Dla mnie jedną z głównych zalet gier RPG (głównie papierowych) jest to, że rozwijają wyobraźnię. Dodam też, że bardzo często czerpię z tych gier inspirację do tworzenia nowych prac... po jakiejś sesji, bądź chwili grania na konsoli/kompie często wchodzą mi do głowy różne i ciekawe (w moim odczuciu) pomysły.

Jedynie w MMORPG nie mogę znaleźć tego "czynnika inspirującego"... wg mnie... większość ludzi nie potrafi grać klimatycznie... to jedna z rzeczy, która odrzuca mnie od tego gatunku. Czasami mam wrażenie, że gracze traktują świat gry jak okienko do czata z kolorowymi postaciami... a szkoda...
 
__________________
10. Sygnatura może zawierać do 4 linijek i nie można w niej używać żadnej grafiki ani odnośników do innych stron, można natomiast dodawać linki wewnątrz lastinn.
Denae jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2007, 17:29   #5
 
Mruf's Avatar
 
Reputacja: 23 Mruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
A jeżeli chodzi o mnie to należę do osób, które potrafią znaleźć czas na wszystko... na grę na konsoli/komputerze, na jakąś sesyjkę... na fora... na prowadzenie serwisu, na przyjemności... obowiązki domowe i pracę i bardzo mi taki układ odpowiada. (nie narzekam na nudę )
Również sobie z tym jakoś radzę, choć dochodzi jeszcze jeden obowiązek - dziecko. Muszę sobie radzić, bo zwariowałbym ze szczętem bez rpg, niestety. Taka konstrukcja psychiczna. I gram poważnie, bez szyderczego podejścia i kpiarskich wstawek na sesji. Tak już mam.
 
Mruf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2007, 17:46   #6
 
Saulot's Avatar
 
Reputacja: 13 Saulot nie jest za bardzo znany
no Denaea masz racje co do MMORPG, niektórzy nie traktują tego poważnie i nie trzymają klimatu, chociaż zdarzają się gracze bardzo klimatyczni. Ja tak jak i Ty wolę RPG "papierowe" a ostatnio przechodzę wielki powrót do karcianek - głównie Magic: the Gathering
 
__________________
Are You Friend or Foe ?
Saulot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2007, 21:19   #7
 
Blacker's Avatar
 
Reputacja: 2203 Blacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputację
Taaak
Ja niezbyt uznaję MMORPG - uważam je za zbyt wielkich złodzieji czasu - człowiek nie potrafi się zorientować, gdzie podziało się to n godzin, od kiedy zaczęliśmy grać (z życia wzięte). Papierowe RPG (i PBF po części) - to jest to. Bez ,,włożenia" w to życia sesja nie będzie miała tego ,,czegoś" - grupka bohaterów przeżyje przygodę, no ale co z tego? Najważniejszy jest klimat - bez niego nie ma niczego. Ja najbardziej w moich sesjach lubię przedstawiać wątek złośliwości losu - jakże częsty w prawdziwym życiu. Często także przedstawiam życie trochę zmienione (niestety, troche ponad 15 lat życia to jednak mało, ale jednak zawsze coś). PBF jest przyjemne, ale nie ma w nim tej ,,bezpośredniości" jak przy prowadzeniu sesji z żywymi graczami

Niestety, sam mam problemy z syndromem nałogowego gracza - czasem potrafię sobie odpuścić naukę, tylko po to, żeby poprowadzić sesję (dzięki ci Boże, że potrafię się szybko nauczyć powtarzając po nocach i tak zmarnowanych bezsennością, z której nie potrafili mnie wyleczyć nawet specjalizujący się w tym lekarze)
 
__________________
Make a man a fire, you keep him warm for a day. Set a man on fire, you keep him warm for the rest of his life.
—Terry Pratchett
Blacker jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2007, 15:46   #8
 
Palido Hombre's Avatar
 
Reputacja: 70 Palido Hombre ma wyłączoną reputację
Blacker, zgadzam się z tobą - MMORPG to niesamowici złodzieje czasu - sam byłem w sidłach Lineage II przez 2 miesiące - kumple mnie nie widywali, a jak już tak to nie dało się ze mną gadać No ale kiedyś ostatnimi moimi punktami mocy i siłą woli udało mi się go odinstalować. Teraz nie gram w żadne MMORPG A klimatu w tym nie było żadnego No na szczęście gram minimum 1 w tygodniu w prawdziwe rpg.
Które też rzutuje na życie codzienne. (czasem w rozmowie nawet tego nie kontrolując mówię o rpg a i tak nikt nie rozumie... )
 
Palido Hombre jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2007, 23:21   #9
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 222 Yaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie coś
Ja, jak pewnie zauważyliście, jestem uzależniony od Lastinn.info.

W tytule napisane jest: Życie, a gry.

Osobiście nie mam w planach życiowych intensywnej gry w RPG, zważywszy na to, że mam zamiar być pilotem (samolotów pasażerskich Boeing 787 Dreamliner), co uniemożliwia mi wykonywanie ulubionych rzeczy.

Mam w planach sporo (rozmowę z Szatanem, [Regulamin LastInn]), ale plany te nie przewidują gier. Chociaż scenariusz życiowy rozPiSałem sobie naprawdę jak scenariusz do Warhammera, i z dumą twierdzę, że udaje mi się go dobrze prowadzić

Mój błąd polega na tym, że skupiam się jedynie na bieżącej sytuacji. Po dłuuugim czasie kapuję, o co w ogóle chodzi. Niestety nie myślę zbyt szybko, i w ogóle takie tam.

Oczywiście rozpisałem sobie inny "scenariusz", który przewiduje miłą, ciepłą posadkę dziennikarza, która pozwala realizować moje marzenia (pilotowanie (awionetek co prawda)), a także nie koniecznie marzenia, ale rzeczy, które bycie pilotem uniemożliwia (palenie, picie piwka przy grze). Przewiduje także masowe granie w Warhammera ;]

Osobiście uważam, że nikt nie powinien nadużywać gier, zarówno papierkowych, jak i online. Obie grupy może i rozwijają wyobraźnię, ale mają wyjątki. Chyba że ktoś powie, że Tibia (stfu) rozwija wyobraźnię itp.
Myślę, że każdy może grać w przyszłości w RPGi, ale uważam też, że lepiej jest grać w karcianki, a nie MMORPG. MMORPGi uzależniają mocniej od karcianek, i w dodatku są durne i bezsensowne (no może poza WoW).

Sam uwielbiam grać w Warhammera. Grałem w Tibię, ale po krótkim czasie (71 lvl) stwierdziłem, że jest nudna. Skończyłem z nią, bo to badziew. MMORPG nie mają sensu, i z wyjątkiem kilku gier, nie mają nic wspólnego z RPG. RPG to przecież odgrywanie postaci. W tibii jak odgrywasz postać? Bijesz się, czarujesz, i tyle. Tam Paladyn strzela z łuku, a rycerz zamiast walczyć z honorem zwiewa przed demonami, albo tankuje (blokuje).-) cyklop?

[ Moderowany przez: Yarot @ [/b]2007-02-11, 23:07 ]
Uważaj co piszesz na forum, szczególnie jeśli dotyczy to polityki. Nikt nie będzie się zastanawiać nad tym, co napisałeś, tylko stwierdzi fakty. I zmniejsz podpis pod postami - to kolejna już uwaga do Ciebie. Następnej nie będzie
 
Yaneks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2007, 14:29   #10
 
Junior's Avatar
 
Reputacja: 160 Junior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znanyJunior wkrótce będzie znany
Zastanawiam się co począć z powyższą wypowiedzią Yaneksa.

Własciwie to jego wypowiedź jest bzdurna i nie nie wnosząca. Ale to łatwo zignorowac. Wszak w dzisiejszych czasach ignorancja jest cnotą (tak?).

Z drugiej strony trudno nie zauważyć że powyższa wypowiedź jest niezgodna z prawem RP. Przynajmniej z paru powodów. Można więc donieść do prokuratury. Bardziej egocentrycznie było by zbanować tę osobę. Ale czy postulowac za tym?

Z innej strony wydaje mi się że powyższa "deklaracja" jest swoistym manifestem. I kiedy próbuję sobie imaginować jakie cele mogą tej przyświecać czuję się bezradny.

Dlatego jedyne co uczynię to poproszę:

Myśl kolego co piszesz.

Pozdrawiam
Mariusz
 
__________________
To nie lada sztuka pobudzać ludzkie emocje pocierając końskim włosiem po baraniej kiszce.
Junior jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:35.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166