Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Lastinn'owy hydepark
Zarejestruj się Użytkownicy

Lastinn'owy hydepark Wejdź i rozluźnij się... Rozmowy o wszystkim. To tutaj mogą mieć miejsce wszelkie dyskusje „off-topic”.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-03-2007, 11:48   #1
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 222 Yaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie coś
Komentowanie sesji "Władca Pierścieni Nowa Przygoda&quo

Skomentujmy tutaj pomysł użytkownika kali0, mianowicie Władca Pierścieni: Nowa Przygoda.

Bardzo chcę poznać wasze opinie na ten temat, jako że moje komentarze spotkały się z warnem wręczonym przez Milly, chociaż oczywiście był słuszny - nie przeczytałem jej/jego posta, i nie dowiedziałem się, że nie mogę już tam komentować - mój błąd.


A oto treść sesji:

Cytat:
istoria ta zaczyna się 100 lat po tym jak został zniszczony pierścień Saurona, a Elrond, Garadiela, Gandalf i Frodo popłynęli do nieśmiertelnych krain elfów. W tym czasie na terenach Śrudziemia dużo się zmieniło Rohan nie był już królestwem tylko siedzibą i największą szkołą magów, Gondor otrzymał połowę ziem Rohanu a na jego tronie zasiadał wnuk Aragorna o imieniu Gertnar jedyne, co się nie zmieniło to Rivendel, którym teraz zarządzał Arnathel jednak nie był on spokrewniony z Elrondem. Uważano również, że orków na świecie już nie ma jednak już niedługo miało się okazać, że wszyscy się mylą. Pięćdziesiąt lat temu orkowie znów się przebudzili bez wiedzy ludów Śrudziemia i rozpoczęli budowę nowego mrocznego imperium pod powierzchnią Mordoru, a kierował nimi nie, kto inny jak sam Sauron, a jak to się stało zaraz wyjaśnię. Okazało się, że Sauron nie tylko do pierścienia przelał cząstkę siebie, ale również nieświadomie do młota, którym go wykuwał. On sam tego nie wiedział jednak niedawno jego wszystkowidzące oko znów zabłysło pod ziemią jednak mu to nie przeszkadzało gdyż jego wzrok przeszywał nawet skorupę ziemską. Po długich rozmyślaniach zrozumiał, co przywołało go do ponownego życia i po 50-sięciu latach przygotowań znów wysłał swoich jeźdźców jednak tym razem w poszukiwaniu młota, na którym widnieją te same napisy, co na pierścieniu. Sauron by zwiększyć swe, szanse na zwycięstwo przekabacił na swoją stronę i sprowadził z nieśmiertelnych krain elfów Elronda, Garadiele i co najgorsza Gandalfa. Jednak jego plany szybko zostały wykryte przez trzech mędrców Rohanu i postanowili oni zebrać kilku śmiałków, którzy podjęliby się misji znalezienia młota Saurona i zniszczenia go w Mordorze. Jak to miało miejsce 100 lat temu i tym razem zebranie odbyć się miało w Rivendel, dlatego Arnathel i trzech magów Erinal, Glodin i Leonidas czekali na przybycie śmiałków z całego Śrudziemia, którzy są gotowi podjąć to wyzwanie.

INFORMACJE O SESJI:

1. Preferuje sesje z trzema graczami jednak, jeżeli będzie dużo chętnych to max z 4 graczami, ale to już będzie naprawdę max
2. Sesje rozpoczniemy najprawdopodobniej za trzy tygodnie, czyli 24 marca tego roku jednak możliwe, że szybciej, jeżeli zdołam zebrać trzech graczy.
3. Karty postaci proszę umieszczać w tym temacie jak również wyślijcię mi na PW.
4. Sesje toczyć będziemy przez snucie opowieści, a to czy ktoś np. wygra walkę z jakimś potworem będę decydować ja gdyż oczywiste jest że nie pokonacie od razu super potężnych potworów i nie użyjecię np. potężnych czarów.
5. Najłatwiej dostać się będzie tym którzy wymyślą ciekawą historię oraz wygląd i charakter gdyż to te rzeczy dla mnie liczą się najbardziej.

KARTA POSTACI POWINNA ZAWIERAĆ:
Imię:
Nazwisko:
Płeć:
Wiek:
Rasa:
Profesja:
Umiejętności: (według rasy i profesji)
Wygląd:
Charakter:
Historia: (jak najciekawsza, jeśli można w historii powinna znaleźć się specjalna rzecz z waszego życia którą umieścicie w ekwipunku )
Ekwipunek: (oczywiście z umiarem, powinna się tu także znaleźć jakaś specjalna rzecz z waszego życia np. jakiś amulet, księga, pomagający ci ptak itp. )

Rasy:
-człowiek
-elf
-półelf
-krasnolud :

Profesje:
-rycerz
-mag
-alchemik
-druid
-skrytobójca
-łucznik

UWAGA!!!!
Jest to moja własna wizja Śródziemia.
Rozumiem kali0, że to twoja własna wizja śródziemia. Jednak świat przedstawiony przez Johna Tolkiena jest światem, w której przygoda Froda i drużyny została całkowicie zakończona. Skąd więc mógł się tam wziąć Gandalf, czy Frodo.
Gandalf spadł w przepaść razem z balrogiem. Potem się odrodził, jednak jego przeznaczeniem było pomóc drużynie w zniszczeniu pierścienia. Po porażce Saurona Gandalf najzwyczajniej umarł.
Druga sprawa to Frodo. Skąd mógł się on wziąć sto lat po tej przygodzie. Niziołki nie żyją 100 lat. Wyjątkiem był Bilbo Baggins i Smeagol (dalej znany jako Gollum), którym pierścień przedłużał życie.
Trzecia rzecz to młot, którym wykuwał pierścień. Nie jest możliwe, by ktoś nieświadom swojego istnienia, chociażby w młocie, mógł z niego powrócić. W WP Sauron został ostatecznie zniszczony, tak jak napisał sam Tolkien. Nie wspomniał o żadnym młocie, ani niczym podobnym. Poza tym nie mamy pewności, czy to Sauron we własnej osobie wykuł pierścienie (w tym pierścień władzy).
I jeszcze coś. Jego oko nie mogło znaleźć się pod ziemią. Armia Mordoru nie pogłębiała władzy pod ziemię. Sauron pod ziemią nie miał żadnej władzy. Jego potęga została złamana razem ze zniszczeniem twierdzy Minas Morgul w tym wieży, na której niegdyś błyszczało Oko Saurona.

Przemyśl to, proszę. Nie mówię, że nie możesz prowadzić tej sesji, ale dla samej zasady mógłbyś zmienić fabułę. Sauron wyszedł z mody.[/quote]
 
Yaneks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2007, 12:13   #2
 
Tahu-tahu's Avatar
 
Reputacja: 18 Tahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znany
To ja, ponieważ również dostałam - za to samo - warna od Milly dołączę się do dyskusji.
Przyznam, że rekrutacja założona przez kali0 od początku wzbudziła we mnie silne emocje - na tyle silne, że nie powstrzymałam się od skomentowania sprawy, za co poleciał warn (prawdę mówiąc był przykrym zaskoczeniem - spodziewałam się raczej upomnienia/skasowania posta a ostrzeżenia nie doczytałam).

Najpierw przeczytałam temat, myśląc o przyłączeniu się do sesji - jako wierna fanka twórczości (literackiej) JRRT. Po przeczytaniu kilku zdań nieścisłości wymienione wcześniej przez Yaneksa, ogólny chaos w pisaniu a także ortografiki, na które jestem wyczulona (śrudziemie ) zmusiły mnie do porzucenia tego planu.

Nie dziwię się, że kali chciał pociągnąć historię... To jednak nie na moje nerwy. Sam przyznaje się, że film oglądał 20 (zmienione na 30) razy... Kali, jeśli czytasz ten temat - napisz proszę, ile razy czytałeś książkę? Nie zaliczam się do fanatyków JRRT, nie uważam sesji Kalego za profanację - ale powiedzmy, że jestem w połowie drogi.
Dla wielu osób ta książka to biblia, ja uznaję ją za fundament fantasy i arcydzieło. W skasowanym poście, za którego dostałam warna napisałam, że najlepiej by było, gdyby za takie sesje brali się weterani - WP przeczytany 20 razy (ja - 7 póki co), Silmarillion 5 (ja - 1).

Jeszcze jedno - kali0, ja naprawdę nie jestem nastawiona jakoś strasznie nieżyczliwie. Nie chcę dusić inicjatywy. Będę z przyjemnością (jeśli nie będzie błędów...) śledzić sesję.
Na pewno bym nie chciała, żeby przez nasze przytyki sesja padła... za to bym chciała bardzo, żebyś pod naszym wpływem zrewidował niektóre koncepcje, ustrzegł się błędów ortograficznych i stanął na poziomie godnym fana WP.

Dodam jeszcze, że szczerze Ci współczuję - po prostu wziąłeś się za temat o wadze granitowego bloku, na który część osób z forum ma alergiczne reakcje.
Pociesz się, że masz też żarliwych obrońców i przyj z klasą do przodu.
 
__________________
"All that we see or seem is but a dream within a dream." E.A.Poe
Odskrzydlenie.
Tahu-tahu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2007, 13:19   #3
 
pannamaslo's Avatar
 
Reputacja: 159 pannamaslo ma wyłączoną reputację
Nie wiem, czy jeżdże nie po kimś za to, że tylko oparł się na książce jest w porządku. Yaneks, to jego świat i jak dla mnie może tam wsadzić latające humbaki i dalej pisać, że to sesja zainspirowana tolkienem i władcą pierścieni. Może to luźna adaptacja książki lub filmu. W ogóle we wstępie napisał, że to na podstawie książki?. Nie podpisał umowy o prawie autorskim, więc niech sobie robi co chce. Chodzi o to, czy ktoś chce w to grać. Wstęp nie jest za dobry, ale chętni się znaleźli i o to chodzi.

Nie rozumiem, czemu ktoś ma się nie podejmować tematu, ze względu na kilku fanatyków twórczości Tolkiena. Może nie rozumiem oburzenia fanów, bo sama mam alergię na Śródziemie i wystarczy mi "władca" przeczytany raz ( co i tak uważam o jeden raz za dużo). Chociaż nawet jakby wziął na warsztat moich ulubionych Lema i Dicka, to raczej bym afery z tego nie robiła.

Dajcie chłopakowi szanse
 
__________________
Abstynent - człowiek niepociągający.

Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
pannamaslo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2007, 13:30   #4
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 222 Yaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie cośYaneks ma w sobie coś
Ehh, a jednak napisał, że na podstawie WP. Przeczytaj tytuł sesji, mówi sam za siebie. Jeżeli chce wsadzić sesję w świat WP, to niech to naprawdę będzie świat WP taki, jaki przedstawił Tolkien. Świat pełen nieśmiertelnych niziołków i powracających ze śmierci czarodziejów to nie jest świat WP, tylko czyjaś wyobraźnia. To NIE MOŻE BYĆ sesja zainspirowana światem Tolkiena. Świat Tolkiena ma być taki, jaki został przedstawiony. A jest tam wyraźnie przedstawione, że Gandalf umarł, a niziołki nie żyją 100 lat. Jeżeli już chce to osadzić w świecie WP, w którym takie rzeczy się dzieją, to niech tej sesji nie nazywa mianem Władcy Pierścieni.
 
Yaneks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2007, 13:48   #5
 
Bortasz's Avatar
 
Reputacja: 1240 Bortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumny
Się mi nudzi na uczelni więc się wypowiem.

Każdy MG ma prawo prowadzić sesje w sposób który jemu odpowiada.
Prawem gracza jest stwierdzić że dany sposób mu nie odpowiada i nie grać.

A zatem jeżeli np JA jako MG będę chciał by na Diunie padał deszcz w Śródziemiu były pustkowia Chaosu a w nasz realny świat został zamieniony w kreskówkę to jest to moim PRAWEM!!! Bo to JA jestem MG i ja prowadzę tą sesje. Jeżeli kali0 chce prowadzić sesje w sposób jaki napisał to ma do tego PRAWO jako MG. Jak graczom się nie spodoba to obgadają to z MG i albo się pożegnają albo wypracują kompromis. A takie komentowanie Ludzie ja rozumiem że to Tolkien i że świętości dla co niektórych ale bez przesady. Wciśnijcie se klawisz ignoruj ten Temat jak wam się nie podoba i tyle...

A teraz do Kali0 Zwykły word. Wystarczy że w Wordzie będziesz pisał a ustrzeżesz się sporej częsć błędów. Rada od Dyslektyka Dysgrafika Dyortografika (Całości nosi nazwę Dyslekcji Funkcyjnej) Oraz prośba byś dopisał w opisie Sesji słowa "Moja interpretacja"

A Yaneks, Jak mnie pamięć nie myli to Gandalf i Frodo ŻYJĄ w krainach elfów i właśnie z owej krainy Sauron ich ściągnął według koncepcji Kali0iego... Zatem obaj żyją. I to MOŻE być sesja zainspirowana powtarzam ZAINSPIROWANA światem Tolkiena.

Za ewentualne błędy przepraszam pisze z uczelni tu Worda niema
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2007, 13:56   #6
 
Tahu-tahu's Avatar
 
Reputacja: 18 Tahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znanyTahu-tahu nie jest za bardzo znany
Emocje w dół...

Tytuł sesji jest o tyle mylący, że wyraźnie wymienia właśnie WP i tym samym zachęca do przeczytania właśnie fanów - wystawiając się na łatwy strzał :P Dodanie słowa INSPIRACJA wyeliminowałoby ten problem.

Kolejna sprawa - ja bym się nie rozemocjonowała wcale sesją w stylu "połowicznie zwęglony Gollum zyskał w Ogniu Zagłady potworną moc i powraca, aby własnoręcznej roboty rakietami ziemia-hobbit wybić całe przeklęte plemię. Zjednoczone klany hobbitów wynajmują dla obrony zabójcę z piłą parową zamiast jednej ręki i miotaczem kisielu w drugiej".
Zabrałam się w ogóle za komentowanie sesji Kalego dlatego, że on zdaje się podchodzić do tematu poważnie - pisząc przy okazji trochę rzeczy niespójnych (mniejszy problem) i okraszając wszystko błędami ort. (alergia)
 
__________________
"All that we see or seem is but a dream within a dream." E.A.Poe
Odskrzydlenie.
Tahu-tahu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2007, 13:56   #7
 
pannamaslo's Avatar
 
Reputacja: 159 pannamaslo ma wyłączoną reputację
Dał tylko "Władca Pierścieni. nowa przygoda." Nie ma tam deklaracji, że będzie to wierne odtworzenie świata i historii. On bierze świat i zmienia jak chce, kluczowe elemnty zostają te same.Po co się kłócić o całkowicie zmyślony świat? Jakoś "Czas Apokalipsy" jest zainspirowany Conradem "Jądro Ciemności", a występują nie tylko znaczące różnice w fabule, ale i w miejscu i czasie akcji."Blade Runner" jest zainspirowany "Do androids dream of electric sheep?" Dicka, a różnice są również duże. Obie te produkcje firmowane są znakiem ZAINSPIROWANE danym dziełem. Inspiracja to nie jest wierna adaptacja, a kali0 nawet nie sprecyzował co to ma być... Czemu ma się niewolniczo trzymać wyznaczonego schematu?

A że wstęp nie preznetuje się najlpeiej, błąd stylistyczny i ortograficzny na błędzie, i niektóre pomysły wywołują uśmiech politowania, to już inna sprawa ( ta ostatnia raczej subiektywna)

PS
Czyli nie tylko mi się nudzi na uczelni
 
__________________
Abstynent - człowiek niepociągający.

Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
pannamaslo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2007, 14:05   #8
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 16894 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Prosta sprawa: komu pasuje sesja kali0 ten się zgłasza do niej, komu nie pasuje - ten może to skwitować jednym (jednym!) nieprzychylnym postem i omija sesje szerokim łukiem.
Yaneks rozpoczęcie przez ciebie sesji "w odwecie" jest... no po prostu nie "tenteges". Ja osobiście nigdy nie zagram u MG, dla którego sesja to sposób na udowadnianie czegoś, choćby to był system moich marzeń.
 
__________________
Co dzieje się z naszymi marzeniami, gdy uświadomimy sobie, że nigdy się nie spełnią?
Stają się naszymi najgorszymi koszmarami.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2007, 14:06   #9
 
Khalida's Avatar
 
Reputacja: 473 Khalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnieKhalida jest jak niezastąpione światło przewodnie
pannamaslo, Bortasz, zgadzam sie z wami całkowicie. Każdy MG ma prawo do własnego interpretowania danego universum, a jeśli graczom sie to nie podoba, to owszem mogą zgłosić sprzeciwy, albo po prostu nie grać. Zwłaszcza ze rekrutacje sa dla chętnych, wiec jak ktoś chce pograć, to sie zgłasza i tyle. Zresztą, jak sam kali0 wspominał, oglądał film. A jak już zostało powiedziane, film różni sie od książki w bardzo wielu szczegółach. W związku z tym, interpretacja filmu będzie inna od interpretacji książki.

A do kali0 - powodzenia w prowadzeniu sesji, i zawsze, zawsze zostawaj przy swoim zdaniu.
 
__________________
Każdy powinien mieć motto.
Nawet jeśli jest dziwne:
"I'm greedy, not stupid..."
Widzicie?
Khalida jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2007, 14:12   #10
 
Bortasz's Avatar
 
Reputacja: 1240 Bortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumny
Tahu-tahu, Się zgadzam że się wystawił na przysłowiowy "Odstrzał" nie dodając słów że to jego własna interpretacja. Z kolei jak chce do tego podchodzić poważnie jego sprawa i graczy.
Jak się nie podoba to nie czytam i to według mnie to najlepsze rozwiązanie

pannamaslo, Mira, Khalida, Się z waćpannami zgadzam. W całej rozciągłości. I w gruncie rzeczy na tym, według mnie, można by zakończyć ten temat.

pannamaslo, Tak nie tylko ty Ja czekam teraz na godzine 15 i prawo karne do 18 Wspaniały plan

A do wszystkich. Pamiętajcie że:
To on jest MG. To on jest Światem w którym toczy się sesja. To on jest istotami które go zamieszkują. To on jest SĘSJĄ! Zatem może być taki jaki zechce. Przynajmniej w tym wypadku. :P
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166