Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Lastinn'owy hydepark
Zarejestruj się Użytkownicy

Lastinn'owy hydepark Wejdź i rozluźnij się... Rozmowy o wszystkim. To tutaj mogą mieć miejsce wszelkie dyskusje „off-topic”.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-08-2008, 21:16   #1
 
Kamushi's Avatar
 
Reputacja: 14 Kamushi nie jest za bardzo znanyKamushi nie jest za bardzo znanyKamushi nie jest za bardzo znany
LD i OOBE

Dobra... Jedziemy.

OOBE według encyklopedii Wikipedia:

Cytat:
OOBE (lub OBE) (ang. out of body experience) - dosłownie: doświadczenie poza ciałem. Objawia się wrażeniem czasowego opuszczenia i egzystowania niezależnie od swego fizycznego ciała. W OOBE ma się wrażenie poruszania się, dokonywania obserwacji i komunikowania z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ciało osoby podlegającej temu wrażeniu jest rozluźnione lub śpi.
LD według encyklopedii Wikipedia:

Cytat:
Świadomy sen (ang. Lucid Dream, w skrócie LD) - sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby - zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej). Inne nazwy na świadomy sen to: sen jasny, sen przejrzysty, sen wiedzy.

Świadome sny mogą być wykorzystane w zwalczaniu koszmarów, jako narzędzie poznania swojej jaźni albo też dla rozrywki. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie.

Spontaniczne i chwilowe uzyskanie stanu świadomego snu może nastąpić bez żadnych wstępnych warunków, jest jednak zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Szacuje się, że 20% populacji doświadczyło przynajmniej raz w życiu snu świadomego. Czasem samo czytanie czy rozmowa o tym zjawisku indukuje świadomy sen. Wiele technik medytacyjnych kładących nacisk na rozwój wewnętrzny wspomina o możliwości utrzymania świadomości także we śnie.
Więc... Co sądzicie? XD Ja już praktykuje... 3 dni XD Interesuję się tym już bardzo długi czas i od pierwszego przeczytania takich tekstów miałem tylko 2 LD, które trwały ZADZIWIAJĄCO KRÓTKO bo potem traciłem świadomość. 3 dni temu znów o tym zacząłem myśleć a że jestem arachnofobikiem to chcę się tego pozbyć XD Chłopak co się boi pająków? No way XD Pozwolę opisać swój przedwczorajszy sen XD

02. Sierpień 2008 rok - Mamo, umarłem na parafii

Biegłem, a tak na prawdę to przed czymś uciekałem... w pewnym momencie poczułem, ze leżę na ziemi, na czymś twardym... Otwieram oczy, widzę krzyż, który zawsze stał przy kościele... Ja na nim teraz lezę. Spoglądam w górę... Widzę idącego księdza, groźna i pełna wyrzutów twarz... Mój strach... I krzyk księdza "Kara cię nie ominie!". Pomyślałem, że to nie możliwe żeby nasz przemiły ksiądz skrywał takie oblicze. Szybko zdałem sobie sprawę z tego, ze śnię. Poszedłem do domu, ale mama już wiedziała co się stało. Przy drzwiach leżała torba, w której były moje ubrania. "Od dziś pracujesz i śpisz na parafii dopuki nie odpokutujesz swego czynu." - powiedziała.
Na parafii wszystko było spokojne, mieszkało mi się tam dobrze, aż do pewnego ranka. Wstając z łóżka zawsze je ścielę, więc i tym razem po obudzeniu, odwróciłem się i se strachem ujrzałem siebie leżącego bez ruchu. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to ta, że jestem martwy... Zacząłem biec do domu, a że od parafii do mojego domu ciągnął się lasek to wkurzony pomyślałem "Czemu do cholery ta droga musi byś taka długa?!" I bah... Las nagle sie skończył a za nim był mój dom. Szybko podbiegłem do drzwi, zamknięte. Dobrze, że miałem zapasowy klucz. Usiadłem w salonie i czekam na rodziców. Wchodzi mama i pyta co się stało... Bez skrupułów powiedziałem, że nie żyję... Potem wywiązał sie między nami taki dialog, który o dziwo wyglądał jak bym gadał ze starszą siostrą:

- Dużo o tym czytałeś... Dziwię się, ze na prawdę nie wiesz co się dzieje.
- Lepiej by było gdybyś nie rzucała zagadkami tylko powiedziała mi w prost!
- Jesteś w stanie OOBE! Czy ty tego nie zauważasz?
- Niemożliwe!
Pomyślałem nagle, że jednak na prawdę można z LD wejść w OOBE, jednak czasu do zastanawiania się bo tata przyszedł z reklamówką gier na PS3. Byłem tak podekscytowany, że przy oglądaniu 3 gry wybudziłem się...
Finito!

Zdziwiło mnie to, że tak na prawdę nie byłem w stanie LD i OOBE tylko o tym śniłem, muszę przyznać, że śmieszne to było przeżycie. XD

Jakby ktoś jeszcze się tym interesował to zapraszam na strony:


Zapraszam do dyskusji.

Jeśli przeszkadzają te linki to proszę o ich usunięcie lub napisanie mi na PW o tym... Nie byłem pewien czy mogę je dać. Ale w sumie są to linki czysto informacyjne, które nie przynoszą mi korzyści.
 
Kamushi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2008, 09:13   #2
 
Kagonesti ZW's Avatar
 
Reputacja: 23 Kagonesti ZW jest na bardzo dobrej drodzeKagonesti ZW jest na bardzo dobrej drodzeKagonesti ZW jest na bardzo dobrej drodzeKagonesti ZW jest na bardzo dobrej drodzeKagonesti ZW jest na bardzo dobrej drodzeKagonesti ZW jest na bardzo dobrej drodzeKagonesti ZW jest na bardzo dobrej drodzeKagonesti ZW jest na bardzo dobrej drodzeKagonesti ZW jest na bardzo dobrej drodze
Wszystko polega na odpowiednim stymulowaniu mózgu i jego obszarów, jednak mówienie od odkrywaniu ukrytych jego funkcji to daleko posunięte twierdzenia. Pod wpływem używek możemy być w stanie narkotycznym, w stanie psychodelicznym, który jest bardzo sugestywny. Niemniej można to nazwać bardzo sugestywną iluzją. Trudno odróżnić ją od rzeczywistości. Ot, w sposób nieco poza "autonaturalny" stymulujemy odpowiednie synapsy, te zgodnie z prawami bio-chemicznymi reagują z tym i wpływają na cały organizm. Jednak póki co nadnaturalnych zdolności nie udowodniono. W zasadzie gadka, że OOBE to wysyłanie jaźni gdzieś poza organizm, jest absurdalne. Za widzenie, słuch, mówienie i całą resztę tych funkcji odpowiadają dane części w mózgu - jest to udowodnione. Bez tych części, to nie może funkcjonować. To tak jakby telewizor wysłał swój obraz do sąsiedniego pokoju i tam bez problemu dałoby się go oglądać. Mózg to zamknięty układ, kupa mięsa w kościanej puszce. Udowodniono, że stymulując różne układy w mózgu, można go wprowadzać w różne stany. Można spowodować wrażenia akustyczne, wizualne, czy nawet "duchowe" - tak, jest to jeden z dowodów że można spowodować u człowieka wrażenie "uduchowienia" stymulując jego mózg. Nie dziwiłoby mnie, że odpowiednio stymulowany mózg, mógłby projektować wrażenie bycia poza ciałem, tzn. korzystałby z wiedzy o miejscach, które zna lub widział, dając jednocześnie iluzje dźwięku i wizji. Najczęściej wszelkie takie iluzje, wytwarza mózg który został ograniczony z optymalnego poziomu, np. przeszło się ciężki uraz, wzięło używki, czy przemęczyło się - nie jest to na pewno zdrowe. Wystarczy znać trochę neuroanatomii i neuropsychologii.
 
__________________
"You can have power over people as long as you don't take everything away from them. But when you've robbed a man of everything, he's no longer in your power." Aleksandr I. Solzhenitsyn.
Kagonesti ZW jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2008, 11:59   #3
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1138 nonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumnynonickname ma z czego być dumny
W tego typach rzeczy, nie ważne jest JAK to działa. Ważne, że DZIAŁA. Na co dzień nie zastanawiamy się jak działa elektryczność, gdy np: włączamy światło. Nie zastanawiamy się jak działa LI kiedy piszemy posty do sesji.

Ja wiem, ze to wszystko istnieje równie realnie jak wspomniana elektryczność.

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=-Lcnd-fLSXk[/MEDIA]

A także:
Energy Forum :: Strona Gwna
 
__________________
B > avg
nonickname jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2008, 10:19   #4
 
effique's Avatar
 
Reputacja: 98 effique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znanyeffique wkrótce będzie znany
OOBE nigdy mi nie wyszło (tzn przytrafiało się raczej coś, co z perspektywy czasu uważam za świadomy sen o OOBE), natomiast ze świadomym śnieniem mam trochę doświadczenia. W sumie od samego początku efekty były zadowalające, tzn szybko jest jakiś progres, ale potem ciężko było osiągnąć mi coś więcej, więc zniechęciłam się (ah, ten słomiany zapał).

W LD pierwszy raz wprowadziłam się metodą reality-check - ustalasz sobie że będziesz robił test rzeczywistości w jakiejś określonej sytuacji, np. gdy spojrzysz na swoje dłonie. Najpierw kilka dni co parę minut, gdy tylko spojrzałam na dłonie, przez chwilę analizowałam czy to oby na pewno nie jest sen - tzn czy zdarzenia dziejące są spójne, pamiętam jak sie tu znalazłam i moge cofnac pamiecia kilka godzin wstecz (w snach zazwyczaj to nie działa, itp). Jest spora szansa, że podczas snu zrobisz to samo. Tak też u mnie się stało, w połowie snu spuściłam wzrok i zobaczyłam swoje paznokcie (były czerwone, mimo ze w realu nie malowałam) i uswiadomilam sobie ze mam LD. No to jazda na całego, "znikanie" ludzi, modyfikowanie rzeczywistości, ogólnie zabawa niezła. Problem jest z tym, żeby za szybko się nie obudzić - świat się robi taki trochę rozmazany, niewyraźny, i jest spora szansa na stracenie snu

Potem było prowadzenie sennika (pomaga!), więcej LD, latanie, ćwiczenia ze stanem alfa - niestety nigdy nie udało mi się go pogłębić i "wejść" w LD bezpośrednio, bez utraty świadomości. Hipnagogi też się nie zdarzyły, chyba raz, przez przypadek, i takie średnie raczej

Po jakichś dwóch miesiącach regularnie (z 2-3 razy w tygodniu) miałam świadome sny, podczas których miałam mniejszą lub większą kontrole nad światem i poziom świadomości (bo były takie, w ktorych tylko niejasno wiedziałam, że śnię, ale też takie, w ktorych bylam tak przytomna jak w realu - wiedziałam dokładnie, jaki jest dzien tygodnia w rzeczywistym swiecie, że trenuje ld, zapamietywalam co ciekawego zapisac w senniku, pamietalam jakieś porady ze stron i sprawdzałam je we śnie - wypas )

OOBE nigdy nie wyszło, ni cholery nie umiałam sama wprowadzić się w jakiś pseudo trans ani osiągnąć LD inną metodą niż czekać na sen i "fartem" przejąć kontrolę. Po początkowym entuzjazmie (hurra! to działa!) przyszło zniechęcenie, i darowałam sobię tę zabawę. W sumie trochę szkoda.
 
effique jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-07-2011, 20:06   #5
 
Shooty's Avatar
 
Reputacja: 48 Shooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodze
Odświeżam temat, jako że niedawno zacząłem się bawić tymi nieprawdopodobnymi, ale niezwykle przyjemnymi zjawiskami i zamierzam w najbliższym czasie wypróbować technikę WILD. I tutaj samo nasuwa się pytanie: jak bardzo nieprzyjemny jest świadomy paraliż senny i czy da się go jakoś przeboleć?
 
Shooty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:24.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166